Andělé a démoni

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40667/bmid_andele-a-demoni-sdG-40667.jpeg 4 5425 559

Robert Langdon série

Autor Dan Brown v knize líčí první dobrodružství uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona, budoucího hrdiny knihy Da Vinciho kód (známou také pod titulem Šifra mistra Leonarda). Spletitý příběh jedné noci a jednoho dne začíná nočním telefonátem, v němž se ředitel elitního švýcarského vědeckého ústavu CERN na symbologa obrátí s žádostí o pomoc při pátrání po vrazích jeho kolegy. Cejch, který má zohavená mrtvola vypálený na hrudi, Langdona přivádí na stopu dávného bratrstva iluminátů, kteří po desítkách let zdánlivé nečinnosti opět udeřili, aby přímo v srdci katolické církve, ve Vatikánu, definitivně a poněkud brutálně vyřešili odvěký spor vědy s náboženstvím. Langdon, a s ním i půvabná fyzička Vittorie, prožijí neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin, během nichž v římských kostelích kdosi podle starodávného vzorce popravuje kardinály a kdesi v útrobách Vatikánu, očekávajícího volbu nového papeže, odtikává nejničivější časovaná bomba v dějinách lidstva.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Angels & Demons , 2000

brzda.
20.08.2020 5 z 5

Knížka mně hned vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je skvělý, že jsou tam vložený historický fakty díky kterým jsem měla pocit že je to napsaný podle skutečnosti.

Espresso
06.08.2020 5 z 5

Strhující zápletka, fantasticky napsané. Z mého pohledu ještě lepší než Šifra. Doporučuji.

amelie.m
28.07.2020 5 z 5

Vůbec se mi do ní nechtělo, s ohledem na anotaci, ale nelituji. Vynikající kniha, od začátku do konce nenechá čtenáře vydechnout. Dlouho jsem nečetla něco tak dobrého. Doporučuji poslechnout si i audio v podání Mirka Táborského.

Sarka25
23.07.2020 5 z 5

Opet skvela kniha, Pribeh napinavy od zacatku do konce, jen nektere pasaze byli moc zdlouhave. Clovek nemuze prestat cist. Obdivuji Roberta jak mu to pali a jaky je to gentleman a ma asi 7 zivotu nebo mozna vic :D
Pan Brown je moje krevni skupina a uz se tesim az si prectu neco dalsiho.

MarketJay
21.07.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha. Sice celkem zápasím s prvními 100 stranami, ale pak už děj frčí a nejde přestat číst. :)

Atlantis
13.07.2020 4 z 5

Byla doba, kdy jsem Dana Browna naprosto žral a zbožňoval. Přečetl jsem i všechny knihy bez Roberta Langdona, ale pak mi došlo, že vlastně má jednu jedinou formulku a tu točí pořád dokola. Každopádně v době čtení Andělů a démonů mne tohle ještě nepálilo a já si je řádně užil. Mám rád prostředí církve a jejich tajemství, k tomu Vatikán a fanatičtí kněží... Bavil jsem se.

tereza1198
05.07.2020 4 z 5

Matně jsem si pamatovala film, který mě moc nebavil (tedy až na Ewana McGregora v sutaně). Kniha byla o moc lepší. Akční, napínavá. Dobrodružné letní čtení.

Metroušek
04.07.2020 4 z 5

Opravdu nerad beru někomu iluze, ale myslím si, že filmová zpracování Brownových kousků jasně ukázala, jak snadno se lidé nechají obalamutit pozlátkem. Kdo chce, tak to vidí, kdo nechce, tak nevidí. Jsou to falešné, vykalkulované kousky, dělané na efekt, a myslím si, že Brown to ví, a že byl nejvíc šokovaný tím, jaký rozruch vyvolal, a jaký úspěch se svými dílky slavil. Peníze mu přeji. Oblbnout tolik lidí je opravdu kumšt. Tohle je asi nejlepší z jeho dílek, ačkoli mám spoustu výhrad. Tak trošku nadsazuji.

Adlinkaa
04.07.2020 5 z 5

Když jsem se rozhodla, že si knihu Andělé a démoni přečtu, neměla jsem moc velká očekávání, protože jsem si nebyla jistá, jestli knihu Šifra mistra Leonarda něco překoná. Kniha, jako ostatně všechny knihy od Browna, rozhodně nezklamala, ba i překvapila. Zase naprosto promyšlený příběh. Klaním se a tleskám.

Niu
22.06.2020 5 z 5

Odolávala jsem roky, neb filmy mne moc nenadchly. Ale tohle ... 8o Paráda 8) Velmi čtivé, poutavé, historie podaná hodně zajímavě, až jsem se přenesla do Itálie. Příběh zajímavý a těch zvratů ... Robert je tak trochu superhdina. Doporučuju.

HaD542
19.06.2020

Byla jsem velmi překvapená, jak všechno do sebe zapadalo a ten konkrétní popis všeho mě absolutně uchvátil. Asi jsem nečetla lepší knihu, sice je to trochu delší čtení a v batohu se pronese, ale rozhodně za to stojí.

Misoso
29.05.2020 4 z 5

Ja osobne som čítal najprv knihu Inferno a až v poradí druhú som čítal túto preto musím dať len 4*.
Prajem pekný zvyšok dňa. :D

jirka9453
17.05.2020 5 z 5

Esence umění Dana Browna vyšperkovaná na maximum, dnes už legendární postava zde poprvé na scéně, všechno sedí, hraje, klape.... prostě si to přečtěte!

kotoulek
17.05.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla k maturitě, ale i kdybych nečetla, chtěla jsem si jí přečíst i mimo maturitu, protože jsem si myslela, že mě bude bavit, a protože mi jí doporučovaly mamka se ségrou. A nespletla jsem se.

Tohle byla jedna z nejlepších ne-li nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Tak krásně všechno zapadalo do sebe a tak krásně to dávalo smysl, až jsem tomu snad nemohla ani uvěřit. Tolikrát jsem si říkala, že tohle už musí určit být konec a přemýšlela jsem, co se tam za těch 50 stránek může ještě stát? Nebyl to konec. Několikrát jsem si to myslela, ale pokaždé se tam ještě přihodilo něco nečekaného a převratného, co postupně doplňovalo tu celou skládačku, aby byla dokonalá, i když už se mi několikrát zdálo, že je celá.

Rozhodně doporučuji.

evincz
14.05.2020 5 z 5

Mistrovské dílo. Kniha je plná zvratů, překvapení a závěr nečekaný. Robert mi přirostl k srdci.

Dédečko75
13.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha, snad nejlepší co jsem četl

aji
08.05.2020 5 z 5

Knihu jsem Přečetla za 3 dny. Po Infernu, které jsem louskala asi dva roky a nakonec stejně nedočetla, jsem byla velice příjemně překvapená.

YA-girl
30.04.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už před víc než deseti lety, bylo to moje první seznámení s Danem Brownem... Doteď si pamatuju, jaký dojem to ve mně zanechalo: byla jsem naprosto unešená, protože nic tak strhujícího, plného zvratů a navíc tak perfektně promyšleného a přesvědčivého jsem do té doby nečetla. Začala jsem se tenkrát víc zajímat o všelijaké "konspirační teorie"... a zamilovala se do Říma :-)

Ahmose
23.04.2020 5 z 5

Viem, že veľa ľudí si myslí, že Dan Brown je zlý autor píšuci nekvalitné knihy s nekvalitnými postavami s neuveriteľným, až nereálnym dejom. Taktiež viem, že hlavne veriacich jeho knihy rozčuľujú, za mňa sú však Anjeli a Démoni skvelý mysteriózny triler plný napätia, krvy, tajomna, ale aj s kopou faktov, aj keď niektoré sú prekrútené alebo prikrášlené. Kniha sa číta veľmi ľahko, dej je dynamický a pokiaľ máte radi renesančné umenie, tak ani chvíle, kedy autor hovorí o sochách vas nebudú nudiť. Obe hlavné postavy boli od začiatku veľmi sympatické a celkovo nemám veľmi čo vytknúť, možno trošku natiahnutejší záver. Určite sa chystám čítať aj ďalšie knihy zo série. Odporúčam !!!

Špekyn
22.04.2020 5 z 5

Spolu s Infernem nejlepší kniha od Dana Browna. Pohled do římských a vatikánských ulic a tajemství, napětí, zvraty, symbolika... prostě jednoduše úchvatné.
(Pozn. Filmové zpracování nemohu vystát, neboť základní část příběhu celou překopali... :-/)