S láskou, Lukov

S láskou, Lukov https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464121/bmid_s-laskou-lukov-dTd-464121.jpg 4 1086 259

Kdyby někdo požádal Jasmine Santosovou, aby popsala posledních pár let svého života jediným slovem, určitě by bylo neslušné. Po sedmnácti letech – a bezpočtu zlomených kostí a nesplněných slibů – tuší, že se doba, kdy ještě bude soutěžit v krasobruslení, chýlí ke konci. Ale když přijde životní nabídka od arogantního idiota, kterého si posledních deset let představovala, jak ho strká pod rozjetý autobus, Jasmine možná bude muset všechno přehodnotit. Včetně Ivana Lukova. Vtipný tzv. slow burn příběh o rodící se náklonnosti mezi dvěma mladými lidmi v atraktivním prostředí krasobruslařských soutěží. Typický autorčin styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky, rázné dívky, která se musí prosadit v tvrdém konkurenčním prostředí a využít životní příležitosti i za cenu toho, že jí může dosáhnout jedině v partnerství s nenáviděným kolegou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

From Lukov with Love , 2018

Lkova
14.06.2021 4 z 5

Pokud se řekne Mariana Zapata, vybaví se mi automaticky slow burn a vtipná hrdinka s nesnesitelným hrdinou, kterého si člověk postupně zamiluje. Nevím, čím to je, snad tím, že pokud se člověk začte, má to za chvíli za sebou, ale tady mi ani nepřišlo, že by se to táhlo. Rozhodně ne v porovnání třeba s Kultim. Tady si Jasmine prostě uvědomila, že je zamilovaná a bylo to. Žádné snahy to oddalovat nebo si nalhávat opak. A Ivan mi byl sympatický hned. Líbilo se mi jejich pošťuchování, "dětičky", obě rodiny a epilog taky, i když přišel moc brzo.

Knihy na sebe sice nenavazují, ale Mariana v roce 2017 vydala knihu Dear Aaron, která je o sestře Ruby a jejím manželovi Aaronovi.

petraLI
11.06.2021 5 z 5

Opět se Zapatě povedlo napsat knihu, která se trošičku liší od většiny. Za mě je kniha skvělá. Ivan se mi moc líbil, Jas mě trošičku rozčilovala, ale nakonec taky fajn. Jediné co mě mrzí je, že v knize není rozepsán trochu více důvod, proč Ivan oslovil Jes, také by se mi líbila alespoň jedna kapitola z pohledu Ivana. Jejich popichování bylo opravdu povedené.

keiko33
10.06.2021 5 z 5

Co k tomu dodat. Len wau. Ked si myslim, ze autorka ma uz nicim neprekvapi, tak pride toto. Jej knihy su top, ale toto bola top top. Jej hlavnych hrdinou zboznujem, ale Ivan je srdcovka. Tu chemiu medzi Jasmin a Ivanom som citila na vlaztnej kozi. Boli dokonaly par. Roky sa "nenavideli" a potom raz pride bum. Vdaka ich neustemu podpichovaniu vas kniha chyti hned od zaciatku a nepusti, kym ju nedocitate. Pribeh mi pripomenul Ladove ostrie, par sa tiez na zaciatku nenavidel. Autorka tu poriadne zahrala na city. Stalo ma to par slz. Zaviedie vas do zakulisia krasokorculovania, kde za jednym tancom stoja roky tvrdej driny a obety. Jasemin bola neskutocne silna, aj ked neustale padala, nic ju nezastavilo. Ani otcove spravanie, problemy s ucenim, ziadne velke uspechy, ani posmesne komentare okolia, ju nezrazili na kolena, prave naopak. A Ivan to cele roky pozoroval a ked prisla prilezitost, uz ju nepustil. A podrzal ju, aj ked ona uz nevladala stat. Ano, autorka, ako vzdy zostala pri svojom postupe. Najprv rozvijanie citov, az nakoniec sa postavy daju dokopy. Ale to mi vobec nevadi, prave naopak. Pekne opisuje ako sa vyvija ich vstah, preco su taki aki su.

Mishell14
08.06.2021 3 z 5

Takový Kulti v zimním podání. Byla jsem zvědavá, jestli bude styl psaní a celkově příběh trochu jiný, ale ne. Konec konců to ale ani nevadí, protože je to zkrátka oddychovka, kde je sice naprosto jasné, jak to dopadne, ale přesto se do toho dá začít a odpočinout si.

nada3314
06.06.2021 5 z 5

Moje první kniha od M. Zapaty a jsem nadšená. Už dlouho jsem si od ní něco chtěla přečíst, ale neustále jsem váhala. Vůbec teď nechápu proč Díky knižní štafetě se ke mě #slaskoulukov dostala a já četla jak divá Miluji krasobruslení a díky Jasmin & Ivanovi ještě víc. Příběh jsem si neskutečně užila. ️

Nisshoku
04.06.2021 5 z 5

Úplne náhodou som na instagrame narazila na túto knihu s krátkym popiskom vo co go a tak nejak ma zaujala a hovorím si, že sa mi taká oddychovka akurát hodí. A prečítala som ju za deň. Hate to love relationships are the best! :D Nenudila som sa, aj keď občas tie popisy a situácie, hlavne na začiatku, boli také rozvláčnejšie, ale to mi skoro vôbec nevadilo. Som spokojná a dávam 5*

Zlatovlas
03.06.2021 4 z 5

Po přečtení knihy Rytmus,ja a Malychin,která mě šíleně nudila, jsem si nebyla jistá,zda se do tohoto dílka pouštět. Nakonec jsem to prubla, ale teda jenom z čiré úcty ke Kultimu.
Začátek byl slibný, nasmála jsem se. Nicméně Jasmine byla kapku šílenec a když vezmu v potaz kolik má kniha stránek, byly ty její výlevy na každé druhé straně už prostě moc.
Další věc, ústředním postavám bylo takřka 30 let a ze slov, co si vyměnovali, bych tipovala minimálně o 10 méně, trochu bych na těch debilech a kreténech ubrala :)
Ale jako celek to nepůsobí vůbec zle, svoje fanoušky si tahle bichlička určitě najde :)

Iliss
02.06.2021 5 z 5

Další skvělá kniha od Zapaty! Zahřála u srdce, byla prostě krásná a sladká. Určitě po ní opětovně sáhnu až budu potřebovat zlepšit náladu a nakrmit romantického ducha. Ach a teď zase čekat rok na další knihu...to asi nevydržím :-D

happy19
01.06.2021 5 z 5

Opět fajnový počin od originální Zapaty,-)
I když u mě stále jasně vede Kulti ♡
Musím dát plný počet ☆ za to finále ve kterém je mistr ve svém oboru ;-)

,,Když vyšplháte na jisté vrcholky, nikdy již nesestoupíte, ale roztáhnete křídla a dál už poletíte."

leník511
31.05.2021 5 z 5

Zapata zase nezklamala a já ty její epilogy prostě miluju...

Ditules
30.05.2021 4 z 5

Zapata píše skvěle, čtivě a hlavně zábavně. Škoda, že tě krasobruslařské linky tam moc nebylo, ale tak nemůžemu chtít všechno.

fa.sci.ko
30.05.2021 2 z 5

No, já nevím. Nejsem z toho nějak zvlášť odvařená.

A začnu s mínusy, protože jich je víc:
Slovník. Pardon, ale co tohle mělo být?! :D Sice mi do třicítky nějakej ten pátek ještě chybí, ale znám dost vrstevníků Jasmínky a Ivánka a nikdo z nich nemá takovou slovní úroveň dlaždiče jako tihle dva. V každé kapitole bylo tak ±30 sprostých slov, která většinou neměla sebemenší důvod a opodstatnění, přesto postavám z pusy lítaly, protože prostě proč ne. Ráda bych taky připomněla, že sprostý a drzý člověk není vždycky vtipný. A to i když se snaží. Tímto zdravím Jasmínu.

Hate-love linka. Důvod, proč se ti dva neměli rádi, byl naprosto iracionální a nakonec se vlastně dozvíte, že ta nenávist byla spíše jednostranná a naprosto idiotská a vlastně to ani nebyla nenávist. Jasmínka se zkrátka kdysi chovala jako kráva a Ivánek se zkrátka zachoval stejně, načež si ona usmyslela, že je to kretén a už to jelo. Urážky, urážky a další urážky. Ta holka prostě perfektně věděla, jak udělat dojem.

Princezna Jasmínka. Strašná kráva. Pardon, ale ano. Pokud se takhle někdo chováte, tak doufám, že máte stejně velkou rodinu jako ona, protože já naprosto chápu, proč měla ta holka jenom jednu kamarádku. A i to bylo vlastně moc, protože kdo by se s ní chtěl do háje dobrovolně kamarádit? Většinu knihy byla absolutně příšerná, sprostá, arogantní, protivná, sebestředná, chovala hnusně a nebyla schopná normálně komunikovat. A ta agresivita? Asi jsem divná, ale nepřijde mi v pořádku ani cool chtít v jednom kuse někoho mlátit, každopádně máme všichni jiný životní priority. Jediný, co se mi na ní líbilo bylo, že umělá fakt pekelně dřít, hodně dobře zvládala děti a snadno se nevzdávala. Ta její cílevědomost byla super a možná bych řekla (se zavřenýma očima), že i trochu inspirativní.
Ani Ivánek samozřejmě nebyl svatoušek, ale Jasmína mi prostě vadila většinu času tak moc, že u něj jsem chyby už jen nějak přešla. Kromě téhle teda - z váhy se prostě sranda nedělá. Tečka.

Sexuálního obtěžování. Smazání účtu podle mě fakt není správná cesta, jak by se tahle situace měla řešit. Čekala jsem nějaký impuls od autorky, nějakou možnost prevence, ochrany nebo aspoň nahlášení na policii, ale nic takového se nekonalo. Pak to Ivánek zjistil, načež ztropil obrovskou hysterickou scénu a jak to skončilo? Nějak. Prostě nějak. Princezna Jasmínka si jen smazala účet a ze světa najednou zmizeli všichni zlí úchylové a stalkeři. Konec příběhu a všichni žili šťastně až navěky. Kéž by to takhle skutečně fungovalo.

Plusy:
Párkrát jsem se zasmála.
Ivánek byl občas celkem fajn.
Zakomponování poruchy učení se mi líbilo. Stejně tak i Jasmínin vztah-nevztah s otcem.
Čtivost - jo, Zapata psát prostě umí. Jenom asi ne pro mě.

Adél784
30.05.2021 5 z 5

Hate-love pomalá romantika z krasobruslařského prostředí.
Jasmine je 26 a má příležitost znovu závodit v párovém bruslení a splnit si tak svůj sen vyhrát první místo v soutěži. Problém je ale v tom, že jejím partnerem se má stát Ivan Lukov, se kterým se už roky nenávidí a slušné slovo pro něj hledá jen těžko.

I když se jedná o pomalejší knihu, tak jsem si užila. Styl psaní autorky mi vyhovuje a o vtipné scény také není nouze. Humor a sarkasmus Ivana a Jasmine je prostě skvělý.
Mezi hlavními hrdiny na začátku byla nenávist, poté se začali celkem snášet, postupem času z toho vzniklo upřímné a čisté přátelství a nakonec láska.

Knihu hodnotím 4,5/5 protože ten epilog byl už trochu až moc sladký. Od autorky jsem četla Rytmus, já a Malychin a asi si brzo přečtu Kultiho, i když u toho mě odrazuje fotbalové prostředí.

,, A já se na ně usmála, abych jim dala najevo, že je to v pořádku. Postavím se za ně. Ne všichni lidi byli tak hrozní, ale těch pár zlých občas způsobilo, že jste na to zapomněli. O tom jsem také věděla svoje"

2688
30.05.2021 5 z 5

Bože Jas jak já měla nutkání ti zakroutit krkem
(občas) .... chovala se jak naddutá,broučounka ale protože Lukov byl občas taky na ránu tak jste se vážně doplňovali ♡ ale vaše hašteření bylo tak vtipně sladký že mě ani nenapadlo odložit knížku.

Vím že je to stylem psaní autorky a tím jak mě do příběhu vtáhne a už se těším na další příběh ale být to jiná autorka a mít tak nadduté bručounské hlavní postavy tak bych se musela kousat do rtů abych četla dál a nevzdala to ....

kujuduss
30.05.2021 4 z 5

Jednoduchá oddechovka, u které jsem se ovšem docela nasmála. Děj je hodně podobný jako u Kulti, ale to mi vůbec nevadilo, protože obě knihy se mi líbily.
Jasmine mi nebyla moc sympatická, navenek tvrdá holka a dříč, ale uvnitř velice nejistá. Taky mi nepřišla moc reálná její dokonalá rodina, kde se všichni milují a dobiraji se, ale to je spíše osobní pocit. Nicméně sledovat jejich slovní výměny taky pobavilo.

Saimoon
29.05.2021 5 z 5

Toto byla první kniha, kterou jsem od autorky četla. Kniha se četla moc hezky až na pár vniřních mologů hrdinky, které mi přišly zdlouhavé a podle mne by tam být vůbec nemusely. Škádlení obou hlavních postav mne moc bavilo a moc se mi líbilo, jak se špičkovali a nadávali si. Rodina Jasmine byla hrozně vtipná a u jejich rodinných večeří jsme se neskutečně bavila. Moc se mi líbila postupná změna ve vztahu Jasmine a Ivana, kdy z nenávisti přešli k lásce. A epilog - u toho mi srdce zaplesalo. Kladně musím hodnotit i prostředí, do kterého autorka zasadila děj. Opět musím knihu kladně hodnotit a všem doporučuji.

Karolin77
28.05.2021 5 z 5

Odpočinková hate love romantice pro New adult.
Od autorky jsme četla všechny knihy, které u nás zatím vyšly. Nejlepší za mě byl Kulti - 5* a nejhorší byl Rytmus, já a Malychin - 2,5* (ten se mi opravdu nelíbil a byla jsem z něj hodně zklamaná)
Naštěstí je to pomalá romantika jako byl Kulti.
Hlavní postavy mi ze začátku nesedli a vůbec mě nebavilo jak se mezi sebou pošťuchovali a pořvávali na sebe sprostě- nemám to ráda - ( přišlo mi to někdy až moc kruté a bylo toho hodně, už jsem si přála, ať se konečně spřátelí a ono nic). Nesedl mi ani humor rodiny hlavní hrdinky. To se naštěstí časem změnilo a já si je oblíbila.
Postupem čtení jsem si postavy zamilovala, začala je mít ráda a porozuměla jim. Autorčiny hlavní hrdinky jsou silné ženy s velice dobře popsaným charakterem a silnou osobností, které jen tak něco neporazí.
Autorka píše čtivě a stránky Vám mizí pod rukama neuvěřitelnou rychlostí. ( U této knihy se naštěstí neobjevila předešlá věc s chozením na záchod jako u jejích předešlých knih - kdo neví tak to v např. v Kultim bylo takto : když hlavní hrdinka byla z Kultiho nervózní tak si představovala jak je na záchodě a na můj vkus tam toho bylo až až..... to se mi opravdu nelíbilo...kdo četl ví)
Velice se mi líbilo prostředí knihy, ale mrzelo mě, že jsme nedostali více scén z jejich společných tréninků. Byly tam popsané akorát jejich začátky a konce. Což mi trochu vadilo.
Co se mi ale líbilo byl soukromý život hlavních hrdinů, to se opravdu povedlo. Hodně povedené byly i scény,kdy se Jasmine zrání nebo jí není dobře. Bylo krásné sledovat jak se o ní Ivan stará. ;) Jasmine to opravdu neměla jednoduché a Ivan jí byl skvělou oporou.
Kniha se mi líbila,ale bohužel pro ní Kultiho nepřekonala. Jsem moc ráda, že mě nezklamala.
4,5/5*
Od autorky si určitě přečtu i její další knihy, ale spíše dám šanci těm tlustším, kde si budu jistá,že mezi hlavními hrdiny bude láska pomalu a realisticky vznikat.

Kaduri
27.05.2021 5 z 5

Podobne ako v predchádzajúcich knižkách Mariany Zapaty, v úvode knihy sledujeme dlhý vnútorný monológ hlavnej postavy, dialógy ako keby absentujú. Netreba sa báť, dej sa postupne pekne rozbehne.
Tento koncept "slow burn romance" ma proste baví, naviac zasadený do atraktívneho sveta krasokorčuľovania.
Pre mňa rovnako dobré ako Kulti a teším sa na ďalšie knižky z pera tejto autorky:)

lena.o.knihach
27.05.2021 4 z 5

Nejdřív fotbal, pak hudební kapela a teď krasobruslení - prostředí, na které jsem se těšila ze všech nejvíc.

I když se každá kniha odehrává někde jinde, ten romantický příběh je stále stejný. I postavy v ničem zásadním nevybočují a jsou si hodně podobné. A je to případ i Ivana Lukova a Jasmine Santosové. Místo kopaček jim ale autorka nasadila brusle a fotbalový stadion vyměnila za zimní.

Humor Mariany Zapaty mám ale ráda a její nejnovější knihu jsem přečetla extrémně rychle, a to je to téměř pětisetstránková bichle!

Je S láskou, Lukov lepší než Rytmus, já & Malychin? Rozhodně!
A je lepší než Kulti? Není. Ale ani není o nic horší.

Er.es
26.05.2021 2 z 5

(SPOILER) Bohužel musím jít proti proudu.
Eh...to nebylo dobrý, vážně ne.
Skoro 500 stránek čteme o buchtě, která má v hlavě totální hokej (jo a závodí v krasobruslení, možná měla přeci jen v mládí jít na ten hokej), protiřečí si, neustále se soudí a vnitřně brečí v nesmyslných situacích.
Já myslela, že ji fláknu na každé stránce, co autorka popisovala její stavy + bych preventivně flákla i její totálně pošahaný rodině...

Miluju krasobruslení a oddychové čtení, ale všechno kolem bylo utopeno v samých, do kolečka a na palicu se opakujících pasážích:
"Nasedni si"
"Ne"
"Ano"
Hajzl...
"Říkám, nasedni si"
"Ne"
"Ano"
Debil....
Když tohle čtete po stopadesátý, chcete se oběsit...
Jediný plus knížce za Lukova, ten toho totiž moc neřekl, takže neměl co zkazit...

přátelství láska rodina krasobruslení důvěra bruslení

Mariana Zapata
americká, 1986