Inferno

Inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151700/bmid_robert-langdon-inferno-bmH-151700.jpg 4 4368 787

Robert Langdon série

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

Rudanek
23.04.2019 5 z 5

Kniha Inferno byla napínavá od první až do poslední stránky,je tak skvěle napsaná-ostatně jako všechny knihy od Dana,že máte pocit,jako by jste byli součástí děje,za mě výborná.

Venny345
17.04.2019 5 z 5

Na Inferno jsem se těšila velmi dlouhou dobu! Mé srdce zaplesalo, když jsem otevřela tuto knihu a nechala se jí naprosto pohltit. A pak mi to došlo! Potřebovala jsem další "brownovku" jako Dante svou Beatrici a Vergilia. Zápletka spojená právě s Dantem Alighierim mi opravdu sedla. Výborně zpracovaný děj, který odsýpal. Dan Brown už má čestné místo v mě knihovně. Doporučuji všem!

postrach
14.04.2019 4 z 5

Film jsem neviděla celý.Z celé série,mi tato kniha připadá nejmíň pochopitelná.Nikomu se nedá věřit,nikdo neví,na čí má být straně,komu věřit.Hlavně profesor.Téma bioterorismus,zbraně…..jsou hlavním tématem celé série.Nevím,co si myslet a jak chápat postavu Sieny?Za mě nejhorší z celé série.

Erinyie
07.04.2019 3 z 5

Kniha se mi četla sama, mám ráda autorův styl psaní a tahle zápletka mi naprosto vyhovovala. Když budu porovnávat s novou knihou Počátek je trochu slabší ale stojí za přečtení

oolinkaa
28.03.2019 3 z 5

Bohužel nedočteno ???? nevím. Přišlo mi to jako neslabsi díl , který mě moc nezaujal..třeba časem tomu dám další šanci, ale teď to bohužel neklaplo

Olava
22.03.2019 5 z 5

Přiznám se, knihu jsem přečetla až na druhý pokus. Při prvním jsem asi nebyla v tom správném rozmaru a trochu vleklejší začátek mě odradil. Po druhé už to byla jízda, až jsem se bála, že někam přijdu pozdě. Oproti předchozímu Ztracenému symbolu mi to přišlo jako nebe a dudy, stejně jako novější Počátek - za Infernem dost pokulhává. Příjemné záhady a zvraty společně s Robertem Langdonem, to je ten správný rytmus Dana Browna. Beztak budu očekávat a těšit se na novou knihu.

jfialova
15.03.2019 2 z 5

Vzhledem k předchozím dílům mi tento přišel poněkud slabší, již dosti překombinovaný. Nebo mě již brownovský koncept přišel neoriginální, nevím. Vyloženě špatná kniha to určitě není, ale ten konec mi přišel už asi moc absurdní.

Dankra
24.02.2019 5 z 5

Výborné. Dana

pingu1
23.02.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila. První polovina trochu pomalejší rozjezd, ale pak už to lítá :-) Vzhledem k tomu, že je to má první kniha od Dana Browna, určitě jsem se nenudila čtením podle šablony, jak se píše v některých komentářích :-) Na dovču super ... :-)

Miliarda
23.02.2019 4 z 5

Další velice kvalitní oddechovka od Dana Browna. První polovina knihy je sice docela rozvláčná, ale plně to nahrazuje polovina druhá, která se odehrává ve strhujícím tempu. Mírným negativem knihy je její závěr, který byl docela přehnaný, a to dokonce i na Browna a základní struktura příběhu, která se nikterak neodlišovala od knih předchozích. Jako celek však Inferno hodnotím pozitivně a hledáte - li odpočinkovou četbu, Inferno mohu jen a jen doporučit.

Marsí5
22.02.2019 5 z 5

Nejdříve jsem v kině viděla film a až teď jsem měla tu čest si přečíst knížku. I přesto, že jsem děj v podstatě očekávala, mě úplně pohltil a několikrát překvapil.
Části textu, u kterých si nejprve jen domýšlíte, k jaké postavě v příběhu patří, jsou úžasné a přiznávám, že mě dokonale zmátly a přiřadila jsem je někomu jinému. Tím více jsem byla překvapená, když se vše vysvětlilo.
Knížka opět vede díky doplňujícím historickým odkazům.
Ale budu spravedlivá: Film je zpracovaný krásně, i když konec hodně upravený a akčnější, což se k filmové verzi hodí víc.
Po mírném zklamání se Ztraceným symbolem má Brown zase plný počet bodů ;-)

FreckledCathy
17.02.2019 5 z 5

Byla to moje první knížka od Browna, takže nemám zatím s čím srovnávat. Příběh se mi líbil až na podle mého obecně velkou popisnost památek a veškerých dalších věcí, kromě souvislostí, které byly k dějové lince podstatné, takže první polovinu knížky jsem se brodila popisy až do okamžiku, než nabral děj na obrátkách a pak to jelo. :D

preciousek
13.02.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, akorát mi trochu vadilo, jak byly zdlouhavě popisovány památky a historie :D jinak super

E_Lan
12.02.2019 4 z 5

Nikdy předtím jsem Browna nečetl a viděl jen pár uspěchaných hanksovských Langdonovských filmů, které mě rozhodně nenadchly. I proto jsem ke knize přistupoval s určitou skepsí. Ta byla ale od první kapitoly rozehnána výborně vyprávěným dějem, hlubou poučnou popisností a výbornými postavami. Tomu říkám chytrá a napínavá zábava. Super.

Kátice
12.02.2019 3 z 5

Trochu složitější děj, ale jinak dobrá kniha. Dan Brown je zárukou kvality.

nikiss76
08.02.2019 5 z 5

Knihy autora nikdy nezklamou ani u Inferna tomu nebylo jinak. Jeho styl prostě baví a bavit nepřestane a to platí i o hlavním hrdinovi Robertu Langdonovi. Autor čtenáře vtáhne do děje detailním popisem památek a historií měst, kde se příběh odehrává. Pro ty, kteří zrovna nejsou fanoušky historie a dějin, zřejmě Dan Brown nebude úplně to pravé, protože právě v tomhle je jeho silná stránka a krása knih.

LenWer
31.01.2019 5 z 5

Autor mě opět nezklamal. Napětí od začátku do konce, nečekané rozuzlení, s popisem míst, která miluji! A citát, který mi zůstane v paměti: Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu.

Safira7
30.01.2019 2 z 5

Nenadchla mě, bohužel.

jefff
26.01.2019 4 z 5

Dobrá, svižná kniha, kde mě asi nejvíce bavily kulisy Florencie a Benátek i zajímavosti z umění a historie. Sám příběh měl taky něco do sebe a ta nečernobílost mě hodně bavila.

jack007
18.01.2019 4 z 5

Jak jsme u Browna zvyklí, je příběh napínavý od začátku do konce, vyplněný zajímavostmi z dějin umění a různých sakrálních staveb. Čte se to jedním dechem. Ale jednu věc nemohu Brownovi odpustit, a to se týká i jiných jeho děl. Zřejmě pro zvýšení atraktivity děje v určitém momentě dojde k tomu, že ze spojence se stane protivník a obráceně. Najednou je všechno naruby, zpětně se musí objasňovat motivace postav, nemocnice nebyla nemocnice, ale naaranžovaný pokoj, "doktor" měl nalepené vousy atd. atd. Tenhle detail bohužel hodnotu jeho příběhů - alespoň pro mne - velmi podstatným způsobem snižuje.