Noční lovec

Noční lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165010/bmid_nocni-lovec-165010.jpg 5 2889 632

Robert Hunter série

V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité rány, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů? Další napínavý román Chrise Cartera si v ničem nezadá s předchozími.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Night Stalker , 2011

katka134
06.10.2021 5 z 5

Tak to byla paráda, i když vrah byl extrémně krutý.
Robert Hunter pomalu ale, jistě vytlačuje ( na mém žebříčku oblibenosti) Kim Stoneovou.

Kanimůra2
03.10.2021 5 z 5

pan Carter mě chytil. Postupuju přesně podle plánu, jak jdou po sobě knihy v sérii. Drsný, ale pěkný. Čtivý. Určitě přečtu všechny díly.

Juvka
29.09.2021 5 z 5

Opět výborné čtení. Prostě Carter to opravdu umí. Kniha upoutá čtenáře okamžitě. Styly jednotlivých vražd jsou tak děsivé, že si to člověk neumí ani představit.

ujira
25.09.2021 2 z 5

Tento autor mne nezaujal. Kromě velkého množství brutality velmi nudné.

-markéta-
23.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Třetí díl a já nemám slov, jak skvělá tato série zatím (a určitě dál) je. Nevím jestli je to tím, jak moc je mi sympatický detektiv Robert Hunter nebo případy, které se v knihách objevují. MO pachatele v tomto díle byl neskutečný. Rozuzlení a důvody vraha byly hrozné, až mi ho doopravdy svým způsobem bylo líto, jak vnímal "lásku", jak byl nemocný, jaké měl dětství a co musel vidět.
Jak bylo zmíněno na konci knihy - je hrozné, že nemocný člověk vlastně nikdy nebude potrestán za své činy, ať už byly sebevíc krutější.
Super, miluju!

hnusák
23.09.2021 5 z 5

Tedy, kniha mne opět uchvátila, modus operandi vraha je znovu neskutečně úchylný, ale musí se nechat, že vymyslet takové způsoby smrti, to už chce slušnou dávku představivosti a tu má autor nepřeberně. Odtrhnout se od knihy někdy představovalo těžký úkol, i když mne zde srstnatělo slovo ,,anžto,, které se v normálním slovníku nevyskytuje zcela běžně a zde ho použili hned tři lidé, ale to je možná dáno jen překladem a dále se mne zdá, že kapitánka je nechápající a zabedněný trotl, ale to asi nadřízení bývají, ne ?

Peťulka3
22.09.2021 5 z 5

Kam na ty vraždy ten člověk chodí?

Rihatama
21.09.2021 4 z 5

Chytrá, dobře napsaná detektivka s neotřelou zápletkou. Ani jsem se moc nebála, spíše jsem hůře snášela chvíle bezmoci obětí i zástupců zákona, které autor pečlivě popisuje spolu s pocity strachu, hrůzy a bolesti. Geniální detektiv Hunter a jeho parťák Garcia řeší případ, kde psychologické znalosti jsou Hunterovi více než k užitku. Masoví vrazi zpravila nějakou tou úchylkou prostě trpět musí. A ta plynoucí ze vztahu syn - matka - otec je nakonec jednou z nejběžnějších (což autor a psycholog Chris Carter ví), ovšem s výsledky neméně tragickými a tady především sadisticky brutálními. I Los Angeles, sídlo filmových hollywoodských ateliérů a mnoha známých osobností z uměleckého světa nabízí ideální prostředí pro zvolený případ. Na věrohodnosti případu pak z mého pohledu přidává i zvolený narativ podávaný střídavě z pohledu vraha, vyšetřovatelů či obětí. Carter umí. Dokonalý zážitek bohužel trochu zkalil samotný závěr knihy, kdy autor najednou pěkně všechno vyklopí, aniž by čtenáři nechal prostor pro vlastní úvahy, natož aby případně mohl vraha odhalit sám, pokud by dostal více indicií. P.S.: chlapům jehla zdá se do ruky nepatří.

Domulenka
19.09.2021 5 z 5

Tato kniha byla fascinující v mnoha ohledech....

- opět se zarážím nad tím jak autor vymyslel způsob zabití....no ač mám silný žaludek...druha vražda mě trochu nakopávala...nevěřícně jsem četla jak se to stalo....
- při čteni závěru a rozuzleni, mi vraha na ten moment opravdu bylo líto,  ...což by asi nemělo potom co vše spáchal...
v tu chvílí jsem měla nutkání jej obejmout a konejšit....to by neměl vidět nikdo.(jsem asi i cíta)

- ale, VÁŽNĚ musí zabíjet nás ženy.. pořád :-)  ?!

Jinka příběh byl opravdu napínaví, vraha jsem znovu nepoznala...autor rozhodně ví co dělá. A doufám, že je to jen v jeho hlavě.
Dlouho mě nějaká série tak nepohltila, tak že, já jdu na další...snad už budou umírat i pánové :-x

klokan.1905
16.09.2021 5 z 5

Nazvat knihu Chrise Cartera amatérismem a úchylnou slátaninou? Hmm, také názor...
Představte si, že Chris Carter vystudoval psychologii se specializací na kriminální chování... Poté několik let pracoval jako kriminální psycholog - studoval mnoho zločinců včetně sériových a mnohonásobných vrahů, odsouzených k doživotním trestům.
Všechny jeho knihy mají hodnocení kolem 90 procent, přičemž je hodnotilo v průměru kolem 2000 čtenářů - jenom zde na Databázi knih... Momentálně je pět jeho knih v TOP 100 v hodnocení všech žánrů zde na databázi... Patří tam i Noční lovec, je lehce za padesátkou...
Takže Chris Carter je TOP spisovatel, vždy se neuvěřitelně těším na jeho další čtenářský kousek... Všechny jeho knihy mám vyrovnané v knihovně a dovolím si tvrdit, že nejsem úchyl... ;-)

m_martina
16.09.2021 5 z 5

Kniha je hodně brutální, stejně jako ty předchozí, ale zároveň neskutečně čtivá. Kruté scény někdy přeskakuji, ale přestat číst prostě nejde.

Sixao
15.09.2021 2 z 5

(SPOILER) No vida, kam to v Americe dotáhl chlapec vyrůstající na ulici bez dokončeného základního vzdělání...
Dočetla jsem to z čiré zvědavosti, jaká zázračná shoda událostí přivede detektivy k pachateli. Amatérismus hrubého zrna a úchylná slátanina, jakou by jeden pohledal.
První setkání se spisovatelem ale tenhle díl mě tedy o jeho kvalitách nepřesvědčil. Jinak mám tento žánr ráda. Osoba soukromé vyšetřovatelky byla skoro zbytečná a vedla do slepé uličky. Jejich prakticky nulová spolupráce byl nevyužitý potenciál jak pro vyšetřování tak pro knihu.
Čtenářská výzva - srdce na obálce.

dvalachova
12.09.2021 5 z 5

Další skvělá kniha od tohoto autora. Kniha byla napínavá až do konce

cryingPickle
31.08.2021 5 z 5

Ja už ani neviem čo napísať k týmto knihám. Pri Carterovi sa nesklamete. Znova nechutne brilantné 10/10. Už sa teším na ten deň, keď aj my na Slovensku, budeme mať preložené všetky tieto knižky ako naši susedia Češkovia.

Princezna22
28.08.2021 4 z 5

Bylo to trošku slabší a pomalejší, ale i tak Wow. Nestačila jsem kulit oči co spisovatel zase vymyslel. Doporučuju

Pavla79
27.08.2021 4 z 5

Thrillery mám moc ráda, a i když jsem jich už pár přečetla, neřekla bych o sobě, že jsem úplně bystrá, spíš většinou překvapená a s knihou spokojená...., někdy více, někdy méně... V tomto případě méně.. Nevím, co přesně za to mohlo, ale tak nějak to bylo předvídatelné.. Což ale vůbec neznamená, že to nebylo opětovně dobře vymyšlené a napsané. Škoda jednoho "bodu", nevadilo by mi si o něm v dalších dílech přečíst. :)

cipperka
21.08.2021 5 z 5

O něco slabší díl než první dva ze série

kokosek
20.08.2021 4 z 5

Chtělo by se jen napsat další díl, další vraždy a bylo by hotovo, jenže tyhle vraždy jsou fakt nechutný. Já si myslel, že Nesbo je mistr ve vymýšlení strašných způsobů zabíjení, ale ne Nesbo je jen slabý čajíček. Ostatně Carter se musel od Nesba učit i co se týká hlavního hrdiny. Huntera tedy taky vůbec nešetří.

Monyel
15.08.2021 4 z 5

Další krvavá detektivka ze série Roberta Huntera. Knize se rozhodně nedá upřít čtivost a nápaditost, ale musím říct, že toto pokračování mělo pomalejší tempo než předchozí dvě knihy. Vraždy byly sice provedeny originálně a obzvláště trýznivým způsobem, ale to vyšetřování kolem se trošičku táhlo. V knize nebyla téměř žádná vodítka, abychom si mohli utvořit názor na to, kdo bude vrahem. A nakonec nám to vše autor naservíroval v posledních 50 stránkách. Nicméně se kniha četla dobře a hodnotím ji nadprůměrně.

orangerose
10.08.2021 5 z 5

Pěkně akcni, husí kůže jak popisovány vrazdy, dokonalost :)