Jeden za druhým

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452904/bmid_jeden-za-druhym-cb2-452904.jpg 5 2448 2448

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci. Členové losangeleského policejního sboru využijí spolu s odborníky z FBI vše, co mají k dispozici, aby elektronickou cestou vysílání vystopovali. Ovšem tenhle zabiják není žádný amatér a dokonale se připravil, než s policií rozehrál hru „chyť mě, než znovu zabiju“. Ještě dříve, než Hunter a jeho parťák Garcia stihnou řádně rozjet vyšetřování, totiž vrah zavolá znovu. Nabídne novou adresu webové stránky. Novou oběť. A svůj přímý přenos tentokrát promění ve vražednou reality show pro širokou veřejnost, kde každý divák může přihodit rozhodující hlas.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

One by One , 2013

Adýsek69
08.06.2020 5 z 5

Tak tentokrát se mě to zmocnilo. Jako zatáhnout do toho Carlosovu manželku to už bylo moc. Už jsem přečetla sedm dílů a začínám si v hlavě tvořit obrazy postav. Vím jak vypadá Hunter a Garcia a jakmile se dostanou do nebezpečí, začínám o ně mít fakt starch!

nikiss76
07.06.2020 5 z 5

Tak tohle nevymyslíš! Autor mne nepřestává udivovat, tento díl byl vážně povedený. Lidská zvrácenost nemá hranice a nabízí se otázka, kam tato společnost spěje.
Kdo z našeho okolí by se účastnil podobného hlasování... otázka na kterou zřejmě ani nechceme znát odpovědět, protože by mohla být až příliš děsivá.

Arlienen
30.05.2020 5 z 5

C. Carter je studnicí originálních vražd. Jinak to nejde lépe vyjádřit. Jeho způsoby vraždy jsou brutální a nechutné, ale i tak čtu jeho knihy dál. Jen on mi naservíruje zajímavého pachatele s příběhem, který ve mě vždy něco probudí, ať už pozitivního nebo negativního.

katka9574
29.05.2020 2 z 5

Třetí kniha od Cartera, co jsem přečetla, a zároveň i poslední. Všechny psány podle téměř stejné šablony, a vyžívání se v naprostých nechutnostech. Lámání kostí, praskání chrupavek, nekonečné potoky krve a vůbec to nejhnusnější, co si dovedete představit - no fujtajbl! Jsem velký fanoušek detektivek a thrillerů, ale tohle fakt ne...

Patapuf
29.05.2020 5 z 5

Tak další parádní čtení za mnou... neuvěřitelně napínavé čtení... opět sem byl mile překvapen fantazií autora.... trochu otevřený konec co se týká partnera detektiva Huntera... opět jenom marně přemýšlím kam na to autor chodí...

ivka67
29.05.2020 5 z 5

Nevím jak to to autor dělá,ale zase super napínavé do poslední stránky,

Seabeast
27.05.2020 5 z 5

Jestli byl Sochař smrti pro mě jedna z nejpovedenějších "Carterovek" a nedala mi spát, tak Jeden za druhým mě totálně uzemnil!!! Zde se jedná možná o nejnapínavější díl ze série vůbec. Aby taky ne, dočetl jsem ji za dva dny a je to jedna z mála knih, u které nejdete spát, dokud nedočtete. Ano, hodiny mi ukazovaly něco málo po třetí ráno. Příběh Carter rozehrál už od začátku velmi dobře a v kontextu internetu se jedná o zamyšlení hodný případ. Vynikající díl!

TaLu
23.05.2020 5 z 5

Možné spoilery:
Díl série, který před nás postaví zrcadlo a nemusí se nám ani trochu líbit, co vidíme. Brutální vraždy ovlivňované hlasováním. V době, kdy skutečně žijeme obklopeni různými reality show, poplašnými zprávami a mediálními kauzami honícími se za senzacemi, nás při čtení mrazí z vědomí možné skutečnosti. Autor detailně rozpracovává hrůzné zločiny, ale i postupy při vyšetřování. A skrze strhující závěr se ústřední dvojice i jejich tým stávají ještě bližšími. Zachovat se lidsky. Někdy to znamená nevzít do ruky mobil, nestisknout tlačítko, nekliknout myší.....
I vedlejší dějové linky, například stíhání pachatelů po síti, byly velmi zajímavé.
Autor plně využívá svých zkušeností, detaily jednotlivých vražd jsou otřesné, ale právě takto se rozhodl psát.
Trochu mě překvapilo, že Robertovi to nedocvaklo dříve, když určitá slova naprosto přesně už jednou slyšel. Myslím, že podvědomí by ho nakoplo hned. Ale to bychom přišli o zápletku.
Po dočtení mi hlavou zní....kdo kliknul, stal se spolupachatelem. Takže ....náměty k zamyšlení, že říci si někdy NE, není špatná volba.

sedw
21.05.2020 5 z 5

Z pohledu zápletky a způsobu zabíjení zatím nejvíce mrazivý díl. Nejhorší na něm je to, že si dovedu dost dobře představit, že v reálném světě by se hodně lidí pod rouškou anonymity zachovalo stejně, jako v této knize. Velmi silné téma a opět plný počet. Plus ten konec, skoro jsem ani nedýchal.

Marley_Kid
17.05.2020 5 z 5

Moja prvá kniha od Cartera, začal som ňou preto, lebo tieto internetové a snuff zápletky, také ja môžem. A nesklamalo ma; malo to spád, bolo to čtivé, krátke kapitoly mi vyhovovali, budovanie napätia za mňa super, logika tiež... samozrejme, bolo to také to typické seriálové LAPD/FBI šialenstvo, s geniálnym hlavným hrdinom, ktorý na sto yardov vystrelí letiacemu komárovi ľavé oko a nakomplet blbou kapitánkou, ktorá ma neskutočne srala a neviem čo robila na tejto pozícii... ale veď prečo nie, treba aj také, obzvlášť keď je to konečne dobre napísané a dáva to zmysel. Nič tomu nechýbalo. Bavilo ma to.

"Na to se nedá dívat z druhé strany, Roberte. To je prostě v hajzlu. Někteří lidé úplně stratili přehled o všem. Zvlášť o ceně života."

A je to pravda. Dodnes mám v živej pamäti hlasovanie u nás, keď ľudia na internete rozhodovali, či auto zavesené na stožiari bude venované slušnej rómskej rodine, alebo sa zničí pádom. Úplne nové auto. Pre zábavu. Len tak. Aby videli, ako padá.

phm
01.05.2020 3 z 5

Sorry jako, ale to nasilne "dechberouci" prerusovani deje na konci kazde druhe kapitoly vykoukal autor v TV reklamach? Za to by zaslouzil nafackovat. Kdyby tim alespon tak strasne nenicil plynulost... Dale, musi byt na kazde desate strance detektivove pozvraceni, vydeseni, vytresteni, prekvapeni nebo zmateni? Jsou snad elitni jednotka, ne banda infantilu.

Jikovka
30.04.2020 5 z 5

Pro silné povahy, ale skvělá!

Askarinka
29.04.2020 5 z 5

V honbě za nalezením knihy, která mě znechutí svojí brutálností jsem narazila na tohoto spisovatele. Každá další kniha je trochu šílenější a nechutnější a to mě na tom asi baví...Žijeme ve virtuálním světě tak proč to nezkusit takhle... Tahle serie je boží. Konečně mám pocit, že jsem našla svůj svatý grál co se detektivek týká...Jen nevím co budu číst až už nebude co :-D

anishta
28.04.2020 5 z 5

Ze začátku mě to moc nebralo tady ty kyber věci mě úplně neberou, ale ten konec byl napínavý jak kšandy a skvělý.

WowKokinko
24.04.2020 4 z 5

prostě Carter. Hnusné, brutální, geniální, úžasné. Nejvíce děsivé mi přišlo hlasování lidí! A že hlasovali!! ach jak jsme zkažení a zlí.

Bessie
21.04.2020 4 z 5

Neuvěřitelně chytré, čtivé, napínavé do poslední stránky...ale mně prostě vadí až příliš detailně a realisticky popisované umírání obětí.

Kýťule
18.04.2020 5 z 5

Autor se každou knihou v pořadí překonává. Pokaždé si myslím, že mě už nic nepřekvapí a kdy už přijde ta slabší kniha, kterou autoři většinou mívají, zvlášť když píší takhle dlouhé série. U tohohle autora se toho asi naštěstí nedočkám. Je neuvěřitelný a od jeho knih se nemůžu nikdy odtrhnout!!!

Kopec91
17.04.2020 5 z 5

Wow! Chris Carter mi bere dech! Ta brutální brutalita v jeho dílech.. Promyšlenost zápletky, spojení... to, jak do sebe na konci vše zapadne a vlastně to dává smysl.. To, že ani nemrkám, snad ani nedýchám a nakonec pachatele tak nějak "pochopím" ..
V tomto díle jsem se o Roberta opět bála, ale nejen o něj. Od asi 200 stránky jsem knihu prostě nemohla odložit. Způsob, kterým vrah zabíjel je šílený a velmi děsivé je, že lidé měli možnost volby... a hlasovali.. i když nemuseli.. Je to hodně k zamyšlení :)
Jeden za druhým je 5. případ, při kterém jsem sledovala práci Roberta Huntera a Carlose Garcii a určitě není ani teď poslední.
Prostě pecka

Ira13
15.04.2020 5 z 5

Carter opět nezklamal. Vypracované detaily. Vrtá mi hlavou, jak tohle dokáže někdo vymyslet. Nedoporučuju číst před spaním

Pája699
14.04.2020 5 z 5

Není důvod se nějak obšírněji rozepisovat :-) Chris Carter prostě umí a zatím mě žádná z jeho knih nezklamala. pokaždé hltám stránku za stránkou do samého konce. Jeho fantazie nezná mezí, až člověka občas mrazí :-) jinak opět brilantní příběh!!