S láskou, Lukov

S láskou, Lukov https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464121/bmid_s-laskou-lukov-dTd-464121.jpg 4 1091 1091

Kdyby někdo požádal Jasmine Santosovou, aby popsala posledních pár let svého života jediným slovem, určitě by bylo neslušné. Po sedmnácti letech – a bezpočtu zlomených kostí a nesplněných slibů – tuší, že se doba, kdy ještě bude soutěžit v krasobruslení, chýlí ke konci. Ale když přijde životní nabídka od arogantního idiota, kterého si posledních deset let představovala, jak ho strká pod rozjetý autobus, Jasmine možná bude muset všechno přehodnotit. Včetně Ivana Lukova. Vtipný tzv. slow burn příběh o rodící se náklonnosti mezi dvěma mladými lidmi v atraktivním prostředí krasobruslařských soutěží. Typický autorčin styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky, rázné dívky, která se musí prosadit v tvrdém konkurenčním prostředí a využít životní příležitosti i za cenu toho, že jí může dosáhnout jedině v partnerství s nenáviděným kolegou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

From Lukov with Love , 2018

etell
05.09.2021 5 z 5

Včera v noci dočítaná a mala som nutkanie zapnúť hneď počítač a písať recenziu. Ten záver ma dostal natoľko, že až mne lietali motýliky v bruchu. Ale pekne od začiatku. Na knihu som sa veľmi tešila, pretože autorka má skvelý štýl písania a témy, ktoré si vyberá sú pútavé. V knihách zachádza do hĺbky, postavy majú charakter a to všetko som našla aj v tejto knihe. Mínus knihy vidím v tom, že na začiatku bola kniha veľmi, ani neviem ako to správne nazvať...popisná. Zbytočne rozpisovaná jedna emócia na troch stranách (tak som to vnímala), ale keď som sa cez ten začiatok preluskala, tak už to išlo. Hlavné postavy Jas a Ivan sú veľmi sympatické, iskrí to medzi nimi. Je zábavné čítať , ako sa navzájom doberajú. Téma z prostredia krasokorčuliarov ma zaujala. Mám pocit, že autorka si urobila veľký prieskum pred písaním, pretože v knihe je veľa podrobných a zaujímavých zmienok z tohto športu. Za mňa 5 hviezdičiek, pretože kniha "S láskou, Lukov" bude patriť medzi tie, ktoré si budem pamätať aj o pár rokov bez toho, aby som si musela prečítať o čom je. Nech umelecká múza Marianu Zapata neopúšťa, už teraz sa veľmi teším na ďalšiu autorkinu knihu.

LuciaDudy
27.08.2021 5 z 5

Tak toto je úplná bomba. Moja tretia kniha od autorky a určite nie posledná. Momentálne v mojom rebríčku zvádza boj s Kultim.

Ako vždy si musíme pretrpieť pár nudných strán na začiatku, no potom sa to rozbehlo a už nespomaľovalo.
Milujem aké vzťahy v rodine mali, konečne sa autorka viac venovala aj tejto stránke postáv. Doberanie sa Jasmine a Ivana bolo skvelé, ako to je u autorky zvykom, poriadne som sa nasmiala.
Niektoré časti som si musela prečítať viackrát, lebo som z nich bola taká nadšená, že som nemohla obrátiť stranu.
Jediné, čo ma mrzí je, že sme nevideli príbeh z pohľadu Lukova.

Niet viac čo dodať, iba že Mariana Zapata nám dokázala, že je kráľovnou pomalej romantiky naozaj oprávnene.

hana8062
26.08.2021 4 z 5

S láskou, Lukov.
To mě tak bavilo! Krasobruslařská romance je ideální, ochlazující čtení do parných dnů. Abych vás uvedla do děje, ona je Jasmine, lehce protivná, věčně naprdlá, aktuálně sólová krasobruslařka. S bývalým partnerem se nerozešli v dobrém a od té doby bruslí sama.
On je Ivan, dokonalý, několikanásobný mistr všehomíra, zatím kromě Olympijských her. Slovo dá slovo a utvoří spolu nový sportovní pár. A asi je vám jasné, že to zpočátku skřípe.
No, všude jsem četla, že Jasmine je hrozná postava, na facku. Za mě ne, já jí rozuměla, jede na výkon, s ničím se moc nepáře a pro silná slova nejde daleko. A už ve chvíli, kdy Ivanovi řekla, že jeho kostým je hnusnej jako pr*el, mi bylo jasné, že to je moje holka. Ivan je mírnější povaha, ale zase má v jednom kuse tvář zamyšleně vyboulenou jazykem a jeho rty jsou barvy cukrové vaty (božínku).
To mi pilo krev. A pak taky to jak ji neustále cvrnkal do čela, když sděloval něco důležitého/tajného/zásadního. Tak to by mně udělal jednou a velmi, velmi by litoval.
Jinak ale prosím ano! O trénincích, choreografiích a hodinách na ledě bych mohla číst věčně. Vlastně pořád, každý den pár stránek o tom jak Ivan a Jasmine dřou, a byla bych spokojená.
Dokonalá kniha pro fandy do krasobruslení.

nikca3976
25.08.2021 3 z 5

četla jsem spoustu pozitivních recenzí a měla velká očekávání,ale nějak extra mě to nenadchlo…příběh sám o sobě byl hezký,ale celé mi to přišlo strašně zdlouhavé…začátek mě teda extra nebavil,nemohla jsem se začíst,některé pasáže jsem musela přeskakovat…když se tam potom objevil konečně Lukov,tak to nabralo trochu šťávy…ti dva pohromadě byli jako časovaná bomba to jejich vzájemné popichování bylo skvělé,pobavila jsem se..když začali být kamarádi,líbilo se mi jak drželi spolu,to jak se Ivan postavil za Jasmine,když se její otec choval jako kretén bylo proste nádherné ️️ Jak se o ni staral,když byla nemocná ️ nejde ho nemilovat ️️ Škoda že tam nebyly kapitoly i z jeho pohledu

nina3905
24.08.2021 5 z 5

Knihu S Láskou, Lukov si zamilujete na plnej čiare. Príbeh sa odohráva v krasokorčuliarskom prostredí a so svojskými hlavnými postavami (ich vzájomné hašterenie a doťahovanie je božské). Mariana Zapata sa sa opäť predviedla ako kráľovná pomalej romantiky.

Horselen
21.08.2021 4 z 5

Krasobruslení je jeden z mých nejoblíbenějších sportů, takže jsem čekala, že nic jiného než 5* knize nedám. Nakonec však stále vede Kulti.
Na můj vkus zde bylo až příliš mnoho sprostých slov a zdálo se mi, že spoustu věcí je nevyřešených případně nedotažených.

SPOILER: Například Jasminina myšlenka, ohledně vztahu Leeové a Ivana. Také vysvětlení na konci knihy, že s ní Lukov chtěl jezdit od samého začátku, přitom tomu nenasvědčovalo žádná skutečnost.
KONEC SPOILERU

Autorka se měla zaměřit více na detaily a méně na sáhodlouhé opakující se myšlenkové pochody.

Lutzinka
20.08.2021 5 z 5

Promiň Kulti, ale Lukov tě odsouvá až na druhé místo, protože tě absolutně převálcoval :-)

Krasobruslení miluju a i když to zase byl zdlouhavý díl, tak to nevadilo, aspoň jsme mohli strávit víc času s Ivánkem. Protože ten chlap je prostě pohádka...
Koule byla na můj vkus až moc sprostá, ale jinak jí nemám co vytknout.
Chci další díl ze sportovního prostředí! Hned. Prosím pěkně.

Kristy.Seb
19.08.2021 5 z 5

Lidi, kteří se neustále srovnávají s ostatními, nikdy v životě nikam nedojdou.

Když máte úplně všechno,co jste kdy chtěli, je snadné brat to jako samozřejmost. Ale právě když začnete brát jako samozřejmost ty nejzákladnější věci v životě, osud se rozhodne dát vám najevo, že jste nevěrný idiot.

Na bolest si nikdy pořádně nezvyknete. Když je pravidelná, jen se z ní rychleji oklepete.

Život je série rozhodnutí.

Lítost je horší než strach.

Každý je prostě takový, jaký je, a buď svůj život žije tak, ze se snaží ohýbat a kroutit podle toho, co udělá šťastným lidi okolne..., nebo ne.

Pro všechno se musí něco obětovat, jinak to nejde.

Když něco doopravdy chcete tak to dokážete.

Výzvy byly těžké jen tehdy, když jste předem čekali, že neuspějete.

Jen máločeho člověk v životě litoje víc než toho, co nikdy nezkusil.

Pokud spadnete, prostě se seberete, zvedněte se a děláte, že se vůbec nic nestalo. Jen na vás záleží jak věcem budete přikládat důležitost. A pokud vstane a s úsměvem držíte hlavu pěkně vysoko... zachováte si aspoň důstojnost.

Skvělý příběh. Miluju sarkastické lidi, co si nenechají od nikoho nic líbit.

Ivka14
18.08.2021 5 z 5

Dokonalý příběh ze sportovního prostředí. Sledujeme dva krasobruslaře,kteří se nemůžou vystát a teď mají bruslit spolu, jako tým. Postavy měli skvělou charakteristiku, hlavně Ivan, ale ze začátku jsem měla chuť Jas zakroutit krkem, stejně jako Ivan, ale čím déle jsem četla, tím víc jsem si ji oblíbila.
Ještě teď při pomyšlení na ten příběh mám úsměv na tváři. A ten epilog? Měla jsem chuť se rozbrečet štěstím.

Kuci12
14.08.2021 4 z 5

Kulti zůstává neporažen, ale Ivan Lukov mu dýchá na krk. Opět sportovní prostředí pro které mám slabost a opět hlavní hrdina pro, kterého budou mít slabost téměř všichni. Knížky od Zapaty mají stejný rukopis a pro někoho to může být již lehce otravné. Já sama se přiznám, že v některých pasážích jsem si říkala, hmm to už je na mě moc pubertální a dětské. Občas si hlavní hrdinové odporovali sami mezi sebou, ale kdo by tu řešil logiku.....Po téhle knize sáhnu ze stejného důvodu, jako když si pouštím romantický film. Takže příští léto se těším na nový příběh :-)

Sobotikova
14.08.2021 3 z 5

Mám ráda knihy ze sportovního prostředí a z krasobruslení obzvlášť. Tato kniha nebyla špatná, ale přišlo mi, že tam bylo spoustu omáčky a okecávání a přitom se toho v knize při její tloušťce zas tak moc nestalo.
Moje nejoblíbenější kniha z krasobruslařského prostředí, tak zůstává Zlatý sen od Maynard F. Thomson

makik111
13.08.2021 5 z 5

Naprosto dokonalé, nemám co vytknout. Hlavní hrdinové skvělí. Zatím za mě nejlepší kniha od Zapaty.

MilackovaN
13.08.2021 5 z 5

To bylo taaak krásný. Moje první kniha od autorky a není poslední. Kniha se četla svižně, na autorčin styl jsem si zvykla téměř po první kapitole. Jediné co mi trochu vadilo bylo dlouhé handrkování mezi hlavními postavami. Furt jsem si říkala, tak sakra kdy už to přijde, pojďte k věci, všichni víme, co za tím pošťuchováním je. Po přečtení však musím uznat, že tak hezky propracovaný vývoj mezi dvěmi postavami jsem asi ještě nečetla... Směle do Kulti, který už teď věřím, že bude díky fotbalu srdcovka.

tessalovesbooks
11.08.2021 3 z 5

Dříve jsem měla dny, kdy jsem byla schopná prosedět spoustu hodin u videí o krasobruslení a naprosto jsem ujížděla na všech dílech Ledového ostří, takže na knížku z krasobruslařského prostředí jsem se těšila moc. Jako takhle, tohle byla moje první knížka od Zapaty a obávám se, že i poslední.

Asi největším problémem téhle knihy je to, že je až moc dlouhá. Já chápu, že se jedná o slow burn romantiku, ale tam se skoro vůbec nic nedělo. Autorka je schopná rozvést jednu myšlenku i na čtyři stránky, a když se konečně začne dít nějaké vzrůšo nebo se začne řešit nějaký problém, hrozně rychle se to utne a takové ty závažné záležitosti, jako je například stalking zde třeba vůbec nebyly dořešené, což mě dost mrzelo. Moc tomu nepomáhá ani zabedněná hlavní hrdinka, která se většinu času chová naprosto příšerně. Lukov mě sice se ze začátku štval a nechápala jsem, co na něm všichni v té knížce vidí, ale nakonec jsem si ho celkem oblíbila.

Ale abych jenom nekritizovala, musím uznat že ta romantická linka mezi nimi mě fakt bavila a epilog o pár let později byl prostě hrozně sladký. Navíc zde bylo krásně vykreslené celé to prostředí krasobruslení a líbilo se mi, že jsme tak měli možnost poznat ten sport i z druhé strany. A i když mi úplně nesedl autorčin styl psaní, čtivost se tomu musí nechat a garantuji vám, že se jako já u čtení dokonce i párkrát zasmějete.

3⭐/5⭐ Věřím, že si tahle knížka najde spoustu příznivců, ale já už teď vím, že Zapata asi nebude nic pro mě.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji Albatros Media

Sharona73
08.08.2021 4 z 5

Kniha se mi moc libila. Urcite ji doporucuju. Trochu mi vadilo, ze se hodne myslenkovych pochodu opakovalo, klidne bych se bez nich obesla a bylo by to tak o sto stran kratsi. Taky mi vadi, ze jsem se nedozvedela, jak vlastne Ivan schovaval svuj monstrozni penis v prilehavem kostymu.

Lauralex
05.08.2021 4 z 5

A tak mi bylo na chvíli zase čtrnáct. Můžu se přece nechat jednou unést, ne, to není zakázané?

O Marianě Zapatě jsem nikdy neslyšela, asi žiju v jiném vesmíru, když koukám, jak je oblíbená a kolik má knih, hah, na tuto knihu jsem narazila úplnou náhodou, bylo to pro mě překvapení, ale skrývá se v ní mnoho mých guilty pleasure - krasobruslení, slow burn romantika a hate to love zápletka - a to stačilo k tomu, abych byla spokojená a když popustím uzdu svého náctiletého já, i nadšená. Sice tento typ knih už víceméně nečtu, protože většina těchto příběhů nedostačuje mým intelektuálním potřebám, tady jsem vystoupila ze své momentální komfortní zóny, a kdyby to nebylo o krasobruslení, vyhnu se tomu, ale v tomto případě se povedlo skloubit zápletku s celkem chytrým příběhem, kde jsem nemusela každou druhou stránku obracet oči v sloup a strkat si prsty do krku nad primitivností a trapností situace.

Nemyslím si, že autorka jako taková a všechny její knihy budou pro mě, ale tahle mi sedla. Přesně tohle jsem od knihy očekávala, takže jsem dostala, co jsem chtěla a navrátila se na chvíli do svých holčičích let. Když budu zcela upřímná a kritická, ten příběh sám o sobě samozřejmě není nijak výjimečný, ale autorčin vypravěčský styl a um je tak čtivý, záživný a příjemný, že mě to bavilo číst od začátku do konce a i přes tu délku jsem to slupla jako nic. Líbily se mi postavy, líbil se mi vývoj příběhu, který měl spád, skvěle plynul bez jakékoliv pauzy a slabšího místa, a hlavně prostředí, za které přidávám plus navíc. Jediné co, tak ten epilog si autorka mohla odpustit, tam se mi ze sladkosti a štěstí křivil obličej v neskutečných grimasách. Ale chápu, když romantika, tak se vším všudy.

Ačkoliv nejsem cílová (především věková) skupina a jen při pohledu na obálku je jasné, o čem kniha je, jak se bude vyvíjet a jak skončí, bavilo mě to a nestydím se za to, přesto, že mi je, kolik mi je, a že to je, o čem to je.

Anna195
29.07.2021 5 z 5

Ďalšia kniha od autorky, ktorú som si zamilovala. Jednoznačne kniha S Láskou, Lukov si ma získala na plnej čiare. Celé krasokorčuliarske prostredie, v ktorom sa dej odohráva bolo veľmi skvelo vykreslené a autorka ma do neho vedela veľmi rýchlo vtiahnuť.

Hlavná hrdinka Jasmine ma hneď uchvátila, keďže ma bavia svojské postavy. Veľmi sa mi na nej páčila jej cieľavedomosť, tvrdohlavosť a zbožňovala som jej sarkazmus, ale zároveň bola milá a pre svoju rodinu by bola schopná urobiť hocičo. Čo mala s hlavným hrdinom spoločné bol sarkazmus a ich doťahovanie som zbožňovala. Ivan Lukov bol typ hlavného hrdinu, ktorý mi v knihách veľmi imponuje. Na začiatku sa môže javiť ako chlap, ktorého by ste najradšej kdesi "zakopali", ale presne v týchto mužoch sa skrýva veľké srdce, plné citov, o čom ma aj Ivan neskôr presvedčil svojimi gestami a činmi voči Jas. Ivana jednoducho nejde nemilovať, pretože jeho činy ma vážne dostali. Ako to u slow-burn románov býva všetko ohľadom citov ide pomaly. Autorka postupne vybudovala medzi Ivanom a Jas úžasnú chémiu a osudovú lásku a opäť mi potvrdila, že je kráľovná slow-burn románov.

Nejde mi nespomenúť rodinu hlavnej hrdinky, pretože tá si ma hneď získala, no pravdepodobne to bude aj tým, že aj ja pochádzam z veľkej rodiny, a to ich doťahovanie a doberanie medzi súrodencami mi bolo veľmi dobré známe. Pri jednej pasáži som si povedala, že presne takto to funguje medzi mnou a mojimi sestrami.

Toto je jedna z TOP kníh, ktoré som mala možnosť prečítať.

Gabusza
28.07.2021 3 z 5

Moje první Zapata. Noo, musím říct, že jsem čekala něco jiného, víc romantiky a erotiky. Bylo to vlastně takové utahané,a štvalo mě, jak autorka odbíhala od tématu a rozepisovala se o minulosti. Velká škoda, že konec byl moc rychlý a uspěchaný. Jinak její styl psaní je vtipný, hodně jsem se pobavila :)

Karola050716
26.07.2021 5 z 5

Paráda. Pomalé čtení, zpočátku možná trochu ukecané, ale jednoduše krásné. A ty jejich rodinky, prostě paráda. Jak čtu hodně a tenhle typ knih obzvlášť, autorku musím hlavně pochválit, že nepoužila klasický střih podobných knížek s rychlou romancí a rádoby šokujícími zvraty apod. Dokonalé.

suzanne1997
24.07.2021 5 z 5

Popravdě od této knihy jsem příliš nečekala. Hlavně kvůli románu Kulti, který se až neskutečně táhl. Jenže opak je pravdou a autorka si pro mě připravila velice příjemné překvapení. Děj odsýpá, hlavní hrdinové jsou úžasní, stejně tak jako jejich věčné hašteření, člověk se ani nenaděje a už obrací poslední list s přáním, aby tohle ještě nebyl konec. Příběh rozhodně není obvyklý a autorka si na něm dala záležet. Přesně tady autorka ukázala, jak její příběhy dokáží být skvělé a že opravdu umí psát. Už se těším, až si přečtu její další dílo.

přátelství láska rodina krasobruslení důvěra bruslení

Mariana Zapata
americká, 1986