Da Vinciho kód

Da Vinciho kód https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30760/bmid_da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4 7101 704

Robert Langdon série

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

monnika88
11.02.2014 5 z 5

Kniha se pro mne hrozně dobře četla. Jsou zde pěkně popsané události z minulosti.

Posli
08.02.2014 2 z 5

Na knize se mi líbila čtivost a to jak Dan Brown vytvořil příběh z celkem pravdivých informací. Bohužel, to je tak všechno. Nejsem moc příznivce těchto teorií, proto mě to místy štvalo. To jak se bude příběh vyvíjet bylo celkem zřejmé, takže kniha ztratila napětí. Postavy mi přišly strašně fádní a nevykreslené. A konec? Kolikrát už to tady bylo, že celou cestu jdeme, abychom se nakonec vrátili zpátky?

VeronikaEn
06.02.2014 4 z 5

Čtivé, poutavé, zajímavá zjištění plná ještě zajímavějších teorií, která člověku způsobují téměř neustálé povolování dolní čelisti úžasem nad tím, jak to do sebe všechno perfektně zapadá. Jen mi bylo neuvěřitelně k vzteku, že jsem nejprve viděla film a tím pádem jsem tušila, co mám očekávat na úplném konci.

Kmotr99
04.02.2014 3 z 5

Ano. Dan Brown píše tak čtivě, že člověk od první stránky stále čte a přestane číst až na konci. I tak musím knihu trochu zkritizovat. Za prvé mi nepřišlo zjištění nijak moc neuvěřitelné a převratné a to hlavně kvůli právě až přílišné rychlosti děje. Vypadá to fakt hloupě, když na to Robert Langdon přijde v podstatě ze dne na den. Za druhé prostě knize nevěřím, nepřišlo mi to reálné a často až kýčovité, čemuž napomohla ošklivá obálka.

koki.veru
04.02.2014 5 z 5

Úžasná knížka z prostředí Paříže :) Stejně tak film byl krásný, ale knížka je knížka :)

Gity
02.02.2014 5 z 5

Knížka byla velmi čtivá, napínavá, překvapující. Obsahuje spoustu zajímavých historických informací a vyvolává spekulace o historicky starých "pravdách", o pravdě Bible. Pro křesťany je určitě pobuřující. Mně se velmi líbila.

slezakmartajh
26.01.2014

Samozřejmě jsem nejdříve viděla film a pak jsem četla knihu a také zastávám názor že je lepší číst než vidět film.Mě se líbila moc

cluci
26.01.2014

Kniha se četla sama, děj je vcelku napínavý, ale některé pasáže byly až příliš transparentní. Počkala jsem si na tuto knihu rok po jejím vydání. Zajímavé čtení, fascinují vás fakta, architektonické prvky, skvostné poznatky. Den po přečtení jsem shlédla film, což bylo něco úplně strašného, ale zakoupila jsem si i CD a v autě málem zapomněla, že řídím. Autor je skvělý, Šifra mě sice neudolala, ale DB píše moc dobře.

hannah2000
20.01.2014 5 z 5

Tuto knihu považuji za velmi zdařilou (a o moc lepší než film). Je zde do detailů rozpracovaný děj se spoustou zápletek, které se na konci sbíhají do překvapivého závěru. Hodně se mi líbilo zapracování prvků z historie a umění. Také hlavní postava - Robert Langdon - je sympaťák. Akorát se musím přiznat, že mi nějak uniklo, jestli se dal Langdon dohromady se Sophií :-) Nezbyde mi tedy nic jiného, než přečíst ještě jednou ;-).

hradilovi.mk
19.01.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbyla, viděla jsem i film, ale s knihou se to nedá srovnat

Laserus
19.01.2014 5 z 5

Zajímavá kniha

mariva
18.01.2014 5 z 5

Kniha je natolik známá, že mi to nedalo a musela jsem si ji také přečíst. Viděla jsem film, tak jsem tušila, co mě čeká, ale že je opravdu tak dobře napsaná a tolik mě zaujme, to jsem nečekala. Výborně se čte, i když obsahuje spoustu odborných popisů, ale ty neubírají knize na poutavosti a nutí člověka, aby nad textem více přemýšlel. Určitě to nebude můj poslední Brown, už mám připravenou další jeho knížku.

Tinoušek
08.01.2014 5 z 5

Zaručeně nejlepší Brownova kniha... Skvělý děj (i když až příliš nereálný), dobrá zápletka, čtivě napsáno... Co dodat? :-)

Monty
06.01.2014 3 z 5

Toto dílo mě zklamalo, čekala jsem od něj o dost víc. Děj je sice napínavý, ale druhá půlka knihy už mi přišla až moc šroubovaná a neuvěřitelná. Nejsem příznivcem konspiračních teorií, takže ani hlavní zápletka mě neohromila. Přečtené jsem to měla během čtyř dní, ale přesto to bude asi první a zároveň poslední kniha od Dana Browna, po které jsem sáhla.

sydney
03.01.2014 5 z 5

Knížka mě velmi zaujala od začátku. Byla napsaná přehledně a srozumitelně. Ještě jsem od Dana Browna nic nečetla, ale když teď vyšlo od něj Inferno a stalo se bestsellerem, tak jsem si to chtěla přečíst, ale v knihovně je to zamluvený na půl roku dopředu, tak jsem si půjčila Šifru a myslím, že jsem neudělala chybu, protože je to fakt skvělá knížka.

H.A.R.R.Y.
02.01.2014 5 z 5

Přečteno za den. Musím však říci, že hodnocení se týká mého jinošského věku. Neodvažuji se knihu číst podruhé, musel bych jít zřejmě s hodnocením níž.

Valyk
22.12.2013 3 z 5

Dobrá kniha. Neustálé napětí a zvědavost nutí člověka číst dál a dál. Místy je knížka i faktografická a dobře lze oddělit vymyšlený příběh od popisu skutečností. Vykreslení postav mi přišlo poněkud povrchní, takže kdo má rád plastické vyobrazení postav, ten bude v tomto ohledu podle mě zklamán. Na druhou stranu je to opravdu čtivé dílo.

KattyV.
13.12.2013 5 z 5

Nemohla jsem se od této knihy odtrhnout. Fakt dobrá. Film hrozný.

Helenicka
26.11.2013 4 z 5

Jediná kniha od Browna, která mě bavila tak do tříčtvrtiny. Díky tomu jsem si vzala i Dějiny umění a pídila se po dalších informacích. Jen ten konec byl ulítlý a "divně" ukončený.

Li@
24.11.2013 4 z 5

Film jsem sice viděla dříve a ke knize se dostala až teď, ale rozhodně se mi líbila více než film. :) Obojí dobré, ale kniha je kniha. Líbilo se, psané zajímavě, svižně. Prostě super.