Noční lovec

Noční lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165010/bmid_nocni-lovec-165010.jpg 5 2882 632

Robert Hunter série

V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité rány, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů? Další napínavý román Chrise Cartera si v ničem nezadá s předchozími.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Night Stalker , 2011

Anylola
04.09.2022 5 z 5

Přemýšlím, zda se práce soudního psychologa na Chrisovi Carterovi malinko nepodepsala. I díky ní jsou ale příběhy Roberta Huntera tak realistické. Někdy možná až moc.

Jessybelle
28.08.2022 5 z 5

Další díl za mnou a bylo to opět parádní, já Cartera prostě můžu. Čtu, až to přečtu a pak si říkám jako konec uuuž. Takže určitě bude další díl za nějaký čas.
Anžto doufám, že se s tímto slovem nepotkám v dalším díle. Paní překladatelka ho má ale asi v oblibě...

ctenarkaEva
28.08.2022 5 z 5

Další skvělé čtení, i když tedy plné brutálních popisů vražd, ale s tím už u Chrise Cartera počítám. Konce kapitol, které vyvolávají dojem toho největšího napětí a nutnosti pokračovat ve čtení, už mi připadají úsměvné. A neustále se opakující slovo "anžto" mi opravdu lezlo na nervy, ale to není chyba autora. Asi překladatel miluje toto slovo, se kterým jsem se snad nikdy a nikde jinde nesetkala. Rychle přečíst další díl...

ve.rena
27.08.2022 5 z 5

Přečteno, opět super detektivka, jdu na další díl.

Nuttelka
23.08.2022 4 z 5

(Audiokniha)
Evidentně si musím dát od Cartera chvíli pauzu :-) Předchozí dva díly byly skvělé, ty mě k poslechu doslova přikovaly... ale u tohoto dílu mi asi trošku něco chybělo, aby mě to úplně vystřelilo ze cviček. Asi mě to úplně nešokovalo, jak jsem očekávala. Ale i tak velmi povedený díl, Hunter si mě získává čím dál více a už přemýšlím, že si tuto sérii pořídím i domů do své knihovny.

KadetJaina
23.08.2022 4 z 5

Lepší, než druhý díl. Autor už se neopakuje s různými scénami (jako je zachraňování Garcii), nikdo ale není v bezpečí. Vrah je dobrý pomatenec. Ale pořád mě na knihách otravuje fakt, že se mnoha postavám (třeba kapitánce) musí všechno polopatě vysvětlovat.

Čmeláček
18.08.2022 5 z 5

Nedokážu si dát pokoj od Chrise Cartera a jeho knihy čtu pokaždé jedním dechem. Zatím mě Hunter s Garciou nezklamali a na míň než pět stars to nevidím :))). Super psycho a skvělá jízda! Howgh! :)

Kat9
12.08.2022 5 z 5

Tady tohle bylo místy vážně hodně hororové. Ale super!

Jaklová.katka
11.08.2022 3 z 5

Další Carter, další hnusné vraždy.
Musím pokračovat, je to jako droga

metalan
28.07.2022 5 z 5

Opět super čtení,hltala jsem každou stránku.Chris,píše tak ten děj,že to úplně člověka pohltí a pak si čtenář připadá,jak kdyby stal vedle toho vraha.Už se těším na další díl..

Micandy
11.07.2022 5 z 5

Moje první kniha od autora,váhala jsem jestli ji mám vůbec číst, věděla jsem,že tu budou morbidní vraždy. Nakonec jsem ji zhltla a bavila mě. Určitě zkusím další díly.Vyhovuje mi jeho styl psaní a krátké kapitoly,které mě na konci nutily číst dál. To je určitě autorův záměr. Trochu mi tam chybělo více humoru mezi vyšetřovateli.

Petras_ka
18.06.2022 4 z 5

Z prvých dvoch kníh som bola nadšená a dvojicu detektívov som si veľmi obľúbila.
Napínavé, drsné, dynamické kapitoly len tak ubiehajú. Zaujímavá zápletka, brutálne vraždy a zistenie kto je vrah ma poháňalo v čítaní ďalej.
Očakávané nadšenie ako pri prvých dieloch už ale neprišlo. Myslím, že je to tým, že som si začala všímať Carterove šablónovité písanie - opis miesta, kam Robert s Carlosom došli, za koľko minút to stihli, opis výzoru vypočúvanej osoby, Robert hneď všetko pochopí, Carlosovi do dopne o tri sekundy neskôr alebo mu to všetko musí Robert znova vysvetliť atď...
Odhliadnuc od týchto detailov a trochu prekombinovaného deja, je to stále dobré a napínavé čítanie.

snimcibdim
15.06.2022 odpad!

Třetí Carter v řadě a nejspíš poslední. Bohužel je to čím dál větší brak a úchylárna. Zápletka už vcelku laciná, a míra zvrhlosti už opravdu za hranicí jakéhokoliv vkusu.
Mé znechucení nepramení z toho, že bych byla taková citlivka, ale vzrušuje mě zajímavý příběh a ne jen stereotypní přetloukání jedné prasečiny ještě větší prasečinou.
Pokud znáte Carterův styl, už vás tu ani vrah nepřekvapí, těch možností je jen pár.
I do třetice vstřebáno v audiopodobě, J.Saic čte velmi dobře, ale děkuji, 3x stačilo až až.

DK197
12.06.2022 5 z 5

E-KNIHA: Z prvních tří dílů série považuji tento za jednoznačně nejlepší. Na rozdíl od jedničky tady nemáte pochybnosti o tom, kdo je vrah, na rozdíl od dvojky tu nevystupuje mírně rušivé médium. Všechno sedí, Hunter s parťákem pořád skvělí, hned na začátku vás čeká šok a na konci uvěřitelný motiv i pachatel. Navíc každá kapitola končí napínavě, je to svižné a vážně máte problém se odtrhnout... Hodnotím vysoko i přesto, že jsem nočního lovce napůl předem odhadla. Prostě super.

lenkaabooks
08.06.2022 4 z 5

Magor, ten Carter není normální. To snad může vymyslet jen šílenec, nebo génius, takové zhovadilosti. Přesto jsem četla a četla a nedala z ruky dokud nedočetla. Dám si zase pauzu a pak neodolám dalšímu dílu.

work
21.05.2022 2 z 5

Trojku z Carterovy série budete milovat, jestliže:
- jste fanoušek Huntera a Garcii,
- jestli vyhledávate detailní vícestránkové popisy brutálních vražd,
- jestli máte rádi frázi "Tak to si děláš srandu",
- jestli vám nesejde na logice a upřednostňujete čtivost,
- jestli jedete na dovolenou a chcete s sebou něco, co po přečtení necháte v hotelové knihovničce.
Celkově bych na Nočního lovce nahlížel asi takto: Carter dopsal předchozí knížku a vymýšlel nějaky (co nehnusnější) způsob, jak někoho zavraždit. Až na to přišel, začal psát tohle pokračování série. Když se tentýž model, rozuměj opravdu brutální vražda, opakuje v knize potřetí - to už jsme pěkně daleko a v zásadě nic jiného se tam neděje - tak si řekl, že je potřeba vymyslet, jak to celé nějak rychle dovést do finále tak, aby to moc nepřipomínalo filmovou sérii Saw. Noční lovec od té chvíle začíná působit dost improvizovaně, jako by děj vymýšlel Carter za pochodu. Logika jde stranou, přednost dostávají nečekané zvraty a spousta nepravděpodobných náhod, která postupně přivádí tentokrát značně tápající ústřední dvojici na stopu. V mezičase si však užijete hodně Hunterova mlčení (tam už víte, že to má svůj hlubší význam) a hodně Garciova zvracení (to už znáte taky, pokud jste četli předchozí díly). Takže v zásadě nic nového a šablona se opakuje. Carter naštěstí umí psát čtivě a tak to celé uběhne jako nic. Doufám, že další díly budou trošku promyšlenější.
Tip pro vrahy zdarma: Nikdy, opravdu nikdy neopakujte chyby všech vrahů před vámi a nezačínejte detektivovi, kterého máte na mušce, vyprávět celý svůj životní příběh. Dáváte mu tak dost času na to, aby proti vám něco podnikl.

Tereza137
19.05.2022 3 z 5

Další skvělá knížka od pana autora. Cartera mám vážně hrozně moc ráda a jeho sérii už čtu po druhé.

Opět se setkáváme s vyšetřovalskou dvojicí Huntera s jeho kolegou Garciem, kteří vyšetřují další brutální případ. Mě místy i celkem dost mrazilo, když jsem si představila, že se u mě doma skrývá nějaký psychopat, který mě chce unést a zabít dost drastickým a bolestivým způsobem.

Knihu jsem si vcelku užila, nenudila jsem se u ní a měla i husí kůži z některých pasáží. Bohužel za mě ale asi nejslabší kniha ze série, ani nevím, čím to bylo. Možná mi vadila ta soukromá vyšetřovatelka Mayersová, která se tam dle mého moc nehodila a dále mi vadily cliffhangery skoro na každém konci kapitol.

Za mě ale stále dost dobré 3*/5* a určitě knihu doporučuji!

Meda77
19.05.2022 3 z 5

Zcela průměrná detektivní krimi, která je ovšem velmi přeceňovaná. Styl psaní je dobrý a čte se velmi snadno, ale jinak nic převratného. Profil sériového vraha je kopírování pořád toho samého dokola, už je to obehrané téma, jen s rozdílem v brutalitě různých vrahů v různých knihách. Valnou většinu knihy tvoří místy až "Šerlokovské" sbírání indicií a konec opět na pár stranách rychle a hekticky ukončený. Nechápu, kde čtenáři viděli ty místa plné napětí. Pokud považujete noční zahoukání sovy nebo prasknutí žárovky za napínavé, pak je tato kniha právě pro vás. Ostatní, kteří chtějí napětí a dynamický děj musejí jinam, např. Morrell, Ludluma, Silva, Forsyth, Preston a podobně. Kniha zcela průměrná záležitost, která nepřináší nic nového a ani nevylepšuje to staré. 3 starsy.

Lena78537
06.05.2022 3 z 5

Tento díl mě bavil asi nejméně, ale je to tak čtivé, že se kniha stává neodložitelnou. Baví mě skutečnost, že má Carter vystudovanou psychologii a jako člen týmu soudních psychologů se podílel na vyšetrování sériových vražd, takže ví o čem píše. Co mi zde vadilo byly takové ty nedotažené věci kolem pachatele. Vážně by mohl v osobním životě dojít až tak daleko bez pomoci? Po tom všem? Chybělo mi vysvětlení a trochu větší rozbor vraha. Vyšetřování mělo spád, zde bylo vše v pořádku, ale pak odhalení a rychlé ukončení.

memphisz
02.05.2022 3 z 5

Už je to vcelku obehrané, takže teď si dám od Cartera na čas pauzu. Opět další brutální vraždy s opravdu chorým vrahem. Opět se Hunter musí poprat s cílevědomou ženou, která mu zasahuje do vyšetřování. Opět každá druhá kapitola končí cliffhangerem, který se odhalí až o několik kapitol dál. A opět exploatace násilí, tentokrát výhradně na ženách. Carter dodává drsné krimi staré školy, kde není pro ohleduplnost místo. Jakmile se to ale okoukalo, začalo to rychle působit poněkud zastarale.