Rychlé šípy

Rychlé šípy https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103265/rychle-sipy-103265.jpg 5 2163 173

Úplné vydání všech komiksových příběhů slavných Rychlých šípů, které byly napsány a nakresleny. Napínavé a veselé příhody pětice chlapců - Mirka Dušína, Jarky Metelky, Jindry Hojera, Červenáčka a Rychlonožky - přitahovaly před desítkami let mladé čtenáře časopisů Mladý hlasatel a Vpřed. Rychlé šípy dávaly mnoho příkladů a rad v době, kdy bylo třeba (když praskal led, když zrály třešně, když o prázdninách hrozilo uštknutí zmijí, při nálezu nevybuchlé patrony apod.). Mají jistě co říci také dnešním školákům a rádi si nad nimi určitě zavzpomínají i rodiče. Uspořádal Vladimír Dobrovodský. Nakreslili Jan Fischer, Václav Junek, Bohumír Čermák a Marko Čermák.hezký a milý. S oblibou nosil červenou čapku - však také podle ní dostal jméno... Vedle něj je Jindra Hojer, čili ,,moje ublízané potěšení", jak mu Rychlonožka žertem říkával, protože měl vždy pečlivě na pěšinku učesané vlasy. Jemný, veselý chlapec, statečný a věrný, opovrhující násilím a nespravedlností... A konečně Rychlonožka. Samorost, smolař, legračník a vtipálek, zmatkář a strašpytel. Jeho prostořeké průpovídky a vtipy kdekoho rozchechtávaly a on jimi nešetřil ani v nejožehavějších situacích... To tedy jsou Rychlé šípy, chlapci stateční, veselí, odvážní, podnikaví. Však je po otevření knihy brzo poznáte!... celý text

LaKrec
31.10.2013 5 z 5

Tenhle komiks můžu číst stále dokola a nikdy neomrzí. Srdeční záležitost ukrytá v pevných deskách. Dříve byly v časopisovém vydání a pamatuji si jak jsem si je jako kluk s nadšením půjčoval v knihovně a celé zimní dny o mě nikdo nevěděl. :-)

manbeyond
26.10.2013 5 z 5

Souborné vydání (takřka) všech Foglarových komiksů s Rychlými šípy. Nesmrtelná klasika, která baví už generace. Doporučuji každému bez ohledu na věk a pohlaví! Nekonečná inspirace mých dětských let.

wooloong
12.10.2013 5 z 5

Na komiksech o Rychlých šípech jsem vyrostla, prakticky jsem se na nich naučila číst a celé repliky znala zpaměti. V dětství jsem tyhle sešity (ze kterých dali dohromady výše uvedenou knížku) prostě milovala. Teď v dospělosti a s odstupem mi už ty jejich příběhy nepřijdou až tak křišťálově čisté a jejich charaktery zas tak bezchybné, ale asi už jsem na ně moc stará. Za první dojem musím dát pět hvězd.

MarkDesy
01.09.2013 5 z 5

Moje srdeční záležitost. Sotva jsem přijel k babičce na prázdniny, už mi její soused nesl vlastní sbírku komiksů o Rychlých šípech. Jako zařezaný jsem seděl v křesle na balkóně a hltal stránku po stránce. Babička mi jenom nosila jídlo. Každý rok se to opakovalo, až do té doby, než jsem "dospěl". Teď už mám svou vlastní knížku, kterou dneska lousknu naprosto stejně jako před 15 lety.

Hedwik
14.06.2013 5 z 5

Kniha a příběhy, které jsou na celý život, unik do světa, kde je nejlépe.

tyzik.cejka
01.05.2013 5 z 5

Foglar má mnoho dobrých knih které budou znát pamětníci i děti

maple34
04.04.2013 5 z 5

Soubor veškerých rychlošípovských komixů, paráda...

joninho
04.04.2013 5 z 5

Jako malý kluk jsem tuto knihu dostal od otce, který ji dostal od dědečka. Čas strávený sní by se mohl počítat na měsíce. Podle ní jsem i kreslil obrázky. Přiznávám, že ten poklad mám dodnes ukrytý doma, aby se zachoval pro mé děti. I když je z ní salátové vydání :)

tyzik.cejka
28.03.2013 5 z 5

vydaní užasních sešitu který teda se všem libí nejvíc mě baví příběhy kde se objeví Bratistvo kočičí pracky a Rychlonožka ČERNÍ JEZDCI

tleming
26.03.2013 5 z 5

muzu cist porad dokola :) takove na odreagovani :)

RYŠKA
09.03.2013 5 z 5

Pro mne též srdeční záležitost!!Jak sešity Rychlých šípů,tak knížka Dobrodružství v temných uličkách!Ale i další knížky od Jaroslava Foglara.A hodně mě překvapilo,když jsem v knihkupectví neobjevila ani jednu jeho knihu.

umbra
09.03.2013 5 z 5

Měli jsme doma samé klučičí romány, ale nikdy mi to nevadilo. Edice KOD či stará souborná vydání Rychlých šípů jsem jako malá holka hltala jedním dechem.

Nikusscha
06.03.2013 5 z 5

Výborná knížka, četla jsem ji snad 10 krát :-)

Daxie L. Jesus
27.02.2013 3 z 5

Propagátorský komiks. Pche!

Miken008
27.02.2013 5 z 5

Tyhle komixy můžu číst pořád dokola a nikdy mě neomrzí... prostě srdeční záležitost :)

petka-2007
22.01.2013 5 z 5

Tahle parta kluků patřila mezi mé oblíbence.. :-)

růža
07.11.2012 4 z 5

Mám chuť napsat - bez komentáře. Prostě klasika. Nezapomenutelné. Když se mi do ruky nějaký sešit dostane, tak si jej opět s chutí přečtu.

Alix
24.08.2012 5 z 5

Nemám moc co dodat. Taťka měl hromadu sešitů Rychlé šípy a já jsem je s nadšením přečetla a to nejednou. Dodnes si pamatuji, že " ovoce, zejména peckovité, v břiše nabobtná ", což na vlastní kůži poznal Jindra Hojer, který se nezřízeně nacpal třešněmi a myslím, že se pak dokonce i napil.

camelopardus
24.08.2012 5 z 5

Přidávám se k nadšencům.. Asi od devíti let jsem je četla v jednom kuse. Kombinace výstižných barevných kreseb a skvělých nápadů na výpravy, kvalitního naplnění volného času, duch městských uliček... Vždy jsem se dostala "dovnitř komiksu" a byla tam s nimi. Pro mě zkrátka kouzelná záležitost!!! :-)

Dera
24.08.2012 5 z 5

Pro mě srdeční záležitost... Zůstanu věrný napořád a nedám na tyhle modly dopustit. Čtu to dokola už 30 let... V dětském věku bych dal nevím co, kdyby mě vzali do klubu...:-) Vždy mě inspirovali k tomu být lepším, neříkám že se jim to povedlo, ale nesporný pozitivní vliv tam vždy byl a bude...