Ready Player One: Hra začíná

Ready Player One: Hra začíná https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290983/bmid_ready-player-one-J6W-290983.jpg 5 2591 654

Ready Player série

Svět v roce 2045 se ocitá v hluboké krizi – jedinou záchranou před bezútěšnou skutečností se pro miliony lidí stalo OASIS, bezplatná onlineová videohra přístupná prakticky každému – každý si zde může vytvořit novou identitu a vést virtuální život, často na hony vzdálený tomu opravdovému: studovat, cestovat, mít přátele, zamilovat se... A nalézt velikonoční vejce, poklad, který tam někde před svou smrtí zanechal James Halliday, výstřední tvůrce OASIS, společně s miliardovým dědictvím. Léta se o nalezení tří klíčů ke třem branám, jež vedou k pokladu, marně pokoušejí miliony Hallidayových obdivovatelů. Léta se to nedaří ani Wadu Wattsovi, který má těsně před maturitou, přežívá u tety v karavanu a honba za pokladem se stala jediným smyslem jeho existence. Avšak poté co se mu podaří rozluštit první nápovědu, nabere jeho život divoké obrátky…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Ready Player One , 2011

Ričí
15.01.2016 5 z 5

Knížka se mi četla opravdu hezky, řekl bych, že až skoro sama. Není to žádná námaha, spíše hezký odpočinek.

jamesak
05.01.2016 3 z 5

ujde to...

Phorbo
17.12.2015 5 z 5

Úchvatné a strhující. Hodně dlouho jsem se do toho pouštěl a pak jednou jsem Katce přečetl úvod, jako text k usínání. To samozřejmě nedopadlo dobře a i ona jen tak neusla. A mě to nakonec vtáhlo do příběhu tak rychle a zhurta, že jsem četl co mi oči stačily.
Pochybuju, jestli by se sám Halliday v Honu nezamotal, ale nebudu o tom hned pochybovat.
Román mi hodně připomíná Erebos od Ursuly Poznanski, jelikož se obě díla věnují hráčskému prostředí, tak mě to baví. Ale Ready Player One je přece jenom o něco lepší.

Prey
15.12.2015 4 z 5

Takový young adult pro milovníky nostalgie po osmdesátkách a prvních počítačových hrách. Ale fakt, že ta nostalgie funguje i na někoho, kdo dobu oněch her a filmů nezažil, svědčí o tom, jak se kniha povedla. Funkční svět (trochu Matrix, trochu Hunger Games, trochu Star Wars, hodně RPG a Warcraft), dobré postavy, nespoutaná fantazie. A uzavřený příběh, naštěstí. Nadprůměrně dobré. Pár skrytých postřehů k dnešní době a posunu světa do online režimu dokonce mrazivě výborných. (Čteno v překladu Nadi Funiokové.)

Vittani
09.12.2015 5 z 5

Když jsme tuto knihu dostali za povinou četbu, myslela jsem, bůh ví jak nebude nudná... Omyl! Ona není nudná, není zábavná!... Je totálně závislácká. Lepší knihu ze žánru sci-fi jsem ještě nečetla. Napínavé dobrodružství Parzivala/Wada ve světě OASIS, ale i v tom normálním vtáhne do děje.
Kniha je dobře napsaná, má napínavý děj, ve kterém se ale čtenář neztrácí. A je tam i spoustu překvapení- například poloha první brány. Doufám, že kniha bude dobře zfilmovaná, nebo vyjde další díl. Četla jsem ji ve dvanácti letech a dávám... dávám.... pět.... bonusových životů v Pacmanovi! :-P
A teď už nerušte- jdu se nalogovat...

milan1680
24.11.2015

skvela knizka se spoustou odkazu na 80. leta tzn. nechapu proc tu je psano ze je spise pro mladsi ctebnare :) kazdopadne vsem urcite doporucuju

vinnetou500
22.11.2015 5 z 5

ačkoliv sci fi není můj oblíbený literární žánr, tuhle knížku jsem doslova hltal... hlavně tedy druhou polovinu.. vlastně od nějaké 300 stránky už jsem nedal knížku z ruky.. a celé sobotní odpoledne jsem místo učení věnoval tomuhle příběhu.. nešlo se zachovat jinak.. :o)

Štěpán
15.11.2015 3 z 5

Twilight pro kluky. Naprosto čitelný a jasně vystavěný příběh, který si každý v šestnácti užije, ale pokud jste trochu starší můžete vzít knihu jako oddechovku do tramvaje. Pokud vás zaujala virtuální realita, zkuste sáhnout po neuromancerovi. Je to prostě knížka pro teens.

Hadrna
10.11.2015 5 z 5

Budu se snažit popsat mé nadšení z této knihy v jednom jediném komentáři...může se to zdát jako nadlidský úkol ...

Tato knížka mě držela stále v napětí...pomalu, ale jistě jsem se na ni stávala závislá jako Wade neboli Parzival na OASIS....neuvěřitelný příběh, který mě dostával do kolen detailním popisem. Každičká buňka v mém těle fandila Parzivalovi na cestě za úspěšným dosažením konce hry = získáním vejce.....když jsem knížku nečetla, tak jsem zrovna přemýšlela o tom jak se k ní vrátím a jak to tam probíhá! ...

Dlouho jsem nedostala do rukou takto zajímavou knihu...i když nejsem tak horlivý pařmen (jako můj přítel, který mi tuto knihu půjčil / tímto ti posílám 100x díky lásko :* )...tak jsem si to dokázala živé a detailně představit...teď to vidím na to, že jsi začnu vyhledávat jednu hru po druhé a budu je hrát :'DD

A krásný happyend nejlepší...posledních 10 stran jsem se topila v mých želvích slzách...

Tak přeji krásné počteníčko určitě doporučuji!!!!! :)
PS: .... až bude film (ten podle konce knížky vypadá, že bude)...rozhodne se na něj vypravím podívat do kina! )

Axis
10.11.2015 5 z 5

Čtivé, zábavné, s trochu pomalejším rozjezdem. Prvních 100 stran je vlastně jen takový manuál hlavního hrdiny a "světa" kolem. Ovšem ve chvíli kdy s prvním levelem začne velká hra, tak jste katapultováni do víru dění a nemůžete přestat číst (500 stran v jednom dni). Občas se příběh trochu zašmodrchá, berličky jež ho táhnou zpět nejsou z nejlepších a milostná linka je předvídatelná až to bolí. Jenže i tak se nemůžete odtrhnout a hltáte jednu stránku za druhou.
Celkově vzato suprová geekovina s milionem a dvěma odkazy na popkultůru 80 a 90tých let. Což je díky posunu, jež nám tu nechal velký bratr, přesně ta správná doba v které žili dnešní třicátníci.

mpb1913
26.10.2015 4 z 5

Pro mě něco úplně nového, zajímavý pohled na budoucnost.. Je to přece jen spíš pro mladší generaci, já to číst před dvaceti lety dám za pět hvězdiček.

ArnyK0
20.10.2015 5 z 5

Být člověkem je většinu času dost na hovno. Videohry jsou jediná věc, která činí život snesitelným.
Jako hráč nemůžu jinak než knihu doporučit. Povedený román.

józi.odkudkam
15.10.2015 3 z 5

Jestli chcete něco stručnějšího a určitě přínosnějšího, sáhněte po Malém Bratrovi.
Jestli ale na druhou stranu opravdu toužíte po příběhu chudého, leč talentovaného outsidera, který hraním World of Warcraftu spasí svět, stane se lepším člověkem a získá princeznu, pak tohle Play klidně zmáčkněte....Škoda jen, že tvůrce Oasis neměl rád pokémony. To by pak o tom kdo je nejlepší z nejlepších rozhodovaly znalosti úplně jiných, zhola neužitečných kravin. Za 3*** (snad mi teď grand-hacker Clin3 nesmázne účet!)

witko
14.10.2015 5 z 5

Při čtení této knihy mne mrzelo, že jsem z těch z miňovaných her nehrál nic. Měl jsem nutkání si aspoň jednu hru zahrát, abych věděl jaké to bylo. Při čtení jsem si občas pustil hudbu, která je v knize zmiňovaná, což mi taky lépe zpříjemnilo toto hodně dobré čtení. A jestli bude film? Tak ten musím vidět!

Covenant
06.10.2015 5 z 5

Zpočátku jsem měl pocit, že autor se inspiroval Enderovou hrou v Enderově hře a spousta odkazů na popkulturu osmdesátých let, mi přišla vlezdoprdelkovská, aby se v tom každý našel. Také jsem přemýšlel, jestli tento autor vylezl někdy z pokoje, když jako malý vyrůstal. Ale pak se všechno změnilo a kniha se vydala na svojí vlastní cestu, svým vlastním stylem. Nejlepší je, že je opravdu napsána tím nejlepším možným stylem. Pomalejší rozjezd, jízda, vyvrcholení (i když tam bych se v tom i trochu vrtal, kdyby to pak nebyl spoiler). Hezky level po levelu, se vzrůstajícím napětím, dle obtížnosti. Studování filmů, ujetých seriálů, trapných lovesongů, apod., mi přišlo až fanatické, ale při existenčních problémech geeka, se to dá pochopit. Nejlepší scény byly pro mě ty, které se odehrávaly v reálu, ale bez těch v Oasis by to nešlo, takže jsem si k nim našel cestu též. Suma sumárum - Krásná osmibitová pohádka od autora, který ví, jak manipulovat s Guntery, aby dosáhl svého cíle...

Divil
01.10.2015 5 z 5

Skvělá knížka, které bych dal i šestou hvězdičku, kdyby tu byla k mání... Na Atari hrách jsem vyrůstal, tak na mě z každé stránky dýchala nostalgie a udržela se... A co následovalo po tom, co jsem knížku dočetl? "Musel" jsem si nainstalovat emulátor Atari a poohlédnout se po Joustovi, u kterého jsem už v dětství a raném mládí vydržel pod dohledem rodičů i do dvou v noci... :-) A zavzpomínal jsem i na další hry, i ty které v knížce svůj prostor nedostaly... A i po příběhové stránce to bylo dokonalé dílo a příjemná pohádka pro odrostlejší...

Ben Nevis
29.09.2015 4 z 5

Už jsem četla nějaké knížky odehrávající se ve virtuální realitě, ale toto rozhodně nemá chybu díky zápletce - hon na velikonoční vejce.
Knížka je více méně také videohra - adventura, kde hrdina začíná na levelu jedna, nic nemá, je slabý, ale pak se probojovává výš a získává lepší vybavení a schopnosti. Bohužel vývoj je často skokový než realistický. Kde by třeba Wade přišel v reálném světě za půl roku k supermodernímu vybavení?

Nehrála jsem jedinou hru z 80. let a z popkultury znám akorát filmy. Přesto jsem si retro užila a obdivovala hrdinu, že byl schopen za pět let všechno nastudovat. Kéž by Wade a jeho partička věnovali tolik úsilí opravě reálného světa. ;-)
Škoda, že autor nepřidal více koření - zradu, víc propojení s reálným světem apod. Takto je příběh příliš lineární až pohádkový a v závěru nečeká žádné větší překvapení. Ale jako hold osmdesátým letům funguje na 100%. Ještě že nerdů není většina, protože kdo by budoval hodnoty, kdyby všichni seděli celé dny u hry? I takový Parzival potřebuje pekaře a instalatéra. :-)

Ještě přikládám dík překladatelce. Jako hráč bych si všimla nesmyslů, takže překladatelka si herní svět dobře nastudovala anebo se v něm sama pohybuje.

gongon44
24.09.2015 5 z 5

Boží!!!

Mikino00
17.09.2015 4 z 5

Kniha i přesto (nebo právě proto), že se odehrává v prostředí mě vzdálenému, plnému odkazů na hry, seriály, filmy i hudbu, mě zaujala. Byla čtivá, napínavá a měla dobře poskládaný příběh (i přes spoustu berliček a průhledných míst). Jako drobnou vadu na kráse bych uvedl občasnou přílišně detailní popisnost nebo otravnou ústřední milostnou linii. Upřímně nedovedu si představit zfilmovanou verzi tohoto příběhu.

PetraBery
02.09.2015 5 z 5

Skvělé!!! Přes pomalejší rozjezd to byla naprosto vynikající jízda... Dle mého určená i pro nehráče, vůbec nevadí, že se ve světě her nepohybujete... I tak se nedá odtrhnout... Výborně napsané, určitě doporučuji!