Robin Hood: Král zbojníku

Robin Hood: Král zbojníku https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218140/mid_robin-hood-OuN-218140.jpg 4 387 61

O Robinu Hoodovi slyšel asi každý. Slavný zbojník ze Sherwoodského lesa, který bohatým bral a chudým dával, patří již několik staletí mezi jednoho z nejoblíbenějších hrdinů dobrodružných příběhů. Ten jeho, vycházející ze středověké legendy, byl mnohokrát převyprávěn do filmové či televizní podoby. Poslední velkolepé zpracování pochází z roku 2010 - hlavní roli odvážného bojovníka proti bezpráví v něm ztvárnil Russel Crowe. Ale jak už tomu u filmu bývá, natočené scénáře leccos zjednodušily, někdy překroutily a občas pokazily. Proto každý, kdo chce poznat skutečnou krásu a sílu slavné pověsti, měl by sáhnout po literární předloze. A jednou z nejdokonalejších, jaká kdy vznikla, je román Alexandra Dumase.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Omega

Robin Hood le proscrit , 1873

RemiBlack
17.02.2019

2019/11
Čteno ve (zjednodušené) francouzštině, takže o čem to bylo, po mně prosím nechtějte vědět. :D Dost mě překvapilo, že příběh je vlastně samá svatba! Ale čtení to není špatné. Zkusím i českou variantu. ;)

janulka1310
29.10.2018 3 z 5

Tak upřímně po knize jsem sáhla kvůli výzvě, asi by mě nenapadlo to číst, ale bylo to v knihovně, tak co už :) Nečekala jsem teda takovou romanťárnu, podle těch filmových zpracování má člověk pocit drsného příběhu, ale v knize je to až přespříliš "sladké"...

hajrys
20.07.2018 5 z 5

NU, není třeba psát dlouhé komentáře. Vrátila jsem se na základní školu, kdy jsem knihu četla. Trochu jsem zestárla, dnes již takové knihy nevyhledávám, ale byla to milá vzpomínka :-)

dia.riedl
03.06.2018 4 z 5

Kniha byla supr. Je to spíše vypravování o skutcích Robina a jeho zbojníků než ucelený příběh. Kniha je hodně romantická, ze vší té lásky už mě ale trochu bolela hlava..
Robin a jeho přátelé jsou samozřejmě skvělí!

Eeli
10.04.2018 3 z 5

Dobrodružný román o muži, jenž bohatým bral a chudým dával, se stal legendou, i když kniha sama není taková, jak by si mnozí představovali. Příběh se odehrává ve staré Anglii za vlády krále Jindřicha, poté jeho synů Jana a Richarda a je sestaven z epizod vyprávějících o skutcích Robina a jeho zbojníků, nečekejte tedy žádný hlavní motiv, který by provázel knihu od začátku do konce, protože cílem je především vylíčit Robina jako spravedlivého, hodného a nepřemožitelného vůdce a děje se tak prostřednictvím popisů různých příhod. Kromě dobrodružné povahy je zde patrný i vliv romantismu, zejména je zřejmý v závěru knihy, kdy ... :)
I když je příběh notoricky známý, nemyslím, že patří k vrcholné Dumasově tvorbě, alespoň z pohledu současného čtenáře.

ThomasRuhe
03.02.2018 3 z 5

Celkově asi spokojenost, i když je kniha spíše romantická, navíc je napsaná trochu poetickým jazykem, to zase tolik nevadilo, musel jsem přihlédnout k době kdy byl román napsán a vlastně se tento způsob k příběhu hodil.

Oryk
06.01.2018 5 z 5

Kniha byla opravdu dobrá, jen jsem po všech filmových zpracováních čekal akce poněkud více, chápu ale, že v 19. století jim to muselo připadat velmi akční. Překvapilo mě, kolik pozornosti věnoval Dumas vztahům mezi postavami, místo rozšíření děje. Připadá mi až komické, jak se všichni filmaři vyhýbají zakončení děje, jelikož v málokterém zpracování Robina Hooda můžeme vidět špatný konec, který známe z knihy.

Dvoja
19.09.2017 5 z 5

Nádhera :-) Šlechetný Robin Hood, jeho věrní přátelé, krásné ženy a boj za spravedlnost v sherwoodském lese. Moc jsem si knížku užila.

DragonflyT
13.09.2017 2 z 5

Kniha mě dost zklamala. Čekala jsem od ní víc a to i přesto, že jsem neviděla žádné filmové zpracování. Alexander Dumas napsal rozhodně spoustu mnohem lepších děl.

Boby17
09.09.2017 4 z 5

Četl jsem ji jako kluk, dříve, než jsem viděl filmové a seriálové ztvárnění. Takže jsem nebyl při čtení nijak vizuálně ovlivněn a to asi bylo dobře.

martinaandulka
16.07.2017 2 z 5

Robina Hooda jsem četla poprvé ,ale viděla jsem 2 filmy a kniha podle mě bylo velké zklamání,čekala jsem od knihy větší svižnost a víc popsané lásky.Režiséři z nudného příběhu udělali krásný filmy.

Plague
10.05.2017 4 z 5

5* si Robin nezaslouží a 3* by bylo málo. Prvotní pocity rozpačité hlavně kvůli tomu, že jsem čekal něco naprosto odlišného. Dobrodružství, akci, zase dobrodružství - a místo toho anglická naivní telenovela. První stránky jsem kousal hodně těžko a opravdu hodně naivní postava Robina a celé jeho kumpanie mě solidně rozhodili. No a pak si to sedlo - styl psaní se podobá Draculovi ale se slabším dějem. Nakonec to bylo ale příjemné a jednoduché čtení, které se spíš hodí na čtení dětem - a i na ty je to možná místy naivní ažaž.

TheTara18
06.04.2017 5 z 5

Knihu o anglickém zbojníkovi ze Sherwoodu jsem poprvé četl v mládí a oblíbil jsem si ji natolik, že jsem ji přečetl několikrát. Miluji přírodu a moc se mi líbil život zbojníků v krásném Sherwoodu.

Welinie
10.01.2017 2 z 5

Souhlasím s uživatelem mia1990...

lukas8676
27.12.2016 5 z 5

Od knihy jsem si nic nesliboval,ale prijemně mně překvapila.
Doporučuji všem. Ke konci jsem si dokonce pobrečel:D

hetzerjoke
27.12.2016 3 z 5

Kniha Robin Hood je prostě moc faaajn. Vřele doporučuji všem fanouškům Alexandra Dumase.

mia1990
19.10.2016 2 z 5

Četba spíše z nutnosti. Očekávala jsem daleko víc, moc mě to nebavilo.

Adelyna
10.04.2016 3 z 5

Kniha ve mě tak trochu vyvolávala dojem, scénáře nějaké telenovely, která se však neodehrává v Mexiku, nýbrž ve středověké Anglii. Samozřejmě je v knize mnohem víc než jen, že si Hood vzal Mariannu a tem ten zase nevím koho, ale prostě mě kniha moc nezaujala už samotným a vcelku předvídatelným dějem.

danny_21
04.03.2016 4 z 5

Krásná vzpomínka na dobrodružné dětství dnešního přes třicátníka, často jsem ji měl v ruce a myšlenkami jsem byl v Sherwoodském lese společně Robinovou družinou. Pozor, od Reynoldsova nejpovedenějšího zpracování slavného zbojníka se poměrně dost liší - zejména rozšírenou romantickou liní všech členů tlupy a absencí křížové cesty a také bez Saracénského průvodce v propršené Anglii - po Monte Christovi to nejlepší od Dumase - 80 %

kamolka
15.01.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Pokud vám nevadí starší mluva, tak určitě stojí za přečtení.