Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454896/bmid_rod-zeme-a-krve-EPj-454896.jpg 5 1532 362

Bryce měla perfektní život, skvělou práci a na programu jeden legendární večírek za druhým, jenže pak démon zavraždil její přátele a ona zůstala sama a zlomená. Když údajný zabiják skončí za mřížemi, ale zločiny pokračují, Bryce se sama pustí do vyšetřování. A hodlá se pomstít. Spolu s Huntem, padlým andělem obdařeným brutální silou, sestoupí do podsvětí města, které rozežírá temnota. Dokážou se zlu postavit dřív, než pohltí vše, na čem jim kdy záleželo?... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

Turante
15.10.2020 5 z 5

Vážení, tak TOHLE byla vážně jízda! Za mě úžasný příběh, který mě vtáhl a nemohla jsem se odtrhnout. Maasová je s další sérií lepší a lepší. A velké plus nakladatelství za pevnou vazbu (třikrát hurá)! Hlavní hrdinku Bryce jsem si zamilovala hned od prvních stránek a Hunt, hmmm, vím koho budu vídat ve snech. Celkově se mi i moc líbí historie světa, i když počítám, že v dalších dílech se dozvíme víc. Tak se modlím, aby pokračování netrvalo moc dlouho...

Safienka
15.10.2020 5 z 5

To jsem to zase pěkně zhltla! Vidím podobnost ve Skleněném trůnu, ale vůbec mi to nevadí! Moc jsem si to užila a ač pár chvil bylo takových táhlých, tak se těším na další díl! A říkám si, jestli Maasová někdy překročí 1000 stran a kam ty knihy budu sakra dávat?:D

Adele02
15.10.2020 4 z 5

Sice to říkám pokaždé, ale řeknu to znovu; jen Maas je schopná napsat takovou bichli a stejně spojit naprosto všechny detaily k sobě v tom nejepičtějším wow momentu.
Postavy perfektní, svět perfektní, miluju ty její zvraty a ten pocit, jak to všechno zapadne do sebe. Konec naprosto mega, těch posledních necelých dvě stě stran byl fakt masakr. Ráda bych dala pět hvězdiček, ale to si budu šetřit na další díly.

terkalor123
14.10.2020 5 z 5

Naprosto úžasný děj, který vás vtáhne do světa všech možných nadpřirozených postav. Všechny hlavní postavy jsem si hned oblíbila.

martina1199
14.10.2020 5 z 5

Sarah J. Maas překonala samu sebe :-) Tohle byla prostě totálně boží pecka! Nečekaně drsný rozjezd, strhující děj a ten epický, akcí a emocemi nabušený konec! A ta nádherná obálka! Už aby tu byl další díl, už dnes je pozdě :-)

katasokolov
14.10.2020 5 z 5

Pecka!! Tak tohle jsem vůbec nečekala, upřímně. Četla jsem první tři knihy autorčiny předchozí série Skleněný trůn a až tak mě to teda nebralo (jako svět měla vymyšlený do detailu i postavy byly zajímavé, ale prostě to bylo tak rozvleklé a některé části úplně bez akce, že jsem neměla zatím potřebu číst dál). Tahle knížka je, dámy a pánové, úplně jiná káva !! Opět tu máme spoustu různých bytostí, které jsou naskládané vedle sebe v Půlměsíčním městě a samozřejmě vznikají různá tření a tahanice o moc [v dalších dílech pravděpodobně zamíříme za hranice města a podíváme se na celou republiku]. Hlavní postavy jsou skvěle popsané a já jsem jich zbožňovala hned několik, což už se mi dlouho nestalo .. Mým oblíbencem je ale Ruhn, jsem ráda, že i autorčiným.! V knize je opravdu všechno - silné pouto přátelství, láska, odvěký boj, pomsta, touha po svobodě a hledání svého místa v životě i ve společnosti ... Na to, že je to young adult je to celkem drsňácky popsané, ale na to už jsem zvyklá třeba z Nikdynoc. Některé podobné prvky můžeme najít třeba v seriálech Carnival Row a AHS: Coven [7 wonders] nebo filmu Zulu (2013). Je to prostě skvělá fantasy zasazená do moderního hávu a já žrala každou vteřinu!! Při čtení posledních kapitol jsem fakt měla na krajíčku a epilog je skvělé pozváni na další díl !! Jo a taky se tam vyskytovala skvělá zvířátka :D.
Bryce a Danika forever!!
“S láskou je všechno možné.”
“Máme spolu něco rozdělaného, Quinlanová.”

Kiuska
14.10.2020 5 z 5

Wow. Kdybych mohla dám těch hvězdiček mnohem víc. Jedná se o úplně nový svět, ve kterém jsem se trochu ztrácela, ale i v tom je to kouzlo. Maasová nám nenaservíruje vše hned, ale musíme si počkat a také nad tím přemýšlet. Pravdou je, že by ubrání tak 200 stránek asi nevadilo, někteří by to možná i ocenili, ale zase bychom se ochudili o to, jak Maasová vše úžasně popisuje do nejmenších detailů. Především pomalé budování naprosto úžasného vztahu Bryce a Hunta. Já bych to nechtěla. Užívám si její styl psaní, který totálně miluji. Donutí vás vše naplno prožívat. Samotný příběh se sice trochu táhne, ve 3/4 knihy ještě stále téměř nic nevíte, nic se nevyřešilo a přichází jen stále víc otázek a to vás dokáže pěkně frustrovat, ale v posledních kapitolách to Maasová tak rozjede, že vám to vadit nebude, pokud jste trpělivější čtenář. Kniha toho nabízí i před těmi největšími zvraty mnoho. Dva hlavní hrdinové jsou naprosto senzační. Maasové hrdinky známe - silné, s ničím se moc nemažou a jdou si za svým. Taková je i Bryce. Hunt je opět ten neodolatelný muž s nepříjemnou minulostí, který zažil strašné věci. Sarkastické poznámky, drobné urážky mezi nimi a jejich vzájemné posílání někam byly od začátku skvělé a opravdu jsem se u nich bavila. Co si u autorky cením a je to i zde, je sourozenecká láska a láska k přátelům. To, že si mají pomáhat, chránit se a chtít pro toho druhého to nejlepší, ať se děje, co se děje. Vztah hlavních postav je neskutečný - to pochopení, souznění, nevinné a vtipné dobírání... Nádherný vztah a já si užívala každou stránku, kdy pomalu rostl a vznikalo mezi nimi stále pouto. Příběh donutí čtenáře, aby byl zoufalý, překvapený, smál se, brečel... Hrozně moc emocí. Maasová podle mě tuto knihu povznesla zase o úroveň výš a já už nyní potřebuji druhý díl.

Kukicka
14.10.2020 5 z 5

Za me zatim lepsi nez serie Skleneny trun. Dvur trnu a ruzi mi prijde jako jina kategorie a neda se porovnavat. Kniha byla za me vyborna. Bryce mi byla velmi sympaticka a opet musim Sarah zatleskat, jak dokaze vymyslet novy svet plny magie a ruznych kouzelnych stvoreni. Velmi mi sedi jeji vypravecsky styl, druha polovina pribehu me dokazala vtahnout do knihy vice a jsem rada za uceleny konec

Marťa 79
14.10.2020 3 z 5

Tato kniha je velmi rozporuplná. Kdyby kniha končila tím prvním rozuzlením v galerii (které nebylo tak neskutečně přehnané po vzoru amerických filmů), tak by to snad mohlo být i na 5/5. Děj neskutečně rychle ubíhá a ani si nestihnete všimnout, že jste skoro na konci. Trochu mi sice vadily prakticky okopírované postavy z jejích ostatních sérií, ale nic tak strašného to nebylo. Hlavní hrdinka mi konečně nelezla neskutečně na nervy jako například Celaena a dokonce jsem si ji i oblíbila. Před koncem jsem byla šťastná, že jsem konečně našla knihu od S. J. Maas, která není tak neskutečně přehnaná. A to byla chyba. Protože pak přišla ZÁVĚREČNÁ BITVA...... Takhle příšerně přehnaný konec jsem už sakra dlouho nečetla. S. J. Maas nepatří mezi mé nejoblíbenější autory přesně kvůli těmto do očí bijícím scénám, které má bohužel v oblibě a mně dokáží pokazit vždy celou knihu. Takže jsem to čekala i zde a samozřejmě nezklamala.
Jsem z toho smutná, protože jinak je to vážně dobrá kniha. Sice těch pár prvních stran jsem byla lehce vyjevená z představování světa a systému, ale i tak se do toho rychle dostanete.
Takže abych to shrnula. Ze S. J. Maas se má nejoblíbenější autorka znovu nestala, ale kniha za přečtení určitě stojí a když vám autorčin styl nevadí, tak si knihu určitě zamilujete.

brendiska
13.10.2020 5 z 5

Opět přesně to co od Maas čekáme - nikdo z hrdinů není černobílej a vyloženě zlej nebo dobrej, nikdo není ušetřen životní bolesti a nic není tak jednoduchý jak by se zdálo. Zatím asi nejsložitější svět co se týče magie, druhů postav a celkové propracovanosti. Jen 150 stran trvá do toho zaplout, ale pak už vás děj nepustí se od knížky odtrhnout.

Verunka4444
13.10.2020 5 z 5

Miluji sérii Dvory,přesněji řečeno,druhý a třetí díl(malinko i první,protože už se tam objevil Rhys).Přiznám se bez mučení,že u Rodu Země a Krve mi trvalo 150 stran,než jsem se dokázala vtáhnout do děje,ale pak už to jelo jako po másle :) Odpoledne jsem uvařila hrnec guláše,aby mě rodina neotravovala a seděla,ležela i stála jsem s knihou dva dny v ruce.Maasová mě dokáže rozplakat,naštvat a hlavně překvapit.Naposledy jsem měla tyto pocity u Garwoodové a Howellové,ale to je jiný šálek,Sarah má prostě úžasný talent a její knihy naprosto zbožňuji :)

NicaCola
12.10.2020 5 z 5

Přečetla jsem si komentáře pode mnou a všechno už tady bylo řečeno. Prostě NEVÁHEJTE... tohle si musíte přečíst!!!!
Moje hodnocení: 1000*

ajak
12.10.2020 5 z 5

Doporučuji anotaci nečíst. Kdybych autorku neznala z jiných knih nešla bych do tak dlouhé knížky, ale Maasová nezklamala :) bylo to úžasné čtení brečela jsem, smála, rozplývala a neskutečně všechno prožívala s hrdiny :) no prostě bylo to něco :D může jen a jen doporučit!!!!! :)

nofreeusernames
12.10.2020 4 z 5

Pokud se vám líbily Dvory, tohle budete milovat, protože:

✔ Přes 800 stran s totálně wtf přepáleným koncem, který si směle potřese rukou s Dvorem křídel a zmaru
✔ Univerzum, které je rozdělené na různá teritoria (ehm dvory)
✔ Týpek s křídlama, co je děsně zlej, ale ve skutečnosti není
✔ Týpka se špičatýma ušima, která si nenechá diktovat od chlapů
✔ Hate-love jak víno
✔ Depkááá, protože kámoši jsou dead
✔ Jedna badass kámoška je zamilovaná do jiné ne tolik badass kámošky
✔ Pošahaná borka, která všechny mučí, zotročuje, válčí a sedí u toho na trůně
✔ Pár dalších psychopatů, co jsou u moci
✔ Ne tak docela vstávání z mrtvých, ale skoro

Narozdíl od Dvorů se to odehrává ve fiktivním městě, které je velmi podobné naší realitě (auta, mobily, televize atd.), jen tam jsou kromě fae navíc i andělé a archandělé, čarodějnice, vlkodlaci a jiní měniči, vampýři, orákula, něco jako mořské panny, démoni, chiméry a spousta dalších.

Hrozně mě to bavilo, stalo se tam toho mega moc, skvělá až detektivní zápletka, ale zasloužilo by si to vyškrtat tak 300 stran, vymyslet čarodějnicím jiný způsob přepravy než košťata (to bylo fakt jako pěst na oko) a zamyslet se nad tím, která klišé v takové knížce nechat a kterým se raději vyvarovat. Hele, je to Maasová, v některých ohledech je dost zacyklená, ale zároveň vytáhla z arzenálu všechny své přednosti. Pokud jste od ní četli Trůny i Dvory a uctíváte ji, začněte se těšit, protože tohle pro vás bude vrchol roku.

Jo a ještě bych chtěla vyzvednout skvělá jména. Nevím proč, ale v případě téhle knížky jsem si jich všímala nějak víc a fakt se mi líbily. Čarodějnice Jesiba Roga je z nich nej. K dobru vám přihodím citát, který si všichni skalní fanoušci budou brzy tetovat: Through love, all is possible.

Dávám 4–5 hvězdiček, pořád to měním. Jakože dočetla jsem, dala 5, po pár dnech stáhla na 4, teď se zase cítím na 5... asi... tak ne, na 4. Tvl nevím, co mám s sebou dělat!

Akin309
11.10.2020 5 z 5

Táto kniha sa dá podľa mňa opísať ako úžasná. Strašne som si obľúbila postavy a aj ja by som chcela mať ako domáceho maznáčika Syrinxe. V pokračovaní bude zaújmavé ako sa situácia vyvinie. Neviem sa toho dočkať ♡

Ketfl
11.10.2020 5 z 5

Knihy od této autorky jednoduše miluji, takže jsem měla ohromná očekávání a na tuto novou knihu jsem se těšila jak malé dítě na Vánoce. A víte co? Bylo to ještě lepší, než moje očekávání. Jo, bože, tuhle knihu fakt miluju!

Upřímně? Vůbec netuším, jak to Sarah dělá, že vás přiměje děj tak prožívat. Její postavy prostě musíte milovat, nenávidět, i něco mezi tím, prožívat s nimi veškeré vzestupy, ze kterých máte radost, i těžké pády, kdy cítíte normálně fyzickou bolest. Já u této knihy chvílemi brečela jak malá, smála se, usmívala i rozplývala, a taky pekelně fandila a nadávala. Jo, až tak to dokáže strhnout.

Za mě moc úžasný začátek nové série. Líbí se mi, že kniha zůstala i taková ucelená s uzavřeným dějstvím. Vím, že nás ale čeká ještě pořádná jízda a nemůžu se dočkat, co si pro nás Sarah vymyslí.

MIA-chan
09.10.2020 5 z 5

Doporučuji vám nečíst si anotaci!!!! Bude to tak ještě lepší.
Můj bože! Tak toto bylo velkolepé.
Chvíli mi trvalo než jsem se zorientovala v daném světě a pochytila kdo, co, jak a proč. Svět, ve kterém se děj odehrává je totiž podobný našemu. Mají telefony, moderní technologie, sociální sítě. Ale obyvatelé takzvaného Midgardu (Ano Severská mytologie) jsou velmi rozmanití. Najdete tam opravdu vše na co si vzpomenete (Víly, Anděly, Měniče, ...)
Hlavní hrdinka Bryce je typická Maasovská postava. Je krásná, neohrožená, drzá a je napůl víla. Co jiného bychom tak mohli čekat, že ano? Potom je tu Hunt, padlý anděl, který má samozřejmě krásné tělo, úchvatná křídla, skvělý charakter, vraždící minulost i současnost, bolestný milostný vztah,... prostě vše.
Bylo to plné neočekávaných zvratů, šokujících odhalení a pár scén + 18.
Smála jsem se u toho, brečela jsem, šokovaně jsem hleděla do prázdna, nadávala jsem postavám.
Splnilo to všechno, co jsem očekávala.
Moc doporučuji!

Lethania
09.10.2020 5 z 5

Další epická záležitost z pera jedné z nejlepších spisovatelek 21.století, která mě donutila číst a číst až jsem knihu, jež má bezmála 800 stránek zhltla skoro za dva dny během kterých jsem odmítala jíst i spát. Až tak mě příběh pohltil.
Jasně. Trůn a Dvůr jsou naprosto odlišné záležitosti, kterým se už nic nevyrovná. Ale ani Půlměsíční město se nemá za co stydět. Sarah vytvořila úplně nový svět se spoustou zajímavých nadpřirozených bytostí a historií. Krásně rozvinula romantickou linku ke zdárnému konci, přičemž mi srdce zaplesalo radostí. Závěrečná akce byla vyčerpávající a skvěle popsaná. Jsem ráda, že děj částečně uzavřela, ale navnadila nás i na další díl.
Rozhodně doporučuji. Je to povinná četba od Sarah Maas.

zuzak82
09.10.2020 5 z 5

Jako první se musím zmínit, že S.J.Maas patří mezi mé oblíbené autorky. Dvory jsem četla víckrát a některé díly série Skleněný trůn jsem rovněž četla opakovaně. Takže je možné, že nejsem tak úplně objektivní :-)

Na začátku knihy může některým čtenářům působit potíže se zorientovat ve všech rodech a hierarchii světa, ve kterém se příběh odehrává. V příběhu vystupují lidé, víly, čarodějnice, vlci, měniči, míšenci, andělé a další druhy. Na druhou stranu, pokud jste už četli nějaké knihy od Maasové, fantasty nebo urban fantasty, tak by to mělo být v pohodě. Navíc postupně se do děje zapojují postavy z různých rodů, takže si je pak čtenář lépe pamatujete a vyznáte se v nich.

Hlavní postavy Bruce i Huntera jsem si oblíbila už od prvních kapitol. Jejich nevraživost, hašteření a postupné sbližování se mi velmi líbilo. A stejně jako má Hunter o Bruce na začátku zkreslenou představu, tak i čtenář postupně zjišťuje, že oba mají daleko větší hloubku a tajemství, než se původně zdálo. A postupně sleduje jak se mění jejich život i oni sami uvnitř.
Navíc Maasová opravdu umí hezky vykreslit i přátelství a rodinné vztahy. O to více pak prožíváte s Bruce ztrátu jejich přátel a jak se s tím vyrovnává. Několikrát mě kniha i dojala.
Oblíbila jsem si i ostatní postavy třeba - Ruhna. Věřím, že jak už to bývá u Maas pravidlem, tak v dalších dílech se ještě rozšíří příběhy těchto vedlejších postav (např. Fury, Hypaxie, Declana, Flynna)
Některé dějové linky byly předvídatelné. Ale některé scény mě dokázaly překvapit, až jsem si říkala, co to sakra bylo? Často jsem se i zasmála u některých dialogů a sarkastických poznámek Bruce.
Co mi spíš trošku dalo zabrat, tak to byl děj ke konci knihy, kdy začne akce a je ji opravdu hodně, hrne se to na postavy ze všech stran, až jsem to i já vnímala, že si musím dát trochu oddech. Ale stejně jsem četla dál, prostě to nešlo odložit.

Co je potěšující, že kniha má poměrně uzavřený dej, takže čekání na další díl tolik neštve.

Kniha má skoro 800 stran, ale bavila od začátku do konce. Maasové se opět podařilo vytvořit fungující romantickou linku, sympatické postavy, dobře vykreslit vztahy mezi nimi a k tomu vytvořit fungující fantasty svět. Prostě přesně to, co mě na jejich knížkách baví. Dala bych 90%.

izfnp
08.10.2020 5 z 5

Wow - *predýchávam* - wow.

Neviem, prečo ma to prekvapuje, keď Sarah je môjho srdca šampión, ale je to tak: autorka ma zase raz odrovnala. A pri tom je jej nová knižka presne taká, akú som čakala. Je naplnená presne tým istým, čím jej ostatné knižky: jej rukopisom, jej štýlom rozprávania, jej štýlom postáv i zvratov... A ja tlieskam. Presne toto som chcela, presne toto som dostala. Presne pre toto Maas milujem.

Najskôr som mala problém s dvomi vecami: priehrštím postáv, rás, území, hodností; a s faktom, že sa dej neodohráva vo fantasy svete, ale v urban fantasy svete. Tento zmätok trval len do konca prvej časti, potom už to išlo samo. Tri večery čítania do rána a tých takmer 800 strán mi zmizlo pod rukami.

V knižke je kopec akcie, mytológie a krásne napísaných postáv. Kopec krásnych vzťahov medzi postavami. Autorka predstavila nový svet a s ním i neskonalé možnosti, kam sa v ňom vydať. Dostala ma. Bolo to romantické, bolo to zábavné, bolo to napínavé, bolo to tajomné. Pri čítaní som stratila pojem o čase, všetky povinnosti a záujmy išli stranou. Smiala som sa. Plakala som. Smútkom, dojatím.

Wow.

PS: Aelin a Bryce sú si extrémne podobné and I love it.