Rukověť bojovníka světla

Rukověť bojovníka světla https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417/bmid_rukovet-bojovnika-svetla-eVC-417.jpg 4 299 36

Oblíbený autor ve svých inspirujících krátkých textech z let 1993–1996 ponouká čtenáře, aby dokázal žít své sny. Aby vyšel vstříc nejistotě života a naplnil svůj jedinečný osud. V knize autor vychází z tradic různých zemí.

Literatura světová Fejetony, eseje Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Argo

O Manual do Guerreiro da Luz , 1997

drakamena
08.02.2024 2 z 5

Některé zajímavé myšlenky, navíc v době, kdy jsem je opravdu potřebovala slyšet. Celkově ale zase nic zvláštního. Hlavně proto, že mi připadalo, jako by se úvahy občas navzájem popíraly.

Natyna3
20.09.2022 3 z 5

,,Až do konce života měj na paměti vše dobré, co vzešlo z obtíží. Je to důkaz tvých schopností, který ti dodá sebedůvěru před jakoukoli překážkou."

,,Každý bojovník světla už se někdy bál jít do boje.
Každý bojovník světla už kráčel cestou, jež nebyla jeho.
Každý bojovník světla už trpěl kvůli malichernostem.
Každý bojovník světla už si myslel, že není bojovníkem světla...
Každý bojovník světla už zradil někoho, koho miluje.
Proto je bojovník světla; protože tím vším prošel a neztratil naději, že se polepší."

Bakana
08.12.2021 3 z 5

Kvůli tomu, že kniha obsahovala pár zajímavých myšlenek, nedávám úplně špatné hodnocení. Jinak to byla eost nuda. Takový vykradený nepovedený I-ťing.

deauville
09.11.2021 3 z 5

Jedna z knih plných myšlenek pro "osobní rozvoj". Tyto knihy nečtu, ale tady tři hvězdičky za to, že se autor snažil a dal tomu alespoň literární fazónu, tzn. neskončil u pozitivních afirmací, desater osobního úspěchu, návodů na (hmotné i duševní) bohatství apod.

Skawin
21.04.2021 4 z 5

S mnohými pravdami Bojovníka světla nejsem zajedno, ale mnohé se mnou souzní. Normálně bych proto dala 3 hvězdy, ale jelikož jsme knihu poslouchala, tak za skvělou interpretaci Táni Medvecké musím dát hvězdu navíc.

pablito
31.03.2021 5 z 5

Překvapilo mě, kolik lidí tato kniha urazila. Mě osobně potěšila, každá věta námět k zamyšlení. Za mě Paulo Coelho vždy dobrý :)

whiolet
31.03.2021 3 z 5

Poslouchala jsem jí v audio verzi a bylo to zvláštní. Chvílemi jsem se s bojovníkem ztotožnila a moudra si vzala k srdci, jindy si naopak říkala, že už je toho na mě moc :)
Na konec bych tedy jen podotkla, že každý člověk je bojovník! A to jak naloží s obtížemi, co mu život naložil, to je právě to, co ho formuje...

tomas2921
15.02.2021 5 z 5

Dostal jsem jí od mámy, myslela si, že by mi mohla prospět, a taky že jo. Neříkám úplně, že mi změnila život, spíš mi ho zachránila, což je asi víc.
Moje hodnocení: 5 hvězdiček.

kamibe
07.11.2020

Tohle je kniha pro náhodná otevírání v dobách nejistoty, smutku nebo jiné duševní nepohody. Protože bojovníkem světla jsme my všichni, jenom jsem na své cestě někde jinde, a proto zatím tak docela nechápu nebo i nesouhlasím s některými vyjádřeními. V několika málo místech mi věty připomínají E. Tolleho, který nás také má k tomu, abychom žili vědomě, odpovědně a v každodenní meditaci, ať už děláme cokoli.

callowsick
07.06.2020 3 z 5

Kniha plná motivačních podobenství. Na jedno přečtení jich je snad až moc, některé se mi nedařilo pochopit.
Od autora mám raději knihy s příběhem, kde ostatně své inspirace pro cestu životem nechává hodně vystupovat do popředí.

MOu598
27.06.2019 3 z 5

Nejsem si jistá, že vím, kdo je to "bojovník světla" - církev, hnutí, jedinec, pojem, který zavedl P. Coelho?
Několikavěté "rady", co dělá a jak se chová bojovník světla. Zajímavé, podnětné, k přemýšlení. Někdy se mi ale zdálo, že si rady odporují. Asi ne úplně vše chápu.
Chci si z knížky vzít to, co je mi blízké.
Citát:
"Člověk se neutopí proto, že se ponoří, ale proto, že zůstane pod vodou."
"Slovo odpovědnost významově předpokládá schopnost odpovědět, reagovat."

Souteska
27.12.2018 5 z 5

Když potřebuji, vezmu knihu do ruky a otevřu na libovolné stránce. Taky vám to funguje? Doporučuji mít doma.

Kralovna_Andy
11.06.2018 5 z 5

Vždycky,když si nevím v živitě rady, vezmu knihu do ruky a je mi líp.

jengibre
16.05.2018 4 z 5

Úžasná knížečka plná moudrých myšlenek, které dokážou povzbudit a přivést k zamyšlení. Co víc napsat? Coelho prostě umí.

PetraFrenz
24.10.2017 5 z 5

Určitě se vyplatí ji mít doma a když ztrácíme naději, znovu si ji přečíst.

jewarix
22.07.2017 4 z 5

Velice zajímavá kniha, bohužel pro mě ještě na ni nenastal ten správný čas, ale i tak to bylo zajímavé čtení :)

gad
24.05.2016 5 z 5

Bojovník světla není žádný nadčlověk, ale může jím být kdokoliv. Coelho v krátkých textech odhaluje tajemství života, jenž se skládá z maličkostí a drobných každodenních zázraků, které mnoho z nás pro své starosti a zaobíráním se sama sebou nevidí, nebo nechce vidět v čekání na "něco velikého", co mu změní život a tak se klidně může stát, že mu tento proteče mezi prsty. Autor nutí čtenáře, aby se zamyslel sám nad sebou a uvědomil si, že už samo narození je zázrak, ale že život nebude vždy procházka růžovou zahradou. Přesto ho můžeme prožít důstojně a přijímat tak, jak přichází se svými výhrami i porážkami. Knihu nelze vstřebat najednou, ale mně osobně se osvědčilo přečíst 3-4 stránky a pak o nich přemýšlet. Je to dílo plné moudrosti, snad proto, že čerpá z tradic různých zemí. Vřele doporučuji.

ivana5609
17.05.2015 3 z 5

Pro tuto knihu nenacházím lepšího slova než "sborník". Sborník toho, jak vést dobrý boj.. Od tohoto autora se mi vždy líbí mnohem více příběhy, ve kterých je dobrý boj schován, není tak prvoplánový. Nicméně rozhodně nelituji, že ji mám ve své knihovničce. :)

K4t13
10.03.2015 4 z 5

Vskutku krásná knížka typická pro Coelha. Je v ní spousta pravdy a spousta významů psaných mezi řádky. Jediné, co se mi na knize nelíbilo, bylo její náboženské zaměření, ale to je čistě můj subjektivní pocit a není mým záměrem vás od čtení Rukověti bojovníka světla odradit. Pokud máte Coelha rádi, určitě jí přijdete na chuť.

kejty91
15.06.2014 3 z 5

kniha mi představila některé ze svých mnoha mouder, které jsem si poznačila. Co se týče obsahu, nečekala jsem, že knihu budu přelouskávat tak dlouho...asi jsem dlouho uvažovala nad tím, "co tím chce básník říct". Rozhodně to nejde srovnávat s jinými knihami autora ale má své kouzlo, které musí každý za sebe objevit.