Útěk na venkov

Útěk na venkov https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514422/bmid_utek-na-venkov-642ee3bedf187.jpg 4 641 157

Ilustrátorka Ellla odjede z milovaného Londýna na venkov hlídat dům své kmotry Magdy poté, co jí přítel oznámil, že si potřebuje dát pauzu. Chce si tam utřídit myšlenky a přijít na to, co od života doopravdy chce. Magda ale zapomněla zmínit jednu maličkost – že na ni v domě bude čekat fenka Tess, o kterou je třeba pečovat. Jak si Ella poradí se čtyřnohou spolubydlící, s mrzutým veterinářem Devonem a starousedlíky, kterým soukromí moc neříká? Přehodnotí svůj život a dá šanci lásce, i když si slíbila, že se bude mužům vyhýbat?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

A Girl's Best Friend , 2018

marketa9252
10.11.2023 5 z 5

Krásný čtivý příběh.

aquaver
08.11.2023 5 z 5

Julie Caplin patří mezi mé nejoblíbenější autorky, a tak jsem si samozřejmě Útěk na venkov nemohla nechat ujít.
Abych byla upřímná prvních pár stránek jsem byla celkem překvapená a nesvá, že mi ten začátek úplně nesedl... ta hlavní postava mi ze začátku přišla celkem nesympatická... naštěstí po pár stránkách se to změnilo a zbytek knihy se mi líbil stejně jako obvykle u každé autorčiny knihy, kterou jsem zatím přečetla.
Jinak obálka se opět moc povedla.

tracey9
03.11.2023 5 z 5

Útěk na venkov od Julie Caplin je kniha, která sice vybízí svým názvem, abychom ji zařadili mezi romantické útěky, ale do této série nepatří.

Seznámíme se tu s Ellou, ženou, která odjíždí na venkov hlídat své kmotře Magdě domek a od začátku je nám jasné, že Ella odchází z Londýna především, aby si odpočinula, oddechla, získala odstup. Možná se v některých chvílích chová nafoukaně, dětinsky, hrozně... ale časem jsem ji pochopila. Společnost jí dělá labradoří fenka Tess a ta jí přinese spousta radosti do jejích smutků i Elle přidělá pár vrásek na čele :)

Veterinář Devon a jeho zdravotní sestřička Bets se s Ellou spřátelí a to i přes původní antypatie. Bets je veselou a milou přítelkyní, Devon klidným, oddaným a jemným mužem, jehož kouzlu Ella pomalu propadá. Ale v Londýně ji možná stále čeká Patrick...

Neskutečně se mi líbilo, že tahle kniha není jen pohodová romantika, ale že zpracovává vážné a silné téma. Sice mi zlomilo srdce, ale i tak se mi to moc líbilo. Příběh dostal jiný rozměr, vysvětlilo se Ellino chování a o to víc mi přirostla k srdci. Podobně Devonův příběh mě nenechal chladnou, i když jsem se do něj neuměla tolik vžít. Zamilovala jsem si samozřejmě Tess, její kousky mi nejednou vyčarovaly úsměv na tváři :) zamilovala jsem si taky Bets a vůbec bych se nezlobila číst i její příběh, určitě by mě moc bavil! A kdoví, třeba se ho dočkáme :)

Je to trochu jiná Julie Caplin než jakou ji známe, ale je skvělá :) líbilo se mi být spolu s Ellou na anglickém venkově, byl opět krásně vykreslen a líbilo se mi sledovat i její vývoj a uvědomění si sama sebe :)

Za knihu na recenzi v rámci #spoluprace moc děkuji @grada_cz @cosmopolis_cz a @bunburistka

Knihu hodnotím 4,5 z 5 :)

Mrňous1
29.10.2023 5 z 5

Tak já hodnotím velmi vysoko, přijde mi jako jedna z jejích nejlepších knih. Tak nadutou a nepříjemnou hlavní hrdinku jsem snad ještě v těchto knihách nečetla, říkala jsem si, bože to je nána. Ala pak se to pěkně rozjelo, vysvětlilo. Popis venkova mi nepřijde zidealizovaný, na vesnici žiju a myslím, že to autorka docela pěkně vystihla, i ten pohled lidí z města:-))) Výhody i nevýhody života na vesnici a ve městě jsou krásně popsány, postavy jsou zajímavé, vyvíjejí se, příběh hezky plyne a šťastně skončí. Za mě super, kvůli toho tyhle knihy čtu. A u Julie se dozvíte i o zajímavostech z místa příběhu, takže za mě plný počet bodů.

LunaL.
29.10.2023 5 z 5

Krasna, pohodova, ctiva kniha. Na podzimni podvecerni cteni idealni. Libilo se mi misto, dej i hlavni (i psi) postavy. A jak se z mestske holky stala vesnicanka :)
Nenarocne, hezke cteni!

Miška935
28.10.2023 4 z 5

Velmi příjemný příběh, ale něco mi v něm chybělo. Nebylo to tak dokonale jako její jiné knihy.

Maky806
22.10.2023 5 z 5

Krásný oddechový příběh.

Karoll_ina
21.10.2023 5 z 5

Krasna kniha, klasika od autorky, tentokrat ani neslo tolik o prirodu, ale velmi me nadchl veterinarni tematiku a zamilovala sem se do Tess, jelikoz miluju psy

Safrika
20.10.2023 3 z 5

Prijemne cteni, skvela odreagovacka, libilo se mi. V techto knihach na me vzdy dychne nalada nekam jet nebo zazit takovy “utek.

RMája
19.10.2023 3 z 5

Knížka se četla pohodově, žádné velkolepé zvraty. Atmosféra je protkaná psíma chlupama a malířským skicákem, což je mi blízké. Jsem čtenářka, která má ráda hmatatelné jiskření a emotivní romantickou linku. To umí Caplinová tak krásně předávat skrz řádky. V tomto díle pro mě bylo těchto momentů pramálo. Neusedala jsem ke knize s takovou dychtivostí do čtení, jako jindy. I přes příjemné prostředí to pro mě nebylo nic ohromujícího a něco, k čemu bych se vracela.

Erinien
18.10.2023 3 z 5

Za mě jedna z nejslabších knih od autorky, asi proto, že hlavní hrdinka mi byla ze začátku dost nesympatická a ty její trapasy ve stylu Bridget Jonesové my neseděly. V téhle knize se nepeče ani nevaří, to mě mrzí, protože to na knihách Caplinové miluju. Není tu ani poznávání nějaké nové kultury, života, jen prostě obyčejná agitka jak je život v komunitě na vsi lepší než ve městě. Omlouvám se, jestli to v Anglii takhle opravdu chodí, na mě to bylo trochu moc idylické. Jo a taky možná má někdo po přečtení chuť pořídit si psa, toho už mám, takže já tu chuť nemám.

Vagnerova.lenka
14.10.2023 4 z 5

Ella to nemá jednoduché, ale nakonec si poradí i na venkově. S novými sousedy, s Tess - ta byla zlatíčko, s Devonem, i se sebou. Bylo to úsměvné a příjemné čtení.

valeria0031
13.10.2023 4 z 5

Druhá knížka od autorky a rozhodně lepší než Kavárna v Kodani. Klid, pohoda, zkrátka co je potřeba.

Rowana
09.10.2023 4 z 5

Knížka splnila, co jsem od ní čekala a potřebovala - odpočinek, relax, romantiku.
Ačkoliv Útěk na venkov, do série Romantické útěky nepatří. Tentokrát se příběh drží na anglickém venkově nedaleko od Londýna. Seznamujeme se s poměrně živelnou místní komunitou, nahlédneme do procesu tvorby ilustrátorky dětských knížek i do tajemství jak se rodí umělecké nápady a inspirace. A seznámíme se s jedním velice typickým labradorem. Labradorkou.
No, prostě to bylo příjemné a fajn čtení.

katst
08.10.2023 3 z 5

Děj mě tentokrát moc neoslovil, přesto, že je psán, pro autorku, typickým stylem a lehkostí a kniha se dobře.
Nějak tomu tentokrát něco chybělo.
Caplinová má rozhodně lepší knihy.

Terkaodkafe
04.10.2023 4 z 5

Útěk na venkov je knihou o nových začátcích a životních změnách. Kniha jede podle zajetých žánrových pravidel, takže čtenáře nečekají žádné velké zvraty. Dostane to, co od romantické knihy očekává. Jen ta klišé jsou mistrně zabalena v líbivém kabátku, takže to vlastně vůbec nevadí. Julie Caplinová prostě umí psát a mě ty její knihy velmi baví. Protože kromě romantiky obsahují také pořádnou dávku humoru.

Celá recenze zde v recenzích.

BohyněKuchyně
03.10.2023 4 z 5

Ella byla po delší době hrdinka, která mi nebyla příliš sympatická. Lehce povýšená malířka a ilustrátorka se přestěhuje z Londýna na venkov. Stará se tady o dům své tetičky, potřebuje si vyčistit hlavu po tom, co si dala vztahovou pauzu s přítelem a... No a stará se o psa. To teda v plánu nebylo, ale Ella se s tím zkusí poprat. Pozná se s veterinářem Devonem a asi to nebude spoiler, když prozradím, že je to jasná láska. Kdo zná knihy od Julie Caplin aka Jules Wake, tak tohle je prostě její klasická dějová linka. Ella postupně nachází na vesnici přátele a snad ji ten poklidný způsob života i baví. Mezi ni a Devona se samozřejmě postupně navrší množství překážek, ale dopadne to dobře!

mira399
02.10.2023 5 z 5

Knížka se mi přesně trefila do nálady. Od autorky jsem nečetla ještě nic,takže nemohu srovnávat,ale tohle mě bavilo, pohladilo, vyvolalo úsměv na tváři. Pohodová atmosféra anglického venkova a jako milovnici zvířat mne potěšila fenka Tess. Pokud si tedy chcete odpočinout, směle do toho. Já se výhledově podívám třeba po další autorčině knížce.

blanka5960
01.10.2023 4 z 5

Tohle čtení jsem si opět užila, bylo sice malinko jiné, než jsme zvyklí z romantických útěků, přesto stále milé, oddechové čtení u kterého se člověk zrelaxuje a vyčistí hlavu.
Klidný venkovský život a pohoda sálá z celého příběhu. Autorka krásně popsala rozdíl mezi londýnským uspěchaným, neosobním městským životem a poklidným venkovem, s vřelými vztahy, dobrosrdečnými lidmi a krásnou přírodou. Oblíbenou hrdinkou se pro mně stala fenka Tessa, u mnohých komických situací jsem se hodně nasmála. Bavilo mně sledovat proměnu Elly, jak se postupně zapojila do dění ve vesnici. Bavilo mně číst o milých, obětavých sousedech, kteří vždy našli dobré slovo a pomocnou ruku. Romantická linka mezi Ellou a Devonem byla pozvolná, uvěřitelná , ale chtěla bych ji víc.

Pokud hledáte nenáročné čtení, bude Útěk na venkov to pravé.

klarinka9974
21.09.2023 4 z 5

Milý příběh o spí lásce a jedné ztracené duši na venkově. Nejdříve jsem měla velké obavy, ale kniha mě mile překvapila a nakonec jsem si to užila od začátku do konce. Vůbec mi nevadilo, že tam vystupuje labrador a další psi, bylo to spíše takové obohacení. A konečná kapitola dopadla přesně tak, jak od půlky knihy doufáme. Určitě dám šanci dalším knihám od této oblíbené autorky.