Hovor se smrtí

Hovor se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341853/bmid_hovor-se-smrti-z1H-341853.jpg 5 2016 475

Robert Hunter série

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Caller , 2017

Ewik
21.03.2018 4 z 5

Páni!! To bylo vážně něco. Ultra násilné, Ultra čtivé, ale hlavně Ultra geniální. Autor mě nenechal na pochybách, že skutečně umí a v psychologii osobnosti čte jako v otevřené knize.
Otáčení jednotlivých stránek mě chvílemi dost děsilo a párkrát jsem se přistihla, že zavírám oči a je mi nanic z toho nechutného vykalkulovaného násilí. Vůbec jsem od stránek nedokázala odtrhnout oči a zcela se ponořila do té fascinující mozaiky, která se přede mnou s každou další stránkou skládala. Geniální a děsivě věrohodné psychologické dílo - nezbývá mi tedy nic jiného, než jít sehnat další knihy.

Evka27
26.02.2018 5 z 5

Tak jsem si ji šetřila a dnes jsem ji dala na jeden zátah. Opět skvěle, co dodat.

Mischone
22.02.2018 5 z 5

Knihu musím vřele doporučit, stejně jako ostatní knihy od Ch. C. Je to čtivý, překvapující a napínavý příběh. Na konci člověk stránky doslova hltá jak je to skvěle napsané, jak to dává smysl a jak do sebe vše zapadá. Taky jsem byla mile překvapena, že se to opět netočí kolem vraha, který byl v dětství týraný, přehlížený či zneužívaný jako ve spoustě jiných detektivek. Bylo to z jiného soudku a to je to čemu člověk přidá další plus.

Dobby888
22.02.2018 4 z 5

Musím říct, že věechny knihy od Cartera jsou skvělé a poutavé, přesto u tohoto dílu mi přišla jistá podobnost s těmi předešlými. Ačkoliv jsem se u něj nenudila a čekala na rozuzlení, tak nějak se nedostavilo takové nadšené woow. Proto musím dat 4*. :-)

Hella
18.02.2018 3 z 5

Jak jsem zpočátku bývala nad Carterovými knihami nadšená, tak s přečtenými tituly moje nadšení slábne. Ano, autor nepochybně umí výtečně psát, ale popisované morbidity (a že to není nic pro slabý žaludek) se začínají opakovat a autor sám sebe vykrádat. Občas jsem se trochu nudila, občas naopak musela děsuplné pasáže přeskakovat.

cumpa
15.02.2018 5 z 5

Co k této knize říct. Je to první kniha, kterou jsem četla od tohoto autora a určitě si přečtu i další. Od knihy jsem se nemohla vůbec odtrhnout, hrozně jsem chtěla vědět, jak to dopadne, opravdu napínavé od samého začátku, jen tedy na mě místy někdy až dost masakr. Miluju knihy, kde dojde k nečekanému rozuzlení. Fakt skvělý. Někdy bychom se měli nad tím, co kde zveřejníme fakt zamyslet.

Demonlover
06.02.2018 4 z 5

Chris Carter opisuje už i od sebe, ale stejně tomu nedám pod 4 hvězdičky. Má to dobře zkombinované :).

LucaDusa
04.02.2018 5 z 5

Moje druhá přečtená od Cartera a opět skvělý počin! Je pravda, že při prvním čtení autora bylo vše nové, kdežto v dalších dílech už někdy tušíte, co čekat... Což mně vůbec nevadí, protože Carterův styl je prostě nejlepší (v této knize navíc šokovalo odhalení osoby vraha a zajímavý motiv vražd). Mistrovské!

DJANKA
30.01.2018 5 z 5

Kniha se mi dostala do ruky na doporučení a musím říct: "....je to teda mazec...." a to hned od první stránky. Krátké kapitoly končí vždy tak napínavě, že prostě musíte číst dál. A když dočtete celou knížku, tak nechcete, aby to už skončilo. Prostě super čtení a to i přes to, že to bylo docela drsné. Možná i trochu na zamyšlení, sociálními sítěmi současný svět žije, ale........

Evča123441
19.01.2018 5 z 5

Výborná kniha.Přečteno jedním dechem.Hned jsem si pořídila další.Už se na ní těším.Doporučuji.

martin0273
06.01.2018 4 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knižních sérií. Osmý díl o Hunterovi přináší opět to, co jsem očekával, a byl jsem velmi spokojený. Nicméně bohužel, osmý díl je velmi podobný dílům předchozím a mnoho situací se opakuje. To ale nemění nic na tom, že se to čte prostě skvěle. Vždy, když chcete jít spát, kapitola skončí tak napínavě, že musíte číst dál.

Líbil se mi námět vraha a především skvělá vedlejší příběhová linka s panem J. Trošku mi vadí, že Hunter opět přijde na vyřešení případu zcela sám, opět si se všem poradí a jeho kolega vždy působí, jako ten hloupější. Nic to ale nemění na tom, že se těším na další pokračování, které má vyjít už za měsíc!! :)

Gabi90
03.01.2018 5 z 5

Neviem ako to ten Carter robí, že ma vždy uplne ohromí. Posledné kapitoly to som sa už doslova triasla nedočkavosťou a stránky som naozaj priamo hltala očami. Tomuto autorovi by som chcela strašne vidieť do hlavy, lebo to čo sa mu tam odohráva musí byť niečo neuveriteľné.

tulip131
02.01.2018 5 z 5

Všechny Cartrovy knihy v ději "běžely", tato byla jediná, která "klusala" přesto byla napsána opět skvělé, poutavě a vrah nebyl znám do posledních stránek. Autor, který mě vážně baví.

TessaJean
02.01.2018 5 z 5

Další perfektní dílo! Carter opět nezklamal! Moc se těším na další díly.. :)

Jaaanule
28.12.2017 5 z 5

Vubec se mi nechce se s Robertem Hunterem rozloucit! Skvela kniha!

TomK
25.12.2017 5 z 5

Je pravda, že většina knih od pana Cartera má stejný scénář a průběh, jenže co naplat, když to umíte podat? Takhle to umí jen Chris. Udělat vraždy zase pomocí moderní techniky, která se využívá na každém rohu a poukázat na problémy dnešního světa, kdy lidem opravdu na bezpečí v určitých situací nezáleží a nic jim neříká a poukázat na sociální sítě a na jejich využítí, je jednak smutné, ale na druhou stranu ukazuje pravou stránku podstaty problémů dnešního světa, jelikož dnešní doba a chování lidí je opravdu taková a že na detailech opravdu záleží. V tomto je Chris geniální, plus když si přidáte skvělé hlavní hrdiny, morbidního vraha s ještě hroznější maskou a antihrdinu, který se s nikým nemaže, dostanete jasný plán na den. Prostě jednička ve svém žánru!!!

fsada
21.12.2017 5 z 5

Chris Carter prostě umí!! Je to moje druhá přečtená knížka od autora a rozhodně si přečtu i ty další.Vraždy i to jak Hunter najde/dopadne vraha to je něco nádherného.

ThomasRuhe
17.12.2017 5 z 5

Výborné, příběhem jsem profrčel velkou rychlostí. Znovu mne udivuje jak Carter dokáže do svých knih vložit nějaké originální aspekty, které jsem nikde nečetl, to při záplavě obdobných thrillerů nebude vůbec snadné.
Zde to je např. pravé zaměstnání manžela druhé oběti... jsem rád, že to Carter v knize velice účinně využil...
Navíc u mne opět dokázal probudit touhu číst co nejrychleji a zjistit kdo je vrahem...
Takže mi nezbývá, nežli knihu doporučit a dát jí maximum.

harena
09.12.2017 4 z 5

I poslední díl Chrise Cartera splnil očekávání. Stupňované napětí, drsné vraždy a dva sympatičtí detektivové, žádné odbočky, žádné zbytečné vedlejší postavy, napínavé až do konce. Mučení jsem ale přeskakovala, to už bylo moc brutální. Na závěr jsem říkala s Hunterem: " Opatrujte se..........pane J." Přečteno neuvěřitelně za jeden den.
Teď si ale přečtu třeba "Jak voní tymián" :)))

Radulinka1
04.12.2017 5 z 5