Andělé a démoni

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170/bmid_andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4 5427 559

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

AshlinkaV
29.07.2013 5 z 5

Spisovatele Dana Browna mám moc ráda a kniha Andělé a Démoni mě uchvátila. Líbí se mi jak má vše hezky propojené s historií... napínavě a poutavě zasazené do příběhu Roberta Lnagdona, který je snad nesmrtelný :-D

Tereza39
26.07.2013 5 z 5

Snadné se do ní dostat..

1972Sixo
18.07.2013 5 z 5

Slušné čítanie, zvlášť keď mesiac pred tým som navštívil Rím a Vatikán, Takže slušné živé predstavy o pobehovaní po pamiatkách. Ach a ten akčny koniec mi tam nesedel, jak z filmu 80tych rokov.

Kikuška1
17.07.2013 5 z 5

Tak tuhle knížku všem doporučuju! Je to první Brownova kniha, kterou jsem četla a určitě si přečtu i další. Už od začátku jsem se od ní nemohla odtrhnout.
SPOILER
Když Langdon zjistil, jak jsou všechny čtyři kostely propojené, je tam obelisk, jeden ze čtyř živlů a jsou od sebe dané, tak aby, kdyby se na papíře spojily, vytvořily by kříž, naprosto mě to ohromilo! Jak mohl někdo něco takového vymyslet? (Teda jestli jsou ty kostely takhle ve Vatikánu doopravdy.)

Ivy
17.07.2013 5 z 5

Moje první kniha od Dana Browna, pohlížela jsme na ni trochu skepticky, protože tohle opravdu není můj šálek kávy, ale děj mě pohltil a jak byla zvědavá co bude dál, že jsem četla a četla. Měla jsem ji přečtenou v rekordním čase. Naprosto poutavý děj. Navíc probíhá v historickém pozadí, které ohromí.

pitak
11.07.2013 4 z 5

Prvni setkani s Robertem Langdonem a hned laska na prvni pohled. Osobne nemam rad nabozenskou tematiku, celkove se stavim proti cirkvi, ale tohle me vazne dostalo. Vsemozni iluminati, krizaci a jim vsemozni oni... presne muj salek caje

Skye Isis
27.06.2013 4 z 5

Vypráví zatraceně dobře, líbí se mi jeho styl psaní, ale občas mám problémy s tím, co píše. Chce kontroverzní témata? Budiž. Ale chce to vážně víc hledat ty správné informace.

MonisPop
26.06.2013 5 z 5

Stejně jako u Ztraceného symbolu a Šifry mistra Leonarda hodnotím 5ti hvězdičkami, protože jsem byla velmi napnuta až do samého konce. Brown opět překvapil dějem a jediná věc, která mi vadí je nesmrtelnost R. Langdona při seskoku z vrtulníku, ale i přesto je kniha skvělá. Doporučuji přečíst a myslím, že film nestačí, protože je sice napínavý, ale zapomínají na důležité informace a mnoho jich mění a to pak není ono.

VelkejFanda
25.06.2013 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Historie. Symboly. Napětí. Dobrodružství. Romantika. .... Prostě takhle má vypadat pořádná knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem a mohla ji číst zas a zas. Tenhle příběh neomrzí.

Fylomena
25.06.2013 5 z 5

Tuhle knihu jsem doslova hltala. Už první stránka mě chytla, hned jsem věděla že jsem si vybrala správně. Zaručuju spoustu akce a napětí :) dokonce jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí ohledně náboženství ale i památek. Příběh se odehrává ve Vatikánu kde probíhá konkláve(volba nového papeže). Ale vyskytnou se potíže ohledně Iluminátů (pradávné bratrstvo), které znovu povstává.
Bomba uložená někde ve Vatikánu, vraždy kardinálů, hledání vraha atd. Prostě perfektní knížka, rozhodně doporučuji si jí přečíst :).

A s filmem to rozhodně nesrovnávejte. Oproti knížce je to úplný propadák(skoro vše jinak).

ala.mihalikova
20.06.2013 3 z 5

No teda ze zacatku to bylo trosku nudny. Pak se to rozjelo, ale docetla jsem to svym zpusobem jen proto, ze jsem videla film a chtela jsem to porovnat. Jinak bych to asi nedocetla. Nejak moc me to neuchvatilo.

Lady Dracula
19.06.2013 4 z 5

Na tuhle knížku mě upozornila moje tehdy nejlepší kámoška ještě mnohem dřív,než začlo okolo Browna to strašné šílenství,způsobené i zfilmováním jeho knihy Da Vinciho kód neboli také Šifra mistra Leonarda. Takže jsem to měla pěkně popořádku.
Kniha je naprosto úžasná,zabývající se tématikou Iluminátů a také smrtí Jana Pavla II. a tím,že je docela možné, že byl zavražděn,což však církev naprosto odmítá. Nedivím se, oni se tak patlají s tím,aby o tom nikdo nevěděl a najednou se objeví nějaký floutek a vše vytáhne na světlo...:-D
Tahle kniha je tady vlastně ta,kde se poprvé setkáváme spostavou symbologa Landona a ne, jak se nám to snaží narvat do hlavy filmaři,že první byla Šifra. Ne a ne a NE!
Pokud vás bavila Šifra jako film nebo jako kniha,vřele doporučuji:)

Thanyss
18.06.2013 4 z 5

(SPOILER) Je pravda, že jsem Anděly a démony četla až po Šifře, i když se příběhově jedná o Langdonův první výstup. Šifra mě bavila o něco více, tady příběh sráží několik bláznivých momentů, které jsou korunovány Robertovým "fascinujícím" seskokem z vrtulníku (bez padáku), který zázračně přežije dopad do řeky (a to jsem slyšela, že voda je při pádu z výšky tvrdá jako beton). Toto si mohl autor odpustit a nebo trochu zkrotit svou fantazii.

Makovník
10.06.2013 5 z 5

Já jsem vlastně rád za ten Langdonův nesmyslný seskok bez padáku... Do té doby jsem neměl knize co vytknout, a chtěl jsem ji tak dát 6 hvězdiček... A takhle jsem bezstarostný – dávám s čistým svědomím 95% a 5 hvězd...:-)

Bohužel jsem viděl film jako první, a tak jsem bohužel nebyl tolik napjatý, ale i tak to stálo zato... Velmi mě překvapil úvod (cca 100 stran) – poměrně dost vtipu a bylo to jiné než ve filmu... Rozhodně kniha byla lepší než film.

LG73
09.06.2013 5 z 5

Určitě nejlepší kniha Browna. Těžko se odkládá, protože člověka sžírá zvědavost, co si přečte na další straně.

Skjaninka
09.06.2013 2 z 5

Teda žiadny zázrak. Začiatok upúta, ale postupným rozuzlením príbehu to nadšenie veľmi opadáva. Robertova schopnosť dokonalého hrania vlastnej smrti a bizarný nápad s padákom už bol na mňa moc a to nehovoriac o papežovom dieťati......to som sa musela usmievať a v duchu myslieť na to, že Brown si snáď robí srandu???? Jednu hviezdu dávam za nápad s antihmotou a druhú za zaujímavé pasáže, čo sa týka voľby pápeža a celého Vatikánu.

Sklenička
08.06.2013 4 z 5

Čtivá kniha, ale závěr je přitažený za vlasy.

BooksLucyKing
07.06.2013 5 z 5

Od teď se přestávám děsit tlustých knížek. Tuhle jsem přečetla pro mě v rekordním čase, naprosto jsem ji zhltala. Výborně psaná, napětí k prasknutí, děj velice zajímavý. Prostě jsem se nemohla odtrhnout. Když jsem dočetla, zjistila jsem, že už je půlnoc a já nic nejedla, div jsem neumřela hlady :D ale to prostě nešlo odložit.

Emilian566
05.06.2013 5 z 5

Nejskvělejší kniha a vůbec mi ne vadilo kolik to má stran, protože ten příběh je prostě úžasný.

mayu
04.06.2013

Kniha je úžasná. Jedna z mých nejoblíbenějších. Nejvíc se mi líbí, že fakta, místa atd.. jsou podle skutečnosti. Jen je škoda, že film je úplně jiný.