Útěk na venkov

Útěk na venkov https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514422/bmid_utek-na-venkov-642ee3bedf187.jpg 4 641 157

Ilustrátorka Ellla odjede z milovaného Londýna na venkov hlídat dům své kmotry Magdy poté, co jí přítel oznámil, že si potřebuje dát pauzu. Chce si tam utřídit myšlenky a přijít na to, co od života doopravdy chce. Magda ale zapomněla zmínit jednu maličkost – že na ni v domě bude čekat fenka Tess, o kterou je třeba pečovat. Jak si Ella poradí se čtyřnohou spolubydlící, s mrzutým veterinářem Devonem a starousedlíky, kterým soukromí moc neříká? Přehodnotí svůj život a dá šanci lásce, i když si slíbila, že se bude mužům vyhýbat?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

A Girl's Best Friend , 2018

AlexandraBane
28.01.2024 4 z 5

Milé a nenáročné čtení

Ivka14
25.01.2024 4 z 5

Toto je moje první kniha od této autorky a nebude moje poslední.

Ella potřebuje pauzu a uteče do domu své kmotry na venkov, když přijede, matka jí řekne, že se má také postarat o pejska o kterého nestojí. Brzy má na sobě holínky a venčí nevychovaného psa, ke kterému potká místního nevrlého veterináře. Z Devona a Elly jsou skvělí přátelé a vzájemně si překládají své problémy a podporují se.

Je to krásný příběh o nových začátcích, objevování sebe sama a o pejskách.

Blanka586
20.01.2024 5 z 5

Útěk na venkov - moc hezké čtení. Takové pohlazení po duši.

Verunka289
15.01.2024 4 z 5

Milý, nenáročný, pohodový příběh, jak to Julie Caplin umí. Moc se mi líbila dějová linka s pejskem a také vykreslení přátelského prostředí na vesnici. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala.

Toledo
13.01.2024 3 z 5

Moc příjemný příběh z krásně vykresleného prostředí periferie Londýna. Pěkne se to četlo, ale občas mi to přišlo už příliš natahované.

Bety093
11.01.2024 4 z 5

Skvělá oddechovka. Nenáročný děj, který vás ale nutí číst stále dál. Útěk na venkov je moje první kniha autorky, ale určitě ne poslední. Všechny postavy byly dotažené do konce a kapitoly měly akorátní délku. Některé pasáže byly zbytečně dlouhé, ale jinak nemám asi žádnou výtku. Doporučuji.

georginaa
09.01.2024 5 z 5

Od této autorky moje první kniha a jsem spokojená, upoutala mě nádherná obálka. Vzhledem k tomu, že jsem měla též černou labradorku, mohu říct, že jsem si i zavzpomínala na její rošťárny. Když Tess snědla tu čokoládu a musela na veterinu, já si vzpomněla jak mi ta moje snědla půlku boty a tak šílenej průjem jsem v životě neviděla. Ještě že doktoři umí zázraky a život jí zachránili. Oplakala jsem to v příběhu a těšila se, že ji též zachrání. Nakonec jsem byla šťastná za dobrý konec plný lásky. Ilustrátorka malých myší s klobouky byla pěkná vsuvka do příběhu.

Le Chat
09.01.2024 5 z 5

Opravdu jsem si oblíbila autorčinu sérii Romantické útěky, proto jsem se rozhodla, že si přečtu i Útěk na venkov. Knížka je super oddechovka, která i pohladí na duši, takže jsem si čtení skutečně užila, proto uděluji 5 hvězdiček. A i když jsem kočičářka, Tess byla prostě zlatíčko! :-D

JaneH
08.01.2024 4 z 5

Kniha představuje oddychové čtení se vším všudy. Příběh odehrávající se na romantickém venkově mě moc bavil. Přišlo mi velice originální dát tak velký prostor v příběhu právě čtyřnohému miláčkovi Tess, ale jako pejskař tohle naprosto chápu. Líbila se mi to, jak se Ella postupem času měnila. Postava Devona mi byla hned od začátku sympatická. Přesto jsem v polovině knihy měla stav, kdy jsem knihu odložila a trvalo mi dlouhou dobu než jsem se ke čtení opět donutila. Možná za to mohla akce, která mi tam občas trošičku chyběla. I tak si ale myslím, že se jedná o knihu, která vás pohladí po duši.
Přestože jsem knihu četla až nesmyslně dlouho, řadím ji mezi ty povedené tituly, které bych s radostí doporučila dál.
Oddechovka s velkým O.

Nattali.ka
06.01.2024 3 z 5

Mám tuto autorku velmi ráda a proto jsem se těšila na její další příběh. Z knihy opět sálá pohoda, takže se skvěle čte ráda se k autorce stále vracím. Dějová linka se točí hlavně kolem psů, což není úplně mé gusto, a proto mě tato kniha oproti ostatním tolik nezaujala. Psi jsou sice super ozvláštněním, je s nimi hodně legrace, ale i přesto mi příjde, že se ve 2/3 knihy skoro nic nedělo. Na druhou stranu to tak možná mělo působit a čtenář má vnímat ten kontrast hektického Londýna, útěk do malé vesničky, kde život plyne pomaleji a hlavni hrdinka jej stíhá žít. Takže hodnotím trošku hůře než sérii útěků, které jsou pro mě srdcovkou a v této knize mi navíc chyběl konec.

malýčtenář
29.12.2023 5 z 5

První kniha od autorky a hned zaujala svou romantikou, líčením přírody a rozdíly mezi vztahy lidi v Londýně a vesnicí. Nejprve hrdinka se uchylují do ústraní na venkov a myslí si, že se schová před lidmi a okolím. Netuší, co všechno ji čeká v malé vesničce. Nejen láska v podobě psa , ale možná i někoho dalšího. Pěkná romantická kniha , přečteno za dva večery.

Rapeh
26.12.2023 4 z 5

Klasika od autorky, přečteno jedním dechem. Odpocinkove čtení.

kolacky
21.12.2023 5 z 5

Moc hezká romantika, teď před Vánoci pohlazení po dušičce... Přála jsem Elle a Devonovi to nejlepší. A taky Tess a ostatním ve vesnici. A Elliným myškám. Jenom ten obraz se stříbrnou a jemně modrozelenou přehradou bych neprodala... Pro štěstí a pro radost.

rumova_kulicka
18.12.2023 4 z 5

Je to taková klasická romantická oddechovka. Už jsem ale od autorky četla lepší knihy. Za mě tam mohlo být mezi hlavními hrdiny asi trochu více intimností :-D

Péťa86
16.12.2023 4 z 5

Klasika romantiky, která nezklame, když si chcete odpočinout. Rychlovka na odreagování a úsměv na tváři :-)

mnohoknih
09.12.2023 4 z 5

Příběh plný sympatie. Sympatičtí klaďasové, sympaticky záporní záporáci, sympatičtí obyvatelé vesnice, sympatická zvířata, sympatický děj. Ella je malířka a ilustrátorka zjevně ztracená v nástrahách velkoměsta. Naštěstí má empatické rodiče a Magdu, která na půl roku odcestovala a potřebuje ohlídat dům. Dům je na vsi. A ve vsi je i sexy veterinář, který též řeší vztahové peripetie. Autorka na nás použila všechno, co perfektně funguje v romantice. A všeho je tak akorát, děj plyne polehoučku, postavy se vyvíjejí, nachází k sobě cestu, která se samozřejmě v jednu chvíli zasekne. Ale buďte bez obav, nikdo se sám do Londýna nevrátí. Co mě opravdu chytlo za srdíčko, je zvířecí linka. Té kdyby nebylo, tak je to průměrný příběh. Tess tomu opravdu dodala chlupy...ééé grády.

Nika151
03.12.2023 5 z 5

Má nejoblíbenější autorka. Její příběhy nic nepostrádají - barvité věty, zápletka, skvěle vykreslené postavy, jídlo, příroda, nastavování “správných hodnot. V této knize Ella objevuje, jaký je život na venkově, a i přes její počáteční nechuť postupně zjišťuje, že dům, pes a místní komunita přeci jen mohou byt lepší a autentictejsi než její život a přátelé v Londýně. Uvařte si čaj a odpočiňte si s Julií Caplin..

Andyska007
25.11.2023 4 z 5

Krásná, oddechová romantika. Nenáročné čtení, nechala jsem se unést atmosférou. Hezké odreagování v ponurém listopadu.

TheMelorry
17.11.2023 5 z 5

Opravdu krásný příběh, který je jako pohlazení po duši. Hlavní hrdinové, ačkoliv se to na začátku nezdá, jsou naprosto úžasní a přirostou k srdci. Stejně tak čtyřnozí psí miláčci, kolem kterých se točí značná část příběhu.
Jedná se o odpočinkovou příjemnou romantiku, z prostředí malé anglické vsi, která ji plná zajímavých přátelských osob. Příběh jako takový je příjemný, trochu proplánový - přesto se v něm objevují i nečekané obraty a překážky, a pozitivní ve všech aspektech.
Autorku znám díky série Romantické útěky, která je skvělá. A tahle kniha se jí může rozhodně rovnat, či ji snad předčít?

katka.oo
10.11.2023 5 z 5

Příjemný a nenáročný příběh, oddechové čtení, hezké prostředí venkova a milá přítomnost psích kamarádů, super a za mě 5*.