River Wild

River Wild https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445402/bmid_river-wild-qKy-445402.png 5 711 171

Nové město. Nová identita. Těhotná a bez pomoci. Na útěku před minulostí, která mě nikdy nesmí znovu najít. River Wild. Náladový. Nevypočitatelný. Zmetek. Tak to je můj nový soused. O přátelství s Riverem nemám sebemenší zájem. Stejně tak on o mě nezavadí pohledem. Jednoho dne mi ale pomůže zachránit opuštěného psa. Ten den jsem v jeho očích spatřila cosi, co moc dobře znám. Smutek. Bolest. Osamělost. Tyhle věci jsou pro mě denním chlebem. I když ani jeden z nás o přátelství nestojí, osud nás přivede k sobě. A potom, jako blesk z čistého nebe, už z nás nejsou jenom přátelé, ale něco víc. River a já máme každý svoje tajemství. Kostlivce ve skříni. Ale to nám nestojí v cestě. On rozumí mně. A já rozumím jemu. Poprvé v životě zažívám něco, o čem jsem dosud slyšela jenom v pohádkách – štěstí. Jenomže žádné štěstí netrvá navěky. Ne pro lidi, jako jsem já. Moje minulost je mi v patách, slídí, čeká a připravuje se na ten správný okamžik, aby mi to všechno vyrvala z náručí.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

River Wild , 2019

zp87
14.09.2022 5 z 5

Po delší době, mě zas nějaká knížka opravdu dostala.
Nádherná kniha, skvěle napsaný příběh a postavy, se kterými čtenář/ka žije.
Na rozdíl od jiných knih téměř žádný boom/ marketing kolem knihy (např. jako třeba takový Pěšec, který mě fakt hodně zklamal), autorku jsem doteď vlastně neznala... A dostala jsem se k ní úplně náhodou - knihu mi doporučila mladá paní knihovnice, když viděla, jaké knihy si půjčuju.
Nemá cenu tady psát anotaci - je to zkrátka příběh o dvou lidech, kteří za sebou mají hrozné dětství, dospívání a rané mládí, ale díky odvaze a štěstí se potkají...
Autorka píše, že jde o milostný román, to ano, ale rozhodně ne prvoplánově a ani ne hned, na to krásné se zkrátka musí počkat.
Moc oceňuji i to, že navzdory hrůzám, které si oba zažili, čteme od Carrie občas i vtipné průpovídky a myšlenky. Vtip v knize potřebuju. Drsná holka, co se nenechá jen tak zlomit.
6 hvězd z 5ti. A vřele doporučuji.

Artep071
03.09.2022 5 z 5

Tohle se neuvěřitelně dobře četlo a musím dát 5* jelikož jsem celý příběh přímo hltala .... v jeden okamžik mi skoro vynechalo srdce ..uf ... moc silný příběh a téma .....bravurně podaný touto autorkou a já se těším na další její kousky .... doporučuji !!!

veronikaverunka
09.08.2022 5 z 5

Další milé překvapení. Děj je sice předvídatelný, ale na škodu to není.

Ralemo
24.07.2022 5 z 5

Knihu jsem četla už před pár lety, ale dneska jsem na ni narazila a opět jsem propadla jejímu kouzlu. Přečteno na jeden zátah a nešlo se odtrhnout.
Smutný příběh o Annie/Carrie, která si procházela v manželství peklem a rozhodla se změnit svůj život a stát se někým jiným a hlavně se odstěhovat hodně daleko. Přitom narazila na souseda Rivera, který sám bojuje se svými démony a postupně si k sobě nachází cestu.
Jejich slovní výměny jsou úsměvné a čtenáře velice pobaví. Obecně kniha obsahuje velice těžké témata citového vydírání, zneužívání, takže to není jen erotický román. Oba hlavní hrdinové si v životě zažili spoustu špatného a proto konečně najdou klid a mír a hlavně lásku. Kniha je psána z pohledu obou hlavních hrdinů, takže se velice dobře vcítíte do jejich situace.
Určitě doporučuji, stojí za přečtení. :)

Leído
24.07.2022 5 z 5

Těžké téma a takové já většinou nerada, protože mě deprimují. Ale tady to bylo vyvážené skvělým příběhem, který se krásně četl. I když to bylo o nervy, zahřálo to na duši. River byl super.

Shaki
09.07.2022 4 z 5

Hořko sladká romantika s těžkými tématy ohledně násilí a zneužívání. Wild mi přišel se svými výkyvy nálad více uvěřitelný než Carrie. Po sedmi letech takového manželství si nedovedu osobně představit, že by se chovala tak vyrovnané. Ale to je jen můj úhel pohledu. Kniha se jinak četla dobře.

0197
16.04.2022 5 z 5

Knížku už jsem měla docela dlouho dobu doma a jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Chytlo mě to hned od první stránky a rozhodně jsem knihu nečetla naposledy.

Carrie byla silná ženská. Člověk ji prostě musel držet palce. Líbilo se mi, jak se snažila myslet pozitivně a hleděla do budoucnosti. Do lepší budoucnosti, kde svému dítěti a sobě zařídí lepší život. Musím se přiznat, že na jejím místě bych se furt otáčela a bále se, že mě manžel najde. I když chápu Spojené státy jsou obrovské není to Česko, ale i tak. Líbilo se mi, jak se s Riverem postupně začali kamarádit a jak to pomalu přerůstalo v něco více. Jejich slovní přestřelky a hašteření si užijete. Navíc jsou to sousedi, to se mi v knihách vždy líbí :-).

River Wilda jsem si oblíbila hned od začátku. Vlastně né hned od začátku, trochu později, tím jak z kraje přejel Carrie nákup mě hodně naštval. Zmetek :-). Věčně naštvaný, nabroušený, vulgární. Vlastně ten týpek na obálce k němu docela sedí :-). Líbilo se mi čím se živil. To bylo originální, netradiční a sedělo to k němu. I on prožil v minulosti strašné věci, které se nám pomalinku rozkrývají v kapitolách z minulosti, které vypráví. Byl to hnus, co to s těma policajtama v Americe je? Každopádně pod tím věčně zamračeným zevnějškem se skrývá chlap se zlatým srdíčkem. Však si to přečtete :-).

V knize bylo hodně smutných ale i hodně veselých okamžiků. Nejvíc jsem se nasmála při tom, jak Carrie rodila. Erotika tu skoro nebyla jen trochu na konci. Nejsou tu do podrobna popisované, ty hrůzy a týrání. Tak že pokud z toho máte strach nebojte do detailu se to tu nepopisuje. Oba mi přirostli k srdci a přála jsem jim, aby minulost zůstala minulostí a oba byli šťastní, protože si to štěstí po tom všem bez debat rozhodně zasloužili.

Pain
08.04.2022 5 z 5

Začala jsem číst večer a byl to hodně špatný nápad. Kniha mě chytla. Není to klasická červená knihovna. Je to především příběh dvou lidí, kteří si prošli peklem, našli sílu jít dál a určitým způsobem se vyrovnávají se svojí minulostí.
I přes smutnou minulost obou hrdinů jsem se smála při jejich slovních přestřelkách. :-)

Kiwicatko
21.03.2022 5 z 5

Precteno za den, neslo prestat. Zajimavy pribeh o tom jak se dva lide ruzne vyporadaji s tim, co jim zivot prinesl. Nedokazu si ani predstavit, jak bych reagovala ja, kterym smerem bych se vydala…obrnila bych se stejne jako River a nebo bych se snazila divat na vse pozitivne jako Carrie?

Mondaika
27.01.2022 4 z 5

Příběh Carrie a Rivera se dotkne vašeho srdce, možná díky němu bude vaše srdce krvácet nebo uronite, ne jednu slzu, ale to bude naprosto v pořádku.

Knihu jsem přečetla jak se říká jedním dechem Tolik napětí a otázek.... Líbí se mi že se téma knihy dotklo tak závažných problému jako je znásilňování, pedofilie, zneužívání, domácí násilí, šikana ...
Tyto témata jsou vždy těžko uchopitelne a vložit je všechny do jednoho příběhu tak, aby se četl sám je věřte mi nadlicky výkon....

Na závěr jak už to tak bývá u mě zvykem nějaké to moudro...
Nikdy člověk nemůže vědět, kdo kolem něj prochází a i ten neusmevavejsi člověk může mít nejeden těžký šrám na srdci...

uminaa
06.01.2022 4 z 5

Kniha sa mi naozaj páčila aj napriek tomu, že dej bol pretkaný naozaj smutnými pasážami, ktoré sa mi neskutočne ťažko čítali a asi ani nemusím hovoriť, že bol dosť veľký problém čítať cez slzy. Nakoniec však všetko dobre dopadlo (teda v rámci možností)

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Do této knihy jsem se doslova zamilovala. I když přichází s opravdu těžkými tématy a oba hlavní protagonisté mají svoji temnou a bolestivou minulost, jenž skrývá zneužívání, znásilnění a domácí násilí.
Příběh začíná tím, že Carrie/Annie se rozhodne utéct od svého nasilnického manžela a chce si vybudovat nový život, který by byl odlišný od toho minulého. Už jen kvůli tomu, čím si prošla, jí musíte a chcete fandit. Neboť to chtělo odvahu a sílu tento krok udělat. Její idylický start svým způsobem narušil její věčné nabroušený soused River. Ale ne vždy jsou věci takové, jaké se zprvu zdají. A oni dva se pomalu ale jistě začínají poznávat a odbourávat hradby, které si kolem sebe postavili, a odkrývají svá nitra.
Tahle kniha, to je emocemi nabitá jízda, která měla infarktové zakončení, jenž jsem musela nějakou dobu rozdýchávat. Ale můžu říct, že tohle je top, který vás dostane a nepustí. Rozhodně to stojí za přečtení.

marwinmh
19.12.2021 4 z 5

Příběh o násilí na lidech, na kterých by nám v životě mělo záležet nejvíce a kterým bychom ubližovat neměli NIKDY! Příběh muže nesoucího si démony minulosti, sžíravou bolest a hněv. Příběh ženy, která uchopila život do svých rukou a snažila se najít si v životě nové, bezpečné místo. Příběh dvou lidí, kteří se našli....
Báječné čtení, na můj vkus dost sprostých slov, ale rozumím tomu, že to prostě k Riverově osobnosti patří.

V.Marie
02.12.2021 5 z 5

Hned v prvních dvou kapitolách to bylo smutné, ale bohužel se takové věci obyčejně dějí. Trosku jsem se obávala, ze kniha bude pokračovat v tomto módu, naštěstí se tak ale nestalo. Vlastně to bylo i docela vtipné, úsměvavé. Knihu vřele doporučuji

Michelleee
24.11.2021 5 z 5

Velmi silný příběh. Kniha nešla odložit a musela jsem hned dočíst. Dojemné a romantické. Čekala jsem kdy nastane tenhle závěr a pak jsem byla chvilku v šoku. Naštěstí vše dopadlo jak má. U knihy jsem se snažila nemyslet na to, že tohle se reálně děje pořád i v našem světě..

Nuttelka
13.11.2021 5 z 5

River Wild je ku*va dobrej !!!
Knihu jsem dala odpoledne na jeden zátah a moc krásný příběh. Carrie s Riverem mě moc bavili, jejich slovní přestřelky byly nejvíc, hlavně scéna s porodem :-) Oba si nesou své trýznivé osudy, které nikdo z nás nechce nikdy zažít, ani s tím přijít do styku (bohužel, děje se to a je to opravdu hrozné).
Rivera moc doporučuji k přečtení, za mě plný počet bodů :-)

lovemanner
25.10.2021 5 z 5

Tak tohle se mi moc libilo :)

hadenka
24.10.2021

Kniha se mi líbila. Líbili se mi hlavní hrdinové, bavil mě děj,je tu romantika,napětí,legrace.

Heri76
19.09.2021 3 z 5

Tak oproti většině ostatních komentářů, já úplně nadšená nejsem (ne, že by mi to bránilo přečíst knihu během několika hodin na jeden zátah). Kniha mi totiž svým tématem nesmírně připomíná Noci s nepřítelem od Nancy Price, podle jejíž předlohy vznikl stejnojmenný film v hlavní roli s Julií Roberts. Násilnický manžel, útěk s novou identitou, soused, opět manžel na scéně. Samantha Towle k příběhu přidala těhotenství a druhé, neméně zajímavé téma sexuálního zneužívání děti. A tak se dvě narušené osobnosti, které se bojí věřit lidem, protože jim bylo ubližováno fyzicky i psychicky sejdou a rozumí si, protože je spojuje stejná minulost. Řekněme tedy, že kdyby Annie alias Carrie nebo také Zrzka, jak jí říká její soused River, neměla dostatek odvahy a neustále do Rivera nějakým způsobem nešila a nechala ho na pokoji, nic z toho by se nestalo. A je to fajn, jak se z nabroušeného, sprostého, asociálního parchanta postupně vyloupne citlivý a hodný muž/otec. Nicméně i přesto, že se kniha dobře četla, pro mě měla své mouchy. Umím si představit lepší propracování příběhu. Rozhodně bych knihu nezařadila do žánru „erotické“, protože té je tam poskrovnu, nicméně příběhu to nic neubírá spíše naopak. Nakonec pro mě ale slušný průměr.

dom.ini
08.09.2021 2 z 5

Za me to bylo hodne prumerne. Kniha resi sice vazna temata, ale podle meho nazoru dost neverohodne. Hlavni postavy se podle meho nazoru chovaji dost nelogicky vzhledem ke svym zivotnim zkusenostem a ja jsem tedy ani jedne z hlavnich postav neverila. Cely pribeh je hodne predvidatelny a vubec nicim me neprekvapil.