Ztracený symbol

Ztracený symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/mid_ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4 3798 439

Robert Langdon série

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

Vieru
04.05.2013 5 z 5

Opět skvělé dílo. Už se těším na další volné pokračování s Robertem Langdonem. Brown je mimořádný spisovatel, dokáže vás vtáhnout do děje a navíc máte dlouho o čem přemýšlet.

Targa Dall
21.04.2013 5 z 5

Dan Brown prostě umí. Spousta tajemství, která se vyřeší v jasné a krásné pravdě.Maličko obšlehl dějovou linii a dějový spád předchozích dvou knih (Šifra, Démoni), ale pokud nebudete číst všechny tři za sebou, tak to nevadí.Robert Langdon objeví velkou pravdu, která je skrytá v každém z nás. Poselství knihy na mě hluboce zapůsobilo a došel jsem k němu opět a tentokrát z jiné strany, než dříve.Vřele doporučuji přečíst – pobavíte se při popisu akcí, sexy je i veškerá symbolika a nakonec máte dlouho o čem přemýšlet, protože jádro této knihy je hluboké filozofické téma – a přitom tak jednoduché! :)Krásná kniha.

ka-tka
11.04.2013 4 z 5

čtivý příběh... rychlý konec...

bookgover
06.04.2013 3 z 5

Před samotným závěrem knihy jsem byl z příběhu fakt unešenej. Tohle se úžasně četlo a navíc jsem byl fakt zvědavej, jaké tajemství si pro nás Brown připravil. Zasloužených pět hvězd ale sklouzlo na slabé tři. Nebudu tady prozrazovat pointu ale všechno se najednou rychle vyřešilo - místy jsem měl pocit, že byl Brown časově tlačen k dopsání - jak jinak si vysvětlit samotný konec knihy, který mi připadal jakoby ho ani sám Brown nenapsal ... prostě divný!

Rimo3
03.04.2013 3 z 5

Dost predvidatelne a koniec zbytocne natiahnuty.

Džizetka
30.03.2013 4 z 5

Moje první setkání s Robertem Langdonem,o knize tu už bylo napsáno vše,co bych o ni napsala i já,plus i jiné názory...snad mi jen zbývá dodat,že mě nadchla takovým způsobem,až jsem neměla klid,dokud jsem nepřečetla předchozí díly.Podle mě úžasná záležitost na odpočinek.

Baarbucha
28.03.2013 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a jsem nadšená. Neuvěřitelně zamotaný příběh propracovaný do detailů. Možná ten konec by tam už být ani nemusel :-) Moc pěkné

sackettboy
14.03.2013 4 z 5

ďalšia kniha Dana Browna, ktorú hodnotím z tých kvalitnejších, dej sa už nedal tak ľahko predvídať ako tomu bolo u digitálnej pevnosti, či bode zlomu. Určite si prečítam aj to jeho nové Inferno.

raski
08.03.2013

dobry koktail mystiky,historie,symboliky ,nabozenstva a filozofie, premiesany trochou napatia s dobrym koncom na zamyslenie.

between
08.03.2013 4 z 5

Zajímavá a napínavá knížka. Na můj vkus pojatá víc duchovně nábožensky než je můj šálek kávy. Některé pasáže mohly být kratší, především ta závěrečná duchovní osvěta mohla být o pár stránek stručnější. Digitální pevnost byla o něco lepší. Přesto pěkné počtení.

kofola33
07.03.2013 5 z 5

Pro me opet skvely Brown, kniha se mi mooc libila!

Brozik
06.03.2013 5 z 5

Úžasný spád knihy, ani netušíte kolik je hodin a pod rukama otáčíte list za listem a ejhle, už je konec....Lagdon je zase o něco chytřejší a Já též. Člověk se setkává se Ztraceným symbolem skoro každý den, každý den ho má na dosah.....nejsem věřící, ale asi přijde čas na Jeho přečtení.

Issis
19.02.2013 5 z 5

Narozdíl od Andělů a démonů, kteří mě až tak moc nenadchli ani v knize ani ve filmu, je Ztracený symbol podle mého názoru spolu s Šifrou mistra Leonarda tím nejlepším od Browna. Mohla bych samozřejmě vytknout pořád ,,to samé jedno brdo", ale to bychom mohli vytýkat všem knihám jednotlivých autorů. Každý spisovatel má prostě svůj styl a koho nebaví Brownova tematika, tak by jej vůbec neměl zkoušet číst. Já dávám Symbolu plný počet bodů.

buturenka
18.02.2013 3 z 5

hmmm, tak jsem to přečetla, ale nic

Taja2013
18.02.2013 3 z 5

Nejslabší díl s Robertem Langdonem. Už trochu nudné, nic překvapujícího. Očekával jsem mnohem víc.

gotham
13.02.2013 4 z 5

Řekl bych typický Brown, v pozitivním i negativním. Symbol je podle mě zajímavý tím, že se odehrává v USA, získává tím velkou originalitu, jinak by zapadl vedle Šifry a Andělů. Skvěle se čte, příběh má spád, překvapivé zákruty i nečekané rozuzlení. Zkrátka typický Brown. 80%

Bobšule
03.02.2013 4 z 5

Ze všech tří knih, které jsem od Dan Brovna přečtela (Šifra a Andělé), mi tato přišla nejméně zábavná. Počínaje přenosem děje do Ameriky, která mi pro tento žánr nepřipadá zajímavá, až po samotné zednáře, které si představuju krapet jinak, asi romantičtěji.

lacinovajanulka
03.02.2013 5 z 5

Miluju Dana Browna, ani tahle kniha nezklamala ma ocekavani.

Mako123123
09.01.2013 4 z 5

Mám prečítané (zatiaľ) všetky jeho knihy (Kód, AaD, Pevnosť, Bod (slabota) a aj tento Symbol)

Trocha filozofie, trocha záhad, trocha mágie, trocha zamyslenia sa nad sebou, trocha vedy... atd... čo sa týka žánru... znova - dosť dobré... áno je tam cítiť ten Brownov ,,komplex,, neustáleho profilovania a stáleho bdenia a až tak trocha neuveriteľného vybičovania situácie do extrému (tzv. nadľudské výkony a úlohy) ale to je pre tento štýl a autora charakteristické. Cage vo filme Lovci pokladov tiež nešiel uprostred filmu (v rámci deja) na kávu, nevyložil si nohy a nespal...
Neexistuje najlepšia kniha, pretože každá je niečím charakteristická, každá skrýva kúsok niečoho čo máte radi a táto kniha mi jednoducho sadla. Ano, Harry Potter je tiež perfektná kniha ale v rámci rozprávok a dobrodružstva, Jezdci časem 2 je tiež perfektná kniha ale v rámci scifi, Zasvätený je tiež perfektná kniha vrámci záhad..., špiónka je tiež perfektná kniha ale v rámci špiónážnich detektívok... a SYMBOL je rovnako tak dobrá kniha. Sú viac (pomerne) dobré knihy a viac (pomerne) zlé (napríklad sklamala ma Atlantída alebo Posol ale zlá nebola len nebola tak dobrá ako som očakával) ... a Symbol podla mňa patrí medzi tie viac dobré ba až medzi lepšie (je to asi aj koli tomu že som od tohto neočakával až tak veľa :) ). I ked nemám žiadneho úplneho favorita...
Najmä záver o filozofii, bohu, vedomiu a duši... celkom fajn...
Bolo to možno trocha málo akčné a podstatné ale i tak sa to dalo.
Pozn: Nebojte sa . nie som kresťan :D

Danusshka
07.01.2013 3 z 5

Začetla jsem se docela rychle, příběh mě bavil. Konec knihy byl příliš zdlouhavý.