Noční lovec

Noční lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165010/bmid_nocni-lovec-165010.jpg 5 2880 632

Robert Hunter série

V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité rány, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů? Další napínavý román Chrise Cartera si v ničem nezadá s předchozími.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Night Stalker , 2011

GaleW
25.07.2023 4 z 5

Série s detektivem Robertem Hunterem je sice dost morbidní, ale skvělá, jeho myšlenkové pochody, vyšetřování plynoucí krok za krokem a nakonec do sebe všechno zapadne jak kostičky od lega. Bomba. A navíc jsem fakt ráda, že čtu příběhy chronologicky, jak jdou po sobě.

katerina3502
24.07.2023 4 z 5

I když nejsem pravidelným čtenářem detektivek, tak musím uznat, že autor má skvělý styl psaní, velmi poutavé a napínavé čtení, které ubíhalo velmi rychle.

Reacher
18.07.2023 5 z 5

Chápu výhrady některých čtenářů a musím uznat, že mají kolikrát pravdu, jenže... Jenže já to beru tak, že jde o to, jestli chcete přistoupit na hru, kterou vám autor nabízí. V té hře, pokud na ni přistoupíte, neplatí tak docela pravidla z reálného života, kde jen málokdy se sejde štěstí, náhoda a ty správné schopnosti řešit neřešitelné... Víme přece, že většina sériových vrahů není tak sofistikovaná, jako ti literární a navíc aby se skoro všichni vyskytovali v jednom městě. Nebo, aby se hlavní hrdinové téměř vždy ocitli v bezvýchodné situaci a jako zázrakem přežili, vždycky... Je jen otázka, jestli to autor umí tak podat, aby na ty připomínky během četby nebylo pomyšlení. A já si myslím, že zrovna Chris Carter tohle umí. A že to umí fakt dobře, dokázal i tentokrát v adrenalinovém pátrání po dalším šílenci. Kniha je napsaná velmi čtivě, vše odsýpá, není čas na žádnou vatu a nudu.
Jen doufám, že se Chrisovi podaří udržet nastavenou laťku vysoko a že časem přidá i nějakou inovaci, aby nesklouzl k rutině a tím pádem k šedivé nudě v efektním hávu.

hanap
17.07.2023 5 z 5

Třetí díl, pořád skvělé čtení.

Daura
16.07.2023 5 z 5

Konečne niečo čitateľného, prvé dve knihy sa mi moc nepáčili.

Majuš333
11.07.2023 5 z 5

"To jsem nevěděla, že jedete v klasické hudbě."
"Nejedu, ale hodně čtu."

'Noční lovec' pozmenil môj pohľad na nočné túlky bytom, pretože teraz už najprv rozsvietim a preskúmam všetky kúty a samozrejme, že pri nastupovaní do auta sa vždy najskôr pozriem na zadné sedadlá :)

"Jestli jste věděla, že jsem policajt, proč jste mě, sakra, takhle napadla?"
"Vůbec jste mi nedal šanci něco říct. Chystala jsem se vás zrovna zdvořile požádat, abyste se pomalu obrátil, když jste zčistajasna začal vyvádět jako akční hrdina, zfetovaný crackem. Já se jen bránila."

KnihoSny
28.06.2023 5 z 5

Opět skvěle... tuhle sérii jen mohu doporučit...

Sigurd_Lesandi
20.06.2023 4 z 5

Konečně mám za sebou třetí díl této výborné série.
Autor se opět dokázal překonat a za mě se jedná zatím o nejlepší díl! Jak už je u autora takovým zvykem, tak se Hunter musí opět vypořádat s geniálním vrahem. V podobných případech je normální, že čtete o tom, jak se mají vyšetřovatelé problém něčeho chytit. To může být ošemetné, protože se tak příběh občas zastaví na mrtvém bodě.
Tady se ale nic takového nestalo. I když se samotné vyšetřování vždy neposouvalo kupředu, tak se pořád něco dělo. Plynule jsem přecházel z jedné kapitoly na druhou a po delší době jsem audioknihu poslechl opravdu rychle (na moje poměry ).
I tak se tady ale našel menší problém. Autor udělal vraha dost overpowered, což nemusí nutně vadit, když to má důvod. Mně tu ale přijde, že jeho ,,síla nedávala na pozadí jeho života úplně smysl. Ano, je to ve směs hloupost, ale přijde mi škoda, propracovaného vraha potopit tím, že jeho pozadí nedává smysl. Proto jsem koneckonců nedal plné hodnocení, ačkoliv se pořád jedná o výbornou knihu.
Zakončím to tu jako už obvykle určitě si tuto série přečtěte/poslechněte!

Bediczek
14.06.2023 3 z 5

Chris Carter píše pořád dokola jednu knížku, akorát pozmění vraha a jeho modus operandi.
Na začátku všichni dáví smradem z mrtvoly (zejména Garcia). I ti nejostřejší policajti z LAPD jsou zoufalí, hysteričtí a prosí o pomoc Roberta Huntera. Poté se objeví jakési kryptické video/audio, které dovede rozklíčovat jedině Robert. V průběhu vyšetřování dojde i na popíjeni single malt whiskey v baru s nějakou sličnou novinářkou/komisařkou... No a pak Robert udělá diagnózu toho pošuka a pěstí ho knokautuje přímo do vězeňské cely - The End.
Je to taková rozkošná odpočinková četba, která kromě nechutností nemá moc co nabídnout, ale mně to celkem baví, aspoň prozatím.

FerryTaz
13.06.2023 5 z 5

Robert Hunter opět zaválel. Líbí se mi jeho psychologické rozbory, pozorování a jeho intuitivní myšlení. Autor prostě opět nezklamal. V této knize jsem se ale musel pozastavit nad dvěma věcmi.Tou první je zbytečně moc použité slovo anżto, anžto takto prostě nikdo nemluví. Možná jde o nastínění nějakého přízvuku, který prostě čeština neumí moc podat.Nevim. Tou druhou bylo to, že si už nyní nejde nevšimnout jak autor nakládá s novými postavami. No nic, další případ vyřešen. Můžeme se vrhnout na další...

Tracyenka
28.05.2023 5 z 5

Carter je pro mě prostě jiný, v tom dobrém slova smyslu. Miluju ty psychologické prvky, líbí se mi originální způsoby vražd, ale hlavně oceňuji, že u každého případu je dostatečně vysvětlený motiv, to mi občas u jiných autorů chybí.

katasukivasukim
26.05.2023 5 z 5

Jo,zase mě to bavilo.Méně postav,hodně přemýšlení,prostě TOP.Nedalo se jinak než přečíst i při hlídání vnoučka.Babi,jak do Prčic.....Bez komentáře se posledních 20 stránek nedalo.PECKA,PECKA,PECKA.

Ivushaak
16.05.2023 5 z 5

Ani v pořadí třetí kniha nezklamala. Kniha není tak brutální jako předchozí, ale i tak rozhodně není pro slabší povahy. V knihách od Cartera se mi líbí psychologické prvky, je vidět že autor se v oboru pohyboval. Duo Roberta s Carlose prostě žeru a vrhám se na další knihu.

CountNosferatu
14.05.2023 5 z 5

Další případ pro Roberta Huntera a další Carterova knižní pecka. Není to až takové psycho jako Popravčí, ale má to i tak vynikající atmosféru a vraždy jsou provedeny zajímavě. A člověka to dovede i k zamyšlení nad tím, jak je pro vývoj důležité vyrůstat v harmonickém prostředí, protože dětská duše je hodně citlivá a prožité věci mají vliv i na život v dospělosti.

dufkys
12.05.2023 5 z 5

Z mého úhlu pohledu originálně podaný případ, při kterém mrazilo.

Dasa1313
03.05.2023 4 z 5

Třetí Robertův případ, který není tak brutální jako ten předchozí, i když samotné vraždy jsou opravdu zajímavé. A jelikož Robert nevyšetřuje jen tak ledajaké vraždy, je zde opět důležitá vrahova psychika.
V druhém díle jsme byli upozornění na to, že nikdy nikoho nemáme šikanovat, v tomto díle jsme se ujistili v tom, jak jsou rodinné vztahy důležité a psychika dítěte je velmi křehká a s ní jdeme až do dospělosti.
U této série s Robertem se člověk bude asi opakovat, ale opět skvělá kniha, zápletka, děj i postavy. Jediné co mi vadilo je, že zde přeskakovala návaznost kapitol, asi prostor pro napětí, já byla naštvaná, že je děj otevřený a přesunul se jinam :)).
Opět proložím knihou s lehčím tématem a těším se na čtvrtý díl.

kiki11
30.04.2023 5 z 5

Další suprová detektivka nesoucí se ve stejném duchu jako ty předešlé, ale opět stejně dobře napsaná, čtivá a poutavá od začátku až do konce. Díky knihám Chrise Cartera posouvám své hranice v rychlosti čtení, tuto jsem zvládla skoro celou za jeden den, což se mi ještě nikdy nepodařilo, přečíst tak dlouho knihu tak rychle, ale opravdu se nedalo odtrhnout. :D Vždycky si říkám, že dočtu kapitolu a končím, jenomže skoro každá kapitola končí tak, že se prostě nedá přestat číst a já se musím dozvědět co bude dál.

Tentokrát jsem některé věci odhadla celkem brzy, protože už mám odkoukáno z předešlých knih na co se zaměřit a co bude asi tak důležité, takže jsem nebyla tolik překvapená z vysvětlení jako v minulých dílech. To ale nic nemění na tom, že jsem si čtení opět nesmírně užila (i přes ty brutality) a nejspíš se co nejdřív pustím do další části.

Mišák240
28.04.2023 4 z 5

Kam na to ten autor chodí? Další čtivá detektivka a opět s brutálními prvky, ufff... Dvojka Hunter a Garcia jsou sympaťáci.

jfialova
17.04.2023 2 z 5

V podstatě opět podobný scénář jako v minulých dílech, jen modus operandi se mění zas na jinou nechuťárnu. Vedlejší postavy slouží pouze k tomu, aby byly nějakým zvráceným způsobem zavražděny, nebo dělaly křoví po všech stranách skvělému Hunterovi, popřípadě obojí. Stylisticky ubohé, překlad mizerný. Kapitoly končící vždy v rozhodujícím klíčovém okamžiku mi připomínají pořady televize Nova v 90. letech. Opět vysoké hodnocení nechápu. Buď lidi nikdy neměli v ruce fakt kvalitní knihu a nemají s čím srovnávat, nebo jsme na tom jako společnost fakt bídně.

Tamirai
15.04.2023 2 z 5

Táto časť mi nejak nesadla. Odhalila som zápletku a bolo to také akési kruté pre-kruté. Navyše v tejto časti som mala divný pocit, že všetci na tomto špecifickom oddelení extrémne závažných zločinov sa tam dostali pre niečo iné, len nie pre svoje schopnosti, nakoľko im všetko musel vysvetľovať jedine a stále Robert Hunter. Avšak ako pozorný čitateľ, ste tieto veci vedeli, alebo vás prosto napadli a mňa to niekedy už rušilo, že jeho kolegov toto jednoducho ani nenapadlo a pritom pracujú, kde pracujú.