Rychlé šípy

Rychlé šípy https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103265/rychle-sipy-103265.jpg 5 2161 173

Úplné vydání všech komiksových příběhů slavných Rychlých šípů, které byly napsány a nakresleny. Napínavé a veselé příhody pětice chlapců - Mirka Dušína, Jarky Metelky, Jindry Hojera, Červenáčka a Rychlonožky - přitahovaly před desítkami let mladé čtenáře časopisů Mladý hlasatel a Vpřed. Rychlé šípy dávaly mnoho příkladů a rad v době, kdy bylo třeba (když praskal led, když zrály třešně, když o prázdninách hrozilo uštknutí zmijí, při nálezu nevybuchlé patrony apod.). Mají jistě co říci také dnešním školákům a rádi si nad nimi určitě zavzpomínají i rodiče. Uspořádal Vladimír Dobrovodský. Nakreslili Jan Fischer, Václav Junek, Bohumír Čermák a Marko Čermák.hezký a milý. S oblibou nosil červenou čapku - však také podle ní dostal jméno... Vedle něj je Jindra Hojer, čili ,,moje ublízané potěšení", jak mu Rychlonožka žertem říkával, protože měl vždy pečlivě na pěšinku učesané vlasy. Jemný, veselý chlapec, statečný a věrný, opovrhující násilím a nespravedlností... A konečně Rychlonožka. Samorost, smolař, legračník a vtipálek, zmatkář a strašpytel. Jeho prostořeké průpovídky a vtipy kdekoho rozchechtávaly a on jimi nešetřil ani v nejožehavějších situacích... To tedy jsou Rychlé šípy, chlapci stateční, veselí, odvážní, podnikaví. Však je po otevření knihy brzo poznáte!... celý text

Koty7
Koty7
14.03.2024 5 z 5

Kdo by neznal tuto kultovní kreslenou knihu plnou klukovských příběhů?

Emik87
Emik87
14.02.2024 5 z 5

Byl to sice dárek pro tátu, ale první jsem jí četla já. V knihovně mi nesmí chybět ani toto zpracování fantastické party. :)

Katrinreading
Katrinreading
25.01.2024 5 z 5

Je to sice místy problematické, ale ráda se ke knize vracím, připomíná mi dva roky života s rodiči v Praze a taky klubovnu, kterou jsme měli s kluky na kraji Brna za sídlištěm. Myslím, že je to dobře napsaný komiks, který zaujme děti i dnes.

mila2411
mila2411
17.01.2024 5 z 5

Klasicky klasická klasika. Vždy se mi připomenu jak jsem někdy v roce 1984 četl rozdrbanou "ilegální" knihu vydanou v roce 1968. Moje první setkání s RR a láska navždy. Později načteno komplet. Je to něco neopakovatelného, krásného a věčného... tak zase někdy "plantážníci" :-)

Marie60
Marie60
02.12.2023 5 z 5

Tak tohle samozřejmě také nesmí chybět v mé knihovně.

Ayla767
Ayla767
13.09.2023 5 z 5

Pamatuji si ze základní školy, kdy se půjčovaly mezi spolužáky sešity těchto komiksových dobrodružství :-) . Také na několikrát zfilmované Rychlé šípy.
Díky za tuto krásnou publikaci, koupila jsem ji vnoučatům a měla jsem s dárkem ohromný úspěch :-) .

Káťa484
Káťa484
27.08.2023 4 z 5

Hezky psaný příběh o jednom velkém dobrodružství, přátelství, věrnosti. Jen škoda, že v dnešní době téměř nikoho nezajímá.

LukasB.453
LukasB.453
21.06.2023 1 z 5

asi mě to minulo ve správném věku, asi se mi dostalo do rukou moc pozdě, a nikterak neuhranulo, ba ani nezaujalo, a přistupuji k tomu s čím dál většími rozpaky. ergo zažívat dobrodružství, hrát si na dobrodružství, číst si o dobrodružství - potud dobrý. ale číst si o tom jak si někdo jiný hraje na dobrodružství? wtf?
což je můj problém s foglarovkami obecně. takové bezkrevné, jako máčet pytlíkový čaj zabalený ještě v igelitu. jako když pan farář žijící v celibátu radí s rodinnými problémy, jako panna porodní asistentkou.

Cojekomupotom
Cojekomupotom
08.02.2023 4 z 5

Už z toho nejsem nadšený, jako když jsem na základce byl bratr Artuš, místy je to prostě nuda a v podstatě furt to samé dokola... ale jako dárek pro děti bych to určitě všem doporučil & za super vzpomínky hodnotím kladně, byť jinak bych to viděl tak na dvě hvězdy. Maximálně.

sabina5156
sabina5156
20.12.2022 4 z 5

Tohle pro děti určitě nepřestane být zábavné. Je v tom přesně ten správný poměr dobrodružství a záhady.

Winster
Winster
01.12.2022 5 z 5

Tahle knížka změnila můj život v pohledu na komiks. Jedná se o dokonalá "klučičí" dobrodružství v jednom svazku.

Hakate
Hakate
23.08.2022 5 z 5

Autor, který mě provázel dětstvím, skvělé dobrodružné knihy, po kterých by měla sáhnout hlavně dnešní generace.

Jedna z nejlepších.

petrarka72
petrarka72
09.06.2022 5 z 5

Vzpomínka na dětství... Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka ve více než třech stech komiksech, vycházejících v časopisech Mladý hlasatel, Vpřed a Junák a později v samostatných sešitech 1938-1941, 1946-1948, chvíli ve 1968 a následně až po Sametu... Měla jsem štěstí, že kamarád rodičů všechna napínavá a zábavná dobrodružství sesbíral a nechal si je svázat, takže navzdory komunistickému zákazu jsem se k nim dostala - a vzápětí vyplenila knihovny soukromé a veřejné, abych schroustala snad všechny foglarovky, "šípácké", od Bobří řeky, ze Země nikoho, nejoblíbenější byla Chata v Jezerní kotlině... Jak já chtěla být kluk! A kluk v podobné partičce! Další cesta vedla ke Třem mušketýrům... Takže i teď jsem si listování barevnými stránkami užila. Člověk po letech vnímá naivitu a tu a tam až protivně chtěnou výchovnost - ale stejně, je to tak důvěrně známé a vtipné, že okouzlení se vrací - a trvá...

marcela3655
marcela3655
27.05.2022 5 z 5

Kniha TOP mého dětství

Marcela_Hrubá
Marcela_Hrubá
16.04.2022 5 z 5

Za mě jasná kniha do knihovny, hlavně pro děti je to objevování nového světa

kralicekP.
kralicekP.
15.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Rychlé šípy
Mirek Dušín,
Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka nejlepší kamarádi.
Vymysleli si, že začnou klub Rychlých šípů. Dělají hlasatele a prožívají dobrodružství. (Něco jak
dnešní skauti).

dennydee
dennydee
04.03.2022 5 z 5

Komiks mého dětství, četli jsme spolu s bráchou.

jan.para
jan.para
22.02.2022 5 z 5

Kniha mého srdce.

pepa4081
pepa4081
02.01.2022 5 z 5

Po nahlédnutí do tradičně ubohého (nejen silvestrovského) tv programu, jsem dostal chuť na nějakou opravdu kvalitní zábavu. Nevím, po kolikáté už mi tato úžasná kniha zpříjemnila mnoho hodin. Doporučuji všem.
Nanejvýš uspokojivé.

Kamil123
Kamil123
23.12.2021 5 z 5

Jinak než 5 hvězdiček se nedá...člověk zde najde všechny příběhy plus mnoho zajímavostí na konci navíc v krásném vázaném svazku z kvalitního křídového papíru