Jeden za druhým

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452904/bmid_jeden-za-druhym-cb2-452904.jpg 5 2438 583

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci. Členové losangeleského policejního sboru využijí spolu s odborníky z FBI vše, co mají k dispozici, aby elektronickou cestou vysílání vystopovali. Ovšem tenhle zabiják není žádný amatér a dokonale se připravil, než s policií rozehrál hru „chyť mě, než znovu zabiju“. Ještě dříve, než Hunter a jeho parťák Garcia stihnou řádně rozjet vyšetřování, totiž vrah zavolá znovu. Nabídne novou adresu webové stránky. Novou oběť. A svůj přímý přenos tentokrát promění ve vražednou reality show pro širokou veřejnost, kde každý divák může přihodit rozhodující hlas.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

One by One , 2013

Ivet1990
10.10.2019 5 z 5

Jako i předchozí díly ani tento nezklamal

ZetHolda
04.10.2019 4 z 5

Napínavá detektivka, hodně brutální a plná detailů. Pro mě první knížka od autora, určitě ještě dostane šanci.

veronika23
25.09.2019 5 z 5

výborná

monci6485
23.09.2019 5 z 5

Šílená jízda smrti. S každým dílem jsem blíž k infarktu. :-D

Vendula39
22.09.2019 5 z 5

Moje první kniha od pana Cartera a byla jsem příjemně překvapená. Takový krvavý příběh už jsem dlouho nečetla a takto dobře napsaný taky ne. Určitě ho doporučuji.

CafeMan
20.09.2019 5 z 5

Další napínavá "Kártrovka". Napínavá jako..., to ať si přečte každý v této knize :). Dávám pět hvězd. a teď hurá na další (Zloba). Doporučuji!

ivusse
20.09.2019 4 z 5

Drsný...

efka.saf
20.09.2019 4 z 5

Co říct? Je to už nějaká doba, co jsem knihu dočetla. A upřímně? Ano, typický Carter. Krvavý, nechutný, extrémně krutý, ale čtivý tak, že se kniha jen těžko odkládá. Přesto, šablonovitost tohoto autora už je s pátým dílem téměř do očí bijící a mě začíná opravdu vadit. (Blíže specifikovat nebudu, bylo by to spoilování). Co se týče příběhu, zatím mi přišel nejšílenější ze všech, co autor napsal. Při "třetí vraždě" už to na mě bylo tak moc, že jsem popis utrpení daného člověka jen velmi letmo přelétla, protože - ano, přiznávám - neměla jsem na to žaludek. Změnu vidím v tom, že v předešlých dílech, ačkoliv oběti trpěly, v momentu, kdy byly nalezeny, byly již mrtvé a jejich utrpení se popisovalo zpětně. V tomto díle je ale změna, vše máme v přímém přenosu a přiznávám, už jsem to nedávala.
Přesto, že detektivka jako taková se čte skvěle a nápad zápletky byl až nechutně reálný a vytažený ze současnosti, ta neskutečná zvrácenost a vynalézavost autora už je na mě s přibývajícími díly příliš. Ale ne, na autora jsem nezanevřela, ale musím si ho nadále dávkovat opravdu v malých dávkách. A ocenila bych změnu skladby příběhu :-/.

PS: Ruku na srdce, klikli byste?

Petulla72
09.09.2019

Co k tomu říct.
Lidé jsou zvracení, a kdyby měli možnost volby v reálném světě, dopadlo by to úplně stejně.
Děsivá představa.

Fatis04
09.09.2019 5 z 5

Super napsané, napínavé, má to hlavu a patu, všechno má svůj důvod - doporučuji přečíst

Aivlis
05.09.2019 5 z 5

No, tentokrát som si povedala, že sa absolútne nedokážem pozastaviť nad brutalitou vraha, pretože my, fanúškovia Cartera, sme na brutalitu vrahov už zvyknutí. Čo mi prišlo úplne hrozné, že ľudia sú tak zvrátení, že sú schopní rozhodnúť o bytí či nebytí ľudského života. Hlasovať za smrť? Čo to musí byť za človeka, že sa zapojí? Bohužiaľ som presvedčená, že je to reálne, hodne ľudí má úbohé životy a chcú sa "baviť". Za mňa toto bola asi najsilnejšia emócia. Plné hodnotenie dávam za strhujúci príbeh, Carter skrátka umí.

Steiniglovka
05.09.2019 4 z 5

Carter je prostě dobrej,o tom žádná. Pátý díl mi přijde zatím nejslabší,ale to může být i tím,že Chris Carter nasadil laťku sám sobě sakra vysoko :) a také to nic nemění na tom,že jsem knihu zhltla za dva dny :)

Ctenar1202
25.08.2019 5 z 5

Ja uz nevim jak pana Cartera vynachvalit. Knihu jsem docetla vcera o pulnoci a srdce mi busilo strachy, oci hruzou vytresteny....kdyz se na cca 250 strance objevila treti mucena osoba, rikala jsem si ufff, dalsi uz urcite nebude...to uz by nevymyslel nic tak silenyho jako dosud...no omyl....pan Carter soupnul jednu mucenou osobu na par poslednich stran a zase to byl mazec...jeho knihy musim jen a pouze vynachvalit a vynaset do nebes.

ivoiro
18.08.2019 5 z 5

Tato kniha je naprostá pecka. Popisování vražd v ní je skutečná lahůdka pro všechny fajnšmekry. Kde na to ten Carter chodí?

elena2054
18.08.2019 3 z 5

!! Pozor, spoiler!!
Co ke knize říct...?
Mé pocity jsou smíšené.
Tato kniha je zřejmě určena těm, kteří si libují ve vraždách online, v utrpení obětí, v sadismu.
Marně hledám jiný smysl tohoto počinu a jsem hodně zklamaná.
Obsah knihy: nechutná vražda online - kyberprostor - neschopní plodové - druhá nechutná vražda online - spousta blábolů - tuna zbytečných papírů - neschopní plodové - neschopná FBI - třetí nechutná vražda online - zase žádné stopy, zase žádné vyšetřování - všichni neschopní - - osvícení Huntera - neznámý příběh - neznámý vrah - neschopný vrah - nelogický Garcia - muž v černém Hunter.
Tak tohle mě fakt nebavilo, cítila jsem se neinformovaně.
Absence stop, klasického vyšetřování a tipování si pachatele v mých očích pasovalo tento počin na ryzí úchylárnu.
Jen z úcty k předchozím knihám dávám tři hvězdy a doufám, že další příběhy se vrátí zpět ke klasičtější krimi.

monte
15.08.2019 5 z 5

Tleskám autorovi, opět skvělé čtení

PavkaHu
31.07.2019 5 z 5

Jen to mlasklo. Ještě hnusnější než minule, ale o to dramatičtější. Dobře!

twiggynka
31.07.2019 5 z 5

Chris Carter prostě nezklame. Baví mě jeho styl psaní i když někdy zbytečně moc vysvětlování a hrání si na chytrého :-D

ivana1924
26.07.2019 5 z 5

Jak jednou začnete....nepustí vás to, dokud nedočtete....a ani potom ne, pořád ve vás něco z knihy zůstává...neskutečně čtivé knihy má Chris.... a co kdyby to bylo natočený....:)

maličkán
23.07.2019 5 z 5

Opět úžasné počteníčko. Nemohu si pomoci, ale Carterovi knihy mi připomínají filmovou sérii SAW nebo Plivu na váš hrob. Člověka až mrazí, co si zase vrah vybere za způsob smrti. Jdu na další díl.