Trochu jiná slečna Bridgertonová

Trochu jiná slečna Bridgertonová https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429952/bmid_trochu-jina-slecna-bridgertonova-8V2-429952.jpg 4 296 58

Rokesby série

Poppy Bridgertonová je energická mladá dáma s jasnými názory a s dobrodružnou povahou. Z pohledu společnosti má věk na vdávání, a tak by si co nevidět měla najít nápadníka. Jenomže Poppy se rozhodne, že její nastávající musí mít stejné zájmy a podobně dobrodružnou povahu jako ona. Zdálo by se, že na tom není zas tak nic divného. Problém však je, že žádný z jejích londýnských nápadníků tyto požadavky nesplňuje. Při návštěvě svých známých v Dorsetu objeví Poppy při průzkumu pobřeží skrytou pašeráckou jeskyni. Její radostné vzrušení se však velice rychle změní ve zděšení, protože narazí i na pašeráky, kteří ji bez okolků zajmou. Svázanou a s roubíkem ji zanechají přímo v kapitánově kajutě. Jaké je poté překvapení kapitána Andrewa Jamese Rokesbyho, když najde Poppy ve své kajutě. Kapitán tajně přepravuje pro britskou vládu citlivé dokumenty a právě ho čeká nebezpečná plavba do Portugalska, když se u něj neplánovaně vyskytne úplně cizí žena. Co s ní? Nedá se nic dělat, Poppy musí s nimi. Během cesty po moři se mezi Andrewem a Poppy odehrává válka slov, která však postupně přechází v něco víc. Poppy však netuší, že Andrew má tajemství.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Other Miss Bridgerton , 2018

Sabča92
03.05.2022 4 z 5

Toto bylo mé druhé setkání ze čtyř s Rokesby a je to boží. Trojka není tak boží jako dvojka, ale přesto potřebuju všechny díly z této série. Trochu jiná slečna Bridgertonová se ze tří čtvrtin odehrává na moři. Hrdinky ze série Rokesby jsou jiné, než slečny z Bridgertonových. Mají totiž daleko víc kuráže, nebojí se tasit ostré drápky nebo lokty, mají ostřejší jazýček a jejich dobrodružství jsou zkrátka cela odlišná, než jaké se odehrávají slečnám v původní sérii. Hrdinové jsou téměř celou knihu spolu, mají spoustu dialogů, seznamování a jejich vztahy se budují postupně. Navíc je potkává i nejrůznější dobrodružství. Trochu jiná slečna Bridgertonová pluje několik týdnů s posádkou kapitána Andrewa, a postupně se se všemi sbližuje. Na pevnině potom nastává velké dobrodružství.
O něco méně slabší než Falešná manželka, ale pořád skvělé. Za mě mohla být kratší první část, a raději bych prodloužila druhou část.

Luccinda
01.05.2022 4 z 5

Musím říct, že prequely k Bridgertonovým mají něco do sebe. Trochu jiná slečna Bridgertonová je už třetím dílem této série a i napotřetí jsem dostala knihu, která mě v mnoha ohledech překvapila. Líbí se mi, že se každý z prequelů odehrává v jiném prostředí, než na jaké jsme zvyklí třeba z původní série Bridgertonovi. Skandál na spadnutí je z lékařského prostředí, jelikož hlavní hrdina studuje na univerzitě medicínu, Falešná manželka se odehrává v Americe během války za nezávislost a Trochu jiná slečna Bridgertonová nás zavede na lodní plavbu do Portugalska. Prostě pecka!

Poppy a Andrew byli opět výborná dvojka, ačkoliv si myslím, že klidně mohli mít více společných scén. Vzhledem k tomu, že jsou zavření na lodi uprostřed oceánu, by se to vyloženě nabízelo. Ale když už byli spolu, tak to byla pokaždé velká zábava. Miluju autorčin humor, ty dialogy mezi postavami jsou prostě boží. Závěr byl na můj vkus trošku uspěchaný, některé klíčové momenty příběhu se na stránkách knihy vůbec neobjevily. A teď nemluvím o romantických scénách, o ty by nás autorka samozřejmě neochudila. I tak to ale bylo skvělé čtení a já se moc těším na další díl téhle série!

tyrkysoveknihy
16.04.2022 4 z 5

klíčová slova: historická romance, Rokesbys – Bridgertonovi prequel, dobrodružství, plavba na lodi, tajná mise, sexy kapitán, jedna kajuta, Portugalsko

Poppy Bridgertonová se v jednu chvíli prochází po pláži a vychutnává si svobodu, aby se v příštím okamžiku ocitla v nemilost pirátů. Kdo by si jen pomyslel, že průzkum jeskyně může vést k únosu? Ale přesně to se stane. Poppy se ocitá na lodi, která vyplouvá do Portugalska. Svázaná a s roubíkem, se tam setkává s tím nejpohlednějším a nejnaštvanějším mužem, jakého kdy potkala. Jak se blíží k cíli plavby, kapitán Andrew James se jí stává svým způsobem přítelem – vede s ní konverzace se širokou škálu témat a skutečně jí naslouchá. Poppy ale ví, že je v ještě obtížnější situaci než její únosce. Neboť v závislosti na tom, jestli její rodina a společnost ví o jejím únosu, se její život po návratu do Anglie může úplně změnit.

O Trochu jiné slečně Bridgertonové jsem před čtením nevěděla vůbec nic a byla jsem velmi mile překvapena, že se jedná o obrodružství na širém moři. Celé bylo poměrně dost dobrodružné - plavba do Portugalska, tajná mise, nějaké to nebezpečí ke konci. Tahle knížka si mě ihned získala. Je plná vtipu, šarmu a doutnající přitažlivosti. Prostě skvělá.

Poppy je inteligentní, odvážná, zvědavá mladá žena, kterou si nejde nezamilovat. Možná je stále trošku naivní a zranitelná, ale i přesto je silnější, než si sama uvědomuje. Oceňovala jsem, že se nezdráhá nahlas a zřetelně projevit. Třešničkou na dortu byl kapitán Andrew James Rokesby. Je to teď má láska. Jako kapitán lodi je silným, přirozeným vůdcem a dokáže snadno a s rozmyslem – a přesto rychle - činit důležitá rozhodnutí. Jak ho člověk poznává tak zjišťuje, že má i velmi laskavou a romantickou stránku.

Pokud jde o žár a pouto mezi hrdiny… ach, ty jejich rozhovory byly prostě bomba. Strašně mě jejich scény bavily. Řekla bych, že tahle kniha obsahuje vážně prvotřídní žertování a vzájemné dobírání si jeden druhého. Poppy a Andrew se k sobě báječně hodí. Líbilo se mi, jak se jejich vztah postupně vyvíjel. Mimochodem, i jejich znovushledání na konci bylo vážně super.

Jojooo! Prequely Bridgertonových (v originále jako série Rokesbys) vážně stojí za to. Trochu jiná slečna Bridgertonová je teď rozhodně jeden z mých neojblíbenějších dílů ze světa Bridgertonových. A pokud bych měla hodnotit Bridgertonovi vs. prequely jako celek, tak prequely jednoznačně vedou. Stejně jako u ostatních knih Julie Quinnové mi bylo smutno, že na konci musím postavy opustit. Trochu jiná slečna Bridgertonová se ukázala jako neodložitelný příběh, který jistě ocení všichni milovníci historických romancí.

Za výtisk knihy k recenzi děkuji Knižnímu klubu.

Kikina182
14.04.2022 5 z 5

Tohle je hned po Falešné manželce můj nejoblíbenější díl ze série Rokesby. Je napsaná ve stejném duchu jako předchozí díly, ale zároveň se od nich trochu odkloňuje a vzniká tak něco známého, ale zároveň jedinečného, co opravdu stojí za přečtení.

Ivusak7
08.04.2022 4 z 5

Řekla bych, že tento díl byl zatím nejzábavnější :) Andrewa jsem si zamilovala v prvním díle a na jeho díl jsem se moc těšila a nezklamal. Poppy a Andrew moc hezký pár, skvěle se doplnovali a ty jejich slovní bitvy mě moc bavily :)

Medasek
29.03.2022 4 z 5

Asi nejlepší kniha, co jsem od autorky četla. Poppy a Andrew byly dokonalí. Jak jsem to četla hned jsem dostala chuť si zajet do Portugalska a ochutnat všechny dobroty.

preny
24.03.2022 5 z 5

Skvělá kniha,čtivá,napínavá... Kniha mě
vtáhla do děje,měla jsem pocit,že pluji na lodi a vše prožívám spolu s Poppy...

Knihy_nad_zlato
20.03.2022 5 z 5

On se může nějaký díl Bridgertonů vyrovnat tomu druhému (Vikomt, který mě miloval)?? Tohle bylo dokonalý!
Výborný hlavní postavy. Jakože fakt. Tyhle slovní přestřelky byla neskutečná zábava číst. Poppy a Andrew jsou prostě oba úplně stejní. A ten vývoj jejich vztahu? To jak i v tomhle byli nachlup stejní? To byli perfektní! Jak se ze začátku nesnášeli, pak je spíš jen otravovala přítomnost toho druhého, pak jak nechápali, že mají toho druhého tak nějak rádi… no prostě byla fakt zábava tohle sledovat u nich obou. A jak se za svoje pocity zlobili si na sebe.
K okolnímu dění se asi ani vyjadřovat nebudu, stejně nebylo podstatné.
Prostředí se mi líbilo a vůbec mi nevadilo, že to byla většinu času jen jedna místnost.
A ten závěr byl výbornej! Jo, tohle jsem rozhodně nečetla naposled.

Lutzinka
17.03.2022 3 z 5

Klasika, přečteno za den, oddechovka u které vypnete.
Děj odehrávající se na moři je super, sice zase trochu zklamání ohledně Andrewova vysvobození, kdy to bylo opět úplně odbyté, ale o tom tyhle knížky nejsou, stejně to všichni čteme kvůli těm šťastným přeslazeným klišé koncům. :-)

ariel platto
17.02.2022 5 z 5

Líbilo se mi to stejně jako druhý díl. Scéna na palubě lodi, to vystupňované lechtání v břiše, bylo prostě nádherné :)
Spoiler: jen mi vadilo, že byla týden v jedněch šatech, jako by se na spaní nenašla nějaká košile...

Janík61
10.02.2022 3 z 5

Prostě příjemná oddychovka, relax s očekávaným koncem. Čtení na dovolenou, doporučuji.

avalonek
15.12.2021 5 z 5

Láska,dobrodružství,vtip,vzájemná přitažlivost tohle vše tato kniha má a já si to užila a Bridgertonovi a Rokesbyovi jsou dohromady prostě úžasný.

Aranel15
10.12.2021 2 z 5

Od knihy jsem čekala víc a moc mě nebavila. Dialogy byly někdy tak nezajímavé až se mi myšlenky zatoulaly někam jinam. Dokonce i u toho únosu jsem čekala, že Andrewa zachrání sama Poppy a nic

narisa
10.11.2021 5 z 5

Další díl hochů Rokesbyových se mi moc líbil. Je to takové milé romantické čtení. Je pravda, že od Andrewa jsem čekala něco jiného, ale on i Poppy byli prostě skvělí. Bylo mi líto Poppina bratra. Dvě třetiny knihy se mi krásně četly, po zvratu v Portugalsku mi to přišlo trochu natahované, ale i tak skvělé. Hodnotím 4,5*.

pogmanka
10.05.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale v porovnání s jinými knihami této autorky nebyla tak skvělá. Příběh jsem si však užila Poppy byla správně ukecaná a kapitán byl dokonalý gentleman. Příběh se četl pěkně. Bylo to takové nenáročné čtení, které jsem zhltla za jediný den.

Maruš.D
15.03.2021 4 z 5

Tak já jsem někde mezi první a druhou knihou. Zdálo se mi to lepší než příběh Edwarda, ale ne tak dobrý jako příběh George.
Andrew byl, jak je u Rokesbyů zvykem, gentleman. Poppy byla zvláštní. Taková nevýrazná a přesto upovídaná a zvědavá. Občas konverzace mezi nimi mi nedávala smysl a říkala jsem si, nad čím autorka uvažovala při psaní. Příběh na lodi se mi líbil, i když mohl být trochu záživnější. V Portugalsku to bylo zvláštní a konec sladký. Pěkné a nenáročné čtení.

munka
12.03.2021 3 z 5

Kniha má nenadchla, ale ani nesklamala. Taký stred. Bridgertonovcov mám rada, takže si určite prečítam aj ďalšie knihy.

Lee7
18.02.2021 4 z 5

Skvělé špičkování, ostrovtip - moc jsem se bavila a líbil se mi jejich příběh. Doufám, že spisovatelka vymýšlí další, protože Bridgertonovi se nezapřou nikde :)

PerlaZP
24.12.2020 4 z 5

Zatím, asi nejlepší díl z celé této série - Mám raději moře, než-li válku...
Příběh byl zábavný i romantický, takže jsem vážně byla celkem spokojená...
Knížku jsem přečetla celkem rychle a už teď se těším na další díl - Doufám, že bude brzy...
Knížce dávám čtyři hvězdičky...

Litocha
01.10.2020 4 z 5

Předchozí díl se mi sice líbil více, ale ani u tohohle jsem se nenudila. Kniha je v porovnání s jinými z pera Quinnové akčnější, a i když k mým nejoblíbenějším patřit nebude, za přečtení stála. (Pro autorku mám slabost, takže jí tu půlhvězdičku navrch přihodím...)