Hovor se smrtí

Hovor se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341853/bmid_hovor-se-smrti-z1H-341853.jpg 5 2014 475

Robert Hunter série

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Caller , 2017

Aleh
14.03.2021 5 z 5

V oddělení Divize loupeží a vražd Losangeleské policie nemůže pracovat jen tak někdo. Detektivové Hunter a Garcia jsou opravdu pánové na svém místě. Odhalit a usvědčit pachatele těch nejhorších násilných trestních činů není jen tak. Chris Carter nabídl svým čtenářům další složitý případ, který byl korunován úspěšným odhalením pachatele. Ač se zpočátku zdá, že nebude jednoduché odhalit sériového vraha, vyšetřovatelé se krok za krokem dostávají celému případu na kloub. Autor po celou dobu udržuje čtenáře v napětí a tak nezbývá než odložit jinou práci a číst další a další kapitolu. Napínavé, nervy drásající, tajemné, tak, jak to Chris Carter umí napsat.

chamyl
12.03.2021 4 z 5

Chris Carter si drží svůj obvyklý vysoký standard a tak Hunterovy a Garciaovy příběhy i přes určitou schematičnost stále nenudí. Není to sice ve svém žánru úplná bomba, ale na základě dosud přečteného si myslím, že současně nemá tato série tak rozkolísanou či klesající kvalitu jako například Minierův Servaz.
Malým minusem tedy pro mne bylo odhadnutí pachatele okamžitě poté, kdy se poprvé "v civilu" objevil na scéně.

Pavcitko
08.03.2021 4 z 5

Osmý díl série s detektivem Hunterem určitě neurazí, pobaví a splní očekávání. Nicméně musím souhlasit s některými komentáři níže, že opakující se pasáže o Robertovi jako zázračném dítěti a o jeho minulosti už mi malinko vadí. Stejně tak to, že v každém díle se Robert vrahovi postaví úplně sám, nikomu neřekne kam jede a jako zázrakem vyvázne bez újmy. V tomto díle už jsem to čekala a proto mě konec docela znudil. Škoda.

polednice1705
06.03.2021 5 z 5

Nechápu, kam na ty nápady autor chodí. Kdybyste, pane Cartere nepsal tak skvěle, řekla bych, že žijete v neustálém rauši. Napínavé, čtivé, tajemné a skvělé čtení.

Lucie__
04.03.2021 1 z 5

Za mě ne, toto není to, co chci číst. Kvůli zvědavosti, kdo a proč, jsem knihu dočetla, ač jsem ji chtěla několikrát odložit. Některé řádky, a nebylo jich málo, jsem musela přeskakovat. Absolutně jsem nechápala, jak něco tak strašně brutálního může vůbec někoho napadnout.

Denisa232623
03.03.2021 4 z 5

Další skvělá Carterovka!! Musím říct, že mě tyhle knihy velice baví. Zatím v žádném dílu nechybělo napětí ani brutalita. Jen musím podotknout, že mi malinko vadí stále se opakující pasáže jako například vyjímečné dítě Hunter nebo nesmrtelný Hunter, který řeší vše sám.
Nicméně v tomto díle musím vypíchnout konec, ten byl opravdu vydařený.

Enny06
28.02.2021 5 z 5

Přečteno za jeden den. Neskutečný nářez.

apq
22.02.2021 5 z 5

Opět další skvělý a napínavý díl, kde jsem zase neuhádla vraha.

MatoPalkes
22.02.2021 5 z 5

Skutočne zaujímavý námet, mám rád keď vrahovia hrajú tie svoje hry. Rovnako som si obľúbil postavu pana J. Už ôsme pokračovanie a stále nenudí.

misowi84
19.02.2021 5 z 5

Hovor se smrtí byla pro mě zatím nejlepší carterovka. I když stále nechápu,
kde autor čerpá náměty pro tak šílenou brutalitu.
Pan J mě velmi překvapil. A ten konec..
Konečně dostal padouch to, co zasloužil..

Ráčkajda
19.02.2021 5 z 5

Je neskutečné, jak někdo dokáže tak čtivě psát....přestože je v tom neskutečná brutalita, nemůžete se od knížky odtrhnout. Absolutně všechny knížky Cartera stojí za to.

Kate72
13.02.2021 5 z 5

Tak to byla zase jízda, napínavé od začátku až do konce. Dokonale propracované, za mě super čtení.

josska
12.02.2021 5 z 5

Muj oblíbený spisovatel,,opět skvělé ,čtivé,brutalní,,prostě vše na co jsem od Ch.Cartera zvyklá,,,těším se na další díl,,,

Andynka
12.02.2021 5 z 5

Překvapilo mě, že se jedná už o 8 díl této série.
Další originální kniha, která se zabývá docela aktuálním tématem, jak moc náš život mohou ovlivnit sociální sítě.
Oceňuji zase originalitu příběhu. I se mi líbí ty menší vedlejší "romantické " linky, kdy si můžete na chvilku odpočinout od vraždy.
I tato kniha si zachovává momenty překvapené, že nevíte dokonce o koho se jedná. Máte v hlavě desítky tipů, kdo by mohl být vrah, ale já jsem na to zatím nepřišla... jen většinou tuším, kam se po něm povídat. Tyhle zvraty a ta zvrácená mysl mě na knize opravdu baví.
Patří to ke knihám, u kterých nemohu přestat číst a potřebuji zjistit, kdo je vrah.
Nakonec nejvíc doceňuji poslední větu této knihy.
Krásné zakončení.

Opatov
04.02.2021 5 z 5

Další skvělá detektivka ze série. Brutální vrah děsí policejní dvojici v LA. Pátrání je na mrtvém bodu až do chvíle, kdy si detektiv uvědomí, že vrah se pozná podle oči. Závěrečná věta: "Opatrujte se" pobaví....

raty
28.01.2021 5 z 5

To zase bylo něco! Celou dobu jsem si říkala: Proč? Proč vraždí?! Vysvětlení se mi dostalo samozřejmě až na konci. A znělo logicky. Nic není úplně černobílé. Takže zase za 5, pane Cartre.

tomvall
28.01.2021 odpad!

(SPOILER) Pozor, potenciální spoiler!
Takový námět! Takový skvělý nápad, kdy úchylný vrah zabije ženu nájemného zabijáka! A takhle kolosálně to posrat.
Myslím, že to byla má první Carterovka a nejspíš také poslední. Ten člověk je naprostý diletant, který z výborného námětu nevytěžil vůbec nic.
Když pominu jalové postavy, hloupé a prázdné dialogy, děj postavený na hromadě náhod a úplně hloupý konec, zbyde jen ten nápad vrah - zabiják a ten se autorovi povedlo zcela zazdít.
Veliké zklamání. Život je moc krátký na čtení takhle špatných knih.
A proto, otráven nesmyslně vysokým hodnocením zde, dávám SuperOdpad!

Žirafka1987
19.01.2021 5 z 5

Další mrazivé vraždy geniálním způsobem zpracované. Mistrné.

alibaba72
16.01.2021 5 z 5

Co bych tak napsal, opět další super kniha Chrise Cartera.

Lethania
09.01.2021 4 z 5

Carter opět nezklamal. Ačkoli mě zaráží fakt, kam na ty brutální vraždy chodí. Jak ho to jen může v mysli napadnou? Protože někdy je té brutality prostě příliš a z knihy se tak stává opravdu temné počtení na dva večery. Mě osobně to nevadí, ale pro slabší povahy by mohlo.
Jinak se mi příběh líbil a už se těším na dalšího sadistického vraha.