Konec léta

Konec léta https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360518/bmid_konec-leta-InB-360518.jpg 4 1026 292

Roční období série

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Slutet på sommaren , 2016

evikt
08.03.2021 3 z 5

Ze série "ročních období" slabší, presto překvapivá, ctiva až do konce, dobre vykreslení postav..

JustWomen
25.02.2021 3 z 5

Takový nenásilný thriller, děj pozvolna plynul s malými zápletkami, dost se to táhlo a postavy taky nebyly moc sympatické. Ale oceňuji dvě časové roviny, téma rodinné tajemství a originální nepředvídatelný konec.

Havrnka
11.02.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Prolínání minulosti s přítomností nebylo násilné a dobře do sebe zapadlo. Celkem jsem odhadla, že malý Billy nebyl manželským dítětem, jen mě překvapilo, kdo za jeho zřízením stojí. Příběh měl spád a za mě doporučuji j přečtení. Sama beru do ruky další knihu pana De La Motta.

čika
11.02.2021 3 z 5

Nie je to žiadna superakčná pecka, ani extra prepsychologizované či premotivované....ale kniha sa mi čítala dobre, rýchlo a viem si ju predstaviť vo filmovej podobe....Určite ešte voľačo od autora dám.

tulip131
05.02.2021 4 z 5

Vera na mě teda nepůsobila, že by byla nějaká akční nebo dokonce, že by ji mohly docházet souvislosti, většinu knihy to tak i bylo, ale její urputnost nakonec vyřešila záhadu s Isakem, povedeným strýcem a bratrem Billym i tím, kdo a jak moc o celé té věci věděl. Rozhodně poutavé.

P3_tis
30.01.2021 3 z 5

Kniha se čte velmi snadno. Člověk se ihned začte a jde mu to pěkně
“od ruky”. Líbí se mi prolínání minulosti a přítomnosti. Ale NĚCO mi tam proste chybělo, proto davam 4 hvězdy.
Konec je super. Ale jinak je to za mě spis “oddechová” kniha.

Martiiiik
13.01.2021 3 z 5

Za mě velká slabota.. Asi jsem namlsaná z Angely Marsons, ale za mě se to dost táhlo.. Dost často spousta slov o ničem a zbytečností, nelogičností.. Tři hvězdy za ten konec, protože docela ušel, ikdyž také trochu přitažený za vlasy. Další knihu už se číst nechystám

Petrushka31
05.01.2021 5 z 5

Čtivá, napínavá, do poslední chvíle jsem netušila kdo za vším stojí. Mám ráda tyhle příběhy. Za mě můžu vřele doporučit !! :)

petrarka72
03.01.2021 3 z 5

Slušný psychologický román se záhadou. Přehlídka ztrát v čele se ztrátou malého kluka, dvě časové roviny a zběžná studie nesnesitelnosti i soudržnosti vesnice.

Standa24
31.12.2020 5 z 5

Začnete číst a nemůžete přestat, protože vás autor udržuje v napětí až skoro do poslední stránky, kde se dozvíte pravdu o dvacet let starém temném rodinném tajemství. V angličtině se tento typ knih označuje jako "page-turner".

Ticiana
07.12.2020 4 z 5

Mne se kniha libila. Na rozuzleni jsem cekala dlouho, temer az na konec knihy. Nektere postavy byli pro mne hodne nesympaticke a celkem jsem se divila, jak se chovaji. Za mne slabsi jak Zimni ohen.

KláraH.
29.11.2020 3 z 5

Temné, depresivní, zvláštní. Vše najednou vyjde najevo v posledních pár stránkách, zápletka s Isakem je zvláštní, vůbec jsem nepochopila požár auta a krádež v hotelu, to je tam tak nějak navíc proč?
Přesto jsem tuto knihu ale četla s napětím a bavila mě, je napsaná čtivě,děj je svižný a po přečtení zůstává smutný dojem.

Pavlnka
07.11.2020 5 z 5

Mi se kniha líbila. Kdo je záhadný cizinec jsem poznala brzy, co se stalo s Billym mě překvapilo. Budu čekat na další díl.

Eliška13
01.11.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, byla rozhodně dost napínavá a zajímavá a taky plná poměrně nečekaných zvratů.

Silka1@
01.11.2020 5 z 5

Vynikající detektivní příběh napínavý od prvních řádek. Sled událostí vás nutí neustále k četbě dalších kapitol. Osobně se ráda k této knize za pár let vrátím.

Lenkys
09.10.2020 4 z 5

Pro mě zatím nejslabší díl ze série Roční období. Jsem zvědavá jaká bude kniha Jarní oběť, až někdy vyjde.

BlackFun
07.10.2020 5 z 5

Mě to prostě bavilo :-). Některé pasáže se táhly, ale jinak to mělo vše, co jsem aktuálně potřebovala. Zajímavý příběh, nečekané rozuzlení - co víc si přát?

ddkk
09.09.2020 4 z 5

Mně se to líbilo. Užila jsem si atmosféru pozdního léta, i pomalý rytmus vyprávění. Moc jsem chtěla vědět, jak to všechno tehdy bylo ... a překvapivé rozluštění na konec mě docela dostalo.

Já knihu s klidným srdcem doporučím, stejně jako ostatní z této série.

alcan
08.09.2020 4 z 5

Je to docela pěkné i když Podzimní případ byl lepší. Dá se přečíst rychle.

verense
06.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Nebýt toho konce, asi bych hodnotila výš, ale nemám ráda, když se autor ze zločinu vylže náhlým pomatením mysli - působí to na mne, jako by nějaký sofistikovanější motiv byl nad jeho síly. Ztráta času to rozhodně nebyla, ale výraznější dojem ve mně kniha nezanechala.