Ready Player One: Hra začíná

Ready Player One: Hra začíná https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290983/bmid_ready-player-one-J6W-290983.jpg 5 2585 652

Ready Player série

Svět v roce 2045 se ocitá v hluboké krizi – jedinou záchranou před bezútěšnou skutečností se pro miliony lidí stalo OASIS, bezplatná onlineová videohra přístupná prakticky každému – každý si zde může vytvořit novou identitu a vést virtuální život, často na hony vzdálený tomu opravdovému: studovat, cestovat, mít přátele, zamilovat se... A nalézt velikonoční vejce, poklad, který tam někde před svou smrtí zanechal James Halliday, výstřední tvůrce OASIS, společně s miliardovým dědictvím. Léta se o nalezení tří klíčů ke třem branám, jež vedou k pokladu, marně pokoušejí miliony Hallidayových obdivovatelů. Léta se to nedaří ani Wadu Wattsovi, který má těsně před maturitou, přežívá u tety v karavanu a honba za pokladem se stala jediným smyslem jeho existence. Avšak poté co se mu podaří rozluštit první nápovědu, nabere jeho život divoké obrátky…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Ready Player One , 2011

pikilo
08.07.2014 5 z 5

Ta knížka je naprosto božíí, nejen že je strašně moc čtivá ale i strašně moc zajímavá. V knize je popsáno spoustu starých her a filmů z 80. let, které mají dopomoci k nalezení pokladu v podobě vejcete. Nežila jsem v 80. letech, nejsem tak stará :D , ale při čtení této knihy, jako kdybych se vrátila do dětství. Jsem velký fanoušek sci-fi, Star treků a různých vesmírných ság, nepovažuji se za velkého pařmena her ale při čtení jsem měla pocit jako kdybych se jím stala. Prostě kdo nepřečte nepozná ten pocit. Kniha není určena jen pro děti a kluky je určená všem, je naprosto krásné jak ta kniha dokáže uchvátit i když se třeba nezajímáte o svět her a ani o sci-fi. jsem strašně ráda že jsem si ji mohla přečíst a zavzpomínat na dětství.

Aaron_Hill
30.06.2014 5 z 5

No vida! Člověk náhodou zabloudí do Levných knih a za 39,- Kč si odnese domů lepší knihu, než by jinde pořídil za stovky korun. Svěží a dobře čtivá retro-futuristická pocta (nejen) popkultuře osmdesátých let. Autor dovedně kombinuje aktuální témata (globální krize, dopady informačních technologií, rozvoj virtuální reality) s téměř idylickým obdobím let osmdesátých a formami zábavy, které tato doba člověku přinesla (filmy, hudba a především hry). Zaměření na čtenářskou obec je tak nezvykle široké a knihu lze bez výhrad doporučit jak mladé generaci, tak i té, která osmdesátky zažila.

Lenka.Vílka
04.06.2014 4 z 5

Brutalni zabava od zacatku do konce...udelala mi radost, vazne neskutecnou...

Roman_T
08.05.2014 5 z 5

Fantasticky napsaná kniha. Nejsem žádný rychločtenář, ale od této jsem se nemohl odtrhnout. Už se těším na filmové zpracování. Kdybych mohl, dám deset hvězdiček

Nelly
22.01.2014 5 z 5

Knihy tohoto druhu jsem zatím nečetla, tak jsem se trochu obávala, ale zbytečně! Kniha je napínavá od začátku do konce. Milovníci počítačových her jistě ocení i odkazy na starší počítačové hry a další vychytávky.

Bee
15.11.2013 5 z 5

Celý námět mě neskutečně bavil, přečetla jsem to na jeden zátah. Líbí se mi, jak autor píše o budoucnosti i o virtuální realitě. Bere mě, jak se postupně stírá hranice mezi skutečností a chvílemi v systému, a vývoj hlavního hrdiny, který se na konci knihy dost změnil. Hlavní zápletka byla úžasná a konec ještě lepší. Takhle vypadá kvalitní kniha.

Nýdnol
27.10.2013 5 z 5

Chytne a nepustí! Skvělé odkazy na retro kulturu, doporučuji všem geekům :-)

orson
17.09.2013 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila, nemohl jsem se od ní odtrhnout a dočítal pozdě v noci. Jasně, že má jednodušší děj, některé zvraty byly docela očekávatelné, něco trochu přehnané, něco příliš jednoduché... ale má to úžasný spád, nápad a hlavně ty reálie z osumdesátých let, detaily o prvních počítačových hrách, to ajťáka z pařanskou minulostí opravdu bere :) Doporučuji! Jdu zkusit nainstalovat Jousta nebo nějakou jinou gamesku z osmibitů :)

SuperFrankie
08.06.2013 5 z 5

Je to kniha pro určitou skupinu, ale pokud do ní patříte a jste fanouškem všemožných her, tak si ji užijete.

anatar
29.01.2013 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, že jsem musela knihu dočíst na jeden zátah. Tuhle jsem ale odložit nedokázala. Na rozdíl od komentářů dole mi mládí hrdiny nevadilo vůbec a otevřený konce nesnáším, takže za mě skvělé a doporučuji. Skvěle vymyšlené, skvělě napsané!

Vikina333
20.05.2012 4 z 5

Velice hezkej námět. Hrdina by mohl být starší a konec méně "americkej" happy end..

snehule
10.04.2012 4 z 5

Poutavá knížka, která určitě zaujme toho, kdo pamatuje starší PC hry. Autor ukázal, že má přehled o filmech a hudbě 80.let a člověk si s ním rád zavzpomíná. Jen mě mrzí, že příběh skončil tak jak skončil, podle mě by bylo lepší, kdyby autor nechal téma setkání lidí ve virtuální a skutečné realitě otevřené.

kyberpunk zfilmováno budoucnost hry virtuální realita pro dospívající mládež (young adult) LitRPG (herní svět + fantasy/sci-fi)

Ernest Cline
americká, 1972