Ready Player One: Hra začíná

Ready Player One: Hra začíná https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290983/bmid_ready-player-one-J6W-290983.jpg 5 2591 654

Ready Player série

Svět v roce 2045 se ocitá v hluboké krizi – jedinou záchranou před bezútěšnou skutečností se pro miliony lidí stalo OASIS, bezplatná onlineová videohra přístupná prakticky každému – každý si zde může vytvořit novou identitu a vést virtuální život, často na hony vzdálený tomu opravdovému: studovat, cestovat, mít přátele, zamilovat se... A nalézt velikonoční vejce, poklad, který tam někde před svou smrtí zanechal James Halliday, výstřední tvůrce OASIS, společně s miliardovým dědictvím. Léta se o nalezení tří klíčů ke třem branám, jež vedou k pokladu, marně pokoušejí miliony Hallidayových obdivovatelů. Léta se to nedaří ani Wadu Wattsovi, který má těsně před maturitou, přežívá u tety v karavanu a honba za pokladem se stala jediným smyslem jeho existence. Avšak poté co se mu podaří rozluštit první nápovědu, nabere jeho život divoké obrátky…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Ready Player One , 2011

ElisR1
16.01.2015 5 z 5

Tahle kniha byla výborným překvapením. Rozhodně doporučuji, je skvěle napsaná!

konva
02.01.2015 5 z 5

Nejlepší kniha co jsem za poslední dobu četl.
Nemohl jsem se odtrhnout od čtení a když jsem měl za sebou poslední kapitolu, měl jsem chuť knihu přečíst znovu, ještě jednou s pocitem, že ji čtu poprvé.

jan1196
30.12.2014 5 z 5

Knihu jsem konečně dočetl opravdu jsem nikdy nepoznal tak čtivou knihu. Začátek pěknej vopruz ten úvod a někdy my vadily ty poznámky v závorce. Začátek té první úrovně se pěkně rozjížděl ale pak,čekal mnohem lepší věci. Ale na to kolik lidí tam přišlo o život vůbec jsem v sobě nepociťoval smutek na tom by měl autor zapracovat ale nemůžeme mu nic vyčítat když je to jeho první dílo. Pokud by mi tuto knihu nedal brač a k vánocům myslím si že bych ji nikdy nečet protože obalem mě vůbec nic neříkala (i jménem) a jak ostatní píší moc podrobností o nezajímavých věcech jinak doporučuju ..

gossipavlina
21.12.2014 4 z 5

Taková pohádka, dobro zvítězí a zlo je potrestáno.
Četla se dobře, ale zrovna ten konec mi vzhledem k pojetí celé knížky vůbec neseděl.

Andy91
16.12.2014 5 z 5

Úžasná knížka. Sice má slabší začátek, ale za ten konec to stojí :)

p.stranska
30.11.2014 3 z 5

Dobře se to čte, to je fakt...ale je to takové prvoplánové, jednoduché, mozek necháte v naprostém klidu a jen čtete a čtete...a je konec a už se těšíte na nějakou těžší knihu, nad kterou se můžete zamyslet.

martin8606
23.11.2014 4 z 5

Parádní nerdovská geekovská a pařanská knížka. Snad budem mít taky jednou Oasis :)

tweed
10.10.2014 5 z 5

ěco málo přes pět set stránek sfouknete jako nic. Má to spád, knížka mi dala pocit, že tam klidně můžu žít a i s minimálními znalostmi osmdesátek a základní láskou pro hry se do toho ponoříte.

Ikkju
27.09.2014 4 z 5

Přečteno na dovolené jedním dechem. Chvíli mi to přišlo geniální, chvíli pitomé. Nedávno jsem měl doma 15letého borce, a je fakt, že herní historii vnímá podobně jako postavy - tu zvláštní retro vlnu. Ale nevěřím, že by doma pařil Floppy, byť jenom na emulátoru.

terezkaf
24.09.2014

Nevíte o nějaké knize na podobné téma jako je tato?

stobard
23.09.2014 5 z 5

Jízda od začátku do konce, kterou si užijí nejvíce pamětníci starých videoheren, začátků konzolového a PC hraní a vůbec popkultury 80. let. Autor nepředkládá nijak zásadní vize, ale dokonale skládá ze známých ingrediencí napínavou honbu za pokladem ve virtuálním světě na pozadí dystopické společnosti. Dobře vymyšleno, ale hlavně je to skvělá zábava! (Udělejte z toho konečně ten film!!!)

Alisce
16.09.2014 5 z 5

Skvělé dílo, které chytne hned od začátku. Ještě víc potěší, když jí najdete v Levných knihách za 39 Kč. Vážně super úlovek. :-)

Meahis
07.09.2014 5 z 5

Výborná kniha, která zaujme svým příběhem i akcí. Rozhodně všem doporučuji.

Rinoa18
04.09.2014 5 z 5

Dávám pět hvězdiček. A zaslouženě!
Na začátek musím říct jednu věc... pokud máte v plánu se do této knížky pustit, udělejte si tak den, dva volna. Protože se prostě neodtrhnete. Příběh je tak akční a čtivý, jako málokterý. Něco takhle strhujícího jsem nečetla už docela dlouho.
Jasně, možná tam najdete i pár much... některé věci jako by si autor uvědomil na poslední chvíli, tak je tam prostě dal, aby všechno sedělo. Ale vzhledem k čtivosti a tomu napětí, nemožnosti od knihy odejít... prostě nesnížím hodnocení. Na to, že jsem se o tomto dílku dozvěděla až ve chvíli, kdy jsem si jej ze zvědavosti zakoupila v Levných knihách, je to opravdu velké a nikoliv nepříjemné překvapení!

A na své si samozřejmě přijdou i milovníci starých her, oblečení a vůbec všeho, co se týká období okolo těch osmdesátých let. :-)

lushi
03.09.2014

Absolutně boží! Kniha mě chytla jako počítačová hra, nevnímala jsem čas, nepotřebovala jsem spát, jíst, pít. Nic. Prostě jen číst.

katka_sin
25.08.2014 5 z 5

Naprosto strhující příběh. Knize nechybí vůbec nic - je tu akce a napětí, ale také přátelství a láska... navíc velmi čtivě napsané. Zkrátka perfektní.

kocour_mikeš
14.08.2014 4 z 5

Moc pěkné čtení, mělo spád, žádná hluchá místa, celkem uvěřitelné, ideální IMHO pro mladé čtenáře (edit: sakra vlastně už i čtyřicátníky :-). Dávám 85%.

bapi
30.07.2014 5 z 5

Velká pecka a pohodové čtení na léto.

hanjana
29.07.2014 5 z 5

Naprosto jednoduché rozhodnutí - tohle dílo si jednoznačně zaslouží plný počet hvězdiček.
Líbilo se mi to tak moc, že trochu pochybuju o tom, jestli jsem ženského pohlaví. Ale Ready Player One je teda pořádný nářez.
Sice je to další z distopií, ale zato je to jedna z nejoriginálnějších. V tomto novém světě máte možnost se vrhnout do zbrusu nového života, pokud vás již ten váš přestal bavit. A věřte, že na Zemi, kde dochází úplně všechno a chátrá jedna budova za druhou, se vaše priority rychle změní. Stačí se nalogovat na internet a ztratit se v OASIS, fenoménu, kterému propadlo celé lidstvo. Herní simulaci, která vám může nabídnout mnohem víc, než vám dává nudná a zastaralá realita.
Ale v okamžiku, kdy tvůrce hry zemře a veškerý svůj majetek odkáže tomu, kdo jako první získá tzv. Vejce, se všechno mění. Začíná Hon.
Celou tu dobu mě udivovala autorova fantazie - jak dokázal vymyslet úplně nový svět a dát do něj tolik zajímavých věcí, tisíce světů, a každý z nich úplně jiný, jeden větší, jeden propracovanější, jeden magický a další technologický.
Nepotřebovat spánek, tak bych ji přečetla na jeden zátah - i když se tak málem stalo. Je to snadno návyková droga a pokud se do ní chcete pustit - což bych vám radila! - tak to sami poznáte.

HλNKA
20.07.2014 5 z 5

Ať si říká kdo chce co chce, tohle prostě byla neskutečná jízda! WOW! ;-)
Odteď moje nejoblíbenější sci-fi. Víc k tomu snad ani nemám co dodat.
Rozhodně stojí za více než jedno přečtení!