River Wild

River Wild https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445402/bmid_river-wild-qKy-445402.png 5 711 171

Nové město. Nová identita. Těhotná a bez pomoci. Na útěku před minulostí, která mě nikdy nesmí znovu najít. River Wild. Náladový. Nevypočitatelný. Zmetek. Tak to je můj nový soused. O přátelství s Riverem nemám sebemenší zájem. Stejně tak on o mě nezavadí pohledem. Jednoho dne mi ale pomůže zachránit opuštěného psa. Ten den jsem v jeho očích spatřila cosi, co moc dobře znám. Smutek. Bolest. Osamělost. Tyhle věci jsou pro mě denním chlebem. I když ani jeden z nás o přátelství nestojí, osud nás přivede k sobě. A potom, jako blesk z čistého nebe, už z nás nejsou jenom přátelé, ale něco víc. River a já máme každý svoje tajemství. Kostlivce ve skříni. Ale to nám nestojí v cestě. On rozumí mně. A já rozumím jemu. Poprvé v životě zažívám něco, o čem jsem dosud slyšela jenom v pohádkách – štěstí. Jenomže žádné štěstí netrvá navěky. Ne pro lidi, jako jsem já. Moje minulost je mi v patách, slídí, čeká a připravuje se na ten správný okamžik, aby mi to všechno vyrvala z náručí.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

River Wild , 2019

Siegrid
29.10.2020 4 z 5

Kniha se čte svižně, líbila se mi, přesto plný počet nedávám.
Autorky pokus o "nachytání" se ke konci, jsem už zažila u jiné autorky (J. A. Redmerski, Na hraně zapomnění), takže jsem jí to nesežrala s navijákem:-). A byla jsem ráda, že tam udělala ke konci "setkání", aby to bylo trošku napínavější. Kdyby ho neudělala, tak bych jí to vyčítala:-). Doporučuji k přečtení, na odreagování dobrá.

levap
23.10.2020

Kniha byla stejně perfektní počteníčko jako Trable,doufám že autorka napíše brzy něco stejně čtivého

Wabinka
20.10.2020 5 z 5

Nádherný,emocemi nabitý příběh.Jedna z nejkrásnějších romantických knih,co jsem četla.Od první stránky kniha chytne a nepustí,dokud nejste na konci.A pak je vám líto,že už je konec.Carrie i River byli oba velmi sympatičtí a chemie mezi nimi fungovala dokonale.Doporučuji všemi deseti.

LilianaFalcon
19.10.2020 5 z 5

To bylo krásné. Dojemný a čtivě napsaný příběh. Sympatické postavy, stále se tam něco dělo a na konci ve mně úúúplně zatrnulo.

Anna195
14.10.2020 5 z 5

Toto je moja úplne prvá kniha, ktorú som od autorky čítala. Hneď prológ vás vtiahne do deja a kniha vás úplne pohltí. V príbehu sa nachádzajú vážne témy: domáce násilie, zneužívanie, ale nemusíte sa toho báť, pretože tento príbeh je veľmi dobre vyvážený. V knihe sa nachádza aj správna dávka humoru. Pri čítaní o ich bolestiach som si pomyslela...Kto môže byť schopný takéto čosi urobiť? Carrie aj River si v minulosti prešli peklom a snažia sa žiť ďalej. Veľmi ma bavili ich doťahovačky a postupné zbližovanie. Carrie je silná žena, ktorá chce aby jej dieťa malo lepší život. Pre Rivera bolo o čosi ťažšie sa s niekým zblížiť, no Carrie sa mu dostala postupne pod kožu. Veľmi krásne bolo, ako sa River staral o Carrie, a tiež jeho darčeky v podobe ovocia a zeleniny a rôzne ďalšie maličkosti. Samotný pôrod bol úžasne a vtipne napísaný, proste wow.Na konci príbehu bol dej o čosi zrýchlenejší, než som očakávala. No pri poslednej kapitole a pri epilóg som skoro nedýchala, to bolo teda napätie. Nakoniec sa mi dych vrátil.

janina66
14.10.2020 5 z 5

Nádherný, emotivně silný příběh. Velice čtivá kniha, týkající se vážného tématu. Domácí násilí a zneužívání dětí. Tato kniha je úžasná a docela mě zasáhla, i pár kapek slz ukáplo během čtení. Malého Rivera mi bylo líto, a moc jsem jim obou fandila. Carrie byla velice silná, a tušila jsem, že ke konci dojde k "něčemu". Mohu jen doporučit. je to na 120%.

cerna7151
13.10.2020 3 z 5

Takove milé čtení, příjemně napsané, trochu kycovite, ale ničemu to nevadilo.

Zuzana207
13.10.2020 5 z 5

Veľmi citlivú tému domáceho násilia dokázala autorka krásne spracovať. Kniha napriek dramatickým životným udalostiam, ktorými si hlavní hrdinovia prešli, neobsahuje drastické či vulgárne scény. Hlavné postavy si získajú sympatie čitateľa tým, že aj keď boli potupení a zrazení na kolená, dokázali vstať a nájsť spoločné šťastie v živote. Štýl písania autorky mi vyhovoval, dej bol plynulý a dialógy postáv miestami skutočne pobavili. Táto kniha určite stojí za prečítanie.

happy19
13.10.2020 5 z 5

Knihu si dávám na piedestál v mé knihovně...jelikož silné příběhy si dlouho pamatujete..
"Nic v nás nevzbudí takovou úctu jako člověk STATEČNĚ♡♡ snášející neštěstí."

keiko33
09.10.2020 5 z 5

Krasny emotivny pribeh dvoch ludi, ktori si presli peklom. Autorka nesla zbytocne do detailov nasilia, co bolo pre tento zaner tak akurat, takze sa nemusite bat, ze tu nasilie prevazuje. Skor naopak. Je to pribeh o zblizovani. Cital sa rychle, prijala by som kludne aj viac stran. Taktiez ten koniec bol rychly, autorka ho mohla viac rozpisat. Ale inak super.

martineknatasa
06.10.2020 5 z 5

Tuto tematiku zrovna moc nemusím, váhavě jsem knihu otevřela, začetla se a pak bylo těžké od ní odejít. Tak citlivě napsaná kniha na toto téma se hned tak nevidí. Vřele doporučuji k přečtení, nebudete zklamáni. Spisovatelku i knihu dávám do oblíbených.

saleji80
06.10.2020 5 z 5

Jo jo jo. Bylo tam tolik špatného, tolik bolesti, zloby. A zároveň z knihy sálala naděje, touha, pochopení. Napěchované emocemi, které ve mě vřou ještě pár dní po přečtení...

Majuš333
06.10.2020 5 z 5

Tak toto bola poriadna jazda na plné emočné obrátky :) Priznám sa, že som River Wild nemala v pláne ani čítať, veď násilia a netvorov je kvantum okolo nás v skutočnom živote, tak aspoň ten knižný by mal byť útočiskom...
Ale River Wild je úžasná kniha a ja nikdy nebudem ľutovať, že som si ju prečítala a má čestné miesto na poličke s knihami :)

knihomolkaL
05.10.2020 4 z 5

Hezký příběh, naštěstí s dobrým koncem. Oba hlavní hrdinové si štěstí opravdu zasloužili, po tom, co je potkalo. Téma zneužívání dětí a domácího násilí pro mě bylo v tomto žánru překvapením, ale autorka se s tím "poprala" dobře.

katika79
05.10.2020 5 z 5

Skvelá kniha, určite stojí za prečítanie :)

nada3314
04.10.2020 5 z 5

Příběh, který nechcete aby skončil...Přečteno jedním dechem... Tyto knihy si beru jako vsuvky mezi thrillery, no tentokrát to nebyla taková romantika jakou jsem čekala, ale krásné a dojemné to bylo moc. Určitě doporučuji přečíst, stojí to za to ❤️

georginaa
04.10.2020 5 z 5

Opravdu tenhle příběh zasáhne plno srdcí. Plno emocí, smutku, ale zároveň naděje a lásky je toho plná kniha. Moc mě bavilo špičkování a opravdu nejvíc jsem se nasmála "Něco jako když musíš na velkou a kolem není záchod" ..."Porod není průjem, do háje!" tak to mě fakt dostalo, směju se ještě po hodině přečtení a celou knihu vstřebávám. Už dlouho mě tolik kniha nepobavila.

lucie2952
02.10.2020 5 z 5

Tak dobrou knihu jsem už vážně dlouho nečetla a už hodně dlouho jsem u knihy nebrečela, ale u toho epilogu to jinak nešlo. Samantha Towle je naprosto skvělá a ani na jednu sekundu jsem se nenudila. Potřebují více knih od této autorky, protože snad jen ona ví, jak se pîšou knihy. Žádné pitomé zdlouhavé popisy lidí, města, krajin apod. Nechybí romantika, napětí a zvrat. Miluji tuhle spisovatelku.

Ella161
01.10.2020 5 z 5

Tahle kniha mi dala emocionálně zabrat. Vážně. Asi u žádného čtení mi netlouklo srdce tak moc, jako tady. S očekáváním, napětím a dychtivostí jsem četla každou další kapitolu. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Jejich minulost, která je celkem podobná, je tak smutná! Lámalo mi srdce číst, co všechno potkalo Rivera. Bylo mi blbě z toho, co mu jeho otčím dělal. A cítila jsem tak neskutečnou radost, když se mu vzepřel. Jasně, pak přišly následky, který si celý život vyčítal. Hlavně ten incident s jeho matkou, ačkoliv to nebyla vůbec jeho chyba. Byl malý, dítě, nevěděl, co dělá. Za nic z toho nemohl a bolelo mě, že si to dával za vinu. V tom městečku to vůbec neměl jednoduché. Spolužáci či lidi v jeho věku, se k němu chovali příšerně. Třeba ta situace, kdy ztratil panictví? Pane bože. To bylo tak neskutečně hnusný! Ale jeho babi mu všechno vynahrazovala. Dávala mu lásku, kterou zoufale potřeboval. Ujišťovala ho, že není magor, retard.. nebo jako ho to nazývali. Jenže všechny ty vzpomínky, celé jeho dětství, ty posměšky z něho udělalo zatrpklého muže. Když ale poznal Carrie, kousek po kousku ukazoval svojí krásnou duši. Odhaloval kus sebe a choval se k ní moc hezky. S ní si na nic nehrál. Možná proto, že oba ví, jak může být život těžký? Možná proto, že je minulost tak nějak spojuje? Ani Carrie to neměla jednoduché. Slzeli mi oči, když jsem “musela” číst, co všechno jí manžel dělal. Cítila jsem k lítost i jakýsi porozumění z jejího strachu. Jsem ráda, že když zjistila, že čeká miminko, odešla a změnila si identitu. S Riverem to mezi nimi nejprve vřelo, ale postupe času, z toho vzplanula vášeň a pevné pouto. Milovala jsem jejich slovní přestřelky. Strašně jsem se nasmála u toho, když Carrie rodila. Bože, nikdo snad nemohl udělat porod zajímavějším a vtipnějším! Neskutečně mě ale dojalo, že River byl s ní. Za každé situace. Pomáhal jí, když bylo třeba. Přijal jí, i když měla dítě s jiným. Jen jednu výtku bych měla. A to epilog, který mě tak strašně zmátl! Ono to ze začátku vypadalo že... (ten, kdo četl, ví). Dostala jsem takový záchvat breku, že to nebylo ani možné. Pomalu jsem se nemohla ani nadechnout. To byl opravdu šok! Ale obdivuji autorku. Vymyslela to fakt skvěle! Na závěr chci říct, že se ke knize určitě vrátím. Měla jsem jí přečtenou za 4 hodiny, tak moc jsem byla dychtivá. Je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla. Opravdu se zamyslíte nad tím, že někdo má život mnohem hroší, než vy. A přesto se snaží z něho vytěžit to nejlepší. Z těch dvou by si měl vzít každý příklad. Postupem času zjistili, že utápění se v minulosti nic nespraví. Pokud na ní nebudou myslet a půjdou dál, jejich život bude značně lepší. Moc pěkný příběh.

pavlikova9332
01.10.2020 5 z 5

Kniha neměla chybu a ten konec. Málem jsem přejela zastávku :-)