Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37164/mid_sifra-mistra-leonarda-TLg-37164.jpg 4 7100 704

Robert Langdon série

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

The Da Vinci Code , 2003

Arlienen
06.01.2022 4 z 5

Poutavá kniha, která mě bavila tak moc, že jsem si i spánek odepřela. Celé roky jsem si říkala, jak si ji musím přečíst, když se mi tolik líbí film. Konečně jsem to udělala a rozhodně lituji toho, že jsem knihu nezačala číst dřív!

boruf
04.01.2022 5 z 5

Přečteno už podruhé. Chtěl jsem si připomenout, než se pustím do dalších Brownových knih s Langdonem.
I napodruhé mě kniha bavila a nepustila dokud jsem ji nepřečetl.

Miška74
01.01.2022 5 z 5

Knihu jsem četla už před mnoha lety a pak jsem několikrát viděla i film. Teď jsem se ke knize vrátila díky čtenářské výzvě a jsem moc ráda. Přestože film je natočený skvěle, tak v knize je ještě spoustu detailů, které ve filmu nejsou. Rozhodně jsem se u knížky nenudila a pořád mě tento příběh bavil stejně, jako poprvé. Teď jsem si určitě víc všímala právě rozdílů mezi knihou a filmem.

DuchDoby
29.12.2021 2 z 5

Žasnu nad komentáři typu…

„Kniha mi dala obrovský přínos nových informací a vědomostí.”

„Kniha mě okouzlila, inspirovala mě k dohledávání mnoha informací obsažených v knize, protož ráda vím, navíc miluji historii, takže tento směr knihy mi imponoval….”

Lidi mějte rozum! Vážně jste ochotní věřit nesmyslům, které Brown vydává za fakta? Nevadí vám, že s vámi jen manipuluje? Nevadí vám, že si většinu vycucal z prstu? Vážně si myslíte, že Brown odhalil tajemství Sv.grálu? Opravdu jste ochotní věřit výtažku z různých náboženstvích, která jsou na sebe, dle potřeby, naroubovaná?

Lidi, je to jen mistrný vypravěč příběhů, který s vámi manipuluje a který vás potřebuje okouzlit, protože vám chce prodat své další příběhy.

Karoley
28.12.2021 5 z 5

Vražedné tajemství ukryté v nejslavnějším obrazu všech dob.. Kdo ví, kde leží svatý grál?

Slavná umělecká díla, šifry a kódy, honba za svatým grálem, zajímavé konspirační teorie, k tomu historická Paříž a Londýn se svými památkami. Kniha podle mého gusta. Strašně se mi líbilo to propojení historie a fikce. Jen škoda, že jsem jako první viděla film, což mě připravilo o mnohá překvapení.
Jdu na Anděly a Démony!

JointlieKat94
20.12.2021 4 z 5

Knihu jsem chtěla přečíst kvůli Čtenářské výzvě, a tak jsem musela koupit všechny díly. :D

Původně jsem viděla filmy, ale to je už pár let.. a ty mě chytly. Hádanky, rébusy, hledání pravdy, to mě jako baví a vůbec jsem netušila, jak moc mě chytnou knihy. Co stránka, tak napětí, překvapení. Moc dobrý. A ačkoliv se v historii vůbec nevyznám, a i kdyby tohle byla jen hloupá teorie všeho, tak je to dobrá teorie a o to víc mě p. Brown bude bavit. :)

Příběh se odehrává v Paříži, v knize vystupuje další žena, a mě by jen zajímalo, se kterou z těch žen v knihách, nakonec bude mít nějaký vztah? :D
Tady se jde po stopách svatého grálu, neuvěřitelné a překvapivé se mi zdály všechny ty věci ohledně da Vinciho, to bylo dobrý. I bych tomu chtěla věřit.

Prostě to je moc dobrá kniha a kdo neváhá, tak si ji přečte! Fakt mě chytla a vypustila až na poslední stránce. Už se těším, až s přítelem skoukneme filmy. :)

willis
16.12.2021 1 z 5

Průměrný spisovatel přečetl desítky konspiračních teorií a splácal z nich dort.

rlupinek
10.12.2021 4 z 5

Klasika Dana Browna, která byla i zfilmovaná, takže při každé zmínce o Robertu Langdonovi vyjeví se tvář Toma Hankse. Příjemné čtení plné hádanek, rébusů a symbolů, které hrdiny vede k cíli. Na můj vkus si často Robert nevěděl se symboly a hádankami rady a museli mu napovědět další osoby na scéně. Jediné, co mi v knize chybí z filmu, je báječná hudba Hanse Zimmera.

alabra
04.12.2021 5 z 5

Knihy mě okouzlila, inspirovala mě k dohledávání mnoha informací obsažených v knize, protož ráda vím, navíc miluji historii, takže tento směr knihy mi imponoval. Vyhledala jsem další knihy autora a byla více či méně spokojena, ale tahle první mě okouzlila.

Hermiona419
03.12.2021 5 z 5

Troufám si říct, že to byla jedna z nejlepších knih, jaké jsem dosud četla. Autorův brilantní styl vyprávění mě naprosto uhranul, těch necelých pět set stran uteklo jako voda, opravdu nádherně se to čte. Šifra mistra Leonarda je mou první knihou od Dana Browna a přinesla mi, jak velký čtenářský zážitek, tak obrovský přínos nových informací a vědomostí. Kdybych měla k dispozici dvacet nebo více, dala bych s naprostou jistotou všechny, protože tahle kniha si to sakra zaslouží! Už se velmi těším Inferno, další autorovou knihu.

MocPísmenek
12.11.2021 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala až několik let po filmu, protože mě zajímaly podobnosti k ohlasům, které tato trochu kontroverzní kniha vyvolala. V tomto ohledu jsem nebyla zklamaná, protože kniha mě udržela v napětí i přidala některé podrobnosti, které se do filmu nevešly. Málokdy je dobré číst knihu až po filmu, ale zde mi to vůbec nevadilo.

roman9276
11.10.2021 5 z 5

Strašně dávno jsem viděl film, který se mi líbil, avšak jsem se místy ztrácel. Kniha mi tohle všechno doplnila a byla to zase jízda jako v prvním díle, který se mi líbil kapánek víc, ale tohle bylo o tom, že jsem věděl jak to dopadne a doplnil jsem si mezery v příběhu. Naprosto skvělý příběh, mega mě to bavilo. Tahle série mě úplně pohltila a já se těším na další díly.

Hoblinka
19.09.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

evineckY
08.09.2021 5 z 5

Perfektně načtená audiokniha a přitom se mi odvíjel před očima film, protože se vůbec neodchýlil od knihy. Super.

RMarkéta
08.09.2021 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, až pak jsem se dostala ke knize. Příběh je velmi dobře propracovaný. Čte se úplně sám. Pan spisovatel to výborně namixoval. Mám ráda, když se šikovně propojí historie s fikcí. Brown si s tím dal velkou práci, protože to, o čem se tu píše bylo opravdu přesvědčivé a fascinující. Až jsem si začala pohrávat s myšlenkou, že to tak skutečně mohlo být. Takže bylo o čem přemýšlet a debatovat. Měla jsem pochybnosti o těch všech zažitých náboženských pravdách a dogmatech. A stále mám. Pořád je tam ten červíček, který bude hlodat a hlodat. Zamyšlení se nad vírou a církevní institucí taky nebylo k zahození. Šifra je zábavná konspirační literatura.

Rurian98
29.08.2021 5 z 5

Stručně řečeno: velmi čtivá, zábavná, odpočinková četba kterou si obzvlášť užijete pokud vás zajímá historie, církev, památky a umění.

potok
26.08.2021 4 z 5

Mistrovsky čtivé dílo

Eliwen.Nika
02.08.2021 5 z 5

Čteno již po několikáté a vždy dokonalé.

milan6667
27.07.2021

Dobrý den, mám dotaz ohledně překladu knihy Šifra mistra Leonarda: Jaký překlad byste mi doporučili? Pošlete mi prosím odpověď jako zprávu z databazeknih. Děkuji všem předem. M.

Gi-Gi
25.07.2021 5 z 5

četla jsem ji znovu po letech :-) a zase mě překvapilo, jak rychle se to čte, za mě super...