Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37164/mid_sifra-mistra-leonarda-TLg-37164.jpg 4 7103 704

Robert Langdon série

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

The Da Vinci Code , 2003

Lady Dracula
19.06.2013 4 z 5

Přiznám se,že jsem tu knihu četla až po zhlédnutí filmu,který se mi tolik líbil. Naštěstí to mám popořadě,tedy prvně Andělé a pak teprve Šifra. Jelikož je to Brown,opět si pohrává s fakty,které pro něj mohou znamenat zlobu církve,což se skutečně stalo. Vytáhl na světlo věci,které podle církve měli být utajeny. Hlavní myšlenkou díla je fakt,že bychom si měli uvědomit,že spousta věcí je v Bibli vynechána,že ji tedy sepsali lidí,nikoli Bůh a tudíž si církev,zcela logicky,upravila tak,aby vyhovovala jí.
To,že do toho zapletl obrazy Da Vinciho,o kterých dodnes se vedou spory,jestli skutečně něco ukrývají,je už třešnička na dortu. Perfektně a poutavě sepsané. Kniha vás opravdu nepustí,ještě víc než film.

LG73
09.06.2013 5 z 5

Díky této knize jsem se začala dívat na díla da Vinciho jiným pohledem :-)

BooksLucyKing
07.06.2013 5 z 5

Výborná kniha. Nejdřív jsem měla dilema jak ji ohodnotit, pořád jsem ji srovnávala s Andělé a démoni, které bylo akčnější. Ale nakonec jsem se radši odprostila od srovnávání a vzešlo z toho pět hvězdiček. Kniha je sice méně akční, ale za to nabytá spoustou zajímavých tajemných teorií, je tam mnohem víc dějin, víc zjišťování, celá ta záhada mi přišla komplikovanější a snad i zajímavější. Líbilo se mi, že to celé bylo jak honba za pokladem. Všechny ty vodítka, kryptexi, všechno propojené všemožnými způsoby, i to, že nešlo jen o znalosti dějin, symbolů ale že k tomu svým osobním dílem přispěla Sophie. A moc se mi líbilo, kde to vlastně skončilo.

stewie
04.06.2013 5 z 5

Celkově mám Browna ráda. Jeho styl psaní miluju, a tohle je podle mě jeho masterpiece. Od svých 13ti (nebo kolik mi bylo, když se u nás ta knížka vydala) jsem tuhle pětisetstránkovou bichli přečetla asi sedmkrát.
A když jsem o tři roky později byla v Louvru a poprvé jsem na vlastní oči viděla Madonu ve skalách, měla jsem husí kůži až na krku. Vlastně si zpětně uvědomuju, že tyhle pocity jsem mívala už jenom při čtení. Film natočenej podle ní zdaleka neobsáhne to, co slova natištěný na papíře, ač se tomu někdy nechce věřit.

Tulenik
01.06.2013 5 z 5

Nebudu si nic namlouvat - prostě jsem podlehla vypravěčskému umění a místo toho, abych se pořádně vyspala do práce, uvedla jsem se během dvou nocí do stavu totálního zombie. Dan Brown tady předvedl, že řemeslo ovládá dokonale. Tak dobře, že mu člověk odpustí klasické chyby konspiračních teorií a občasné nelogičnosti a paradoxy v ději, struktuře i myšlenkách. Tahle kniha se čte pro zábavu, protože se opravdu dobře čte.
Nehraje si na žádná hluboká sdělení, nebo vážně myšlené analýzy, jen bere kontroverzní věčné téma a hraje si. Je napsaná pro požitek - tak si ji prostě užijte.

rasputin
26.05.2013 4 z 5

Úžasně poutavé čtení. Kniha se čte "jedním dechem". Je to jedna z těch knih, kvůli kterým se chodí pozdě do práce, protože se čte dlouho do noci. Bohužel mě trochu zklamal konec. Takové úporné. A film? Kdybych nečetl knihu, tak dobrý. Jelikož jsem knihu četl, čekalo mě veliké zklamání.

MonisPop
26.05.2013 5 z 5

Prostě skvělé. Strašně se mi líbí informace, které podává RL, které nejsou nudné, jako na hodinách dějepisu, ale naopak velmi zajímavé stejně jako celá kniha. Určitě doporučuji, protože je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Kniha obsahuje dobrodružství, lásku a záhadu, kvůli níž jsem nemohla přestat číst.

Freedyn
10.05.2013 3 z 5

Velmi zajímavá kniha, ke které se celkem i hodí shlédnutí filmu, který dost odpovídá knižní předloze :-)

Vieru
04.05.2013 5 z 5

Teorie o pokrevní linii Ježíše a snahou Vatikánu o ukrytí pravdy. Skvěle napsané. Čte se sama, jak začnete, už ji neodložíte a navíc zajímavé téma. Dlouho o ní budete přemýšlet. Brown je úžasný spisovatel.

Koka
28.04.2013 2 z 5

Čtivé, napínavé, nepravděpodobné. Kapitoly 104, 105 - to je úplná "harlekýnka" Kniha patrně odstartovala celosvětové literární "hnutí" , odkrývající (cestou béčkových románů) celosvětová spiknutí, tajné kódy, příšeří sekt ... Po DaVinciho kódu se s týmto námětem roztrhl pytel.
Doporučuji k přečtení, ale v případě, že hledáte Literaturu (s velkým L), lze tento výtvor klidně přeskočit.

exitus
23.04.2013 3 z 5

Jedna z knih, co se perfektně čtou, ale to kupodivu k naprosté spokojenosti nestačí. Byla nesmírně poutavá, ale ke konci jsem trochu ztratila zájem a nit.

lady
17.04.2013 5 z 5

To je nejlepší kniha co jsem kdy četla

Mrs.Karolka
14.04.2013 5 z 5

Tuhle knížku jsem sice četla před delší dobou, ale pořád si pamatuju, jak strašně se mi líbila. Úžasné.

Jaička
07.04.2013 5 z 5

Jeho knihy miluju a doporučuji všem! Komentář netřeba psát,vše již bylo řečeno!!!

bookgover
06.04.2013 5 z 5

Moje první setkání s Brownem ... co dodat, tohle je už klasika!

ka-tka
04.04.2013 5 z 5

co dodat, vše už bylo řečeno... čtivý příběh...

Wichita
21.03.2013 4 z 5

Můj první titul Dana Browna. Musím přiznat, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout a i přes dodatečnou sumarizaci pocitů, které ve mě vyvolala (a vyvolává) si podle mě zaslouží 4 hvězdy. Děj má spád, je plný zajímavostí (u nichž si ovšem nejsem jistá zda jsou pravdivé) a styl psaní není složitý. Mezi mínusy dle mého názoru patří někdy až moc bujná fantazie autora.

DonFilipson
18.03.2013 5 z 5

Jako vždy, Brown nezklamal :)

undergrounds
16.03.2013 3 z 5

Ako sám píšem v profile, že nemám rád komerciu, no toto je práve to notoricky známe, že: Výnimka potvrdzuje pravidlo. Knižka je poprepletaná zaujímavými faktami (tento titul som vnímal skôr ako nejakého sprievodcu historickými symbolmi, miestami atď.).

umbra
09.03.2013 5 z 5

Skvělá oddechovka do vlaku či do čekárny. Čtivé, plné zajímavých detailů, a jak se dalo očekávat, i překvapivých zvratů.