Andělé a démoni

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170/bmid_andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4 5427 559

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

Naty2332
20.04.2020 4 z 5

Super kniha. Sherlocka Holmese jsem nečetla a ani jsem nečetla, ale po této knize o tom hodně uvažuju. Krásný příběh, napínavý, skvělé popsání situací a je fajn, že byly vloženy ty symboly.

ImGinny
20.04.2020 5 z 5

(SPOILER) Páni. Tohle byl ten typ knížky, u který umíráte napětím. Dan Brown umí napsat knihu tak, aby jste v hlavě měli pořádný guláš a nevěděli, jaké věci pochází z jeho hlavy a které jsou naopak faktem. Mám-li knihu srovnávat s filmem, (a to jaksi musím udělat, protože jsem jako první viděla film), přijde mi poněkud divné, že v knize poslední kardinál umírá, kdežto ve filmu ho Langdon zachrání. Ale bavilo mě to, opravdu, proto nemůžu nic víc než doporučit.

ComicGuy899
05.04.2020 4 z 5

Jeden obrovský hoax, ktorý sa autorovi nadmieru vydaril.

Táto kniha je totiž postavená na princípe, ktorý pán Brown dal do každého dielu o Robertovi Langdonovi.
Totižto knihu napíše ako fikciu postavenú na skutočných faktoch, no nepovie vám, ktoré z tých faktov sú správne, čo z toho zbytku je fikcia a tiež aké fakty prekrútil a upravil, aby sa mu zrovna hodili do príbehu.
Najlepší spôsob ako túto knihu brať seriózne je buď si dohľadať zdroje informácií alebo to brať ako za kompletnú fikciu.
Bohužiaľ tento fakt veľa ľudí a inštitúcii prehliadlo a tak sa vlastne ani nedivím že je kniha miestami až zakazovaná. Úprimne mi príde napísať niečo takéto ako úplne bláznovstvo.
Zmiešať zničenú cirkev s ateistom, hašašínom (to je správny názov pre asasína), teroristickým útokom od iluminátov a do toho ešte nejako vopchať CERN a slobodomurárstvo...to chce fakt odvahu.
A i keď je kniha z môjho pohľadu len nevýslovne divná (a zaujímavá) zlátanina, je to napísané veľmi odvážnym a ľahko čitateľným štýlom a tak je veľká pravdepodobnosť, že to dočítate až do konca.
Ja osobne knihu neodporúčam pretože mi nepríde taká skvelá, že by sa z nej mal stať bestseller s výborným príbehom, ale nemôžem povedať, že kniha nie je originálna.

Autor vyplnil týmto kontroverzným dielom dieru na trhu a ďalšími pokračovaniami vôbec nezaháľal...

Pan_Skala
02.04.2020 4 z 5

Opět se neubráním jako u spousty zfilmovaných knih menšímu vnitřnímu srovnávání s filmem. Až na pár momentů, které film zvládnul optimálněji však vyhrává kniha. Sice si člověk Langdona přestavuje s obličejem Tom Hankse, ale nakonec se to čte hrozně dobře jakmile přistoupíte na hru, kdy berete vše co je vám servírováno a nepřemýšlíte nad tím zda vám tam něco nesedí. Takže jako četbu to s radostí doporučím.

4444913
27.03.2020 4 z 5

(SPOILER) Jelikož nejsem věřící nebo alespoň ne fanaticky nevadí mi že autor splétá linky které třeba katolickou církev rozčilují.Nemyslím že ji nějakým způsobem uráží jen na obecně známá témata navléká záhady a tajemství a vymýšlí strhující příběhy.No asi nepotěší když se nakonec zjistí že padouch je z řad matičky církve ale asi už všichni víme že to čistoskvoucí charaktery ve všech případech nejsou,ať jde o peníze,nácky nebo zneužívání dětí.To co mi přijde pozoruhodné je že jsem snad nikdy nečetla knihu která mi tak moc nešla odložit.Nevím jestli je až tak dobrá nebo až tak špatná ale je určitě strhující a já jsem za sebe ráda když mě něco vyhodí z plánované dráhy a přinutí k neplánované akci.

vlkove
17.03.2020 4 z 5

Skvělá a promyšlená kniha. V porovná s druhým dílem této série, je kniha slabší ale i přesto knihu doporučuji. Hvězdičku srážím, jelikož si myslím, že by kniha mohla být o sto stran kratší a nic by se nestalo.

Greenfingers
12.03.2020 1 z 5

Tak tohle bylo i na mě poněkud silné kafe. Neskutečná slátanina, nemělo to ani hlavu ani patu. Filmové zpracování nebylo o moc lepší.
Jednu hvězdičku dávám proto, že jsem se dověděl, jak se volí papež a co znamená "con clave" v praxi.

Lucík344
01.03.2020 5 z 5

Mistrovsky psaná kniha, od které se nedá odtrhnout.

Aggie.
27.02.2020 5 z 5

Neuvěřitelně dobrá kniha. Dělalo mi velké problémy pokaždé přestat číst a jít spát nebo vystoupit z metra. Napínavé a plné zvratů až do konce. Velmi dobře promyšlené a jak je pro Browna zvykem, čtenář si občas není jistý, co je skutečnost a co pouze román. Všechno působí tak reálně, že člověk tomu všemu prostě chce věřit. Rozhodně si jí někdy přečtu znovu.
PS: Film mě i přes skvělé herce, kameru a hudbu zklamal. Chybělo tam tolik důležitých věcí. V knize byly všechny postavy důležité, ve filmu to bylo spíš jako "meeh, I don't care..." (viz Hassasin, neexistující Kohler, Mortati, Vettra a další)

Morisius
16.02.2020 5 z 5

Jedna z mích nejoblíbenějších knih, krásně se to čte a příběh poutaví.

MilanCFC
05.02.2020 5 z 5

Brownovi nelze upřít, že píše neuvěřitelně čtivě. A k tomu ten hlavní hrdina, kterého vymyslel, popsal a dal do role přímo skvěle. I tento příběh byl výborný.

Lenka1386
28.01.2020 4 z 5

Měla jsem takové Brownovské období,kdy jsem si dala pět jeho knih za sebou a postupně mě opadávalo nadšení. Tuhle jsem četla jako druhou. Je super! Akorát některé principy se opakovaly a tak jsem prostě nebyla tak nadšená,jako z té první...

Hanča75
06.01.2020 4 z 5

Od začátku do konce byla kniha poutavá a zajímavá. Má velmi překvapivý konec.

Hanulka854
31.12.2019 5 z 5

Úžasná napínavá kniha s nečekaným koncem. Vřele doporučuji!

Pantáta1900
17.12.2019

Pana Browna miluju. Všechny jeho knihy zhltnu jedním dechem a ani tato nebyla výjimkou. Skvělá práce!

VasnivaCtenarka
20.11.2019 4 z 5

Další povedená kniha pana Browna :) Co dodat, spisovatel je prostě šikulka :)

Razič
14.11.2019 3 z 5

Asi to mělo být tak, že Brown vybuduje příběh se spádem na pozadí nábožensko-eticko-vědecké tématiky. Spíše mi přijde, že to dopadlo naopak. Příběh vatikánských událostí, jakýkoli má spád, s hlavní postavou obskurního profesora neexistujícího vědního oboru mi přijde spíše jako pojivo snahy autora rozhřešit ve skutečnosti ne až zase tak žhavý konflikt vědy a víry.
Ono se to dobře čte, což u Brownovy knihy není žádné objevné tvrzení.

K hodnocení si přidejte ještě dvě hvězdičky pokud:
1) jste neviděli film a dějové zvraty pro vás budou opravdu zvraty
2) přeskočíte filozofické a pseudohistorické pasáže
3) nebudete přemýšlet o tom, kolikakilometrový pád bez padáku se dá ve skutečnosti přežít apod.

Szekynka
11.10.2019 4 z 5

Strhující hra s časem v ulicích Říma. Dalo by se namítat, že mnohé z děje je přitažené za vlasy, ale jedná se o fikci a tak se to i musí brát.

Velbana
12.09.2019 5 z 5

Super kniha. Adrenalýn od začátku.

ZuWhitethorn
31.08.2019 5 z 5

Strašně čtivé, spousta wow momentů.