Andělé a démoni

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170/bmid_andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4 5425 559

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

Děkuji za další báječný zážitek při čtení této knihy. Mám ráda historii a pokud vím, že se v knize popisují skutečná místa, díla a cesty, jsem nadšená. Při čtení této knihy byste mohli projít přímo Vatikánem a Římem po Cestě osvícení a každé sousoší by bylo na tom místě, na tom náměstí, v tom kostele, jak autor popsal.... mám ráda i filmové podání Brownovo knih s obsazení Roberta Langdona Tomem Hanksem je geniální a spojení kniha + film je v těchto případech žádoucí.
Děkuji

anisek989
30.07.2014 4 z 5

Moje první "brownovka". A hodně se mi tenhle nápad líbil, ani tak moc přehnaný jako tady někteří píšou mi to nepřišlo.

Isew
26.07.2014 3 z 5

Nahrála jsem si do iPodu několik nových audioknih a nevěděla jsem, kde začít. Andělé a démoni byli první v seznamu, tak volba padla na ně. Dojem z knihy byl rozpačitý už od začátku. Některé věci byly zajímavé, ale mnohokrát jsem se přistihla nad tím, jak se usmívám nad stejnými postupy, které Brown použil i v Šifře mistra Leonarda. Dalo se odvodit, co bude následovat. Bohužel. Moment překvapení se nekonal. Stejně tak jako tajemný muž stojící v pozadí. Že by to byl ten, který nám byl "předhozen" autorem? Jasně. Promítla jsem si podobné postupy a vyšlo mi jediné jméno. Jaké překvapení. Byl to on. V některých fázích knihy jsem si přála, aby Langdona zabili. Aspoň by to bylo originální. Při seskoku z vrtulníku jsem se už naplno smála. Langdon je pro mě antihrdina a upřímně řečeno nechápu tu vědkyni. Před pár hodinami ji zabijí brutálním způsobem otce, se kterým si byli velmi blízcí a ona se chová na konci takhle? Kam se na profesora Langdona hrabe James Bond 007. Počet hvězdiček dávám za to, že mě kniha rozesmála, což ale asi nebylo autorovým záměrem.

lishaak
21.07.2014 2 z 5

Pro mně jediné plus, že jsem ji četl při předposlední volbě papeže, ale je to bída.

lenkaknel
19.07.2014 2 z 5

Nejsem nějak výrazně zklamaná, ale ani zásadně nadšená. Knihu jsem dokázala zhruba na půl roku odložit, což jsou samozřejmě body dolů. Přišlo mi, že je dost rozvleklá (jeden den na pěti stech stránkách...) a ztrácí tak napětí/akčnost. Taky mi vadilo to kvantum kvantové fyziky v první třetině knihy, hlavní důvod zmíněného odkladu. Navíc myšlenka, že papež má dítě není moc originální - už jsem se s ní setkala dříve. Bylo to v knize Purpurové stíny od Philippa Vandenberga (z roku 1999). Také postava významného vědce na vozíku mi byla značně povědomá... z téže knihy. Ač jsem se snažila sebevíc, nenašla jsem jediný důvod, proč si zrovna Langdona oblíbit a strachovat se o jeho život - což jsem v některých situacích asi měla. Možná dám Brownovi ještě šanci a zkusím Šifru, ale rozhodně to nespěchá.

Master127
03.07.2014 5 z 5

Knihy Dana Browna jsou zárukou dobrého a kvalitního napínavého čtení s propracovanou a promyšlenou zápletkou. Jedná se o thriller s konspiračními teoriemi, které jsou použity především pro napínavý příběh, nicméně Brownovu rukopisu se nedá upřít promyšlenost a dobře střižený text vzhledem k napětí. Čtenář nemůže odtrhnout od textu oči. Postava charismatického profesora, kdy si člověk vybaví herce Toma Hankse, oblečená do tvídového saka a na ruce s hodinkami s Mickey Mousem, má opět pár hodin na to, aby vyřešila záhady tentokrát ve Vatikánu. Brownovy knihy jsou i dobrou reklamou pro turismus, poněvadž turistických lokalit a památek je zde požehnaně.

jh666
28.06.2014 5 z 5

O dost lepší než film. Čte se jedním dechem, i když jste film viděli první.

Eigis
15.06.2014 5 z 5

Kniha má velice dobrý spád a udržuje čtenáře v napětí. Ačkoliv ke konci, po odhalení hlavního spiknutí se začínala trochu táhnout.

Lenka.Vílka
06.06.2014 5 z 5

Lepsi nez sifra. A znovu: uchvatna kniha, trapny film. Libila se mi kauda stranka. Jenom znovu ten stejny problem. Poslednich sto natahovacich stran, to je ani standard, takze sklopim usi a mlcim... :)

ja.ko
05.06.2014 5 z 5

Opravdu úžasná kniha, četla jsem ji jedním dechem. Je totiž nemožné se od ní odtrhnout...

Nicol González
30.05.2014 5 z 5

Kniha mě velice mile překvapila, konec jsem sice odhadla od poloviny, ale moc se mi líbil boj mezi náboženstvím a vědou. Určitě doporučuju.

Haldasha
26.05.2014 5 z 5

Knihy od Dana Browna se mi proste libi. Zajimave, napinave, ctive. Muj salek kavy.

tomvall
23.05.2014 3 z 5

V porovnání s jinými knihami autora je to zklamání. Nedokázala mne zaujmout a chytnout jako Šifra nebo Pavučina.

pobijecmuch
20.04.2014 5 z 5

Možná, že i o trochu lepší než Šifra mistra Leonarda.

Kate.S
18.04.2014 3 z 5

Po Šifře tu jsou Démoni. Bohužel, tento díl mě nijak neuchvátil. Byla jsem značně zklamaná, protože Šifra se mi líbila a navnadila mě na další díla Dana Browna. Druhá kniha od něj mi však dojem zkazila. Možná mi ale jen nesedl námět. Ilumináti, kardinálové, papež. Nic z toho mě nezaujalo. Šifra oproti tomu mi přišla zajímavější a zábavnější. Nejvíc mi však vadilo, že značnou část knihy hlavní postavy trávily přemisťováním z místa na místo. Běhali neustále sem a tam. Zajímavé to začínalo být až u vražd jednotlivých kardinálů. No, zkrátka mě tento díl zklamal.

knihomol 61
16.04.2014 5 z 5

Knihu jsem četla ještě než byla zfilmována a po přečtení,spíše nepřečtení,Inferna jsem psala komentář. Musím říci ,že tato kniha byla pro mne od Browna najlepší. Mnoho informací a úpně něco jiného než Šifra. Musím ji zhodnotit po Šifře jako nejlepší ! Děj,zápletka ,napětí,opravdu vyvedené Jsem ráda,že knihu vlastním a mohu se k ní vrátit.

kirkous
12.04.2014 1 z 5

Šifru mistra Leonarda jsem nezvládl, po delší době jsem teda zkusil toto, ale opět jsem se daleko nedostal. Nutí mne to ale přemýšlet, proč jsou takové knihy populární. Tu jednu hvězdičku dávám za to.

Jajulle
10.04.2014 5 z 5

Naprostý klenot od Browna.

Darkangel28
07.04.2014 4 z 5

Dobrá kniha

patas.burda
31.03.2014 5 z 5

Pro mě tahle kniha zůstává ze všech od Dana Browna na 1. místě (tedy alespoň z těch kde vystupuje Robert Langdon). Přijde mi ze všech nejnápaditější (no uznejte že to vraždění těch kardinálů mělo prostě šmrnc) a na oněch místech jsem byl tak jsem si je dokázal lépe představit.