Robin Hood: Král zbojníku

Robin Hood: Král zbojníku https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218140/mid_robin-hood-OuN-218140.jpg 4 388 61

O Robinu Hoodovi slyšel asi každý. Slavný zbojník ze Sherwoodského lesa, který bohatým bral a chudým dával, patří již několik staletí mezi jednoho z nejoblíbenějších hrdinů dobrodružných příběhů. Ten jeho, vycházející ze středověké legendy, byl mnohokrát převyprávěn do filmové či televizní podoby. Poslední velkolepé zpracování pochází z roku 2010 - hlavní roli odvážného bojovníka proti bezpráví v něm ztvárnil Russel Crowe. Ale jak už tomu u filmu bývá, natočené scénáře leccos zjednodušily, někdy překroutily a občas pokazily. Proto každý, kdo chce poznat skutečnou krásu a sílu slavné pověsti, měl by sáhnout po literární předloze. A jednou z nejdokonalejších, jaká kdy vznikla, je román Alexandra Dumase.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Omega

Robin Hood le proscrit , 1873

NikiMedy
24.07.2015 3 z 5

Od knihy jsem toho čekala trochu víc, tak mě chvílemi trochu nudila, ale myslím že kniha stojí za přečtení.

rusalka123
17.06.2015 4 z 5

Tak asi takhle: knihu bych nejspíš sama od sebe jen tak do ruky nevzala, četla jsem ji díky tomu, že na ní děláme etapovou hru na tábor. Co mě trochu zarazilo, že byla psána tak, že bych ji bez většího váhání zařadila mezi dětské knihy - přestože některé scény byly možná na děti občas příliš drsné. Ale ta šílená idealizace tak bila do očí, že to dospělého, myslím, nemůže nerozčilovat. Na začátku jsem byla tedy trochu překvapená, ale říkala jsem si, že ostatně na táboře budem ten příběh taky předávat dětem, tak proč to tak nebrat. Dál jsem si snažila myslet, že je mi tak o čtyři pět let méně a s tím teď i knihu hodnotím, byť ten styl prostě úplně přehlédnout nemůžu... Ale uznejme, kdo z nás občas nepotřebuje na oddech v knížce i nějakou tu idylku? V našem světě se jí nedočkáme...

marcela6183
07.06.2015 4 z 5

Řeklo by se nějakých 150 let od vydání, no a co? Stále je to pěkný milostný příběh, neskutečná legenda, solidně napsané dobrodružstí a co je asi nejdůležitější: nemá to sice klasický happy end, ale pointa byla i přesto jedinečná.
Britský Jánošík se mi trefil do dobrodružného období, takže jsem se nemohla nabažit. Ano, čehlo se to fakt blbě. Dlouhé věty, na "dětskou knihu" pitomá sazba. A přitom geniálně vymyšlené dějové zvraty. Bez uzardění tři a třičtvrtě.
Filmy i seriály mi toho ale rozhodně tolik jako kniha nedaly. Nemluvě o tom, že v nich měl Robin tendenci neumírat. Ale to je samostatná kapitola.

Charmedka
11.03.2015 3 z 5

Četla jsem ji šíleně dlouho a nebyla schopná dočíst. Ona není špatná, je to hezký příběh, ale stále dokola o tom samém. Já čekala alespoň trošku více akce a nejvíce jsem se začetla až spíše ke konci, kdy se začíná dít něco víc. Jinak víc jak polovina knihy je pouze o tom, jak Robin a jeho zbojníci odchytnout někoho v lese, pozvou na hostinu a nechají si zaplatit. Jeho způsob je ale jistě zajímavý a zábavný.

Knihu jsem přečetla, jsem ráda, ale určitě to není dílo, ke kterému bych se znovu vrátila, až tolik mě Robin Hood neoslovil.

Manifest blech
03.11.2014 4 z 5

Chrabrý, chytrý a plný života, lásky a elánu - to vše a mnohem víc vzbuzuje Robin Hood. Závěr mě dostal.

Robin se totiž nikdy nevzdával.

Elen telemna
12.07.2014 5 z 5

Úžasná knížka. Moc se mi líbilo, že Robin Hood bojuje za pravdu, za právo, za chudé,... Také se mi tam líbí velká poslušnost a kázeň zbojníků (Robin zatroubí na roh a zbojníci mu hned přiběhnou na pomoc ). Pozoruhodný byl i Robinův přístup k ženám. V knížce byly celkem drsné scény. Některé jsem dokonce přeskočila. Ale to nevadí. Přišlo mi trochu nespravedlivé, že se někteří snažili zabít Robina Hooda jenom proto, že bere zlato bohatým a dává ho chudým. Ještě se mi tam líbilo to, že jakmile se Robin dozví, že jde nějakému zbojníkovi o život, jde ho zachránit. Prostě moc krásná kniha.
P.S. "Robin Hood je hrdina!"

bookemma
07.07.2014 4 z 5

Pro mě krásná kniha o odbojáři a zbojníkovi, jehož činy a skutky se dají promítnout i do dnešní doby. Až na to, že téměř celou knihu jsem si myslela, že příběh skončí dobře, a více než zpracování slavné legendy se tak přiblíží "klasickému slaďáku" ve stylu Rosamunde Pilcher. Kdybych si knihu přečetla později, myslím, že by mě neoslovila tak, jako teď. Teď je to prostě Robin Hood - úžasný. Později by to byl Robin Hood - nereálný.

Dáma s hrnstjm
08.12.2013 4 z 5

Po Robinovi jsem sáhla, protože nebylo rychle nic jiného po ruce. Viděla jsem různá filmová zpracování, takže jsem měla určitá očekávání, co se děje týče. Ovšem děj byl úplně jiný už od začátku. Kéž bych na tuto knihu narazila na základce nebo na střední škole, to by mě hodně bavila! Ale teď v dospělosti, když mě život připravil o mnohé iluze, bylo toho romantismu na každé straně tolik, že jsem se místy musela smát. Už jsem se bála, že romantický příboj vydrží až do úplného konce a já se v něm úplně utopím, ale naštěstí (pro mě, ne pro hlavní postavy) došlo ke konci k několika zajímavým zvratům, které knihu v mých očích pozdvihají na vyšší úroveň. Nejvíc jsem se bála, že kniha skončí větou "...a žili všichni šťastně až do smrti."

Natique
07.12.2013 5 z 5

Prostě Robin Hood - co dodat? Kniha se lehce čte, doporučuji všem věkovým kategoriím. Kluci v knize najdou dobrodružství, holky Robina Hooda a ti starší legendu o slavném anglickém zbojníkovi. :-)

Andráse de la
27.10.2013 5 z 5

Podle mě jsou Dumasovy romány ty nejlepší ze všech.

starenapanena
23.10.2013 5 z 5

Knížka hned hltaná po mušketýrech.Čtená pod lavicí ve škole,zabavená a pak mi jí učitelka vydala.Tenkrááát :-).Pan Dumas uměl psát :-).Krásný příběh napětí lásky....

adorata
21.10.2013 3 z 5

Velice čtivý, dobrodružný a roztomile naivní příběh. Jen se nemohu zbavit dojmu, že šlo od začátku do konce o jednu velkou seznamku. Ten si vzal tu, ta toho, ti se k sobě hodí, tomu najdeme nevěstu...

lushi
12.06.2013

Robina Hooda jsem potkala v antikvariátu. S téměř nulovou znalostí o jeho životě jsem se pustila do seznamování. A ihned jsem se zamilovala! I když jsme se dříve určitě někde potkali, nechápu, jak jsem ho mohla ignorovat.
Robin Hood je skutečný hrdina. Lásku, zájem a přízeň čtenářů si jistě zaslouží! :)

Val
29.03.2013 5 z 5

Bože, jak já jsem ho milovala..... Sice je to už bezmála třicet let, ale mohla jsem to číst pořád dokola :-)

Siskova.L
05.03.2013 3 z 5

Jednou z věcí, proč by se měli psát příběhy jako tento, je naše potřeba vidět v lidech hrdiny nebo jen to dobré. Myslím, že Alexandre Dumas tuto schopnost splňuje ať už jsem četli nebo čteme Robina Hooda, Tři mušketýry a nebo Hrabě Monte Cristo.

hortenzie
19.01.2013 3 z 5

Docela se mi to líbilo, ale na vrcholná díla tohoto spisovatele to rozhodně nemá.

Yalka
03.01.2013

Čteno před cca 25 lety. Pamatuju si jen tu hromadnou svatbu na konci, červená knihovna hadr :-)

Skallarix
15.09.2012 4 z 5

Dávná anglická legenda ožívá pod perem francouzského spisovatele v krásný romantický příběh, který znají snad všichni, i přesto, že knihu samotnou nečetli. . .

ondreej
04.09.2012 3 z 5

když jsem byl na základce, tak mě to celkem bavilo......jinak čtení tak na 3 dny...

WEIL
17.08.2011 3 z 5

Bavilo mě to jako dítě, ne jako dospívajícího, to už mě nudilo.