Růže a lev

Růže a lev https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299230/bmid_ruze-a-lev-klH-299230.jpg 5 518 107

Rytíři z Vřesova série

Král Jan Lucemburský se snaží upevnit si své postavení navzdory odporu velmožů, kteří si představovali, že se nezkušený mladíček stane jejich loutkou. Mezitím roste moc jak Jindřicha z Lipé, tak Petra z Rožmberka. Skutečnými hrdiny románu však jsou, tak jako v předchozí knize Rytíři z Vřesova, příslušníci dvou zemanských rodů: Beneš a Čeněk z Vřesova, Lothar Katzinger z Olšové a jeho starší bratr Wolfram.... celý text

Turlogh
11.12.2020 5 z 5

Vynikající historický román z časů krále Jana Lucemburského o rytířích bez bázně a hany. Všemi deseti doporučuji! Howgh.

tichoslapek_
21.11.2020 5 z 5

Série, u které se člověk opravdu nenudí. Toto prostě musí bavit každého. Tak moc se už těším na další díl. Za mě jasných pět hvězd.

eva-lupen
02.09.2020 2 z 5

Ani druhý díl mne nezaujal natolik, abych byla aspoň zvědavá, jak to dopadne, tak jsem ho po zkončení výpůjční doby vrátila nedočtený. Ale úplně špatné to není.

Jack Bauer
07.08.2020 3 z 5

Druhé pokračování má už větší spád, ale schází mě jak v historických románech většinou bývá pořádné intriky a větší napětí. I tak se to ale hezky čte.

kuruteku
05.08.2020 5 z 5

Druhý díl, přečtený navíc po středověkém táboře a posledním Kornelu Bathorym, nezklamal. Ani jsem nenašel žádnou logickou chybu. Sice je to taková řezničina a už tu není moc retrospektivního objevování jako v prvním díle, ale na pohlcení dějem to stačilo.

tittanie
17.07.2020 5 z 5

Báječné. Krásné středověké dobrodružství. Kniha se četla velice dobře.

viweb
28.06.2020 5 z 5

Výborná 5/5

Haduwig
15.06.2020 4 z 5

Tentokrát o jednu hvězdičku méně, možná dáno i tím, že jsem četla ihned po prvním dílu. Na můj vkus se tu stále opakuje téma trestných výprav a některé zvraty přišly z čistého nebe (např. ustanovení Zdislava Koníře velitelem - v prvním díle se na tento post nehodil, a teď se jím bez námitek stane? Nic proti němu nemám, naopak! Ale je to poněkud neobratný zvrat).

Vím, kam série směřuje, takže se rozhodně těším na další díly, ale asi si mezi nimi dám větší pauzu.

PetrzOlomouce
27.05.2020 5 z 5

Opět výborné čtení. Jasných 5 *

mythos91
15.03.2020 5 z 5

I druhé pokračování osob rodů z Olšové a Vřesova přináší napínavý příběh. Hlavní aktéři Beneš a Wolfram si tvoří svou pověst jako schopní stratégové a rytíři. Nějaká ta pomsta proběhla a rekové se pouštějí dál. Drsná doba si žádá silné paže, bystrý rozum a lstivost… To oni mají. Knihou jsem proplul hbitě jako rybka horským potůčkem a jde se na další díl. :-)

Pavelpi
24.02.2020 5 z 5

Tahle série se mi moc líbí,takže dávám plný počet hvězdiček i u tohohle dílu a těším se na další.

Barbara182
20.02.2020 4 z 5

Druhé dobrodružství vřesovských rytířů a těch z Olšové se mi četlo podstatně líp než první díl, protože trochu ubylo postav a hlavní děj se už točí víceméně jen kolem johanity Wolframa a Beneše z Vřesova, ze kterého se ve službách Petra z Rožmberka vyklubal taky šikovný bojovník :-) Kniha se mi četla dobře a bavila mě, takže se určitě pustím i do dalšího pokračování, byť jsou teda postavy chlapáckých středověkých hrdinů pana Františka Niedla hodně podle stejné šablony (jako by ve větší či menší koncentraci naklonoval Hynka Tase z Boru :-). Jako oddechový historický román to ale beru a nemám s tím problém :-)

LKA5930
17.01.2020 5 z 5

Příjemně se čte. Zajímavý příběh co pohltí.

rlupinek
01.01.2020 4 z 5

Příjemné pokračování příběhů postav z prvního dílu.

Jaruš7
10.12.2019 5 z 5

Růže a lev - erbovní symboly - Petr Rožmberk a Jan Lucemburský

Tak nějak opravdově, je to v rozvětveném rodě Vřesovců, kde spolu v pokrevnosti drží korouhev rodu dobří, zlí , stateční i podlí.
Z lapků jsou páni, a tak je honba za pomstou trvalá.
Citace :" Myslel jsem, že vítězství chutná jinak.....nikdy jsme se potom neradovali.".
" Při zabíjení prohrávají i vítězové... A kdo při tom pociťuje radost, s tím není něco v pořádku."
" Máš pravdu - nejsme vítězové, jen přeživší."
Fajné.

Kubis01
05.12.2019 5 z 5

Prostě a jednoduše další díl výborné série Rytířů z Vřesova. Výborně a poutavě napsáno od mého autora číslo jedna historických románů.

likaf
18.11.2019 5 z 5

Druhý díl je stejně napínavý jako předešlý. Řádový rytíř Wolfram bojuje proti lapkům. Stejně tak i jeho švagr Beneš, který je ve službách Petra Rožmberka. Tento díl je plný napětí během obléhání nebo dobývání hradů a pronásledování lapků. V závěru zaútočí krutý Hans Křivák na tvrz Vřesov, kterou vypálí. To oba rytíře dovede až do Bavorska, kde se Wolfram utká s Křivákem, z kterého se vyklubal Joachim z Hohenbachu. Doporučuji k přečtení.

katallinka
22.10.2019 4 z 5

Začátek mě vůbec nebavil, ale s každou další stránkou byl příběh lepší a napínavější. Rozhodně se pustím o do dalších dílů.

Aleen
11.09.2019 5 z 5

Z Niedla se velice nenápadně stal jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Uvědomila jsem si to právě u tohoto románu. Zhltla jsem ho za pár večerů a vždy jsem se těšila na chvíli, kdy se k hrdinům ságy připojím v jejich nelehkém boji se středověkem. Musím uznat, že autor popisuje dobu, v níž se děj odehrává velice barvitě a velmi uvěřitelně. Ráda o něm říkám: Představuji si středověk tak, jak ho Niedl popisuje.

PavkaHu
30.07.2019 3 z 5

Mňam, jako malinu. Přehledné, příjemné čtení. Nezatěžuje, klidně plyne.