Noční lovec

Noční lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165010/bmid_nocni-lovec-165010.jpg 5 2904 2904

Robert Hunter série

V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité rány, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů? Další napínavý román Chrise Cartera si v ničem nezadá s předchozími.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Night Stalker , 2011

Ječmínek
13.12.2016 3 z 5

Velmi čtivé. Dost drsné. V tomto žánru asi hodně vysoko (slabší než "Mlčení jehňátek", srovnatelné s "Muži, kteří nenávidí ženy", lepší než Nesbö). Přesto nemůžu dát víc než 3 hvězdičky, protože já to porovnávám se všemi knihami ze všech kategorií. Autor se snažil čtenáře držet v napětí tím, že na konci každé kapitoly se objevila šokující věc, která však po vysvětlení v dalších kapitolách často už tak šokující nebyla. Ve druhé polovině knihy autor držel děj na hraně, ze které už se padá do nelogičnosti, a jakž takž ho tam udržel. Ale jinak, jak říkám, velmi čtivé. Určitě někdy zkusím další Carterovu knihu.

Arsi
05.12.2016 5 z 5

Jako vždy skvěle napsané, plné napětí a zajímavé rozuzlení. Sice zase hodně brutální, ale to k Carterovi už patří. Opět přečteno jedním dechem.

PetraBery
24.11.2016 5 z 5

Opět nadšení z další knihy ze skvělé série... Ač je v knize dost brutálních vražd, přesto se přes ně dokážete přenést, protože jste neuvěřitelně napnutí, kdo za to všechno může... To nutkání číst pořád a pořád, dozvědět se, kdo je pachatel... Výborně napsané, určitě doporučuji.

Bruno636
06.11.2016 5 z 5

tlieskam,.. parádička,. a príbeh vraha z detstva? - top,.. a keď už tie ženské kolo Huntera tak umierajú,.mohol by ich Hunter pred tým trochu ponaťahovať ,. ;) :D

Christl
27.10.2016 5 z 5

Super knizka,nemohla jsem ji odlozit a cetla do rannich hodin a rano se nemohla vyhrabat z postele,dokaze vas vtahnout a pripadate si jako hlavni hrdina,prozivate to co on a otacite stranku za strankou,at vite jak je to dal,ten pocit jestli vas taky nekde nekdo nesmiruje a pak vas nelapi tak jako vrah,cetla jsem knihy kde jste vraha odhalili hned na zacatku,ale tady nee,tady jsem premyslela kdo by to mohl byt a byla mile prekvapena tim ze spisovatel to nechal na posledni chvili. Uz se tesim na dalsi dily asi jsou jeste drsnejsi podle nekterych komentaru:)

šipek
26.10.2016 5 z 5

Tak opět hodně brutální kniha od tohoto autora. Kolikrát přemýšlím kam na ty nápady chodí, až čtenáři běhá mráz po zádech. Vynikající série detektivek se sympatickým detektivem Robertem Hunterem. Již se moc těším na další knihu, ale mezitím dám něco lehčího.

Shanib
23.10.2016 4 z 5

Výborné pokračování, ale v porovnání s dvěma předchozími díly to bylo o trošičku slabší. Nevím, čím to je, zkrátka jsem předchozí díly hltala víc. Kdybych knížku měla postavit vedle těch od jiných autorů, dala bych určitě pět hvězdiček, protože to jak Carter dokáže čtenáři přivolat husí kůži je skutečné tvůrčí umění. Jen bych už opravdu Hunterovi přála nějakou tu lásku, která by ho zasáhla a vydržela mu.

DeeKrakova
21.10.2016 5 z 5

Další skvělý díl s detektivem Hunterem.

moudivlacek
17.10.2016 5 z 5

Další skvělý příběh Huntera, a bohužel jednoho "malého" zlomeného kluka, který "přežil" velkou rodinnou tragédii. Hunter spolu se svým parťákem mu pomalu dýchají na paty, bohužel zas nevinní přijdou o život, tentokrát musí Hunter zachraňovat i svou šéfku, ženu, která se nikdy nevzdává. A Hunter zas prokáže své schopnosti.

Aymira
02.10.2016 5 z 5

Docela dlouhou dobu při čtení jsem přemýšlela, že bych dala jen 4 hvězdičky - že to není tak dokonalé, jako předchozí Carterovy knihy. Ale pak ke konci, kdy už se začalo vše objasňovat, jsem opět podlehla. Tentokrát ty vraždy byly snad ještě nechutnější a vykreslení atmosféry temnější než v předešlých případech. Zpočátku se mi trochu pletla všechna ta ženská jména a nutila mě uhýbat myšlenkami a soustředit se na to, která je která. Přece jen těch obětí zde bylo opravdu dost... Pachatel byl tentokrát fakt šílenej psychopat! Opravdu to měl v hlavě totálně pomotaný. A čím to, že všechny ženy, které jsou k Hunterovi trochu víc přitahovány, nakonec vždy umírají?

Když jsem v noci odložila čtečku a chystala se ponořit do spánku, vyplula mi napovrch myšlenka, jestli na mě někdo nezačne zpod postele šeptat :-) Kdyby to tak bylo, krve by se ve mně nedořezal.

STARKAN
30.09.2016 5 z 5

Re: Šánka
Já se díval i do skříně, jen pro sichr ;-)

Fififjonka
29.09.2016 5 z 5

Další pětihvězdičkárna. Musím říct, že úvod mě dost rozsekal, nečekala jsem to! Ačkoliv je to samozřejmě dost brutální, oproti předchozím dvěma knihám je to možná lehce mírnější. Spád, napětí, sympatické postavy, to tady je všechno jako jsme zvyklí, co já ale nejvíc oceňuji je MOTIV. Carter má motivy neskutečně vypiplané a i zde se setkáváme s pachatelem, ze kterého udělaly vraha hrůzné okolnosti, Carterova znalost psychologie se zase postará o to, že je vše dokonale uvěřitelné a každý detail zapadne, kam má. Co se týče Cartera, potřetí nevycházím z údivu, jak dobře může někdo psát. Ani Nesbo mě takhle nebavil!

STARKAN
20.09.2016 5 z 5

Napětí. Brutalita. Motiv. Opět excelentní Carter!

stehlicek
19.09.2016 5 z 5

Já Chrise Cartera prostě miluju. Další jeho kniha a opět přečtená jedním dechem. Boží!!

Aleh
06.09.2016 5 z 5

Robert Hunter z oddělení vražd stojí před velkou výzvou V Los Angeles řádí brutální vrah. V centru jeho zájmu jsou mladé hezké ženy ve věku 30 let. A co víc. Ženy před smrtí velmi trpí, protože vrah ... … ...
Autor se s ničím nepáře a hned jde na věc. V 1. kapitole nás zavede na pitevnu a než kapitola skončí, přibudou dva mrtví.
Během četby jsem stále přemýšlela, co vede vraha k takovému zrůdnému jednání. A sympatický vyšetřovatel začíná rozkrývat pozadí tohoto kriminálního činu.
Vyhovují mi krátké kapitoly, které děj posunují rychle dopředu. Thriller hoden svého jména. Výborné napínavé čtení.

Lindulinek
05.09.2016 5 z 5

Carter mě nikdy nezklame a tato kniha to opět jen potvrdila. Skvělý příběh, výborné vysvětlení. Přečteno jedním dechem. Doporučuji.

happy-smile
22.08.2016 5 z 5

Docela mě překvapuje, že jsou tyto detektivky tak populární, když jsou popisované vraždy tak brutální. Musí se nechat, že má autor opravdu dobrou představivost a vždycky dokáže vymyslet něco nového a překvapivého až šokujícího. Mě osobně to baví stejně jako předchozí díly. Tím, že jsem to četla po sobě, tak opravdu můžu zhodnotit, že kvalita ani trochu neklesla.

Šánka
31.07.2016 5 z 5

To je neuvěřitelně dobrá série !
Kniha si mne od první kapitoly přitáhla jak magnet a držela v napětí až do závěrečného finále. Dynamický, přímočarý děj, žádné zbytečné kličky a odbočky a opět hodně drsné pachatelovy metody. K tomu autor závěr kapitoly zakončí trefnou větou, takže jste ztraceni, protože nutně potřebujete vědět, co bude dál....., a tak čtete.
Tady bych jen doporučila, podívejte se večer před čtením pod postel......, co kdyby ? :-)

konicekbily
25.07.2016 4 z 5

Hodně napětí, zamotaná zápletka, dramatické čtení, stupňovaný thriller a nečekaný závěr. Tak píše oblíbený autor.

Peslik
13.07.2016 5 z 5

Mám pocit, že Carter je knihu od knihy lepší a těším se na další díl.
Noční lovec mě dostal - napínavý děj, rychlý spád, občasný humor a sympatická detektivní dvojice, mrazivý pocit, že ten někdo je pod postelí, mě držel dost dlouho :-). Za mě dost dobrá knižní série.