Inferno

Inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151700/bmid_robert-langdon-inferno-bmH-151700.jpg 4 4377 4377

Robert Langdon série

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

celavie
02.11.2013 4 z 5

Ale jo, sice jsem se v půlce knihy zadrhla a četla trochu na sílu, ale pak mě to opět pohltilo zpět. Hodně se mi líbílo téma, které je k zamyšlení a byla jsem ráda i za popis starobylých památek Florencie, Benátek i Istambulu. Profesor Langdon by mohl přiletět řešit nějakou záhadu do Prahy, doktorka Kubelková by mu jistě ráda dělala doprovod :)

reny3
02.11.2013

Začetla jsem se s nadšením, postupně mě trošku opustilo. Přiznám se, čekala jsem trochu víc. Málokdy se stane, že bych knihu odložila a přemlouvala se k dočtení. Kniha dobrá, ale v některé pasáže zdlouhavé.

mkarajda
01.11.2013 3 z 5

byla to moje první kniha od tohoto autora a váhám, zda číst další. Z knihy jsem měla dojem, jakoby to byl nedopracovaná předloha pro typicky americký film. Jediné, co mě mile překvapilo bylo konec, myslím tím závěr, se kterým jely obě doktorky do Ženevy.

honey321
31.10.2013 4 z 5

Ze začátku jsem mě kniha moc nebavila. Opět stejná dějová linie, ale co bych asi čekala :D Následně jsem se však začetla a bylo to příjemné čtení. ;)

MiaVanAcid
28.10.2013 3 z 5

Kniha se četla dobře,nepopírám, že některé pasáže byly " na sílu", ale celkově se mi líbil námět eugeniky , je to k zamyšlení.....

Ivan F
26.10.2013 1 z 5

Lacné čítanie napísané na efekt. Jediným pozitívom vidím nenásilné opisy histórie a pamiatok, ktoré aj mňa prinútili sadnúť k vyhľadávaču a pozrieť si niečo nové. Nepochybujem však, že tak ako je to aj s ostatnými Brownovkami s výnimkou Bodu klamu, do pol roka zabudnem o čom vlastne Inferno bolo.

makovec.h
22.10.2013 4 z 5

Nepochybuju, ze kniha by dokazala ctenare nadchnout stejne tak jako napriklad Da Vinciho kod nebo dalsi knihy v pripade, ze by to byla jedna z prvnich knih ktere by cetl od Dana Browna. Kniha je skvela, nepredvidatelna a znemoznujici ctenari ji opustit, ale to v pripade, ze ctenar jiz neni zvykly na styl psani techto knih. Tim, ze jsem cetla vsechny knihy tohoto autora, tak jsem dokazala predpokladat, ze prijde zvrat a kdo bude hlavni padouch a podobne veci. Ale i presto bych ji doporucila.

avalsoraj
21.10.2013 3 z 5

Tak nevím, ale nějak jsem čekala víc, zklamalo mě to, zdá se mi, že situace z předchozích knih se tady opakuji. Považuji Inferno za nejslabší dílo Dana Browna.

Vevericka.eva
21.10.2013 5 z 5

U pana Browna jsme zvyklí na dané schéma tvořené kombinací Robert Langdon + krásná pomocnice + "nečekaný" zrádce + umění + happy end. Tento román je výjimečný právě v tom, že schéma je pozměněné a tedy i výsledek je o mnoho lepší. Za bonus beru ztrátu paměti, která příběh velmi oživí a též mnohem více akce a napětí. Prostě báječné čtení, do kterého se zakousnete.

i-v-u-l-a
19.10.2013 4 z 5

Musím uznat, že se tato kniha četla jedním dechem...a jestli reálné či nereálné...nebo zlouhavé některé úseky při popisování historie a památek...to je prostě Brown - v každé knize je část, která moc neuchvátí a část, která je dechberoucí...každý si v ní může najít to své .)

Jakeneg
18.10.2013 4 z 5

Náhdou mě příběh bavil, super vyvrcholení a rozuzlení ke konci. Není to šifra a občas mi to připomíná turistického průvodce ale jinak je to ok. Dávám 4 *

meinita
16.10.2013 4 z 5

Děj celkem dobrý, přečteno na dva zátahy dala bych i 5 hvězd, ale bohužel na Browna trochu slabé... :-(

buturenka
16.10.2013 2 z 5

jsem na rozpacich, asi Brownova nejslabsi knizka , trvalo mne to cteni dlouho

Wichita
16.10.2013 2 z 5

Ah, tak tohle už ne, to je už je vážně moc přitažené za vlasy. Velmi čtivé, zajímavé, ale až moc nereálné.

2*, je mi líto, Dane.

P. S. Šťastný konec? To jako VÁŽNĚ?!

Anusska
13.10.2013 3 z 5

Brownovi knížky mám opravdu ráda a jsem všežravec (rozuměj - přečtu skoro cokoliv ),ale tohle se podle mého, řadí tedy k těm slabším kouskům. První polovina opravdu zdlouhavá, nic moc se neděje, a vše je proloženo dlouhými pasážemi o historii míst ve Florencii a Benátkách. Opravdu jsem přemýšlela o tom, že knihu zanechám svému osudu a bude to. Nakonec mi to nedalo a dočetla ji do konce, které Brown opravdu umí, to se musí nechat. Takže za mě jen 3* a zklamání.

Sarka14
13.10.2013 5 z 5

Jako celek byla pro mě knížka nesmírně chytlavá a velice dobře se četla. Někdy bylo to popisování památek trochu zdlouhavé, ale to k tomu patří. A téma bylo taky zajímavý. Jediné, co mě trochu vadí je to, že ty knížky jsou tak trochu na jedno brdo jen s jiným tématem. Běhání od hádanky k hádance s nějakou to slečnou u boku. Každopádně to provázání s Božskou komedií mě osobně uchvátilo.

Adamska
12.10.2013 4 z 5

Za mě dobrý, klasickej Brown. Malinko přitažený za vlasy (but... who cares?), ale čtivý a se zajímavým poselstvím a dobrým rozuzlením... Určitě se těším na jeho další dílo:)

kopretina21
11.10.2013 3 z 5

Od Browna jsem četla vše a Inferno mi přijde jako slabší, snad je to tím, že už se to hodně opakuje. První polovina pro mne byla utrpením a těšila jsem se, kdy už bude konec (knihu jsem nechtěla odložit bez přečtení). Druhá polovina se mi líbila víc, měla větší spád, konec se četl jedním dechem, ale několik pár posledních stran již označuji za překombinovaný klíč.
Pokud někdo nenavštívil Florencii, Benátky nebo Istambul, musí mít nutně problém s představou co a jak.

No, stačilo jednou a vracet se k této knize určitě nebudu. V každém případě mě to však motivovalo trochu prostudovat Dantovo Peklo a Botticelliho Inferno.

Radůz
11.10.2013 3 z 5

Tak nevím nevím. Tohle je první kniha od Browna, která mi nedokázala pohltit. Dokonce jsem ji v pátek zapomněl v autobuse a ve čtení jsem mohl pokračovat až v pondělí, kdy mi ji poslali z Benešova. Kdyby se mi tohle stalo u Šifry, tak bych měl určitě absťák, protože bych nevydržel tak dlouhou pauzu. Tady mi to bylo zcela jedno (až na ztrátu) a ještě jsem za tu dobu stačil přečíst jinou knihu. Neříkám, že je to špatná kniha, ale prostě tomu chyběl šmrnc a napětí.

Boboking
11.10.2013

Tak je to asi první Brown, co nedočtu. Po cca 70 stranách jsem to odložil. Vůbec mě to netáhne dál, připadá mi to značně nelogické, postavy se chovají tak nenormálně. Možná to zkusím později ještě jednou.