Konec léta

Konec léta https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360518/bmid_konec-leta-InB-360518.jpg 4 1026 292

Roční období série

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Slutet på sommaren , 2016

zp87
19.05.2022 4 z 5

Thrillerům, kde jsou oběťmi děti, se většinou vyhýbám, ale nyní jsem se rozhodla to překonat, protože Zimní oheň se mi moc líbil. A nelituji toho. Ovšem teď zas na nějakou dobu stačilo.
Celou dobu jsem doufala, že bude pravda někde jinde, protože tělíčko Billyho se nikdy nenašlo... A ono to bylo fakt trochu složitější. Což se asi dá čekat.
Napínavý příběh ano, smutný rozhodně, ale drsný thiller to nebyl. To bylo ale jasné předem ( Chris Carter leží jiné poličce), De La Motte píše jiné, spíš psychologické thillery.
Veronika mě moc bavila, a to mívám s ženskými hrdinkami většinou problém (že by to bylo tím, že ji napsal chlap?), bavila mě její obsese, živit se smutkem druhých lidí. A Issak mě bavil taky, škoda, že příběh nenabídl víc z jeho života.

Mrzí mě jen, že se v druhé části knihy někam vytratil cholerik Lars, život skupiny 'zvládání smutku' s Ruudem v popředí a nebylo moc vysvětleno pozadí okolo Veroničiny poslední lásky.

Zajímavým detailem byly dopisy, o kterých jsem si dlouho myslela, že je psala Veronica Leonovi... A vlastně nakonec vše zapadlo tam, kam mělo.

LeserDe
25.04.2022 2 z 5

Obča ssi ráda přečtu nějaký napínavý thriler, tohle sice bylo napínavé, ale jinak mě to moc nebavilo a dočetla jsem to jen proto, že jsem za knihu utratila peníze.

Nymfadora.T.
03.04.2022 4 z 5

Kniha se četla velice dobře, po dlouhé době moc pěkná detektivka, těším se, že si přečtu všechny.

MagdalenaSlaba
02.04.2022 4 z 5

Sice jsem se do knihy dlouho nemohla začíst, ale musím uznat, že z psychologického hlediska jsou jednotlivé postavy opravdu dobře vykreslené. To platí obzvlášť o hlavní hrdince, která se velmi obtížně vyrovnává nejen se zmizením mladšího bratra, sebevraždou matky, ale i s bolestivým rozchodem. Zhruba od poloviny knihy mě děj konečně více vtáhl a musím říct, že nakonec byl i docela napínavý. Oceňuji hlavně to, že jsem až do poslední chvíle netušila, jak to celé doopravdy bylo. Pro milovníky detektivních příběhů to určitě není šlápnutí vedle.

michaelaaa5
25.03.2022 3 z 5

Kniha se dobře četla a měla slušný rozjezd, kdy v roce 1983 beze stopy zmizel pětiletý chlapec. V kapitolách se střídalo vyšetřování v minulosti a pátrání na vlastní pěst v současnosti. Následovala nudná pasáž, ve které napětí vystřídaly zdlouhavé popisy prostředí a všeho možného. Asi poslední třetina příběhu opět nabrala spád a konec mě překvapil.

Pepina19
23.03.2022 4 z 5

Tento příběh se mi líbil víc než Podzimní případ. Prolog, kde se malý Billy ztratil nastartoval mou zvědavost zjistit co bylo dál.

Blanka29
27.02.2022 3 z 5

Na doporuceni jsem se pustila do teto knihy, bohuzel ze zacatku se kniha dost vlekla, a hlavni hrdinka byla pro me nesympaticka az psychopaticka. Ke konci uz to konecne melo grady, ale na to jak se to ze zacatku vleklo, byl konec takovy osekany a rychly.....

Mlsnákočka
21.01.2022 5 z 5

Tak tohle bylo hodně napínavé! Anders de la Motte dokáže perfektně rozehrát příběh, přidávat zápletky a přitom vás dokonale zmást. Nedokázala jsem přestat číst, abych se rychle dobrala pravdy. A tak nějak jsem uhodla, jak to asi bylo. Skvělá kniha, jako ostatně všechna roční období.

esfinge
08.01.2022 5 z 5

Predem jsem tušila, že příběh bude smutný. Přeci jen, jde o ztraceni malého kluka. A pri te představě už mi bylo prave předem uzko. A ano, celou knihu jsem se opravdu bála, jak to s Billym bylo, kde teda je... Přečteno rychle a za ten konec jsem vlastně ve finále spokojená.

Mandlevest
05.11.2021 5 z 5

Velká spokojenost! A jelikož jsem Konec léta četla jako poslední z této senzační série, ačkoliv vydáním sérii Roční období otevírala, i dle mého měly další díly mírně vzestupnou tendenci, čímž nesnižuju úroveň tohoto krimi románu. Začetla jsem se lehce a zápletka mě udržela v napětí do samotného konce, většinu postav jsem si oblíbila. Přesně to, co od tohoto žánru čekám bylo naplněno. A že je autor mistr ve vybudování atmosféry, jsem již myslím psala dříve. A nezklamal ani v této knize. Výborné čtení, kdo zatím váhá, vřele doporučuji.

Olous1
02.11.2021 5 z 5

Bála jsem se nízkého hodnocení knihy,a dlouho jsem se jí vyhýbala. Ale jsem mile překvapena. Příběh se mi moc líbil, kapitoly krátké, takže se to četlo dobře. A to napětí jestli se malý Billy najde. Za mě 85%...jdu na další díl.

Květ
25.10.2021 3 z 5

Od autora jsem četla Zimní oheň a musím říct, že Konec léta je oproti němu slabší. Čekala jsem víc. Kniha se čte dobře, hned od prvních stránek z ní dýchá tak trochu tajemná, úzkostná atmosféra, která ale s ubíhajícím dějem trochu ztrácí na napětí. Prostřední část na mě působila jen vlažně a příběh získal spád až zase v poslední třetině. Rozuzlení jsem nečekala a v jeho kontextu pak prolog zcela ztratil smysl.... Neurazí, nenadchne.

judith141
10.10.2021 4 z 5

Moje první kniha od autora, ale bohužel jsem měla problém se vůbec v první polovině do knihy začíst. Druhá polovina už byla lepší a i celkem napínavá. Takže jdu na další autorovo dílo a uvidíme.

FejKýý
09.10.2021 3 z 5

Tuhle knihu jsem četla čtvrt roku. Vůbec mě nešla dočíst. Jsem ráda, že jsem ji dočetla, špatná rozhodně nebyla. Za mě ale bohužel byla průměrná.. Nemůžu hodnotit lépe protože 250 stránek mě prostě nebavilo a zbylých 100 konečně ano. Byla to taková poklidnější detektivka, mám je ráda ale tahle mi asi sedla méně. Ovšem zápletku jsem vůbec neodhadla, bylo to pěkně zamotané. To se mi opravdu líbilo.

moudivlacek
08.10.2021 5 z 5

První setkání s autorem díky Databázi. A klobouk dolů! Tohle je velice podařený psychologický román nebo detektivka spíš než thriller.
Ale je tu lidská beznaděj, děs, obrovské utrpení, které zasáhne po Billyho zmizení plno lidiček - nejen rodinu. Uplyne 20 let. A najednou Billyho sestra se díky záhadným situacím začne víc zajímat o minulost. Ale není to jednoduché a je tu cítit, že ne každý s ní souhlasí - hrabat se v minulosti, vyptávat se lidí a pátrat. A možná by se jí to nemuselo vyplatit, a možná nejen jí.
Na konci knihy mně bylo neskutečně smutno u srdce, a na druhou stranu i jistá úleva. Na tenhle příběh budu nějakou dobu určitě vzpomínat.

emamat
28.09.2021 5 z 5

Moje třetí kniha od autora. Velmi příjemné překvapení mezi severskými autory.

Anette99
08.09.2021 4 z 5

Zmizení malého kluka před dvaceti lety. Kromě jedné boty nebyla nalezena žádná stopa. Žádné hromady mrtvol, žádní psychopati, jen jedna záhada. I když mám velice ráda krimi, kde teče krev proudem, tohle byla příjemná změna. Akorát ze začátku jsem se nemohla úplně začíst, hlavně v částech se současností, ty nabraly spád až později. Zato kapitoly odehrávající se v minulosti mě chytly hned od začátku. Strašně moc jsem chtěla vědět, co se Billymu vlastně stalo, ale jak se kniha blížila ke konci, začínala jsem tušit, jak to všechno bylo. Líbilo se mi, že tady případ vyšetřoval detektiv jen v minulosti, zatímco v současnosti vedla pátrání na vlastní pěst Billyho sestra.

janina66
06.09.2021 5 z 5

Naprosto úžasná detektivka, bez spousty mrtvol a krve. "Jen"jedno záhadné zmizení 5 letého Billyho, stačí na velmi napínavou a čtivou knihu. Jsem s četbou moc spokojená.

ZuK1
06.09.2021 4 z 5

Moje první autorova knížka a určitě ne poslední. Líbila se mi, dobře se četla, žádný krvák, ale velmi napínavé rozplétání případu záhadného zmizení malého Billyho ...

Mirek240
24.08.2021 5 z 5

Pro me velmi prijemne prekvapeni a trocha zmeny oproti vetsine soucasnych severskych krvaku. Vyobrazeni vesnice se vsemi svymi pozitivnimi i negativnimi vztahy, bylo opravdu brilantni. Za me palec nahoru :)