Konec léta

Konec léta https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360518/bmid_konec-leta-InB-360518.jpg 4 1026 292

Roční období série

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Slutet på sommaren , 2016

kalinka99
28.03.2023 5 z 5

Narazila jsem na autora náhodou a skvěle napsané. Příběh utíkal a neustále jsem přemýšlela, jak to asi dopadne? Nechybělo napětí, rodinné tajemství a tak si ráda přečtu něco dalšího od spisovatele.

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Tak tohle se opravdu povedlo. Celou dobu jsem byla napnutá jak struna, jak to vlastně celé bylo a musela jsem číst dál a dál, abych to rozlouskla. Stejně jsem na to nepřišla, ale musela jsem si počkat na ty poslední stránky. Každopádně teorie byly, a že jich bylo hned několik. Označení krimidarma tady opravdu sedí. Žádné prolévání krve ani sáhodlouhé popisy mučení.

Swissman
16.03.2023 2 z 5

Tak za mě se tohle moc nepovedlo. Po předchozích pěti autorových knihách jsem čekal větší spád. Tady se furt skoro nic neděje, nuda a šeď. Dočteno po dvojím odložení. Zklamání z konce bylo skoro hmatatelné. A na tohle jsem čekal 352 stran? Jako vážně?! Do dalších dílů z této série se mi zatím nechce, protože mají mnohem víc stran. A já bych už tady dokázal klidně sto stran ubrat.

zandu
28.02.2023 4 z 5

Taková oddechová krimi. Svižné, krátké kapitoly. Těším se na další.

hlenicka
26.02.2023 3 z 5

Tohle můj šálek kávy nebyl. Ať mám knihy od Motteho ráda a kupuju si je,tohle nevyšlo. Hrozně roztahane, zbytečně kdeco popsané,ale proč je Veronica takový má*or, se dozvídáme pár stran přes koncem. Nechápu proč,nemělo to stejně nic dělat s dějem.
Sice se to četlo rychle, tím jeho stylem,ale za mě nuda a konec to zazdil vyřešením ve 3 větách. Teď čtu Podzimní případ,tak jsem zvědavá.

Janča1532
21.02.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha,četla sem jedním dechem.Tragédie,která dopadala na plno nevinných lidí,který v tý době byli dětmi.Odhalení pro mě bylo šokující.

misa.lemperova
05.02.2023 5 z 5

Rozhodně doporučuji, autor píše velmi čtivě, knihu jsem přečetla v rekordním čase… Trocha tragédie, rodinných tajemství, ale i překvapení a náhlých zvratů - to vše lze v této knize najít. Příběh je vyprávěn ve dvou vzájemně se prolínajících dějových liniích, které jsou velmi napínavé a nutí čtenáře číst dál a dál. V mé knihovně už na mě čekají další díly, na které se velmi těším…

knihomolka525
04.02.2023 2 z 5

Zklamání.Příliš popisná se spoustou dialogů a slabého žaludku Veronici.Příběh s prolínajícími se časovými linkami.Několikrát jsem knihu odložila a poslední kapitoly jsem dočetla jem s nevolí.

EliskaD
09.01.2023 4 z 5

Dvě prolínající se dějové linie, trocha tajemství a rodinného dramatu.
Báječně se mi to četlo a těším se na další díly. Autor umí velmi čtivě psát.

kahoma
10.12.2022 4 z 5

Po přečtení Podzimního případu se mi zachtělo přečíst i idalší díly této volné tetralogie. I tato kniha se velmi dobře četla, takřka jedním dechem. Rozhodně ji doporučuju a jdu na třetí a čtvrtý díl. De la Motte patří zcela jistě k mým oblíbencům.

Hakate
17.11.2022 4 z 5

Konec léta,
První setkání s autorem bylo po prvních kapitolách mírně skeptické. Příběh má pomalejší rozjezd a na můj vkus nudnější začátek. Ze začátku jsem byla spíše zklamaná. Veronica mi přišla nesympatická a byla jsem vždy ráda, kdy jsem se vrátila zpět k pátrání po Billym a vyšetřování s Manssonem, ale pak ... Pak přišel na scénu Isak a karty se zamíchaly. Příběh se dostal do úplně jiné dimenze, nabral na obrátkách a karty se začaly pomalými krůčky odkrývat. Pak teprve přišel ten pravý čtenářský zážitek a já už knihu nedokazala odložit. Většina teorii byla smetena jak smítko prachu.
Kniha obsahuje plno nepředvídatelných zvratů, moc pěkně vyzobrazeny charaktery postav , velmi dobrý popis a konec??... Konec je opravdu krásný a dojemný. Nebýt pomalejšího rozjezdu, dávám 5*, takto nechám na 4*.

.berenika.
25.10.2022 4 z 5

- nejdříve jsem byla lehce skeptická, jako vždy u nově čteného autora, ale závěr knížky naprosto šokující!
- krásný, dojemný, dobře zpracováno

princesse
21.10.2022 4 z 5

Po řadě knih z poněkud "lehčího" žánru jsem potřebovala změnu a vybrala jsem tuto knihu ... a udělala jsem dobře. Povedený thriller, který jsem si opravdu užila. Skvěle se četl, děj parádně ubíhal a bavilo mě to. Četla jsem i o něco lepší, ale za mě spokojenost a přečtením neprohloupíte. Takže vřele doporučuji a vrhnu se na další ze série.

klokan.1905
16.10.2022 4 z 5

Konec léta...
Moje první kniha od Anderse de la Motte... Mám zakoupené ještě další dvě pokračování, tak tato nebyla poslední... ;-) Koukal jsem, že další pokračování jsou již v hodně vysokých červených číslech, tak se mám asi nač těšit... ;-)
Něco málo ke knize...
Můžete se připravit na dvě dějové linky... První se odehrává v roce 1983, kdy dochází ke zmizení pětiletého Billyho Nilssona... Druhá o dvacet let později a týká se Billyho starší sestry Veronicy... Nijak více neprozradím...
Kniha má momentálně hodnocení 79 procent... Četla se mi dobře, ale očekával jsem od ní více... Prostě jsem si z toho nesedl na zadek... :-) Dal bych knize tak tři a půl hvězdičky... Tak to zaokrouhlím nahoru a vychází mi z toho čtyři... ;-) Možná jsem udělal chybu a četl jsem Konec léta až na podzim... ;-)

marci8
12.09.2022 5 z 5

Konec léta je kniha, která se čte pomalu, ale o to více a hlouběji do ní čtenář zabředne. Je dobře napsaná, jako všechny knihy autora ze série "období". Má atmosféru a zajímavé postavy. Je to kniha, co se nenápadně dostane pod kůži a po přečtení se nad ní musí ještě přemýšlet. Děj je předvídatelný a tak v tomto směru se nedá čekat velké napětí.

monushka
04.09.2022 4 z 5

Můj oblíbený autor. Sice se mi série Game líbila o něco více, ale jsem zvědavá na další tři knihy z Ročních období.

Niu
01.09.2022 4 z 5

Aaaa, já myslela, že to je detektivka. A ono ne :o) Nevadí, část byla i detektivní. Série je zajímavě pojatá dle ročních období, což se mi líbí. Já si tuto nechala na konec srpna září, což ve mně evokuje takový konec léta. Líbilo se mi prolínání přítomnosti a minulosti. Trochu jsem nemohla přijít na chuť Veronice a vlastně celé té rodince. Ale příběh mě zaujal. Do většiny věcí jsem se trefila, takže mne spíš bavilo to rozkrývání a mrazilo mne při tom. Tu úplnou třešinku na dortu, ten poslední díl skládačky, jsem neodhadla. Ale aspoň na mne čekalo nějaké to překvápko :o) Jsem zvědavá, v jakém duchu se ponesou zbylá roční období.

Angelicca
20.08.2022 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, četla jsem tematicky přesně v období konce léta, což se skvěle hodilo. Od knížky se nedalo odtrhnout, ještě že jsem měla dovolenou. A nebojte se toho, že v knize je ústředním tématem ztráta malého chlapce. Já tituly tohoto typu nečtu, ale tady se prolínají vzpomínky se současností, proto mi to nevadilo. Doporučuji k přečtení.

FilipHaring
12.08.2022 2 z 5

Do knihy som sa zial nemohol poriadne zacitat. Podarilo sa mi to az v 3/4. Dufal som ze sa Billy niekde objaví ale žiaľ sa tak nestalo. Koniec bol ale napinavy a prekvapivy.

haidy
30.05.2022 5 z 5

Byla to první knížka od autora a jsem nadšená! Výborný styl psaní, střídá se minulost s přítomností, to mám moc ráda. Napínavý až do konce.