Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1920 472

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

knihomolka_eli
19.01.2023 5 z 5

Túto sériu milujem. Julie Caplin píše úžasne! Pri jej knihách si čitateľ zrelaxuje, oddýchne, zabaví sa a za každým spozná kus z ďalšej krajiny, v ktorej sa odohráva dej. Autorka veľa cestuje a cítiť to z každého riadku jej kníh.

Julie Caplin nás tentokrát zavedie na Island, do krajiny gejzírov a ľadu.
Lucy mala prácu snov, no po neskutočne zahanbujúcej situácii, ju prepustia z práce. Keďže nemá žiadne referencie od predchádzajúceho zamestnávateľa, musí vziať akúkoľvek prácu, ktorá sa jej naskytne. Preto prijíme miesto manažérky v hotelíku Polárna žiara na Islande. Hotel má neskutočne zlé recenzie a Lucy má čo robiť, aby z neho spravila lepšie miesto. Veľkú oporu má v kolegovi, barmanovi Alexovi, ale aj v niektorých ďalších kolegoch (Hekla, Elin, Brynja, Kristián). Nadväzuje nové priateľstvá. V hoteli sa začnú diať čudné veci. Očividne mu chce niekto uškodiť a Lucy musí prísť na to, kto a prečo to robí.
Lucy okrem toho prenasledujú aj démoni minulosti, odhodlá sa podeliť o svoje tajomstvá so svojím okolím? A čo pred ňou tají Alex?

Knižka sa mi veľmi páčila. Hotelík na Islande predstavoval pre Lucy nový štart do života a ja som jej držala palce. Stretla sa s mnohými situáciami, na ktoré reagovala rôzne a veľakrát ma jej riešenia pobavili. Veľmi pekné boli samozrejme aj opisy Islandu a páčili sa mi Lucyne výlety do okolia. Záver ma trochu prekvapil. Čakala som happy end v trošku inej verzii. Ale ani táto nebola zlá. Veď pocit domova nevytvára miesto, ale ľudia v ňom :)
Teším sa na ďalšie knižky zo série.

petraj30
16.01.2023 4 z 5

Příběh se mi líbil mnohem víc, než ten minulý. Jediné, co mě mrzí je, že se tu tolik nepeklo a nevařilo. Ale zůstává nádherný popis krajiny a okolí. Po přečtení mám velkou chuť nasednout na letadlo směr Island a hodit všechno za hlavu. To bylo opravdu dokonalé.
Lucy se mi moc líbila. Velice rychle se zocelila a stala se z ní sebevědomá žena, která si ví se vším rady. Ještě jsem čekala, že se tam objeví její staří známí a dojde k nějaké potyčce a vyříkání, ale nemůžu napsat, že by to příběhu chybělo. I tady se objevilo lehké drama s Alexem.
Opět se mi to velice líbilo a těším se na další díl.

jana0338
14.01.2023 4 z 5

Opět moc hezký příběh . Autorka zasadila do kouzelné krajiny a opět se mi sbíhaly sliny a měla jsem u čtení hlad při líčení všech těch dobrot , které kuchař připravoval .

jitka7326
07.01.2023 4 z 5

První letošní dočtená knížka. Nejsem typická cílovka, ale potřebovala jsem něco na odlehčení. Lucy mi byla sympatická. Na začátku byla hromádkou neštěstí a postupné ziskávala sebevědomí.Dozvěděla jsem se něco málo o životě na Islandu a místních zvycich.Knihu lze na chvíli odložit a zase se k ní vrátit, děj plyne lehce.

eliska2126
31.12.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu je opravdu milý příběh Lucy, která na začátku knihy vlivem okolností dostává padáka z velice prestižního hotelu a je nucena přijmout místo ředitelky hotelu na samotném Islandu.
Zde se setkává se spoustou skvělých lidí, kteří vytvoří tým a společně dokážou hotel opět postavit na nohy.

Lucy mi bylo ze začátku dost líto a byla jsem opravdu zvědavá, co se jí stalo, že ji z předchozí práce vyhodili. Ale jinak mi bylo sympatické její odhodlání. Alex mi byl také sympatický a jeho sbližování s Lucy (to není spoiler, všichni to tak nějak čekáme, ne? ) bylo pozvolné a romantické.

Přiznám se, že jsem ze začátku měla trochu problém se začíst a musela jsem si zvyknout na styl psaní. Ale ve finále se mi příběh líbil a určitě se brzo pustím do dalšího dílu.

Péťa.Š
30.12.2022 5 z 5

Pro mě tato knížka byla naprosto skvělá. Ano, bylo mi přibližně jasné, co se stane. Tato kniha byla moc čtivá, perfektně vtáhla do děje, skvělý popis atmosféry :) moc doporučuju jako oddychové čtení a této autorce dám mnohem více pozornosti :D

Hakate
28.12.2022 5 z 5

Velmi pěkný díl z mrazivého Islandu. Velmi pěkně vyzobrazeny krásy a mystika tohoto kraje.
S pěkným romantickým příběhem, sympaťákem Alexem, prima Lucy, ale také nástrahami vedení hotelu. Přátelský tým z Islandu je sympatický, milý a ta krajina... Velmi pěkně popsána. Máte pocit, že jste v té krásné zasněžené krajině s polární září nad hlavou a horkou čokoládou a kávou v ruce.
Tomuto dílu není co vytknout,
Hlavní postavy: sympatické
Vedlejší postavy: skvělé
Místo: nádhera
Krásná oddechovka ze severu.

Nikol1212
28.12.2022 4 z 5

Asi se chci jet podívat na Island :-D dobrá oddychovka, četla se pěkně.. Jen ten konec byl takovej nedotaženej...

Niu
18.12.2022 5 z 5

Co si přeji od těchto knížek s nádhernými obálkami, je přenést se na místa, o kterých jsou. Zažít a prožít tamní atmosféru, kulturu, ochutnat dobré jídlo, pochopit a seznámit se se zdejšími lidmi - hotýlek ve stylu hygge, zima, až to praští, plno sněhu, polární záře, speciality rozhodně jiné než ovar ze skopové hlavy (v detektivkách Indridasona), nádherná přátelství, která tam vznikla a samozřejmě konec, jaký se očekává. Ze začátku jsem měla trochu obavu, s jakými starostmi Lucy odjíždí, umocněno ještě setkáním s Clivem a Bobem, ale naštěstí (pro mne) se příběh neutápěl v komplikovaných zápletkách a já jsem za to vděčná. Chtěla jsem jen odpočinkovou oddechovku ke sněhu a mrázu za oknem a k hrnku teplého čaje.

Verrrunka
12.12.2022 4 z 5

enhle díl mě bavil docela dost, konečně nějaká další dějová linka, která se netýkala žrádla nebo "má mě rád/nemá mě rád".
Island musím fakt někdy vidět, ale nejdřív si potřebuju koupit péřovku. :-D

Iva095
07.12.2022 3 z 5

Pátá knížka ze série Romantické útěky nás zavede na Island do hotelu. Na této knížce se mi nejvíce líbil popis Islandu ten byl naprosto dokonalí. Jinak to byla klasická romantika od které tak nějak od začátku víte co se přibližně stane. Takže asi jako u předchozích dílů nejsem z této knížky zklamaná, ale ani nadšená. Ale za mě společně z kavárnou v Kodani to byl pro mě jeden ze slabších dílů.

18LenkA12
03.12.2022 5 z 5

Při čtení tohoto dílu jsem hlavní hrdince trochu záviděla její možné dobrodružství v krásné islandské přírodě. Knihu můžu doporučit a pro dlouhé zimní večery je to ideální kniha.

Toledo
25.11.2022 5 z 5

Druhá kniha, co jsem od autorky četla, a musím říct, že tento příběh neměl chybu. Kavárna v Kodani mě příliš nebavila, ale tohle mělo všechno. Autorka dokáže krásně vystihnout prostředí, do kterého zasazuje svoje příběhy, že by hned člověk sbalil kufr a vydal se tam.
Báječná oddechovka !

Wajny
20.11.2022 4 z 5

Další díl z Romantických útěků. Vždy když mám chuť přečíst si něco milého, odpočinkového a nic vyloženě YA, tak sáhnu právě po této sérii.

Hotýlek na Islandu mě bavil, příběh je velmi čtivý, ale nehledejte v něm nic originálního (bohužel).
Na této sérii se mi nejvíce líbí, že se autorka zaměřuje na poznávání dané země, jeho tradice, zvyky a i jídlo. Zde se autorka zaměřila hlavně na děj kolem ústřední dvojice než na tyto podrobnosti - byli zde výlety, ale přišly mi na jedno brďo. Taky mi zde chyběla nějaká žena, která by skvěle popsala Island (ta co tu byla mi vůbec neseděla).

Měla jsem i menší problém s Lucy, která mi úplně nesedla, vadilo mi její chování a některé myšlenkové pochody mi přišli nevyzrálé. Alex je takový ten typický hodný kluk, který vše zvládne...nuda.
Jejich vztah byl pro mě nudný a obří tajemství taky nebylo nic šokujícího.
Konec mi neseděl - nechápu proč takové zmatky, i když bylo všem jasné, jak to dopadne.

Tento díl řadíme mezi ty slabší. U mě vede Pláž v Chorvatsku.

evineckY
17.11.2022 5 z 5

Někomu může tato série připadat nudná a obyčejná, ale vždyť je o normálním životě. Autorka nám neslibuje žádnou přehnanou fantasii, i když láska a krásné přátelství takové je. A co víc si přát, než šťastný konec :-)
Doporučuji.

Křovinka
16.11.2022 4 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla ... a navíc, hned bych sedla do letadla a jela Island skouknout :-) nádherné pohlazení po duši a příjemný odpočinek ...

Anor505
13.11.2022 5 z 5

Tenhle díl se mi zatím z celé série líbil nejvíc, bylo to takové pohlazení po duši. Postavy byly sympatické, příběh příjemně plynul a často jsem se i zasmála. Jestli mě některý z romantických útěků nalákal na výlet, tak tenhle, protože prostředí Islandu bylo představené parádně.

Andrea864
13.11.2022 3 z 5

Taková oddechovka pro pošmourný podzimní den. Zachumlat se do deky a na nic nemyslet, protože od prvních stránek je naprosto jasné, jak se bude příběh vyvíjet. Tři hvězdy za popis přírody Islandu a čtivost.

KateTheBlogger
10.11.2022 5 z 5

Kniha se čte téměř sama. Ponoříte se do příběhu a jen přetáčíte stránky. Tohle prostě Romantické útěky od Julie Caplin umí. Líbilo se mi zakončení celého příběhu a epilog mě tak hezky zahřál u srdce.

Péťa86
09.11.2022 5 z 5

Knihy čtu popořadě. Tahle byla nej, Lucy A Alex, za mě prostě “Ach”… :-D Moc mě baví drobné propojení s Cukrárnou v Paříži. Pro mě opět romantická a moc příjemná knížka.