River Wild

River Wild https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445402/bmid_river-wild-qKy-445402.png 5 711 171

Nové město. Nová identita. Těhotná a bez pomoci. Na útěku před minulostí, která mě nikdy nesmí znovu najít. River Wild. Náladový. Nevypočitatelný. Zmetek. Tak to je můj nový soused. O přátelství s Riverem nemám sebemenší zájem. Stejně tak on o mě nezavadí pohledem. Jednoho dne mi ale pomůže zachránit opuštěného psa. Ten den jsem v jeho očích spatřila cosi, co moc dobře znám. Smutek. Bolest. Osamělost. Tyhle věci jsou pro mě denním chlebem. I když ani jeden z nás o přátelství nestojí, osud nás přivede k sobě. A potom, jako blesk z čistého nebe, už z nás nejsou jenom přátelé, ale něco víc. River a já máme každý svoje tajemství. Kostlivce ve skříni. Ale to nám nestojí v cestě. On rozumí mně. A já rozumím jemu. Poprvé v životě zažívám něco, o čem jsem dosud slyšela jenom v pohádkách – štěstí. Jenomže žádné štěstí netrvá navěky. Ne pro lidi, jako jsem já. Moje minulost je mi v patách, slídí, čeká a připravuje se na ten správný okamžik, aby mi to všechno vyrvala z náručí.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

River Wild , 2019

KláraH.
15.02.2021 4 z 5

Příjemná oddechovka, kde mě neskutečně bavilo drásající "štengrování" obou hlavních představitelů. Jen jsem si nakonec říkala, že se ještě musí dořešit jedna věc a ono jo a to velmi rychle až prvoplánovitě. Za to dávám jednu hvězdu dolů. Ale bavila mě moc, takže přečteno za jeden den...

lihate
10.02.2021 5 z 5

No do háje! Myslím, že jsem začátkem epilogu zapomněla dýchat a naskočila mi husí kůže i u palců na nohou. Ale nešlo přestat číst! Je šílený, že tohle všechno se vlastně děje, a že existují lidí, kteří dokážou takhle trápit životy ostatních. Carrie musela být šíleně silná a statečná, za všechno, co dokázala, počínaje změnou totožnosti. River toho v sobě za život potlačil tolik, že mě až dojalo, jak něžný a skvělý dokáže být. Šílený jsou všechny vzpomínky a kapitoly z jeho dětství, běhá z nich mráz po zádech. Myslím, že tohle je kniha která rozhodně stojí za to. Zasloužila by si mnohem víc hvězdiček, než pět. Otevírá myšlenky k tématům, kterým se společnost vyhýbá. Nutí čtenáře přemýšlet o šílenosti světa, ve kterém žijeme, ačkoli je příběh smyšlený.

Kdosi kdysi řekl, že láska je jako řeka, nikde nekončí a časem se jen prohlubuje.

Maqua
08.02.2021

Precteno jednim dechem. Moc se mi libila,ze neni to jen o erotice a"klasickem" deji,ale v knizce jsou i vazna temata... za me opravdu velka spokojenost a knizku si nechavam,s tim,ze si ji za par let zase prectu:-)))))

anna7852
08.02.2021 5 z 5

No do hajeee,kdyz jsem zacala cist,tak jsem opravdu necekala ze tahle kniha me takhle sejme❤
Velmi drsny zacatek,zadna defakto omacka jak byva zvykem,tohle me chytilo od prvni stranky a nepustilo dokud nebyla posledni
Za me supeeeeer

ElikaS
26.01.2021 5 z 5

Tuhle knížku jsem si neskutečně užila. Mám ráda sladkobolné příběhy a tohle bylo přesně ono. Knížka mi hodně připomněla Talisman od Nicholase Sparkse. Těch podobností tam bylo víc. A musím říct, že tahle knížka se mi líbila ještě o trošku víc.

Carrie musela sebrat obrovskou sílu a hrozně se mi líbilo, že přesto čím vším prošla, nebyla uťápnutá a nezanevřela na svět. Naopak byla příjemně pozitivní a uměla se radovat z maličkostí. River už byl trochu jiný případ, ale i jeho chování bylo podle mě věrohodné. Upřímně nemyslím, že by se člověk, který měl takové životní zkušenosti jako River, mohl chovat normálně, být s každým kamarád a vesele se usmívat. Takže ač se především na začátku mohl zdát protivný a lézt nám na nervy, mě se to k němu hodilo.

Bavilo mě vzájemné handrkování Carrie a Rivera a ještě víc jejich velmi pomalu se budující vztah. Celou dobu jsem však byla v napětí, kdy se to zvrhne a díky tomu jsem nebyla schopná knížku odložit, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to dopadne.

Přestože knížka řeší tak závažná témata jako je týrání dětí a domácí násilí, není děj nějak zbytečně brutální. Nastíní situaci, ale podávají s citem a nenásilně.

Knížku jsem si moc užila, a pokud máte rádi romantiky s trochu smutným nádechem, rozhodně po této knížce sáhněte.

helena19
25.01.2021 5 z 5

Naprosto skvělá knížka! A ten konec byl tak děsně napínavý.

LadyAlena
22.01.2021 5 z 5

Hodně povedená kniha, příběh nebyl slabý a nepřeskočila jsem ani jeden odstavec :-)

Kekik
19.01.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla během několika hodin. A každé vyrušení při čtení bylo utrpení. To však není nic proti tomu, co hlavní hrdinové zažívali ve svých životech.
Carrie jsem si oblíbila hned, River mě sice párkrát naštval, ale vzhledem k tomu, že autorka hned v prvních kapitolách odtajnila jejich hrůzné zážitky, měla jsem pro něho pochopení. Co zažil... Šílené.
Kniha je napsána čtivě, a i když pojednává o hrozných zážitcích, dokázala i pobavit. U porodu jsem brečela smíchy. Závěr akční. Výborná kniha. Ráda si od autorky přečtu další její díla.
Doporučuji.

Evaho73
17.01.2021 4 z 5

Kniha mimo moju vekovú kategóriu, ale niekedy si rada prečítam aj tento žáner.
Napodiv mi príbeh nevyznel ako klišé a páčilo sa mi, že nebol moc presládený ani preplnený sexom, ako to býva v podobných knihách zvykom. Oceňujem, ako autorka zachytila pomaly vývoj vzťahu medzi dvoma hlavnými postavami, kde sa obaja postupne vyrovnávali s následkami minulosti.
Nenáročná oddýchová čitateľská jednohubka určená nám, nenapraviteľným romantičkam.

Pedruska01
15.01.2021 5 z 5

No teda. Kniha má hodně dobrou anotaci, takže jsem se na to hrozně těšila. Četla se skutečně sama, pokud by mi opět nevyhrožovaly hodiny, že musím spát, tak jsem ji dala na jeden zátah. Tohle setkání s autorkou je první a musím smeknout, protože umí, její styl mi zcela vyhovoval. Myslela jsem si, že to bude pravidelné střídavé vyprávění obou hlavních hrdinů, jak jsem zvyklá, ale úplně tomu tak nebylo. Hrdinka převažovala před hrdinou, což v tomhle případě možná byla škoda.
Hlavní hrdinka Annie/Carrie nebo Zrzka, jak chceme, byla hrozně fajn holka. Oblíbila jsem si jí hned a ani mi nevadilo, že měla slabé chvilky, kdy se chovala trochu infantilně. Každopádně byla to neskutečně silná ženská, která si zažila neuvěřitelné peklo. Měla můj obdiv a držela jsem jí palce. Byla jsem ráda, že se odhodlala utéct, a bylo to dobře, protože tím jenom získala. Podobné případy by měli mít vždycky nějaké řešení a nejlépe šťastný konec.
Druhý hlavní hrdina River začal své vyprávění už v dětství a musím konstatovat, že si mě získal. A postupem času víc a víc, až zcela ukradl mé srdce. Byl to kluk, který zažil vážně příšerné věci, měl z toho neskutečný pocit viny a užíral se tím, díky tomu vyrostl v něco, co se neprezentovalo úplně dejme tomu pozitivně, přesto pod tou tlustou slupkou měl neskutečně zlaté srdce. Je pravdou, že bych mu asi chtěla vidět do hlavy trochu víc, poznat ho z jiného úhlu než jen z pohledu Zrzky. Líbilo se mi, že jsem narazila na hrdinu, který po dlouhé době nebyl úspěšný a světoznámý, multimilionář a děvkař. Byl to normální chlap s "normální" částkou na kontu, ve smyslu, že se neoháněl za každou cenu prachama a především pracoval rukama - mimochodem netradiční, neokoukaná a pěkná práce. Nemůžu si pomoci, ale bylo fajn a úsměvné, jak byl River věčně zamračený, napruzelý, arogantní a především mluvil jako kanál. K němu to dokonale sedělo.
Příběh mě bavil, ti dva byli fakt vtipní, jak se věčně dohadovali. Myslím, že se ti dva opravdu našli, měli mnohé společné, přestože každý trochu jinak. Taky musím zmínit, že mě mile překvapilo, když v té knize není sex v každé druhé kapitole, prostě přesně naopak. Dokonce jsem i věřila, že nebude a vůbec by mi to vzhledem k ději nevadilo. Ke konci, kdy moc stránek nezbývalo jsem tak nějak čekala, že se ještě něco musí stát, nemohla jsem věřit, že to bude opravdu celý až do konce zalitý sluncem, jenže nic tomu nenasvědčovalo. Málem jsem byla trochu zklamaná. Jenže pak se to stalo a vzalo mi to dech. Jednou. Dvakrát. Prostě, pane bože! Z autorky a toho, co pro nás připravila, mě málem trefilo!
Každopádně rozhodně skvělá kniha, kterou prostě musím doporučit, zcela bez debat. Tenhle příběh je jiný v tolika věcech než tradiční romantické příběhy. Je neobyčejná, jiná, unikátní, drsná, hnusná a smutná, přesto nádherná. Autorka se toho nebála, co se týče tématu a myslím, že to zvládla výborně. Zároveň ji musím ohodnotit plným počtem hvězd, protože si ani nic jiného nezaslouží. :)
Jen je bohužel hodně smutné, že se tyhle "zvěrstva" vážně skutečně dějí. Braňte se, jakkoliv.

martiiinkajjj
10.01.2021 5 z 5

Taková oddechovka. Nepřekvapí ale ani nezklame :)

kureceske
10.01.2021 4 z 5

Příběh čtivý, trochu mě na začátku rozčilovalo používání především jednoduchých vět s absencí souvětí, ale postupně se vstřebalo v celkem dynamickém příběhu. Je to oddychovka, trochu je jasné, o co půjde, ale nevadí to. Velmi vtipné dialogy.
Příběh o změně života, o postavení se mimo komfortní zónu, o rozhodnutí, o kolektivním vnímání skutečnosti.

haWranka
10.01.2021 3 z 5

Podle zdejšího hodnocení a slibného začátku jsem čekala víc. Vypadalo to na vážnější romanci, těšila jsem se na trochu toho dramatu. Ten se dostavil jen v počátku příběhu a pak už autorka servírovala vcelku plytkou romanci s plochými charaktery (průhledné, vývoj nepravděpodobný) na úrovni harlekýnky. Jednoduchý a opakující se jazyk tomu moc nepomohl, ale to mohlo být vinou překladu - vzhledem k množství chyb i hrubek (záměna my/mi je fakt průšvih). Na toto téma bylo napsáno soustu lepších knih, napadají mě třeba Noci s nepřítelem.

johana3160
08.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Asi toho mam uz prectene moc, protoze tahle kniha me nechava naprosto chladnou. Nejvystiznejsi je asi ze je to “suche”. Napad ma autorka moc dobry, i kdyz ne zrovna original. Uz od zacatku jsem cekala kdy ji najde a bylo to velke zklamani. Cely vyvoj vztahu mi nejak nesedi. Neni to spatna kniha, ale celou dobu jsem vedela, ze to tak nejak neni ono... nebylo to vtipne, nebylo to smutne, ani dechberouci, ne proto co se tam delo ale proto jak to bylo podane.

Laf
08.01.2021 5 z 5

Příběh, který jsem přečetla za jeden večer, jak mne to vtáhlo a netrpělivě jsem očekávala, co přinese další strana. Úžasný a dojemný příběh, který můžu každému doporučit.

Jaruš71
07.01.2021 5 z 5

Tyjo, začátek drný, ale nemohla jsem přestat číst. Mám ráda šťastné konce a oba si konečně štěstí po těch hrůzách zasloužili. Určitě po této knize chytnou znovu, až si budu chtít pobrečet.

Witness
05.01.2021 4 z 5

Velice příjemné překvapení.. Knihu jsem si vybral spíš kvůli čtenářské výzvě, ale velice příjemně mě překvapila. Myslím, že chování obou hrdinů bylo věrohodné a hrůzy na nich napáchané se projevovali do jejich chování velice věrohodně. Příjemné překvapení, kdyby to šlo, dal bych 4,5*

wielka
03.01.2021 5 z 5

Aj napriek svojej tazkej minulosti dokazali najst svoj kus stastia. Pekny pribeh, hoc trosku iny, ako sme zvyknute, napriek tomu pekny.
Miestami mi velmi pripominal Sparksov Bezpecny pristav/Utocisko (Safe Haven).

Dy_Em
03.01.2021 5 z 5

Knihy od této autorky se čtou sami. Příběh Annie/Carrie a Rivera je ale opravdu něco na co budu dlouho vzpomínat. Věci které se můžou dít v každe domácnosti a opravdu málo se o tom mluví. Ano některé věci byly až moc růžové. Ale byla jsem za to velice ráda, protože už takhle to byl velice silný příběh a za mě plný počet.

kacenka6144
03.01.2021 5 z 5

Prostě wow. Mám štěstí, že mám knížku ve čtečce, protože papírovou verzi už bych si nikdy nepřečetla. Byla by úplně rozmáčená.