Rozprávky barda Beedla

Rozprávky barda Beedla https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51908/bmid_rozpravky-barda-beedla-8Cc-51908.jpg 4 5087 662

J. K. Rowlingová hovorí: „Fanúšikovia Harryho Pottera boli pochopiteľne sklamaní, keď sa na verejnosť dostala iba jedna kópia Rozprávok barda Beedla. Preto s potešením oznamujem, že vďaka veľkodušnej podpore vydavateľov Harryho Pottera a Amazonu (ktorý kúpil rukou písanú kópiu na dražbe) a s povolením skvelých ľudí, ktorí vlastnia ostatných šesť originálnych kníh – Rozprávky barda Beedla budú teraz dostupné všetkým fanúšikom Harryho Pottera. Poplatky za poskytnutie autorských práv budú venované Children’s High Level Group v prospech detí v ústavoch, ktoré zúfalo potrebujú, aby sa ich niekto zastal. Nové vydanie bude obsahovať rozprávky, ktoré z originálu napísaného v runách preložila Hermiona Grangerová, s mojimi ilustráciami, ale aj poznámky profesora Albusa Dumbledora, ktoré budú uverejnené s láskavým dovolením Archívu riaditeľov Rokfortu .” Rozprávky barda Beedla, v ktorých Harry našiel kľúče k riešeniu poslednej úlohy – zničiť horcruxy lorda Voldemorta, obsahujú päť čarodejníckych rozprávok, ktoré zanechal Hermione Grangerovej Albus Dumbledore v siedmej a záverečnej knihe Harry Potter a Dary Smrti. Iba jediná – Príbeh troch bratov – je vyrozprávaná v knihe. Zvyšné štyri rozprávky vyjdú po prvý raz.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Ikar (SK)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Radzha
01.11.2020 5 z 5

Dlouho ležela v mé knihovně a koukala na mě, až jsem neodolal a během pár hodin přečetl.
Dokonale doplňuje kouzelnický svět a je mi jen líto, že povídek není víc a nejsou delší.
Každá bajka má něco do sebe a i dospělý člověk se může nad poselstvím zamyslet.

Hanjimka
11.10.2020 5 z 5

Knížka za mě čtená ušima, audiokniha. Krásně mi doplnila sérii HP. Osvěžila a leccos osvětlila. Poznámky autorky i Brumbála byly super.

Lucynell
10.10.2020 5 z 5

Bajky mě velice bavily, jsou krásně napsané a nejen, že se díky nim vrátíme do světa Harryho Pottera, ale zároveň nás přenesou zpátky do dětských let. Komentáře příběhy nádherně obohatily. Nejvíc se mi líbil Příběh tří bratří a to nejen z důvodu, že byl zmiňován v sérii Harry Potter, ale i díky hloubce tohoto příběhu.

TheBookReaderM
01.10.2020 5 z 5

Bajky jsou krásně napsány a díky jejich čtení lze zůstat ve světě Harryho Pottera ještě o chvíli déle. A ruku na srdce, kdo by v tomto světě nezůstal.

temna.vila
01.10.2020 4 z 5

Pět příběhů, které pěkně doplňují původní sérii Harryho Pottera a dovysvětlují určité motivy a jednání postav v původní sérii. Jedná se o opravdu kratičkou záležitost na jeden večer, která by neměla minout žádného fanouška Harryho.

JaniMa
18.08.2020 3 z 5

Návrat do kouzelnického světa byl sice příjemným zpestřením dne, ale těžko mohu tvrdit, že mě kniha nadchla. Příběhy byly sice neotřelé, ale souhlasím s těmi, na které kniha působila jako poněkud hamižná publikace, jejímž hlavním účelem bylo získat finance (třebas i pro dobrý účel). Nekoupila bych si ji.

Pejuška
13.08.2020 5 z 5

Bajky mě moc bavily, krásně napsané, včetně poznámek. Stejně mě ale nejvíce bavila bajka o bezové hůlce.

Cynickýholub
09.08.2020 5 z 5

Bajky jsem si četla několikrát a četly se moc pěkně. Bylo zajímavé číst i poznámky za každou povídkou a myslím, že J. K. Rowlingová tady neudělala snad žádnou chybu. Za mě prostě skvělé.

tittanie
18.07.2020

Hezké pohádky z prostředí světa Harryho Pottera.

Liteket
18.07.2020 4 z 5

Dle mého by se kniha obešla bez komentářů za každou pohádkou a stačilo by je vtěsnat do úvodu či epilogu. Ale to je věc autora....Pohádky samotné byly opravdu originálně postavené a pěkné.

Marketplace
17.07.2020 2 z 5

Knížku budu hodnotit jako celek - 2*. Samotné bajky jsou docela pěkné, ale komentáře Albuse Brumbála jsou divné a mnohy delší než samotná bajka. Prostě nezáživné.

luckomar
14.07.2020 4 z 5

Vcelku hezké kouzelnické pohádky.

Khamul1
11.07.2020 2 z 5

Bajky mě příliš nezaujaly. Přesně jak níže píše ElikaS, rád jsem si u nich zavzpomínal na světa Harryho Pottera, ale vracet se k nim určitě nebudu.

Lenny33
22.06.2020 4 z 5

Samotné bajky mě bavily. Jsou velmi čtivě a lehce napsány. Dodatky Brumbála byly občas vtipné, ale jinak mě spíše nudily a přišly mi zbytečné.

Chodskýpes
11.06.2020

(SPOILER) Bajky byly docela fajn, ale ty komentáře? No, co si budem povídat, docela to ruší při čtení ????.

EF1
01.06.2020 5 z 5

Naprostá klasika, kterou by rozhodně neměl vynechat žádný fanoušek ságy o Harrym Potterovi.

ElikaS
29.05.2020 3 z 5

Bajky mě zrovna úplně nechytly. Přečetla jsem si je, ráda zavzpomínala na svět Harryho, ale vícekrát už se k nim nevrátím.

Edona
27.05.2020 3 z 5

Kdyby kniha obsahovala více bajek, bylo by to úžasné. Bajky jsou totiž čtivé, zábavné a milounké. Pro mudlu jako jsem já, naprostá krása nahlédnout takto do pohádek kouzelníků. Avšak komentáře Brumbála mě v tomto čtení spíše rušily. Jsem velký fanoušek Harryho Pottera, ale tohle za mě bylo celkem zklamání.

AlbionFoxyFox
24.05.2020 5 z 5

Bajky byly příjemnou alternativou našich pohádek, ke kterým se ráda vrátím až budu v úloze rodiče. Komentáře byly místy vtipné a zajímavé, hezky knihu doplňovaly. Ocenila bych, kdyby bylo bajek alespoň 3x tolik.

Coucouha
19.05.2020 2 z 5

Bylo to příjemné čtení, avšak komentáře A. Brumbála mně opravdu nebavily. K samotným pohádkám se ale určitě budu vracet.