Vražedná mše

Vražedná mše https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231366/bmid_vrazedna-mse-E69-231366.jpg 4 70 23

V Kutné Hoře se schází zemský sněm. Na úvod se v chrámu svatého Jakuba koná mše svatá, v jejímž průběhu nečekaně dojde k vraždě Jana z Hradce. Nikdo neví, kdo ji spáchal, teprve na konci mše lidé kolem klečícího šlechtice zjistí, že ho kdosi probodl dýkou. Ještě téhož dne je v jednom z kutnohorských hostinců nalezeno mrtvé tělo dalšího zúčastníků sněmu Markvarta z Riesenburku. Nejpodivnější ovšem je zjištění, že oba mrtví krátce před tím, než byli zavražděni, odkázali ve své poslední vůli veškerý svůj majetek jakémusi Bratrstvu svatého Josefa Pěstouna...... celý text

Misabi
27.01.2024 4 z 5

Skvělý příběh, moc mne bavil. Hvězdičku dolů dávám za ten nesmyslně utnutý a rychlý konec...

martineknatasa
18.07.2023 5 z 5

Mne kniha nezklamala. J. Bauer prostě umí zajmout.

rilajaan
27.07.2021 3 z 5

Dobře našlápnutý příběh, ale co ten rychlý konec.

Erikdecim
14.10.2020 3 z 5

Někdo píše, že Bauer je stále lepší, mě to příjde naopak.

wooloong
03.02.2020 3 z 5

Mám podobné výhrady jako Ladinek. Jednak linie vyšetřování krádeží v Ungeltu neměla vůbec nic společného s hlavní linií příběhu, jednak mi přišla nedotažená a jednak nakonec vyšuměla do prázdna, takže proč tam vůbec byla? Závěr příběhu a rozuzlení čtyř vražd bylo uspěchané, nedovysvětlené a zabilo celkem zajímavou detektivní zápletku. Ne, tenhle příběh se mi moc nelíbil.

Ladinek
05.01.2020 3 z 5

Není to špatné, ale zaráží mě tempo příběhu. Nejprve je to celé tak akorát, potom jakoby se to trochu zarazilo či zpomalilo a nakonec se pan Bauer zřejmě lekl kolik toho už napsal a celé to bleskurychle utnul. Jinak bych to považoval za jednu z nejlepších páně Bauerovych knih, ale ten závěr, nebo spíš jeho načasování to kazí. Stejně jako ta záležitost s tím Ungeltem. To mi připadalo jako vložka na splnění počtu stran. S příběhem to nemělo absolutně žádnou souvislost.

Kerberos
15.02.2019 5 z 5

Mám pocit,že se pan Bauer zlepšuje.Příběhy jsou napínavější a akčnější.

mr.Zdenek
06.02.2019 5 z 5

Knihy od pana Bauera mě nikdy nezklamaly, včetně této.

babystar
01.09.2018 5 z 5

Tentokrát měl příběh opravdu šmrnc. Do pátrání se svérázným způsobem zapojil i služebník Jura. I rozvíjení hlavního příběhu ve dvou liniích, které se nakonec spojily a vedly k vypátrání a řekněme i potrestání vrahů a zlodějů udělalo knihu napínavější. Protože však na mocné se nemůže přes zákon, musely zasáhnout "boží mlýny".

druzickaster
27.07.2018 5 z 5

Tak tento díl byl napínavý jako hrom. Sice od půlky je zápletka víceméně jasná, ale i tak mě dobrodružství Jakuba a Blasia a vlastně i Jury bavila.

čef
19.12.2017 5 z 5

Detektivky mám rád, zvláště historické a zvláště z české minulosti. Takže zde to mám vlastně tři v jednom a jsem rád, že se tomuto žánru věnuje již povícero českých spisovatelů. Tato kniha není v ničem výjimečná, je to dobře odvedená práce, takže jsem se dobře pobavil a strávil tak příjemně několik hodin s nenáročným čtením.

Iki1
15.09.2017 4 z 5

V knize je velmi dobře vypodobněna tehdejší doba vzestupu kazatele Jana Husa, velmi věrně jsou zachyceny dobové reálie. Kniha nepostrádá nutné napětí charakteristické pro detektivky. No a samozřejmě dobrý konec, který je pěkně předvídatelný a autor k němu nejpozději od poloviny knihy směřuje. Žádné překvapení se nekoná, jedná se o oddechovku velmi dobré úrovně, jak jazykové, tak i stylistické.

konicekbily
22.07.2017 4 z 5

Přečetl jsem již více detektivních knížek vztahující se k historii. Musím něco přečíst i od pana Bauera. Autorovi se záměr povedl - vtáhl nás do předhusických Čech. Příběh je velice dobré odpočinkové čtení.

ivoiro
17.04.2017 4 z 5

Další z příjemných oddechových čtení této série. Kniha se mi četla velice příjemně.

Galadwen
14.11.2016 3 z 5

Lepší než předchozí knihy o Protivovi, které jsem četla (ty byly hlavně ze začátku série), hodně čtivá oddechovka, nicméně plná logických chyb (o jiných nemluvím). Nejzásadnější je problém se závěťmi - ani ve vrcholném středověku nebylo možné zcela vydědit manželku a děti bez odůvodnění, taková závěť by prostě neprošla soudem desk zemských. A podříznout někoho v chrámu, aniž by si toho okolostojící ve stejné chvíli všimli? Absolutní nesmysl - co asi dělá proříznutá tepna? Autor zřejmě nikdy neviděl žádný film krvák :-). A jak už píší další komentátoři, zápletka se docela slibně rozvíjí, ale najednou je na posledních třiceti stranách uťatá v naprosté zkratce.

TeaPeter
14.04.2016 3 z 5

Kniha to byla dobrá se zajímavou zápletkou. Konec byl ale tak useknutý a nebojím se říct odfláknutý, že více než tři hvězdičky nejsou na místě. A dost možná to je až moc. Doufám, že příští kniha bude lepší.

Selinute
28.02.2016 4 z 5

Mám ráda historické detektivky ze středověku, které mě pobaví a navíc si u nich odpočinu. ..a můj oblíbený františkánský mnich Blasius byl opět skvělý.

Keddie
04.01.2016 5 z 5

Tento díl celé série byl opravdu dobrý. Zajímavá zápletka, svižný děj. Jen konec byl nějak urychlen. Trochu mi to připomíná občasné zrychlené závěry u Vondrušky, kdy se zřejmě potřeboval vejít do předepsaného počtu stran. :-) Ale jinak mohu doporučit.

irousek9
17.12.2015 5 z 5

Není nic,co bych této knize vytkla.Odpočinková historická detektivka,báječně napsaná,nebylo nudného místa.Už se těším na další Bauerovou knížečku!

Dandulka
23.11.2015 5 z 5

perfektní kniha! To rozuzlení je velmi překvapující, ale ani v té době není nemožné.