Jeden za druhým

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452904/bmid_jeden-za-druhym-cb2-452904.jpg 5 2438 583

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci. Členové losangeleského policejního sboru využijí spolu s odborníky z FBI vše, co mají k dispozici, aby elektronickou cestou vysílání vystopovali. Ovšem tenhle zabiják není žádný amatér a dokonale se připravil, než s policií rozehrál hru „chyť mě, než znovu zabiju“. Ještě dříve, než Hunter a jeho parťák Garcia stihnou řádně rozjet vyšetřování, totiž vrah zavolá znovu. Nabídne novou adresu webové stránky. Novou oběť. A svůj přímý přenos tentokrát promění ve vražednou reality show pro širokou veřejnost, kde každý divák může přihodit rozhodující hlas.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

One by One , 2013

siginek9
17.01.2020 5 z 5

Uz paty dil a stejne uzasny jako vsechny predesle..... az na posledni strance jsem vydechla ulevou.

Jandýs
13.01.2020 5 z 5

Uuuff... Brrr.. Kristova noho.. - Jinak bych se ve svém hodnocení asi opakovala, takže tak. Závěr jsem dočítala se zatajeným dechem, s obrovskou úzkostí a s hodně špatným pocitem. Téma, které autor vybral, spojené s vraždami je děsivé..

ivzu77
29.12.2019 4 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a hned taková jízda. Četlo se mi to skvěle, musím pochválit krátké kapitoly, které přidávají na napínavosti a akci. Stále vás nutí číst další a ještě další. Detektiv RH mne nadchl, určitě se pustím do jeho dalších případů.

Maryan
29.12.2019 5 z 5

Moja prvá kniha od Cartera. Ani som netušil, že som skočil do rozbehnutého vlaku. Nevedel som, že toto je už jeho piata kniha - alebo - možno som to prehliadol. Až keď som čítal spoločné zážitky Huntera a Garciu, zvlášť sa tam spomínalo ukrižovanie Garciu, zistil som, že tieto dve postavy sa spolu vyvíjajú v Carterových knihách. Čo dodať o samotnej knihe? Detektívky nemám až v takej obľube ako thrilery. Podľa hodnotenia som bol na túto knihu zvedavý a prišlo - prekvapenie. Výborné dielo. Zvlášť od človeka - autora - ktorý študoval psychológiu, správanie sériových vrahov a dokonca s nimi vyjednával. Takže autor píše o tom, čo sa premieľa v hlavách šialencov. Po prečítaní som nahovoril aj ženu, upozornil som ju však na desivé mučenia. Nechcela počuť, ale po prečítaní tejto knihy, sme začali kupovať ďalšie diely - tentokrát sme začali od jednotky. Je ťažké nájsť potom za Cartera adekvátnu náhradu...

martinaandulka
22.12.2019 5 z 5

Další v pořadí kniha od Cartera a opět známý detektivové Hunter a Garcia.Jistý psychopat zabíjel v přímém přenosu a byla to šílené,chvílemi mi bylo nevolno.Co vím tak pan spisovatel ze svých poznatků,který u kriminálky zažil se inspiroval a to je teda síla... .

Termina
14.12.2019 4 z 5

Ten pocit že ležím ... zavírají se mi oči a za čtyři hodiny vstávám do práce ale stejně otáčím stránku za stránkou a musím se pročíst ke konci ... to je podle mě ukazatel skvělé knížky ... a tohle rozhodně skvělá knížka byla. DÍK!

Lethania
13.12.2019 5 z 5

U této „carterovky“ jsem si asi ve čtvrtině musela dát týdenní pauzu, abych následně mohla vstřebat její obsah, protože jsem byla přehlcena předešlými díly, které jsem slupla jako malinu. Možná jsem byla přeplněna sadistickými vraždami z minulých dílů, které mi bránily dál pokračovat ve čtení.
Pak jsem ale chytla tu správnou náladu a já už jsem se jen nesla na vlně té nejhorší brutality, kterou jsem kdy měla možnost číst. Carter je vskutku morbidní chlápek, který skvěle vystihl, jak jsou lidé v mnoha ohledech zvrácení a že vrah toho dokáže skvěle využít.
Kniha se mi po pauze četla velmi dobře, a kdybych si nemusela dělat přestávku na jídlo a podobné záležitosti, tak bych ji měla přečtenou ještě rychleji. Styl psaní se mi neskutečně zamlouvá, krátké kapitoly přispívají ke gradaci děje.
Prostě další parádní kniha, kterou s úctou řadím do své knihovny.

Blecha1991
07.12.2019 5 z 5

Pozor, trochu spoiler!
Kniha je to úžasná, nemůžu dát jinak, než plný počet.
Ale je pravda, že je to pátá kniha a opět je to o tom, že se vrah snaží zabít někoho z vyšetřovatelů, nebo se případ někoho z nich z minulosti týká, nebo chce zabít někoho z příbuzných atd... Víc prozrazovat nebudu, ale už se tešim na nějakou knihu od Cartera, ve které nic z toho nebude.

Anette99
05.12.2019 5 z 5

Půlka série za mnou a tak si říkam, zda bych si neměla dát pauzu, protože je to opravdu šílený. Ale pauzu si nedam, už se těšim na Zlobu, prej je ûplně jiná, a taky nejlepší z celý série, tak uvidíme :) Jinak tady to bylo napínavý fakt až do poslední řádky pomalu, zase jsem to hltala :D

krejcovka76
01.12.2019 5 z 5

Další z řady "Carterovek", která mě ohromila. Nejde ani o způsob vražd a celkový logický příběh, ale spíš vůbec o lidstvo samotné. Myslím, že autor uhodil hřebíček na hlavičku a že bohužel v dnešní době stačí lidi odsoudit jen na základě domněnky, názoru nebo prostě jen tak. Styl autora je pořád stejný - skvělý, který udržuje čtenáře v neustálém napětí, co bude dál. Jinak jedu podle názvu - jedna za druhou a pomalu se blíží Zloba :-) krásné čtení.

Hotovson
26.11.2019 5 z 5

A zase o stupeň drsnější než předchozí díl. Tady ještě ke všemu vyšperkovaný koncem, kde jsem měl nervy napjatý jak lana od výtahu. Před dalším dílem si fakt dam pauzu a přečtu si něco trochu klidnějšího, přecejenom čtyři knížky za sebou byly až dost.

LuluBird179
25.11.2019 5 z 5

Pátá kniha ze serie a je to lepší a lepší. Utíkám na šestý díl.

raty
25.11.2019 5 z 5

Tak tohle bylo o dost lepší než předchozí díl. Detektivka vymazlená do posledního detailu. Udělejte si na čtení čas, opravdu špatně se odkládá.

Brembelik745
15.11.2019 4 z 5

Tentokrát motivy vraha chápu a soucítím s nim, ale způsoby provedení jednotlivých vražd jsou pro mně už moc....K tomu i ta skutečnost, že my lidi jsme tak zvrácení, že hlasujeme o něčí smrtí...věřím, že ve skutečném životě by to nebylo jiné. Mnoho jedinců by se rádo pobavilo....nechápu.....Každopádně Carter je pán spisovatel, milují ho, milují Huntera a Garciu...ale tentokrát jen 4*...skřipec byl na mně moc....

Nany_cz
12.11.2019 5 z 5

Na Cartera už mi začínají docházet slova chvály. Opět úžasně morbidní a originální téma

Andrea K.
12.11.2019 5 z 5

Výborná kniha. Carter nezklamal. Bála jsem se i pohlédnout v noci na balkónové dveře ... co kdyby tam někdo stál ;-) ... to bych asi dostala rovnou infarkt. Celý příběh je zajímavý, ba přímo strhující, přečteno jen s jednou přestávkou na spaní :-P Při zamyšlení nad motivem vraha jsem i chápala jeho pohnutky, když trestá ty, co vlastně hanobili Brandona po jeho smrti, ačkoli on sám nedokázal zabránit jeho rozhodnutí k sebevraždě.

Kami33
10.11.2019 5 z 5

U Cartera už čtenář trochu ví, co může očekávat. Čtivý, napínavý děj, minimálně tři velmi brutální vraždy, krátké kapitoly, zajímavý motiv. V této knížce je zejména motiv to, co lze vyzdvihnout. Neočekávané, smutné.

Rodaw
23.10.2019 5 z 5

JEDEN ZA DRUHÝM
Miluju každého Cartera, ale teda zrovna tenhle mi fakt sedl!! Jde o zabíjení v přímém přenosu, kde mohou obyčejní lidé hlasovat na webové stránce o způsobu zabití... i když jde o klasický internet, stejně ve mně příběh vyvolával myšlenky na mé oblíbené téma: dark web:). Opět geniálně vymyšlené, konec velice napínavý - až se tajil dech. Jako i další knížky ze série i tato ukazuje, že vrazi nejsou černobílí.. že s nimi možná v tom úplném prvopočátku dokážeme i v jistém slova smyslu soucítit. Je poznat, že Chris Carter opravdu ví, o čem píše a zkrátka nezapře, co vystudoval a jakou profesi dlouho vykonával.. Pro mě je scéna s NaOH nezapomenutelná, z hlavy ji pryč nejspíš už fakt nedostanu, i kdybych chtěla:). Úplně se mi vybavují ta slova z knížky.. Každý jeden nerv v těle řval bolestí.. 11 minut maximálního utrpení.. Brrrr... Chris Carter umí psát tyto scény.
Více na mém YouTube :-).

Ticiana
20.10.2019 5 z 5

Opět skvělý a geniální. Taky jsem googlila některé části. Jsem zvedava na další dil. V každým pripade mne tahle série baví čím dal vic.

LadyHip
13.10.2019 5 z 5

Jedním slovem - ohromné. Fantazie a představivost autora, autentičnost postav.. Carterovi knížky se nedají jen tak odložit. Co je na nich ale skutečně ohromné je přesah. Jednoduše vás nutí netrvat na jediném úhlu pohledu a to mě baví.
Jen není dobrý, když vám málem přivodí infarkt malá beruška, co vám při setmění přistane na nose. Ten pocit, že na vás útočí tarantulový jestřáb - ježíši, ty potvory fakt existujou!