Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1929 475

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Zlá-Ňufie
28.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Moje první zkušenost s autorkou a kniha se mi libila moc. Mam rada romanticke knihy, takze parada.
Prostredi Islandu bylo krasne a libila se mi napinava atmosfera.
Jedine co.. asi v pulce knihy jsme mela trochu krizi a zaver byl takovy uspechany.
Spoiler - mrzelo me, ze se nevratili zpet na Island… ale to sou takove detaily.

Madi
25.09.2022

Nedočteno. Skončila jsem asi na straně 80. Nejsem cílová skupina. Po prvních pár stranách je naprosto jasné jak to dopadne.
A pro mě není zima žádný hygge a zachumlávání se do deky s teplejma fuskama. Pro mě znamená zima promrzlej barák a topení dřevem, což znamená bordel a každodenní úklid.

Jarka_rybář
20.09.2022 5 z 5

Výborná oddechovka. Velmi se mi líbila atmosféra i popisy Islandu.

Neluš
15.09.2022 5 z 5

Další krásná knížka od autorky.

Anniee
13.09.2022 5 z 5

Za mě spolu s Chatou ve Švýcarsku nejlepší z autorčiných knih. Milovala jsem vnitřní vývoj a sebejistotu a samostatnost Lucy, popis islandské přírody, nádherná přátelství a kupodivu i téma hoteliérství. Užívala jsem si každou drobnou zápletku a popis život na Islandu. Úžasná oddechovka.

zdenaR
12.09.2022 4 z 5

Velmi čtivé, atraktivní prostředí, skvělé na dovolenou.

Rapeh
11.09.2022 5 z 5

Z knihy jsem opět nadšená. Od této autorky je prostě vše skvělé

VeruHoráková
11.09.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od Julie Caplin a jsem z ní opět nadšená a řekla bych, že Hotýlek na Islandu se mi líbil i o něco víc než Kavárna v Kodani. Líbí se mi, jak čtivě a zároveň jednoduše je příběh napsán. Baví mě, jak jsou v každé knize popsané místní tradice dané země nebo jak krásně je vykreslená tamní příroda. A i když asi všichni tuší, jak příběh dopadne a někdy je té sladké romantiky až dost, tak mě tyto knihy baví.

Vlaďkaa4
07.09.2022 5 z 5

No jo romantika, od začátku tušíte jak to dopadne...., ovšem jako oddechovka je to fajn

marli58
06.09.2022 3 z 5

Romantika, polární záře a opět hygge. Tentokrát mě to až tak nebavilo. Ale chválím úžasnou obálku.

Kanimůra2
03.09.2022 5 z 5

už jsem přečetla několik knih od této spisovatelky. Je má oblíbená, ale někdy trošku přežene závěr. Příliš ho zdramatizuje. Tentokrát byla umírněná. Když k tomu přidám ještě krásný popis přírody a polární záře, romantiku a dobré kamarádky, není co řešit.
5 hvězdiček bez přemýšlení

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Tragédie na Islandu s touto knihou? To snad ani nejde. Perfektní, sladké, romantické, inu prostě pohodička u kafíčka.

Karoll_ina
02.09.2022 5 z 5

tato kniha se mi strašně moc líbila, popis krajiny byl do detailů, zaujal mě příběh hrdinky a celou dobu sem hltala písmenka, abych se dozvěděla jak to s ní dopadne a hlavně zda ji nechají hotel :) Konec byl takovej sešup a dopadl jinak, ale i tak sem si knihu užila, jak kdybych sama vedla hotel.

Noisette73
01.09.2022 5 z 5

Líbilo se mi to moc, sice Island není úplně moje srdcovka, ale je mi velmi sympatická vášeň islanďanů pro knihy, vánoce s naloží knih by se mi tedy líbili. :) Ale také bych hned věděla jakou knihu komu dát.
Útulnost je pro mně doma taky velmi důležitá, jsem vášnivý sběratel dek a miluji dobrý čaj.
Takovou kamarádku jakou byla Hekla by chtěl asi každý včetně mě, ale něco mi tam chybělo. Kodaň a Paříž za mě lepší. Navíc Lucy mi až tolik sympatická nebyla.

Rowana
30.08.2022 5 z 5

Příjemná laskavá romantika s droboulinkou skoro detektivní minizápletkou, či spíše záhadou (bráno velice nadneseně). Krásně vykreslená islandská příroda, úplně jsem dostala chuť vrhnout se do honby za polární září.

janqa410
30.08.2022 3 z 5

(SPOILER) To byl opravdu romantický útěk, kde se konec dá již na začátku dost dobře předvídat. Ale co, po takových knihách přece saháme, abychom si odpočinuly, no ne? A dle mě, svůj úkol kniha splnila na výbornou. Sice jsem se v cca polovině příběhu lehce zasekla a moc se mě nechtělo číst dál, ale překonala jsem se a po odlovu termální ovce, mě kniha zase chytila.
Krásně jsem si odpočinula a pobavila.

jalnet.ka
29.08.2022 5 z 5

Super romantická oddechovka. Třetí kniha od této autorky, hlavní dějová linie se opakuje, ale ráda jsem si přečetla.

podko_lenka
26.08.2022 3 z 5

Ve srovnání s Pekárnou v Brooklynu a Cukrárnou v Paříži byla pro mě tato knížka zatím nejlepší. Charakterově oproti předchozím (přirovnání kirsten6241 , že aspoň nebyla kráva, mě pobavilo a souhlasím s ním) mi sedla. Knížky jsou čtivé a opravdu se mi líbil popis islandské přírody. Ovšem dost mi vadí, že se někdy autorka míjí s realitou. Lucy byla vykreslená jako schopná manažerka, taková by se ovšem hned nezačala kamarádit s personálem (kdo někdy vedl lidi jistě chápe) a rozhodně by se nelíbala po dvou týdnech s podřízeným. Takové záseky jsem bohužel našla zatím ve všech knihách ze série, co jsem četla. Škoda toho...

SladkaK
23.08.2022 3 z 5

Ok, hodnotím dvěmi hvězdičkami navíc oproti prvotině spisovatelky. Hlavní postava měla příjemně sebevědomou osobnost, aniž by to byla kráva. Jen škoda, že Julča prozradí na začátku příběhu úplně všechno na zlatém podnose, což knize ve výsledku moc neprospívá.

matilda74
21.08.2022 5 z 5