Útěk na venkov

Útěk na venkov https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514422/bmid_utek-na-venkov-642ee3bedf187.jpg 4 641 157

Ilustrátorka Ellla odjede z milovaného Londýna na venkov hlídat dům své kmotry Magdy poté, co jí přítel oznámil, že si potřebuje dát pauzu. Chce si tam utřídit myšlenky a přijít na to, co od života doopravdy chce. Magda ale zapomněla zmínit jednu maličkost – že na ni v domě bude čekat fenka Tess, o kterou je třeba pečovat. Jak si Ella poradí se čtyřnohou spolubydlící, s mrzutým veterinářem Devonem a starousedlíky, kterým soukromí moc neříká? Přehodnotí svůj život a dá šanci lásce, i když si slíbila, že se bude mužům vyhýbat?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

A Girl's Best Friend , 2018

jitka3027
25.05.2023 5 z 5

Pohodová knížka, která odsýpá, nenudí, pobaví i pohladí. Rozhodně doporučuji
Určitě se k ní vrátím

jitka5745
23.05.2023 5 z 5

Čtivá, pohodová kniha. Určitě ji doporučuji pro všechny, co si chtějí na chvilku oddechnout a nechtějí náročný příběh. Kniha se čte velice snadno a rychle. Užila jsem si ji! :)

Lóra1961
22.05.2023 5 z 5

Opět pohlazení z pera Julie Caplinové. V dnešní hektické době neskutečně příjemný relax nad řádky knihy.

bookcase
21.05.2023 4 z 5

Trochu šablonovitá a předvídatelná romantika, ale komu to vadí? Fajn oddechovka.

Sablu
20.05.2023 5 z 5

Četla jsem pár dílů ze série Romantické útěky, líbily se mi. Ale tahle nová jiná Julie Caplinová je prostě pecka. Jsem nadšená. Knihu jsem přečetla na jeden zátah a vážně se mi hodně líbila.

Majka1979
19.05.2023 5 z 5

Trvalo mi trošku dlhšie, kým som knihu prečítala, ale musím povedať, že bola úžasná.
Autorka nesklamala, jej príbehy sú skvelé, jeden lepší ako druhý.
Ella sa utiahne na vidiek, aby mala od všetkého pokoj. Netuší však, že dedina, kde sa túži zavrieť a nevyliezť, je až príliš akčná a Ella sa nechá zatiahnuť do takmer každej akcie.
Ľudia si ju obľúbia a aj ona ich.
Zistenia, ktoré ju čakajú, nie sú potešujúce. Ale s novými priateľmi nemá strach.
Vidiek je jednoducho kúzelné miesto.

Kniha nemala chybu. Ak ste váhali, či sa oplatí alebo nie, ja hovorím, že určite ÁNO

Renike
18.05.2023 4 z 5

Přiznám se, na začátku to vypadalo nadějně, ale pak mě to začalo nudit, málem jsem knihu odložila - ale, kde je zvířátko přece mě musí bavit i když Ella a Devon byli trošku hloupoučké postavy.. idiot - jak říkala Ella :) Za to Tess stála za přečtení a vytáhla knihu na 4*
Každopádne autorku mám ráda, ale knihy se psem a veterinářem už jsem četla i lepší ;)

AlenaF
18.05.2023 5 z 5

Bezvadné oddechové čtení, užila jsem si to.

nina3905
18.05.2023 4 z 5

Príjemná nenáročná romantikuš oddychovka.

MirrorIsis
18.05.2023 5 z 5

Přečetla jsem za jednu noc. Báječná oddechovka.

EmillyT
18.05.2023 4 z 5

Příjemná nenáročná odpočinková kniha, která potěší. Děj je naprosto předvídatelný, ale to mi u tohohle žánru opravdu vůbec nevadí. Moc se mi líbí i obálka knihy. Oproti sérii Romantických útěků mi zde byla dlouho nesympatická hlavní postavy - Ella, nějak jsem se do ní nedokázala vcítit, ani jí pochopit. Za mě mají knihy od Julie Caplin krásnou schopnost přenést čtenáře do takové příjemné pohodové nálady, a to splnila i tato kniha.

cerna7151
18.05.2023 4 z 5

Mám ráda tyhle "útěky" od Julie. Je to moc milé, oddychové čtení :-)

Leninkka
17.05.2023 1 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale za mě velké zklamání. Ostatní knihy jsem přečetla hned na jeden zátah a moc mě to bavilo. Ale tuto knihu jsem se musela nutit vůbec dočíst. Ella mi přišla strašně hloupá a nějak mi to celé vůbec nesedělo. Jediné pozitivum na celé knize byla Tess. Přišlo mi, že snad psal knihu úplně jiný autor než předešlé knihy :(

kamca4151
17.05.2023 3 z 5

Ačkoliv název knihy svádí si myslet, že je kniha součástí série Romantických útěků, není tomu tak. I tak mi nedá trochu nesrovnávat, protože si troufám tvrdit, že ten, kdo čte Caplinovou, jí čte především pro její brilantní talent Vás převést do úplně jiné země. Tak jsme měli možnost se zakousnout do zákusku v Paříži nebo si vypít dobrou kávu v Kodani, opalovat se na pláži v Chorvatsku nebo si dát horkou čokoládu ve Švýcarsku.

Poprvé mi vadili hlavní hrdinové. Absolutně jsem se nedokázala vcítit do jejich situací a jediná, s kým jsem dokázala sympatizovat byla Tess, černý retrívr.

Caplinová je velká srdcovka, ale Útěk na venkov není můj šálek kávy.

+ body dávám za hezké téma osobních problémů
- za neustále nabroušenou náladu hrdinů

Siegrid
17.05.2023 4 z 5

Po Kavárni v Kodani, která se mi vůbec nelíbila, jsem dostala knihu Útěk na venkov a naštěstí mi sedla do nálady. I přes občas hluchá místa jsem byla s knihou spokojená. Myslím, že mustr má autorka stále obdobný, jednou po čase mi však přijde do noty a splní svůj účel. Postavy se pomalu vyvíjí a hledají sami sebe.
A fenka Tess je samozřejmě naprosto milující a úžasná, miláček.

Iva095
17.05.2023 4 z 5

Hlavní hrdinka ilustrátorka Ella má strašně nízké sebevědomí a Devon je zase protivný a mrzutý veterinář. Pak tu máme tu nejhlavnější postavu labradorku Tess tu jsem si zamilovala hned. Příběh byl moc hezký.

evineckY
13.05.2023 5 z 5

Otevři srdce, a prozřou tvoje oči,
dát volný průchod pocitům uvolní pouta, co tě ničí.
Osvoboď svou mysl a tvůj talent vzlétne,

Skvělý veterinář Devon (tč. na venkově) a úžasná, nadaná a talentovaná, využívaná, s nízkým sebevědomím - Ella z velkoměsta, která je donucena nastěhovat se na venkov...
Neskutečně jsem se nasmála vtipným hláškám a situacím a navíc je tady pěkná komunita.
A hlavní role je tady pro fenku Tess :-)

Láska a přátelství mnoho podob mají,
pevnou a věrnou,
loajální a čestnou,
čistou a upřímnou.
Ať se ti dostane všech tří.
Buď požehnána.