Zloba

Zloba https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/bmid_zloba-KVg-280204.jpg 5 2391 610

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

TaLu
03.06.2020 5 z 5

Prostě psycho. Díky intenzivnímu vyšetřování mi přišlo, že tento díl neobsahuje tolik brutálních detailů vražd. Konečně jsem se dozvěděla mnoho informací z minulosti Roberta Huntera, ale za jakou cenu !!! Rozhovory vedené "skrze mříže" vymačkaly hlavní hrdiny i čtenáře jako citrony. Nebo jako grepy, protože po dočtení zůstává v člověku hořko. Robert zdaleka nepřišel jen o zaslouženou dovolenou.
Vždy přemýšlím, zda je správné u těchto knih napsat, že je to výborné čtení......
Roberta Huntera jsem si velmi oblíbila, jak také jinak, když "hodně čte" a Carlos Garcia si tentokráte vzal dovolenou.
Ať se každý rozhodne sám, zda číst. V každém případě autor velmi dobře využívá své zkušenosti získané z práce soudního psychologa a vždy mě donutí vyhledávat některé informace. Mrazí mě z toho, že psychopatie je vrozená, kdežto sociopatie se předpokládá, že je získaná. Nu a naplňuje mě nadějí, že se vrozenému jednání říká porucha osobnosti, má mnoho stupňů i podob. Nějakou tu poruchu máme určitě všichni :o)

Ira13
01.06.2020 5 z 5

Cartera si dávkuji pozvolna. Mezi jeho jednotlivými knihami odlehčuji. Říkám si, že to snad není možné tyto způsoby vražd takhle vymyslet. Knihy vždy zhltnu. Ale Zloba - to bylo fakt psycho. Jednu chvíli se mi tedy zhoupl i žaludek.

Seabeast
27.05.2020 5 z 5

Naprosto právem nejlíp hodnocená Carterova kniha! Nejenže dá nahlédnout do tolik zamlčovaného soukromí detektiva Roberta Huntera, ale hlavně konečně poprvé vybočuje z Carterovi nastavené příběhové šablony! Pro mě nejvíc emotivní díl u kterého hrozí, že si okousáte všechny nehty na ruce. Možná i na nohou. Maličko mě mrzelo, že zde nebyl přítomen parťák Carlos Garcia, ale pro příběh vlastně není úplně podstatný a možná by působil navíc - resp. dějová linka je tak více koncentrována na Huntera a umocňuje prožitek. I když je obecně známo, že Carterovky za sebou nemusíte číst, přesto si myslím, že je lepší začít od jedničky. Zloba je také jediný díl na který navazuje desátý kousek Nenávist. Ale pšššt, víc už neprozradím!

Nunynka
19.05.2020 5 z 5

Výborná kniha. I když zápletka podobného typu už byla mnohokrát zfilmována a napsána,tak Carter to opět celé pozdvihl na vyšší úroveň. Vůbec jsem se nenudila. Musela jsem knihu číst i v době,kdy normálně nečtu. Za mě jedna z nejpovedenějších od Cartera,ale on má všechny knihy skvělé!

PetrCepek
17.05.2020 4 z 5

Můj druhý Chris Carter a opět pochvala. Antidetektivek s vrahem známým už na začátku je spousta; televizní inspektor Colombo by o tom mohl vyprávět. Ovšem detektivek s vrahem chyceným a usvědčeným hned na začátku už tolik není a klobouk dolů před autorem, že přesto dokázal udržet čtenářovu pozornost až dokonce. Pátá hvězda knize ode mne chybí za nepřiznanou inspiraci Mlčením jehňátek, někdy až klopotnou snahu vytvořit supermegamonstrum, jemuž by Hannibal Lecter nesahal ani po kotníky, a zejména za bohužel tradičně nepovedený překlad téže překladatelky, která hlavnímu hrdinovi vkládala v Dvojitém kříži do úst slovo "Jejda!" a ve Zlobě si díky ní jeden z nejvyšších šéfů FBI ulevuje vyděšeným výkřikem "Pro krindáčka!" či "Krindypindy!" Brrrr.
Ale jinak opět velmi zajímavá záležitost, byť vzhledem k míře brutality asi ne úplně pro každého.

phm
15.05.2020 5 z 5

Konecne vyhybka z vyjetych koleji. A skvela!

marki.dvorakova
10.05.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Všechny knížky v sérii jsou naprosto skvělý a tahle není výjimkou. Zatím asi nejlepší kniha v této sérii. Vlastně byla oproti předchozím knihám trochu jiná, tím že už od začátku byl jasný vrah a zároveň se čtenář hodně dozvěděl o životě Roberta. A to mě dost bavilo. A sice Lucien teď sedí ve vězení, ale troufám si říct, že to ještě bude mít nějakou dohru.

Apanka
05.05.2020 4 z 5

Skvělá kniha, vždycky musím mít několika denní odstup, než napíšu komentář...proto asi kniha nemá 5 hvězd. První věc, která mi vnukla na mysl byla, že mi záporák hrozně připomínal Hannibala - nemyslím děj, ale charakterem postavy - ta mluva, inteligence atp. hned od začátku jsem si na místě představovala Hannibala. Jinak pecka, zajímavá zápletka i když pár věcí mi došlo dřív než přišly, ale jsem nadšená a začínám číst tuto sérii od začátku.

ivzu77
03.05.2020 5 z 5

Tak toto je pro mne detektivka s velkým D. Roberta Huntera jsem si velmi oblíbila. Krátké kapitoly knize přidávají na napínavosti. Hned půjdu asi na další případ.

anishta
29.04.2020 5 z 5

Ty kokos, tak tomu říkám kvalitní záporák. Bylo to jiné než předchozí díly, to určitě, ale na druhou stranu to bylo hodně zajímavé, jinak. Opět to nebyl úplně můj šálek kávy, protože já mám prostě radši když dlouho nevíme jak a kdo vraždí a proč. Každopádně to bylo hodně emotivní a asi nejděsivější, že to bylo na základě pravdivých událostí. To prostě nechceš vědět, že se to děje v reálu. :D

OkurkaPenovka
26.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Hrozně jsem si ji užila

Pája699
23.04.2020 5 z 5

Tohle byla prostě pecka!! Psáno jiným stylem, ale to mi vůbec nevadilo a kniha je jedna velká paráda, kterou musíte přečíst. Skvelě popsané pasáže myšlenky vraha. Jooo Lucien se s tím opravdu nemazlil a fakt mě až místy z jeho přiznání mrazilo....Je až k nevíře, jak si od začátku až do konce s vyšetřovateli pohrával i s jejich myslí. Ale věřila jsem Robertovi, že to všechno zvládne a nenechá se zlomit.

janina66
21.04.2020 5 z 5

Úžasný začátek autonehody. Vrah je hned na začátku znám, ale to nic neubírá na napětí. Je děsivé, že je to dle skutečné události. Výborný popis a psychologie vraha. Hunter velký sympaťák.

Lucie85
16.04.2020 5 z 5

Tahle kniha se od předchozích dílů stylem liší, což byla příjemná změna, ale jinak je to další mistrovské dílo Cartera. Děsivé, mrazivé, šokující, napínavé, fantasticky napsané, a navíc přidaná hodnota tkví v tom, že je příběh založen na skutečných událostech. O to víc děsivé. A Hunter je prostě hrdina a neskutečný borec.

Radka1911
15.04.2020 5 z 5

Tak tohle byla opravdu jízda! Napínavé, čtivé, perfektní od začátku do konce. Doporučuji

Hasali
08.04.2020 5 z 5

uff, přečteno jedním dechem... ne, vlastně asi dvěma: první půlka knihy mi moc neodsýpala, nějak to bylo jiný, ale pořád mě ta psychologie držela v napětí - a pak už to byla jízda. A že bych řekla, že ta první půlka byla bídnější? V žádném případě! To Carter snad ani neumí. Je to děsivé, úchylné, šílené... 100%ní

Andrea S.
07.04.2020 4 z 5

Příběh tohoto dílu se mi ze všech dosud přečtených Carterových děl líbil zatím nejvíce. Oproti předchozím knihám je text vystavěn trochu jinak, což jsem uvítala. Autor lehce změnil své schéma psaní. Linka napětí ovšem zůstává do posledních stran pro čtenáře ponechána.

MamaKnihomolka
06.04.2020 5 z 5

Další díl série Roberta Huntera, kterou jsem si maximálně užila. Už na začátku knihy sám autor upozorňuje, že je kniha zcela jiná než všechny předchozí. Chris dokázal, že se dá psát i jinak než zajetý styl pěti předešlých dílů. Velmi mě oslovilo to, že většina zápletky a postav se zakládá na skutečných faktech a lidech.
Začátek knihy byl lehce pomalejší, ale poté nabral neskutečné obrátky. Během čtení jsem pořád čekala kdy se konečně objeví parťák Garcia. Chyběl mi tam. Ze začátku jsem se občas ztratila mezi všemi postavami, které se o případ zajímaly.
Čtenář díky knize nahlédne jak to chodí při vyšetřování případu FBI. Nahlédne i do oboru psychologie i psychiatrie. Více prostoru vyplňují metody a postupy vyšetřování. Tady je opravdu vidět, že autor ví o čem píše.
Autor perfektně popisuje mysl a psychologii vraha. Někdy jsem doslova valila oči a uvědomila si, že kdykoli se kdokoli může stát obětí takového maniaka, který nemá svědomí a cit.
Jsem ráda, že jsem se zase o něco víc dozvěděla o detektivu Robertu Hunterovi. Jeho minulost je oravdu pikantní a smutná. Nedivím se, že je takový jaký je.
Na konci příběhu do sebe vše dokonale zapadlo a já měla husí kůži. A popravdě.... obávala jsem se toho, že ho tentokrát nechytí.

JannaB
05.04.2020 5 z 5

Tato kniha byla napsána z trochu jiného pohledu, ale vůbec to ničemu nevadilo. Říkám si, že už mě ničím nepřekvapí a pak příjde s tímto dílem. Prostě wau.

Mudry
20.03.2020 5 z 5

V tomto díle Carter zjevně změnil svůj modus operandi a já se vlastně vůbec nemůžu rozhodnout, jestli se mi to líbilo víc nebo mín´. Nicméně i tak opět přečteno jedním dechem, takže nemohu jinak .... zase pět hvězd.