Zloba

Zloba https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/bmid_zloba-KVg-280204.jpg 5 2406 611

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

Léňa2510
01.01.2020 5 z 5

naprosto skvelá kniha, čítala som ju jedným dychom

Lavender756
30.12.2019 3 z 5

Začátek a celá zápletka mě zaujala a vtáhlo mě to do děje, dychtivě jsek četla dál a dál. Postava Luciena mě totálně zaskočila... nicméně to, co z vyšetřování vůči Hunterovi vyplynulo mi přišlo přemrštěné. Nevím... Dobré bylo dozvědět se o Hunterovi zase něco víc, ale.... Psychologické rozbory někdy působí prkenně.

jirimatejka
29.12.2019 5 z 5

Prima čtení, napínavé, příběh má spád. Závěr lehce slabší, trochu mi přišlo nesmyslné jak jdou vyšetřovatelé na ruku obviněnému, ale jako celek skvělé. Můžu doporučit.

raty
28.12.2019 5 z 5

Dokonalé psycho. Někdy si říkám, jestli nejsem taky trochu psychopat, když to čtu a ještě ke všemu mě to baví.

Termina
19.12.2019 5 z 5

Každou ženskou postavu si představuji po Robertově boku a furt nic ... tak jasný dozvěděla jsem se konečně že někdy nějakou svou milovanou měl ale ? ... Kniha ale zase perfektně zpracovaná. DÍK!

krejcovka76
17.12.2019 5 z 5

Zloba umí ovlivnit životy spousty lidí. Stejně tak tomu je i v další "Carterovce". Někdo jí umí ovládat, dusit v sobě, někdo se stává pro okolí nebezpečným. Což se stalo i v tomto příběhu. Byla jsem nazlobená na hlavního padoucha, trpěla jsem spolu s Robertem. Cítila jsem stejnou bezmoc, strach a odpor vůči všem důvodům vraha. Nejen zloba, ale i závist přidala pár polínek do ohýnku. Znamená to, že ne nereálné, ale že vše, co je v této knize napsáno, se opravdu může stát a člověk se jen může bát, aby neměl nějakého podobného "kamaráda" ve své blízkosti. Všem budoucím čtenářům doporučuji a věřte, že zloba bude při čtení této knihy Vaší součástí.

postrach
15.12.2019 5 z 5

Dalsi dobra kniha.Nektere pasaze,hodne pripominaji knihu Mlceni jehnatek.Lucien=Hanibal.

ERIK 2
15.12.2019 5 z 5

Co ke Zlobě dodat? Asi jen tolik, že stojí za to vlastnit ji ve své knihovničce.

Jack Bauer
13.12.2019 5 z 5

Šestý díl se od předchozích trochu odlišuje, přesto od samého začátku až do konce je to neskutečná jízda. Autor hned v úvodu uvádí, že tento díl je inspirován skutečnou událostí, takže to není pouhá fikce a o to je to děsivější. Tentokrát se jedná o psychologický rozbor vrahovy neuvěřitelné krutosti, kdy trápí a deptá Huntera, který musí chtě nechtě odkrývat svoji minulost, popis co vše si oběti, ale třeba i rodiče prožili, spermabanka, apod. dělá z této knihy asi nejlepší díl. Takto dobře psychologicky popsanou zrůdnost ve velmi inteligentním člověku jsem dosud nečetl. A nejde jenom o mučení a vraždy, ale o psychické týrání. Knihu jsem prožíval tak, jakobych se díval na film. Chriss Carter umí nádherně psát a popisovat do detailů. O každe jeho knize si říkám, že nasadil hodně vysokou laťku a nic lepšího už nemůže napsat. Opak je pravdou, vždy každé dílo překoná. Těším se nedočkavě na další díly, mám je chuť číst hned po sobě, ale to bych si vyčerpal veškeré natěšení. Takže zas něco z jiného soudku, rád střídám žánry, pokud kniha doslova nenavazuje.

Ava365
08.12.2019 5 z 5

Velmi originálně napsaná kniha. Vraha známe sice od začátku, ale i tak jsme zvědaví, co z toho nakonec vyleze. :)

Anette99
05.12.2019 5 z 5

Tak tohle za mě byl zatim nejlepší díl. Líbilo se mi, že to bylo jiný (ale i tak dost brutální), že tentokrát vraha znali prakticky hned. Líbilo se mi, jak si s nima vrah hrál (několikrát jsem si vzpomněla na Mlčení jehňátek). A taky bylo moc fajn, že jsem se konečně dozvěděla o Robertově životu (krom toho, jak přišel o rodiče, a jakej to byl super mozek od mala).

suzziemusta
04.12.2019 5 z 5

Páááááááááni. Tak tohle byla teda pecka! Ono ještě něco mohlo předčit Dvojitý kříž?? Fakt mi to tak přijde. Už jsem po těch 5ti dílech myslela, že mě Carter ničím nepřekvapí... PŘEKVAPIL!! Absolutně odlišené od předchozích dílů, perfektně promyšlené, svým způsobem šokující. Jízda od začátku do konce, žádná nepotřebná omáčka.

Ze začátku jsem měla obavu, že kniha bude jen nějaké odpočinkové klišé, kde hlavní postava řeší vraždu na dovolené a jestli Carterovi nedochází dech s nápady. Ale vůbec ne. Neuvěřitelná kombinace seriový vrah vs. osobní život hlavního vyšetřovatele. Nemohla jsem se odtrhnout, hltala kapitolu za kapitolou... Tenhle díl jsem přečetla ze všech nejrychleji... Dala bych 7 hvězd... 5 je žalostně málo... Hurá na další díl!

Hotovson
04.12.2019 5 z 5

Za mě zatim nejlepší díl. Od ostatních se liší tim, že tu neni tolik popisů vražd, čtvrcení, trýznění atd., ale zase je tu "superzabiják", se kterym sme se dosud nesetkali. Taky ho známe skoro od začátku, tudíž se nepátrá po tom, kdo vraždil, ale kolik toho dotyčný napáchal a že toho bylo na jednoho člověka až moc. Zdálo se, že detektiv Hunter konečně našel sobě rovného. Dost mi přitom mrazilo, ale opět se kniha nedala odložit a já čet při každej volnej chvilce. Jelikož jsem doposud hodnotil všechny předchozí díly 5*, tady kdyby to šlo bych dal klidně 6*.

Jsem zvědav, kam až to jde stupňovat, teď mi čeká sedmička a já už dopředu vim, že jí určitě zase nebudu moct odložit :)

LuluBird179
01.12.2019 5 z 5

Asi nejlepší Carter. Robert Hunter konečně odkrývá vše ze své minulosti. Neskutečná jízda.

hnusák
24.11.2019 5 z 5

Je pravda, že mne celou dobu čtení provázela asociace s románem Mlčení jehňátek, ale je také pravda, že kniha má výbušný náboj a je velice
čtivá, za mne plný počet.

josska
21.11.2019 5 z 5

co napsat,,,kniha opět super,napínavá,čtivá i když trochu jiná,,,než předešlé,,,

Babo
20.11.2019 4 z 5

Byl to můj první Carter. Asi ne poslední .
Líbilo se mi , že se autor vyhýbá klišé : hlavní hrdina a románek s parťačkou .Kniha je čistě detektivka. Milovníci autora nepotřebují doporučení a my ostatní,kteří jen občas pátrají po vrazích , tak ano , doporučuji .

Dalexa
19.11.2019 5 z 5

Tak mám dvě připomínky. Jednak mi chybí počet hvězdiček, protože pět je u toho spisovatele opravdu málo. A za druhé si nedokážu představit až dočtu tuto sérii, že budu ještě s jiným autorem tak spokojená jako s Carterem. Tento titul jsem ke konci musela chvílemi odkládat a upustit páru jinou činností, protože jsem byla tak nervní jak to dopadne, že by mně na jeden zátah mohl trefit šlak. Bravo!!!!

Anna27
17.11.2019 5 z 5

Robert je jedna z mých oblíbených knižních postav. Tento díl jsem opět nedokázala pustit z ruky, dokud jsem jej nedočetla. Sice mi tam chyběl jeho parťák Carlos, ale jinak opět napínavé a skvěle napsané.

Kami33
12.11.2019 5 z 5

Třetí Carter v řadě (teď ho na chvilku odložím) a opět super. Trochu jiný scénář, nicméně stále zajímavé a napínavé čtení.