Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454896/bmid_rod-zeme-a-krve-EPj-454896.jpg 5 1540 362

Bryce měla perfektní život, skvělou práci a na programu jeden legendární večírek za druhým, jenže pak démon zavraždil její přátele a ona zůstala sama a zlomená. Když údajný zabiják skončí za mřížemi, ale zločiny pokračují, Bryce se sama pustí do vyšetřování. A hodlá se pomstít. Spolu s Huntem, padlým andělem obdařeným brutální silou, sestoupí do podsvětí města, které rozežírá temnota. Dokážou se zlu postavit dřív, než pohltí vše, na čem jim kdy záleželo?... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

MarkettT
25.10.2020 5 z 5

Autorka opět nezklamala! Poutavý a zajímavý příběh

natalie2171
25.10.2020 5 z 5

Paní Sarah opět velmi příjemně překvapila. Svět zasazený do moderního fantasy (ne-li) sci-fi světa měla vymyšlený opravdu parádně, takže byla radost obracet stránky této objemné knížky. Jasně, někteří by mohli argumentovat, že začátek byl trochu pomalý, ale musím nesouhlasit. Bylo mi jasné, že autorka chce čtenáře obeznámit s tímto bohatým světem, čehož by nemohla docílit pár stránkami. Tempo mi proto sedělo, bylo toho hodně na vstřebání. Postavy se jí taky velmi pěkně vydařily. Špetka (nebo spíš kotel) tragédie a máme tu Bryce, hrdinku, kterou jsem si rychle oblíbila. A závěř ani popisovat nemusím, snad bych jen řekla, že se vydařil pěkně po Maasovsku (epicky a prostě wow). Takže teď jenom doufám, že si nějaké triky nechala do dalších dílů, protože tento závěr by snad i mohl konkurovat finále jejích dalších dvou sérií.

LilianaFalcon

Nečtěte anotaci!!!
Já ji nečetla a pak jsem byla i z první části knížky, která se zdánlivě vlekla, překvapená.
Pokud bych si anotaci přečetla, tak myslím, že bych se tak 150 stránek nudila.
Jinak je to naprostá pecka.
Opět o něco lepší než předchozí série, ale je tam znát autorčin rukopis, tak se vlastně bojím dalších dílů...

BudosovaB
24.10.2020 5 z 5

S.J.Maas nezklamala. Fantasy nářez plný emocí a překvapivých zjištění. Trochu pomalý rozjezd, ale vše má své opodstatnění.

Annie325

Miluju.

zinon
23.10.2020 5 z 5

Ze začátku knihy jsem byla trochu rozpačitá z toho množství nadpřirozených druhů bytostí...jsou tam snad opravdu všechny. Takže jsem si říkala, že to je už fakt za čáru, ale jak se víc příběh vyvíjel, tak mě natolik pohltil, že už mi to bylo šumák :) Maas dokáže dodat příběhu a postavám takovou hloubku jako málokdo. Konec knihy byla jedna velká jízda se zatajeným dechem a s citovým vypětím. Hrozně moc se těším, co nás čeká v dalším díle. Jinak hlavní postavy mi připomínají spíše Aelin a Jeřába, ale příběh zase spíše Dvory (i když podobnost je od každého něco). Takže něco mezi... A že to není už Young Adult jsem jen ráda, protože já už taky nejsem, tak si to více užívám. Určitě doporučuji přečíst.

LadyAlena
23.10.2020 5 z 5

Kniha je naprosté blaho, hloubka příběhu, vykreslení, nic na té knize není odbyté. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na jiný svět než ve "dvorech", ale opět vymyšleno skvěle. Nevšimla jsem si žádných nesrovnalostí v obsahu. Za mě, moc doporučuji. Hodně stránek, přesto nemám za 3 dny co číst a prosím vydavatele, aby nezahálel s překladem nových dílů :-)

VeronikaAzzurr
22.10.2020 5 z 5

Po prvním přečtení anotace ještě před vydáním knihy jsem byla trochu skeptická a bála se, že mně nechytne (dodnes nevím proč). Ale když jsem ji pak začala číst a vlastně ani nevěděla o čem bude, protože jsem na to za ten čas zapomněla, věděla jsem, že to bude bomba.
Zamilovala jsem si Bryce i většinu ostatních postav a žasla nad celým propracovaným světem (i když jsem se z počátku trochu ztrácela), dokázala vylíčit postavy neskutečným způsobem, musím poukázat i na skvělý překlad. Za celou knihu jsem vystřídala snad všechny emoce, přes záchvaty smíchu, pětiminutové hledění do zdi (kdy jsem rozdýchávala, co se v knize stalo), wtf momenty, až po vodopád slz.
Za mně asi nejpovedenější kniha od Maasové.

Medasek
22.10.2020 5 z 5

Miluji knihy od Massové. Vždy ve mně vyvolají spoustu emocí. Autorka dokonale umí napsat svět, postavy i jejich emoce, že jsem měla pocit jako kdybych příběh prožívala s nimi.
Jednoduše ach. Neumím si představit co budu dělat se životem než vyjde další díl. ;)

Elize
22.10.2020 5 z 5

Skláním se a smekám! Dá se tady někde dát deset hvězd? Maasová nám opět dokazuje, proč je královnou mezi autorkami a že své žezlo drží stále pevně ve své moci. Naprosto dokonalá kniha, dokonale jazykově napsaná (musím vyzdvihnout i český překlad!) - naprosto dokonalá er forma, časový zámek, charaktery tak dokonale zobrazené u jednotlivých postav, že se s nimi okamžitě sžijete, opět dokonalá dvojice hlavních postav - Bryce přidrzlá ale správňačka s neskutečně statečným srdcem a Hunt, který je pochmurný bručivý válečník s jizvami na duši, taky doufám, že se do budoucna dočkáme více Rhuna. Opravdu precizně zpracovaný svět, kdy se Maasové povedlo to, co asi nikomu předtím a sice propojit náš současný svět s magií a fantasy národy, zvládla to opravdu bravůrně naprosto nenásilným způsobem (zvlášť jsem se pobavila v části, kdy Bryce vysála ostatky válečníka z koberce vysavačem). Massová zde čtenáře skutečně vyveze na neskutečnou emocionální dráhu (v závěru s Lehabou i nějaká ta slzička ukápla), která nabírá obrátek a nemůžete přestat číst dál a zároveň se modlíte, aby kniha nikdy neskončila. Kdyby člověk nemusel jíst, spát, chodit do práce a venčit psa, tak jen čte a čte, protože tohle dílo nemá chybu ani konkurenci, opravdu, skláním se a jednoznačně doporučuji!

miguelka13
22.10.2020 5 z 5

Nemám slov.... Kniha mě úplně dostala a těším se na další díl ????????????

mila666333
22.10.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Opravdu jsem to nečekala a az do konce jsem se bála jak to celé dopadne...
Od Maas jsem toho již četla opravdu hodně, a vždy me, jako i dnes udivila její kreativita. To jak dokáže čtenáře vtáhnout a vykreslit jednotlivé postavy a svět, ve kterém se děj odehrává je prostě bomba.
Přečteno za 2 dny.
Je to kniha, ke které se budu určitě vracet, klidně za pár hodin????????????????

PetraKysova
20.10.2020 5 z 5

Najlepsia kniha od SJM čo som kedy čítala. Za jeden den som ju prečítala jedným dychom. U niektorých momentoch som plakala ako malé dieta a u niektorých to bolo čisté wtf moment. Ako Mass zase dokázala že je pani autorka. Dej úplne prepracovaný, postavy sa krásne vyvíjali po celom deji. Musím povedať že niektoré veci ma trošku štvali ale to už je naozaj maličkosť. Odporúčam každému.

Alex.Barunka
19.10.2020

“Through love, all is possible.”

A to je všechno, co k tomu řeknu.

Marta1996
18.10.2020 5 z 5

Prostě jo! Já autorku žeru. Smála jsem se, byla zklamaná a nakonec i plakala. Za mě plný počet.

Sixtinka144
17.10.2020 5 z 5

Přesně takovou knížku jsem potřebovala! Už když kniha vycházela v originále, věděla jsem, že ji budu milovat. Maas je moje nejoblíbenější spisovatelka a tahle kniha je její další pecka. Ze začátku jsem měla obavy, jestli se autorka v knize nebude opakovat. Protože tu máme můj nejmilovanější Skleněný trůn a úžasné Dvory. Všechny tři série jsou fantasy a hlavními hrdinkami jsou víly. Takže ano, bála jsem se. Ale naštěstí to bylo úplně něco jiného. Bryce jsem si naprosto zamilovala a celý příběh jsem s ní prožívala až do samého konce. Jo a závěr jsem samozřejmě naprosto probulela, jak jinak. Takže knihu si určitě přečtěte, jen myslete na to, že už to není YA ale NA :) A pokud jste ještě nikdy nečetli nic od Bohyně Maas, tak to napravte :)

Tynka27
16.10.2020 5 z 5

Tak to byla jizda. Ze zacatku jsem mela zmatek ve jmenech,ale to pozdeji nijak nevadilo. Bryce je skvela postava,zadna kvetinka,ktera si necha neco libit:D Hunta jsem si oblibila uz od zacatku a s Bryce tvori legracni dvojku :D trochu se obavam toho jak to s nima bude v dalsich dilech. Vsichni moc dobre vime co dela Maas s muzi hlavnich hrdinek :D aby nam neudelala z Hunta druheho Tamlina a z Aidase Rhysanda ???? Uklidnuje me na tom fakt,ze Hunt ma kridla,tak snad to bude jeji osudovy muz :)

Spoiler
Moc jsem si oblibila postavu Micaha..charismaticky a pritazlivy archandel. Tesila jsem se na kazdy jeho vystup:D takze ten konec pro me byl opravdu zklamanim :(

Nevim jak to ta Maas dela,ale v kazde jeji knize me dokaze dostat nejakou smrti vedlejsi postavy. Ve Sklenenem trunu to byla postava Gavriela a v teto knize postava Connora. I kdyz tam byl jen kratce,oblibila jsem si ho a moc jsem mu s Bryce fandila a ty posledni zpravy,ktere ji napsal...no dostalo me to.

No a ted budeme zase cekat..

nipaaaa
15.10.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem

danielosbourne
15.10.2020 4 z 5

Na tuhle "tlustou bestii" jsem se neskutečně těšil a konečně jsem se jí i prokousal. Ne že by byl tedy nějaký problém, abych knihu přečetl. Stejně jako všechny autorčiny knihy, i tato je velice čtivá a příběh mě chytil od prvních stránek, aby mě mohl vyplivnout až na samotném konci.
Co na autorce velice obdivuji je, že se v této knize neztratila. V knize je tolik postav, tolik kast a děje se tam toho tolik, že je až neskutečné, že se v tom autorka dokázala vyznat a neztratila se sama ve svém příběhu. V knize vytvořila spoustu postav, ale všechny mají životné charaktery, s poustu z nich vám přiroste k srdci a co je nejdůležitější, dokázala je vytvořit tak, že nemáte problém s tím, kdo je kdo. Každá postava má svůj pspbytý charakter a to je moc dobře.
Musím se přiznat, že jsem velkým fanouškem autorčiny série Skleněný trůn a naopak moc nemusím sérii Dvorů. Proto téhlůe knize ubírám jednu hvězdu, protože spíše než Trůn, mi tato knihza připomínala právě Dvory. Bylo to nepochybně tím, že se drtivá většina knihy zabývá spíše vztahem mezi ústřední dvojicí a samotný příběh je tak trochu na druhé koleji. Ne že by vztah mezi hlavní dvojicí nebyl dobře napsaný a nesmál sem se všemu tomu popichování a napětí mezi nimi, ale bylo toho na mě už nějak moc a asi nejsem cílová skupina takovýchto hrátek.
Co však musím vyzdvihnout, je posedí kapitola, což je asi posledních 120 stránek. To byla jedna velká jízda a všechno se otočilo vzhůru nohama a já jen zatajoval dech, co si pro nás ještě autorka připraví za překvapení. Právě za tyto monety mám Sarah J Maas neskutečně rád. Těším se, co přinesou další díly v této sérii.

blackdarkness
15.10.2020 5 z 5

Pomalý rozjezd, pak šok, následovaný nadějí, spokojeností, jen aby je vystřídal další šok a konec jakýsi člověk přál. Trochu mi vadili špatně zapamatovatelné jména, ale nakonec jsem si zvykla. Kniha udržela moji pozornost, a ne jen to, pořád jsem chtěla číst víc, s čímž mívám problém. Teď se nemůžu dočkat dalších dílů.