Inferno

Inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313589/mid_inferno-Zms-313589.jpg 4 4379 4379

Robert Langdon série

Harvardský symbolog Robert Langdon se tentokrát ocitá v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob - Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se Langdon musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem; proplétá se přitom nejen labyrintem florentských, benátských či istanbulských uliček, tajnými chodbami, skrytými komnatami, ale také labyrintem narážek a kódů. Jediná vodítka mu v jeho pátrání nabízí jenom Dantova temná epická báseň - a čas přitom neúprosně pádí. Až uplyne, má dojít ke katastrofě, která navždy změní celý svět…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

Babouš
28.12.2013 1 z 5

Standardní "brownovka". Šílený padouch, Langdon, další náhodně vygenerovaná ženská hrdinka (tentokrát má pro jistotu IQ 300, aby byla jistota, že vše dobře dopadne), město s bohatou historií a zběsilá honička kvůli jedné aktuální hrozbě. Vše je zde natolik stejné jako v předchozích Brownových knihách, že se divím, že to Dana pořád ještě baví. Ale za ty peníze by to asi bavilo každého. Tentokrát se mi ale zdá, že už to autor trochu odflákl, protože věděl, že to bude bestseller, ať už napíše sebevětší pitomost.

quinefer
27.12.2013 5 z 5

Tak jak se mi predchozi kniha moc nelibila a nemohla jsem se do ni zacist tak tuhle jsem zhltnula jednim dechem. Ac je mozne ze pojednava castecne o nekterych vecech, ktere me jistym zpusobem fascinuji. A predstavit si prochazku Florencii je neco kouzelneho.

Mandarinka007
26.12.2013 5 z 5

Moc dobře se to četlo, rychlý a napínavý děj, dedukuji, že bude také filmově zpracováno.

xxtom
26.12.2013 5 z 5

Napínavá kniha, dobře se čte.

Škubín
26.12.2013 5 z 5

Kniha má strhující děj který zaručeně překvapí množstvím zvratů a zápletek, popis prostředí je dokonalý. Brown je génius ;)
Ps. Kniha se dá hravě přečíst za necelých 20 hodin.

bookgover
25.12.2013 5 z 5

Po zklamání ve formě "Ztraceného symbolu" přichází opět Brown, kterého mám rád. Moc hezky se mi to četlo. Bylo to zajímavé a velmi poutavé. Doporučuji a těším se na ilustrovanou verzi.

Alilka
25.12.2013 5 z 5

Perfektně napsáno a přečetla jsem jí jak se říká opět jedním dechem, tak jako předchozí díly. Nezdá se mi, že by bylo přelongdonováno, jak jsem někde četla, a už se těším na další jeho dobrodružství. Je jasné, že je v knize i trochu nadsázky, (na jednoho člověka se toho děje nějak moc), ale bez ní to nejde, jinak by to byla nuda. Četla jsem tento díl se zaujetím možná i proto, že jsem těsně před tím, než jsem se pustila do čtění poslouchala audioknihu od Alighieriho Božskou komedii a Inferno celé pojednává právě o Alighierim a hlavně jedné části jeho Božské komedie, peklu. Docela bych doporučila i ostaním čtenářům toto dílo Alighieriho si přečíst a zcela určitě jim to změní dojem z knihy Dana Browna Inferno. Samozřejmě to není podmínkou... :-)

Kula
25.12.2013 3 z 5

Já jsem velký milovník architektonických památek a historie, takže u mě Inferno bodovalo právě tímto. Příběh sám byl pro mě těžko uvěřitelný a navíc jaksi těžkopádný. Ještě pár takových knih a začnu si Browna řadit mezi sci-fi autory. Navíc jsem zjistila, že mi jeho knihy začínají splývat do jednoho stejného příběhu: Langdon se snaží zachránit svět za pomoci mladé, vysoce inteligentní a sexy děvy, která si k němu vždy vytvoří vřelý vztah. Už je to nuda, Brownovské klišé. A ještě jedna věc mě iritovala, ta kniha je přeplněná lapáním po dechu, ať už slyšitelným či němým, téměř na každé straně někdo zalapal po dechu, prostě přelapáno. Pokud je to pouze českým překladem, tak se Danovi omlouvám.

Maat2
23.12.2013 5 z 5

Nezklamal, podle mne, zatím jeho nejlepší počin

clearbook
22.12.2013 2 z 5

Právě jsem tuto knihu dočetla. Námět dobrý, ale více jak 3/4 knihy by se daly použít jako kvalitní bedekr po italských resp. tureckých památkách... Za mě vcelku nuda.

Makovník
19.12.2013 3 z 5

"Příliš mnoho not, milý Browne..."

Samotný nápad je velmi dobrý, ale už tu příliš převažuje popis památek nad samotným dějem, což ubírá knize na tempu. Líbilo se mi ale zpracování, hlavně ta Langdonova ztráta paměti – bylo to něco jiného, než jsme doposud od Browna četli. Ale zase bych vytkl neustálé obraty typu: Langdon si vzpomněl na přednášku... atd. a dále pak příliš náhody, když se hlavní hrdina schovával.

Zkusím se při hodnocení oprostit od toho, že knihu napsal Dan Brown, a proto dám 3 hvězdičky. Na Browna to byla ale slabota, oproti knize Andělé a démoni či Šifra mistra Leonarda.

enkibb
19.12.2013 3 z 5

Zhruba tyzden po precitani a straveni pocitov z tohoto najnovsieho Brownovho pocinu, som prehodnotil par svojich stanovisk. Podla mna sa po Digitalnej pevnosti jedna o druhe najslabsie dielo. Najviac mi vadila stredna, neskutocne zdlhava pasaz odohravajuca sa v ulickach Florencie a Benatok, plna talianskych nazvov ktore ma do znacnej miery vyrusovali. Na bedeker velmi slabe, na roman velmi otravne.
Co ale kvitujem je spisovatelova schopnost vymysliet neotrelu a zaujimavu zapletku.
Priaznivcom Dana Browna odporucam precitat a urobit si vlastny nazor.

between
15.12.2013 3 z 5

S hodnocením jsem váhal. Bohužel celkem poutavý příběh občas přechází v nudnou encyklopedii italského umění. Místy jsem přeskakoval odstavce, až skoro stránky, abych se dostal zas k něčemu co souvisí s příběhem. Díky tomu pro mne nejhorší autorova kniha, kterou jsem četl. Jinak ta hlavní myšlenka příběhu by se mi líbila a rozhodně zajímavé téma i pojetí jednotlivých rolí.

Muzz
09.12.2013 3 z 5

Jen ve stručnosti - ačkoli jsem knihu přečetl jedním dechem, nemůžu se ubránit dojmu, že autor kalkuluje a píše to rovnou jako filmový scénář. Dialogy jsou stručné a stupidní (jakoby titulky k filmu), ale samotný popis Florencie, a tak trochu i Benátek či Istanbulu, byl úžasně zajímavý a inspirující, díky tomu si člověk všimne i toho, čemu by třeba nevěnoval pozornost. Celkově z té knihy bude asi nejspokojenější město Florencie :)

soltera
08.12.2013 1 z 5

Mám rada knihy D. Browna a veľmi som sa tešila na jeho ďalší román. Som veľmi sklamaná,lebo Inferno sa mi nepáčilo. Niekedy som mala dojem, že niekto iný a nie Brown použil jeho scénár a pokúsil sa o thriler, nezáživný, bez napätia. Mňa táto kniha nezaujala napriek tomu, že sa zaoberá otázkou hrozby vyhynutia ľudskej rasy, čo je zaujímavá téma a hlavne spôsob akým sa navrhuje túto hrozbu riešiť. Nechápem, ako môže niekto túto knihu nazvať "plnou napätia a zvratov" Asi som čítala nejaké nešťastne upravené vydanie, či čo.

Weritty
05.12.2013 3 z 5

Četla jsem všechny Brownovy knihy a musím říct (nebo spíš napsat) že tahle je z nich nejslabší, není špatná ale je nejslabší. Jakožto nadšená fanynka jsem si ji běžela koupit do knihkupectví hned po českém vydání originálu (ano četla jsem to jak česky tak anglicky) a byla jsem svým způsobem zklamaná...transhumanisté to je skvělý nápad, ale bohužel jsem od začátku věděla, jak to skončí...

gotham
05.12.2013 3 z 5

Myslím si, že základní příběh je zajímavý, ale i vzhledem k předchozím knihám Dana Browna má Inferno až moc pomalé tempo, zejména díky sáhodlouze vysvětlujícím historickým faktům. Chtělo by to zkrátit tak o 50 stránek a zaměřit se na současné problémy, ne řešit co, kdy, kde, proč a jak se stalo nebo postavilo. 50%

Niraj
04.12.2013 5 z 5

Perfektní příběh, téma nutící k zamyšlení. Plné napětí a zvratů. Četlo se samo, za dva večery bylo hotovo.

Bíba1968
03.12.2013

super čtení - napínavé již od prvních písmenek a nutilo Vás to pořád číst abyste věděli co bude dál. Takže mohu doporučit

pidalka777
02.12.2013 5 z 5

Brutální, úchvatná a prostě bombastická kniha, která mě od začátku pohltila prostě bomba. Plná zvratů.