Království meče

Království meče https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344165/bmid_kralovstvi-mece-r6J-344165.jpg 5 442 91

Rytíři z Vřesova série

Wolfram Katzinger z Olšové, někdejší johanita, jehož jediným majetkem je jeho meč, vynikající kůň, statečnost a umění boje, stojí věrně ve službách krále Jana. Beneš z Vřesova pokračuje dál ve stavbě svého hrádku Vřesova, jelikož jenom pevné zdi, prozíravost a snad i močály svírající Vltavu na pomezí z Bavorskem ho mohou uchránit před opakujícími se nájezdy bavorského šlechtice, který je v Čechách znám spíše pod přezdívkou Hanz Křivák. Jako Rožmberkův man, kterého si mladý vladař i přes vzájemnou rozepři velice cení, musí Vřesov opouštět a účastnit se bojů jak s vnitřními, tak s vnějšími nepřáteli na obranu krále. Nebo proti němu? To podle toho, na které straně Rožmberk zrovna stojí.... celý text

Martina291086
16.01.2022 5 z 5

O tom, že je to opět čtivé, zajímavé a má to spád, se už ani nezmiňuju, opakovala bych se... Velmi oceňuji zajímavé dějové linky a stále nové postavy. Z knihy a děje samotného je cítit autorova láska k historii a psaní. A to jsem za poslední dobu moc často z knihy necítila...

jaroiva
15.10.2021 4 z 5

Tak ještě jedna audio, a tentokrát se mi to zas líbilo. Série je pro mě jak na houpačce, nedokážu předvídat, co mě zaujme :)
Tento díl mě zase chytnul.
Možná mi jen s postupující sérií trochu vadí opakování některých skutečností z předešlých dílů, aby to pochopil i čtenář, který to nečte chronologicky. Chápu to, ale pro mě je to navíc.

katallinka
07.10.2021 4 z 5

Tento díl se opět velmi povedl. Moc se mi líbil nový směr Wolframova života.

maryska09
06.10.2021 4 z 5

Opět dobře napsaná kniha o dávné historii Českého království.

konicekbily
08.08.2021 5 z 5

Rok 1315 (v podání autora) v Čechách a okolí. Naši hrdinové se aktivně zapojili do tehdejšího dění, ať už do vyjednávání o císaři či do bojů v zájmu českého krále nebo na obranu majetku svého a i života svých bližních i svého. Moc hezká pohádka pro dospělé - trochu historie znalé!

666Jitka
05.05.2021 5 z 5

Pokračování ságy jsem si opět užívala, některé dějové linky mě dost překvapily. Znovu jsem se ocitla ve středověké Evropě plné politických pletich a bojů o moc. Jde vidět, že některé věci, jako například politika, se opravdu nikdy nezmění. Děj měl spád a hltala jsem zase každou stránku. Drobné chyby v ději jsem samozřejmě také zaznamenala - Fratello na dvou místech zároveň nebo odchod Wolframa do Svaté země místo ve 12-ti letech v 6-ti, ale nad tím přimhouřím oko :-)

Luigi1
11.04.2021 5 z 5

Opět jsem si představoval tehdejší dobu a dost si doplnil mezery tohoto období.Poučné

ondras666
10.04.2021 5 z 5

Tento díl je za mě trochu slabší a má své chyby, což mě docela mrzí. Jak již bylo psáno v mnoha předešlých komentářích, autor měl nejspíš slabší chvilku. Politická linka je zde už větší, ale je to ku prospěchu hlavním hrdinům.
Co mi trochu vadilo, bylo to opakování předešlých dílů. Za mě trochu zbytečné, ale budiž.

TaLu
24.03.2021 4 z 5

S radostí jsem navštívila opět rytíře z Vřesova. Autor vždy připomene postavy, i jejich úlohu v ději, a tak není nutné číst jeden díl za druhým.
Se slovy to pan Niedl opravdu umí. Když nás vede do velké bitvy, téměř slyšíme třesk zbraní a výkřiky umírajících. Na pozadí velké bitvy i menších šarvátek můžeme sledovat další osudy známých postav. Stále se něco děje v království Českém. Intriky, dobrodružství, věrná služba králi a dokonce se najde čas i na svatbu. Také hrad na Vřesově utěšeně roste.
V této části je opakování zařazení postav nejen na počátku, ale i v průběhu děje, což působí rušivě, vždyť čtenář si pamatuje, kdo je kdo. Také se objevila chyba v návaznosti ohledně Wolframa i jeho koně, jak je to napsáno v komentářích přede mnou. Ale odpouštím, a těším se na další dobrodružství.

Turlogh
11.12.2020 5 z 5

Vynikající historický román z časů krále Jana Lucemburského o rytířích bez bázně a hany. Všemi deseti doporučuji! Howgh.

adam5955
27.11.2020 4 z 5

Krasne se cte, nechodi se zde dlouho kolem horke kase, dej ma spad, meni se i prostredi, hlavni akteri jsou dva,i kdyz jeden hlavnejsi :) Hvezda dolu za to, ze se dej na Vresove prislis neposunul a za schovivavy rosudek p.Benese. Hvezda naopak pribyla za Lahneck. Ale celkove, ac super ctiva, tak me zklamala uspechanym konecem. Ale jinak na ctvrty dil si drzi stale obrovskou kvalitu, takze takovy konec byt ani nemusel a ctenar by rad sahnul po patem dile

viweb
21.08.2020 3 z 5

Malinko slabší, můj dojem je že se děj moc neposunul, ale čte se sama. Určitě stojí za přečtení

Jack Bauer
19.08.2020 3 z 5

Ve čtvrtém pokračování mě dost vadilo neustálé opakování co se stalo v předchozích dílech. Děj se nikam moc neposouvá, stále dokola to samé a spousta chyb, jakoby si Niedl nepamatoval, co psal v předešlých dílech, např. že Wolfram šel do Jerusaléma ve 12 letech a zde v šesti, záměny jmen, Fratella má současně Beneš ve Vřesové a Wolfram v Lanecku, apod. Místo zdlouhavých nudných bojů s Uhry bych uvítal nějaké intriky.

kuruteku
09.08.2020 4 z 5

Souhlasím s RenkouB, že v tomto díle si autor hodně neuhlídal návaznost, ale dostal jsem se přes to a pokračoval i v dalších knihách. Trochu mne štvalo i neustálé opakování předcházejících knih, ale chápu, že ne všichni začínají první knihou a čtou po dílech. Takže nakonec jsem spokojen přešel dál.

tittanie
17.07.2020 5 z 5

Skvělý středověký příběh. Báječné čtení. Jsem ráda, že jsem se do toho pusitla.

RenkaB
06.06.2020 3 z 5

První dva díly ušly, neohromily a ani nijak extra nenadchly. Třetí mě dorazil. Avšak ne tím, že by byl vynikající. Co v knihách nesnáším, jsem v této potkávala tak často, až jsem z toho byla znechucena a otrávená, a čtení mě pranic netěšilo. Spíš jsem čekala, kdy na další straně na mě opět vyskočí nějaká blbost. Například: Wolfram byl poslán na cestu do Jeruzaléma v 6 letech (v předchozích dílech autor tvrdil, že ve 12 letech), stará Bohuna a její muž Janek (správně má být Matěj, protože Janek byl její syn), Beneš tvrdí, že nemají sedlat jeho Frattela (ale ten patří Wolframovi), Beneš měl přivézt na svou tvrz hřebce, který patřil Matouši Čákovi (ovšem v předchozím díle to byla klisna a Beneš s ní chtěl založit chov koní), atd. Chyb jak máku, prostě fuj.
Až jsem z toho trpěla stihomamem, že pan Niedl napíše první, případně druhý díl. A dál to píše nějaký trotl, který si není schopný zapamatovat děj předchozích dílů a naplácá tam kdejakou kravinu.
Původně jsem chtěla dát knize dvě hvězdičky, ale aspoň za tu snahu, jsem jednu přidala.

mythos91
26.04.2020 5 z 5

Stále stejný standard pana Niedla. Beneš i Wolfram používají nejen meč k odrážení svých nepřátel, ale i rozum a bystrý úsudek, který rozhodoval ve středověku zda budete zabiti nebo vy zabijete. Wolfram tentokrát nemáchá jen mečem, zdá se že i cit a jeho projevení ku krásné paní z Lahnecku mu jde velmi dobře. A to tak, že se stane prozatímním pánem tohoto hradu. Znovu krásný příběh těchto rytířů.

Barbara182
14.04.2020 4 z 5

Další pokračování Vřesovských rytířů nezklamalo, krásně středověké čtení, nechyběly bitvy a sem tam i nějaký ten úskok, prostě pro mě osobně pohodové čtení, ke kterému se v budoucnu ráda někdy znovu vrátím :-)

Pavelpi
08.03.2020 5 z 5

Další pokračování rytířů je celkem napínavé a dobře udělané a tak se těším na další díl,který letos vyjde.

Argony
11.02.2020 5 z 5

Opět příjemné čtení, přesto... Existuje ještě redaktor nebo někdo, kdo ty knihy před tiskem čte? Spousta chyb a opět nesmysl - co dělal Fratello na Vřesově? Str. 213 během útoku na Vřesov Beneš říká, že na Fratella nemá nikdo sahat, přitom to je Wolframův kůň.
Očekávala jsem, že z Petra bude opět stavitel Pavel a při dalším vydání chybu ve třetím díle opraví, ale nee. Tak holt máme o dalšího Petra navíc.
Autor by také mohl upustit od neustálého připomínání předchozího děje. Čtu sérii hned za sebou a dost to otravuje (to se týká i Tase a Lukáše).
Tyhle dvě věci mě prostě štvou.